معرفی دوره تنظیم موتور خودرو

آموزش عملی در کارگاه مجهز

تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای

هزینه دوره

هزینه دوره: 4900000
3700000

 تاریخ شروع دوره

تاریخ شروع: 4900000

مدت دوره

مدت دوره:1 ماه

نام دوره:آموزش تنظیم موتور خودرو
هزینه دوره:4,900,000
هزینه دوره با تخفیف :3,700,000
مدت دوره:1 ماه
 
آموزشگاه برق گستران
معرفی دوره آموزش تنظیم موتور خودرو
 

آموزش تنظیم موتور خودرو


آموزش تنظیم موتور خودرو به دلیل مزایای بسیاری که دارد از دوره های محبوب در بین هنرجویان می باشد. تنظیم موتور خودرو شامل بهبود عملکرد موتور، کاهش مصرف سوخت، افزایش شتاب خودرو و طول عمر بیشتر خودرو می باشد. اگر تنظیم موتور خودرو به صورت منظم انجام شود باعث کاهش خیلی از هزینه های اضافه خرابی خودرو می شود. تنظیم موتور خودرو نیاز به تخصص دارد و باید با سیستم برق خودرو، سیستم سوخت رسانی و هوا آشنایی لازم را داشته باشید. شما با یادگیری این حرفه در آموزشگاه برق گستران می توانید وارد بازار کار شده و شروع به کسب درآمد کنید. آموزشگاه برق گستران دوره تنظیم موتور خودرو فنی حرفه ای را به صورت عملی و در کارگاه مجهز آموزش می دهد. هدف از برگزاری دوره اموزش تنظیم موتور خودرو اشتغال زایی برای هنرجویان است. در پایان این دوره آموزش تنظیم موتور خودرو به هنرجو مدرک معتبر آموزشگاه برق گستران که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور است اعطاء می شود.

آموزش تنظیم موتور خودرو
 
 

سرفصل‌های دوره تنظیم موتور خودرو


آموزش کامل سیستم سوخت رسانی ( پمپ بنزین، ریل سوخت، دیافراگم فشار شکن و سوزن انژکتورها)

آموزش کار با دستگاه دیاگ

آموزش کامل سیستم جرقه زنی

عیب یابی و رفع عیوب سیستم سوخت رسانی

عیب یابی و رفع عیوب سیستم جرقه زنی

تست عیب یابی تمام سنسور ها و عملگراهای خودرو های ایرانی

آموزش کار با دستگاه انژکتور شور

آموزش کار با دستگاه مولتی پراپ

خواندن کدهای خطا سنسور اکسیژن، مپ، دریچه گاز، استپر موتور و سنسور دور موتور و رفع مشکلات

آموزش باز و بست قطعات انژکتوری روی خودرو و کار کردن بر روی خودرو

آموزش پاک کردن خطاهای ایسیو

آموزش ریست ایسیو با دیاگ

آموزش پارامتر خوانی

آموزش عیب یابی دریچه گاز

آموزش مدار نقشه سنسورها

آموزش تست سلامت سیم کشی سنسورها

آموزش تست عملگری با دیاگ

 

ثبت نام

  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش مکانیک خودروآموزش سوپاپ تراشیآموزش تخصصی گیربکس های دستیموتور خودوروهای داخلیآموزش تخصصی تنظیم موتورآموزش جلوبندی سازی خودروآموزش تخصصی گیربکس های اتومات

  پس از ثبت نام جهت رزرو یا مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

   

  مزایای دوره تنظیم موتور خودرو 


   
   
   

  تجدید دوره آموزش تنظیم موتور خودرو در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

   
   

  تمامی مراحل آموزش به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می گردد

   
   

  اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان

   
   

  برگزاری دوره های آموزش تنظیم موتور خودرو در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

   
   

  پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره های آموزشی

   
   

  دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت های مختلف شهر

   
   

  برگزاری دوره ها با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش تنظیم موتور خودرو

   
   

  معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره

   
   

  سوالات متداول آموزش تنظیم موتور خودرو

  آیا با گذراندن این دوره آموزش تنظیم موتور خودرو می توانیم در مراکز معاینه فنی مشغول به کار شویم؟

  پاسخ:بسیاری از مباحث این دوره آموزش تنظیم موتور خودرو ویژه معاینه فنی بوده و اگر بدرستی یاد گرفته باشید میتوانید در مراکز معاینه فنی شروع به کار کنید.

  آیا این دوره پیشنیاز دارد؟

  پاسخ :خیر دوره تنظیم موتور خودرو هیچگونه پیشنیازی ندارد.

  آیا آموزش به صورت عملی است؟

  پاسخ : بله دوره آموزش تنظیم موتور خودرو در کارگاه و به صورت عملی برگزار میشود.

  آیا عیب یابی سیستم سوخت رسانی در این دوره تنظیم موتور خودرو آموزش داده می شود؟

  پاسخ : بله به صورت کامل آموزش داده می شود.

  برای ثبت نام باید حتما حضوری به آموزشگاه مراجعه کنیم؟

  پاسخ : خیر، جهت رفاه حال کارآموزان ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  برای کارآموزان شهرستان وضعیت اسکان چگونه است؟

  پاسخ : برای عزیزانی که از شهرستان تشریف می آورند نزدیک‌ترین خوابگاه به کارآموزان معرفی می شود.

  آیا بعد از دوره تنظیم موتور خودرو نیاز به کارآموزی می باشد؟

  پاسخ : دوره تنظیم موتور خودرو به صورتی برگزار خواهد شد که بعد از اتمام دوره کارآموزان می توانند مستقیم وارد بازار کار شوند

  کلاس آموزش تنظیم موتور خودرو چند نفره می باشد؟

  پاسخ : تمام دوره های آموزشگاه برق گستران بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می شود، که کلاس های گروهی بین 4 تا 6 نفر می باشد.

  چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه ما باید دوره تنظیم موتور خودرو را در آموزشگاه برق گستران را بگذرانیم؟

  پاسخ : زیرا دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستران :مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT تجدید دوره در صورت عدم یادگیری پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کاراقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی برگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل ارائه جزوات و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

   

  آموزش تنظیم موتور خودرو از 0 تا 100 در گارکاه مجهز

  تنظیم موتور خودروها تفاوتی با هم نداشته و اگر شما در این حوزه آموزش دیده باشید و کلیه اصول و مراحل تنظیم موتور را بدانید، می توانید موتور انواع خودرو خارجی، ماشین سنگین، پراید، 206، سمند، رانا، دنا، مزدا و غیره را تنظیم کنید. این دوره آموزشی در آموزشگاه برق گستران به صورت عملی و کاملا تخصصی شما را با نحوه تنظیم موتور خودرو آشنا می کند. آموزش ها در این دوره به صورت طراحی شده اند که شما پس از اتمام دوره بتوانید انواع موتور ماشین را تنظیم کنید. همچنین این دوره در آموزشگاه برق گستران زیر نظر اساتید ماهر و آشنا با بازارکار در کارگاه های مجهز و به صورت کاملا عملی برگزار می شود. مهارت آموزان عزیز در این دوره با مباحثی همچون کار با دستگاه دیاگ، آموزش کامل سیستم جرقه زنی، عیب یابی و رفع عیوب سیستم سوخت رسانی، آموزش ریست ایسیو با دیاگ و موارد مهم دیگری آشنا خواهید شد.

  معمولا نیاز به تنظیم موتور خودرو خود را با علائم و نشانه های گوناگونی نشان می دهد. به طور مثال روشن شدن چراغ چک از رایج ترین نشانه های نیاز خودرو به تنظیم موتور ماشین می باشد. اگر خودرو شما خوب استارت نمی خورد و به سختی روشن می شود، شتاب خودرو در مقایسه با گذشته کاهش یافته است. خودرو هنگام درجا کار کردن لرزش دارد، از اگزوز خودرو دود سیاهی خارج می شود، موتور خودرو صداهای غیر طبیعی دارد به احتمال بسیار قوی خودرو شما به تنظیم موتور نیاز دارد. اما آموزش تنظیم موتور خودرو چگونه انجام می شود؟ برای تنظیم موتور خودرو شما بایستی مراحل گوناگونی را انجام دهید. ابتدا لازم است خودرو را دیاگ زده و از این طریق متوجه مشکل خودرو شوید و خطاها را بررسی نمایید. بنابراین آموزش کار با دستگاه دیاگ موضوع مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. دلایل گوناگونی باعث خوب کار نکردن خودرو می شوند. بنابراین برای تنظیم موتور لازم است هر یک از سیستم های خودرو به طور کامل بررسی شده و در صورت بروز مشکل عیب یابی و تعمیر شود. بررسی و عیب یابی سیستم برق رسانی، سیستم جرقه زنی و سوخت رسانی و رفع مشکلات موجود در این سیستم ها یکی از مراحلی است که برای تنظیم موتور باید انجام دهید.

  آموزش تنظیم موتور خودرو 0 تا 100

  در بسیاری از مواقع بروز مشکل در خودرو ناشی از خرابی سنسور اکسیژن است. بنابراین این سنسور را بررسی و در صورت وجود کدهای خطا آنها را رفع نمایید. در صورتی که انژکتورهای خودرو کثیف شده باشند نیز خودرو با مشکل روبه رو می شود. بنابراین شستشو انژکتور موضوع مهم دیگری است که باید هنگام تنظیم موتور مورد توجه قرار گیرد. در بسیاری از موارد سیم کشی سنسورهای خودرو با مشکل روبه رو می شود بنابراین توجه به سیم کشی سنسور موضوع دیگری است که باید به آن توجه کنید. برای آنکه تنظیم موتور را به خوبی انجام دهید لازم است مهارت هایی از قبیل پارامتر خوانی، پاک کردن خطا ایسیو، ریست ایسیو و غیره را نیز داشته باشید. در کلاس های آموزش تنظیم موتور خودرو آموزشگاه برق گستران صفر تا صد تنظیم موتور خودرو به شما آموزش داده می شود.

  مطلب پیشنهادی : آموزش مکانیک خودرو درجه 1 و 2

  بازار کار تنظیم موتور خودرو چگونه است؟

  خودرو از سیستم ها و قطعات گوناگونی تشکیل شده است. عملکرد این قطعات با گذشت زمان و به دلیل استفاده نامناسب با مشکل روبه رو شده و نیاز به بررسی و تنظیم مجدد دارد. مثلا شمع خودرو یکی از قطعاتی است که در صورت خراب شدن موتور خوب کار نخواهد کرد. یا کثیف شدن انژکتورها عملکرد خودرو را با مشکلاتی روبه رو خواهد کرد. برای شناسایی مشکلات خودرو لازم است خودرو را نزد یک تعمیرکار حرفه ای برد تا از طریق دیاگ و تنظیم موتور مشکل را شناسایی و بهترین راه حل را برای رفع اتخاذ نماید. تنظیم موتور خودرو امری تخصصی است و انجام آن مستلزم مراحل گوناگونی است. بنابراین انجام این کار از عهده هر تعمیرکار خودرویی خارج است و تنها تعمیرکاران حرفه ای که آموزش تنظیم موتور خودرو را به صورت حرفه ای دیده اند می توانند از پس انجام آن برآیند. این موارد به خوبی اشاره به بازار کار تخصصی و عالی تنظیم موتور دارد. با آموزش تنظیم موتور خودرو به صورت حرفه ای می توانید در مدت زمانی کوتاه با نحوه تنظیم موتور انواع خودرو ایرانی و خارجی آشنا شوید.

  چه علائمی نشان دهنده نیاز به تنظیم موتور ماشین دارد؟

  بازار کار تنظیم موتور خودرو

  موتور خودرو می تواند تحت عوامل متعددی همچون خرابی سنسورها و دریچه گاز و پمپ بنزین یا خوب عمل نکردن آنها دچار مشکل جدی شود. همچنین بروز اختلال در برق خودرو و خرابی قطعات آن سبب می شود تا موتور نیاز به تنظیم کردن داشته باشد. با مواجه شدن با عوامل زیر می توان به طور کامل گفت که خودرو شما نیاز به تنظیم کردن دارد و بهتر است برای انجام آن هر چه سریعتر اقدام کنید.

  1. روشن شدن چراغ چک
  2. مشکل در استارت خوردن خودرو
  3. شنیده شدن صداهای غیر طبیعی از موتور
  4. کاهش شتاب خودرو نسبت به قبل
  5. ایجاد لرزش در داخل کاپوت خودرو
  6. خارج شدن دود سیاه از اگزوز
  7. افزایش میزان مصرفی سوخت خودرو

  برای تنظیم موتور ماشین بایستی با نشانه ها و اختلالاتی که ذکر شد مواجه شده باشید. این مشکلات همچون کم شدن شتاب خودرو، صدای غیر عادی موتور، لرزش بدنه و روشن شدن چراغ چک از نشانه های بارز نیاز به تنظیم موتور ماشین می باشد. به عنوان مثال در خودرو های قدیمی نیاز به تنظیم موتور به ازای هر 15 هزار کیلومتر الی 30 هزار کیلومتر معین می شد. اما در خودرو های مدرن امروزی تنظیم موتور زمانی انجام می شود که با علائم فوق مواجه شده باشید.

  البته برخی از تولید کنندگان خودرو توصیه می کنند در صورت کار کردن خودرو بیش از 160 هزار کیلومتر نیاز به تنظیم خودرو می باشد. بنابراین به طور خلاصه می توان گفت که تنظیم موتور خودرو نسبت به گذشته کمتر صورت می گیرد. موردی که بایستی به آن توجه ویژه داشته باشید این است که اگر خودرو با هر یک از علائم فوق مواجه شده اید، حتما برای تعمیر و شناسایی اختلال در عملکرد خودرو اقدام فرمایید. اینگونه ممکن است با هزینه کمتری مشکل خودرو شما رفع شود. پشت گوش انداختن مشکلات، سبب می شود تا هزینه تعمیر خودرو چندین برابر شود.

  مرتبط بخوانید : آموزش برق خودرو

  سخن آخر

  آموزشگاه برق گستران دوره تنظیم موتور خودرو را به صورت کاملا عملی و تخصصی برگزار می نماید. استاد این دوره آموزشی صفر تا صد مراحل و نکاتی که برای تنظیم موتور خودرو به آن نیاز است را به کارآموزان آموزش می دهد. کارآموزان طی این دوره با نحوه دیاگ زدن خودرو آشنا شده و می توانند از این طریق کدهای خطا را شناسایی و آنها را رفع نمایند. آموزش ها در این دوره به صورت مفهومی بوده و همین موضوع باعث می شود تا در پایان دوره بتوانید انواع خودرو داخلی و خارجی را تنظیم موتور کنید. آموزشگاه برق گستران دوره تنطیم موتور خودرو را زیر نظر فنی حرفه ای برگزار می نماید و در پایان دوره یک مدرک فنی حرفه ای تنظیم موتور به شما عزیزان ارائه می دهد. آموزش ها در این دوره در راستای ورود به بازارکار می باشد. بنابراین با شرکت در این دوره با فوت و فن های ورود به بازار کار این شغل نیز آشنا خواهید شد. آموزشگاه برق گستران در تلاش است تا شما عزیزان از طریق شرکت در این دوره بتوانید به بازار کار ورود پیدا کنید در همین راستا پشتیبانی را به صورت نامحدود به شما ارائه می دهد.

  معرفی دوره

  سرفصل دوره

  ثبت نام

  مزایای دوره

   
   

  14 Comments

  1. پارسا گفت:

   سلام
   بیخشید دوره تابستان تنظیم موتور از چه چندم شروع میشه؟

  2. محمد گفت:

   سلام میخواستم ببینم این دوره کجا برگزار میشه ،آخه من شهرستانیم ،میخواستم بدونم این دوره خوابگاه داره یا نه، ممنون میشم جواب بدید

   • هانی گفت:

    سلام، محل برگزاری دوره در تهرانه، منتها چون شرایط خوابگاه مهیاست کارآموزان زیادی از شهرستان تشریف میارن.

  3. نادر گفت:

   سلام
   ببخشید برای ثبت نام در دوره آموزش تنظیم موتور خودرو حتما باید حضوری مراجعه کنیم؟

   • آتنا لطفی گفت:

    سلام وقت بخیر
    خیر، جهت رفاه حال کارآموزان ثبت نام در دوره آموزش تنظیم موتور خودرو به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می‌شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  4. سینا گفت:

   آیا دوره آموزش تنظیم موتور خودرو به صورت عملی برگزار می شود؟

   • آتنا لطفی گفت:

    سلام وقت بخیر
    بله دوره آموزش تنظیم موتور خودرو در کارگاه و به صورت عملی برگزار میشود.

  5. نیما گفت:

   آیا دوره آموزش تنظیم موتور خودرو در روزهای تعطیل هم برگزار می شود؟

   • آتنا لطفی گفت:

    سلام وقت بخیر
    بله، برگزاری دوره‌های آموزش تنظیم موتور خودرو در روزهای تعطیل برای افراد شاغل هم وجود دارد.

  6. شاهین گفت:

   سلام
   شهریه این دوره آموزش تنظیم موتور خودرو
   چقدر است؟

  7. حسن گفت:

   سلام
   ببخشید آیا آموزش پارامتر خوانی هم در این دوره آموزش تنظیم موتور خودرو تدریس می شود؟

   • آتنا لطفی گفت:

    سلام وقت بخیر
    بله آموزش پارامتر خوانی هم از سرفصل‌های این دوره آموزش تنظیم موتور خودرو می‌باشد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  18 − یازده =