آموزش میناکاری طلا و جواهر

خانه / دوره ها / دوره های طلاسازی / آموزش میناکاری طلا و جواهر
هزینه دوره: 11.100.000 8.500.000 تومان
تاریخ شروع:
مدت زمان دوره: 20 ساعت
آموزش میناکاری طلا و جواهر چرا آموزش میناکاری طلا و جواهر ؟ آموزش میناکاری طلا و جواهر
آموزش میناکاری طلا و جواهر

دوره آموزش میناکاری طلا و جواهر یکی دیگر از دوره‌های طلا و جواهرات است که در آن به آموزش دادن نقاشی و تزئین فلزات گرانبها و گران قیمت مانند نقره، طلا، مس و غیره می‌پردازد. با توجه به افزایش یافتن خرید طلا و جواهر، سبب محبوبیت میناکاری شده و این رشته بازار کار خوبی پیدا کرده است. بنابراین با آموزش میناکاری طلا و جواهر می‌توانید خودتان را برای ورود به یک شغل پردرآمد و پر سود در ایران و سایر کشورها آماده کنید. فرآیند میناکاری طلا و جواهر به دقت بالایی نیاز دارد، بنابراین گذراندن دوره میناکاری طلا و جواهر در آموزشگاه‌های مجهز و معتبر بسیار مهم است.

آموزشگاه برق گستران یکی از بهترین آموزشگاه‌های برگزار کننده دوره‌های آموزش میناکاری طلا و جواهر در تهران می‌باشد. دوره میناکاری طلا و جواهر در این آموزشگاه زیر نظر تکنسین‌های حرفه‌ای برگزار می‌شود و آن‌ها هر آنچه برای ورود به بازار کار نیاز دارید را به شما آموزش می‌دهند. با شرکت در این دوره آموزش میناکاری طلا و جواهر، ضمن فراگیری مهارت‌های این حرفه، صاحب مدرک معتبر فنی و حرفه‌ای و بین المللی خواهید بود. آموزش آبکاری، آموزش طلا سازی و جواهر سازی، آموزش طراحی طلا و جواهر، آموزش تعمیرات طلا و جواهر از دیگر دوره‌های آموزشی برگزار شده در این آموزشگاه در این زمینه می‌باشد.

هنر میناکاری یکی از هنرهای اصیل ایرانی است و می‌توان آن را یکی از آفریده‌های بشری دانست که قدمتی طولانی دارد. از ویژگی‌های این هنر می‌توان به ارزان بودن، در دسترس بودن ابزار و تجهیزات آن، امکان انجام آن در کارگاه‌های خانگی، سرمایه اولیه کم، در دسترس بودن مواد مورد نیاز در کشور و همچنین حمایت سازمان صنایع دستی به عنوان مشق شب. هدف از این آموزش میناکاری طلا و جواهر یادگیری هنر اصیل ایرانی و ترویج آن است. همچنین استفاده از این دوره میناکاری طلا و جواهر تاثیر بسزایی در ایجاد اشتغال دارد. با یادگیری این آموزش میناکاری طلا و جواهر می‌توانید به احیاء و نشر هنر ایرانی کمک کنید. تلفیق هنر کهن با ایده‌های نو و تازه تحول بزرگی در عرصه هنر مینا ایجاد کرد.

آموزش میناکاری طلا و جواهر

سرفصل های آموزش میناکاری طلا و جواهر

آموزش میناکاری طلا و جواهر
آموزش میناکاری طلا و جواهر ثبت نام آموزش میناکاری طلا و جواهر

پس از ثبت نام جهت رزرو یا مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

[contact-form-7 id="8655" title="ثبت نام در لندینگ تعمیرات لپ تاپ، تعمیرات موبایل، تعمیرات نرم افزار موبایل، پروگرام هارد موبایل، تعمیرات تبلت"]
آموزش میناکاری طلا و جواهر مزایای دوره های آموزشگاه برق گستران آموزش میناکاری طلا و جواهر
آموزش میناکاری طلا و جواهر

تجدید دوره آموزشی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

آموزش میناکاری طلا و جواهر

تمامی مراحل آموزش به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می‌گردد

آموزش میناکاری طلا و جواهر

اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان

آموزش میناکاری طلا و جواهر

برگزاری دوره‌های آموزش میناکاری طلا و جواهر در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

آموزش میناکاری طلا و جواهر

پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره‌های آموزشی

آموزش میناکاری طلا و جواهر

دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت‌های مختلف شهر

آموزش میناکاری طلا و جواهر

برگزاری دوره‌ها با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش میناکاری طلا و جواهر

آموزش میناکاری طلا و جواهر

معرفی به سازمان فنی و حرفه‌ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره میناکاری طلا و جواهر

آموزش میناکاری طلا و جواهر

آموزش جامع فنی حرفه ای مینا کاری طلا و جواهر

هنر مینا کاری، هنر درخشان آتش و خاک با رنگ‌های پخته و درخشان است که تاریخ آن به هزار و پانصد سال قبل از میلاد می‌رسد. اصول هنر میناکاری که به آن مینیاتور آتش نیز می‌گویند، بر پایه تزیین فلزاتی مانند نقره، مس، طلا با رنگ‌های لعابی و مینایی است که این رنگ‌های مینایی بعد از قرار گرفتن بر روی فلز در کوره پخته می‌شوند. به گفته برخی از کارشناسان و پس از مقایسه میناکاری‌های بیزانسی با آثار ایرانی، این هنر در ایران شکل گرفت و سپس به کشورهای دیگر رسید. مینای خانگی روشی قدیمی است که به مینای سیمی نیز معروف است، و در آن از سیم‌های بسیار نازک استفاده می‌شود. سیم‌ها یا تسمه‌ها را به شکل دلخواه برش می‌زنند و روی قطعه بوم قرار می‌دهند و پس از آن در فر و کوره با دمای حدود 800 درجه قرار می‌دهند تا سیم‌های داخل لعاب سفت شود و در مرحله بعد رنگ‌های میناکاری مخصوص که به صورت پودر است اضافه می‌شود و روی سطح کار را پر می‌کند (در چند مرحله انجام می‌شود). بعد از اینکه سطح کار یکنواخت و صاف شد به مدت 3 دقیقه در فر و کوره با دمای حدود 800 درجه قرار می‌دهیم. مفتول‌های مس، برنج و نقره در کوره اکسید می‌شوند و رنگ آنها باید با اسید کاری به حالت اولیه برگردد.

مینا روی طلا یکی از جذاب ترین هنرهای اصیل قدیمی است که طرفداران زیادی دارد. هنر میناکاری بر روی انواع فلزات از جمله طلا و نقره انجام می‌شود. در فرآیند آموزش طلا سازی اطلاعات میناکاری طلا را که یک طلاساز، برای آغاز و شروع و حرفه‌ای شدن در این شغل جذاب به آن نیاز دارد، ارائه داده می‌شود. در واقع استفاده از طلای میناکاری شده می‌تواند در شرایط خاص جلوه بسیار زیبایی به ظاهر افراد ببخشد. به همان شیوه و روشی که میناکاری روی ظروف و سطوح مسی انجام می‌شود، میناکاری روی سطوح طلایی نیز قابل انجام است. دوره آموزش میناکاری طلا و جواهر در آموزشگاه برق گستران در کارگاه های مجهز به صورت کاملا عملی زیر نظر اساتید ماهر و آشنا به بازارکار برگزار می شود و در صورت کسب نمره قبولی در امتحان پایان ترم مدرک معتبر بین المللی سازمان فنی حرفه ای برای شما عزیزان صادر خواهد شد.

آموزش میناکاری طلا و جواهر

ارزش طلای میناکاری شده

طلای میناکاری شده جذابیت و زیبایی منحصربفردی دارد و برای علاقه‌مندان به مد انتخابی عالی خواهد بود. انواع لعاب بر روی انواع سطوح جواهرات بسیار متنوع است. اکثر طرح‌ها و نقش‌های طلای میناکاری شده موجود در بازار به رنگ آبی هستند اما در برخی موارد از رنگ‌های سفید، زرد، قهوه‌ای یا نارنجی نیز استفاده می‌شود. اگر میناکاری به درستی و با دقت روی سطوح طلا انجام شود، به یک شاهکار هنری بی نظیر تبدیل می‌شود و اثری هنری خلق می‌شود. طلای میناکاری شده نیز در بین عموم، علاقه‌مندان زیادی دارد و از اهمیت خاصی برخوردار است. در واقع، طلا و جواهرات میناکاری شده به شدت مورد توجه مردم برای زیبایی شناسی و کسب و کار، پر رونق هستند. اشتیاق مردم به داشتن طلا و جواهرات متفاوت و زیبا باعث شده تا صاحبان مشاغل، هنر میناکاری را با زرگری تلفیق کنند و با بهره گیری از فنون هنر اصیل ایرانی یک اثر هنری بسیار زیبا و منحصر به فرد خلق کنند. اگر شما هم میل و اشتیاق به یادگیری دوره آموزش میناکاری طلا و جواهر هستید به راحتی می‌توانید از طریق آموزشگاه میناکاری طلا و جواهر برق گستران به آن مرحله از یادگیری دوره میناکاری طلا و جواهر برسید و آینده شغلی خودتان را تضمین کنید.

انواع طرح‌های میناکاری روی طلا

میناکاری داغ روی طلا

در روش میناکاری گرم نوارهای رنگی سخت و براق توسط متخصص آسیاب به پودری نرم و یکدست تبدیل می‌شود. سپس مقدار کمی آب به پودر اضافه می‌شود و خوب مخلوط می‌شود. در نهایت محلولی یک دست با خاصیت ارتجاعی به رنگ مایع غلیظ به دست می‌آید که همرنگ است و برای میناکاری گرم مناسب است. پس از اعمال لایه‌های رنگ روی طلا، آن را در کوره‌ای با دمای 700-900 درجه سانتیگراد قرار می‌دهند. این کار را چندین بار پشت سر هم تکرار می‌کنند. گاهی اوقات می‌توان این فرآیند را تا 20 بار تکرار کرد تا پولیش، شفافیت و استحکام مورد نظر به دست آید.

میناکاری سرد روی طلا

در میناکاری سرد وقتی رنگ روی طلا خشک می‌شود حالت سرامیکی براق به خود می‌گیرد. برای این کار عمدتا از ابزارهای تیز ساده استفاده می‌شود. پس از میناکاری سرد، طلا باید در دمای معمولی اتاق نگهداری شود و به مدت 48 ساعت جابجا نشود تا لعاب‌کاری قوام نهایی خود را بگیرد. یکی از ویژگی‌های خوب میناکاری سرد عدم نیاز به ابزار خاص و گران قیمت است. همچنین نیازی به انجام کار اضافی روی سطح طلا نیست. ماندگاری این نوع میناکاری بسیار بالاست. البته این سوال به کیفیت متریال هم بستگی دارد.

میناکاری در حقیقت هنری است که اکثرا روی ظروف نقره‌ای، مسی و طلایی با قلم سفید نقوش مختلفی حک می‌شود. برای کسب مهارت میناکاری لازم است در دوره آموزش میناکاری طلا و جواهر شرکت کرده و تمامی نکات و جزئیات میناکاری را به صورت عملی انجام دهید تا تجربه و مهارت این حرفه را به دست آورید. همچنین لازم است اصول و مراحل میناکاری روی نقره، طلا و مس به صورت خیلی دقیق و کارشناسی شده انجام شود تا تاثیرگذار باشد و مشتریان بیشتری را جذب کند. محصولات میناکاری شده در بسیاری از نقاط ایران تولید می‌شود. با این حال اصفهان قطب تولید میناکاری در ایران و خانه صنعتگران برجسته این رشته است. میناکاری روی طلا در جواهرات بسیار متنوعی انجام می‌شود، هنر میناکاری بر روی دستبند، گوشواره، گردنبند و انگشتر و انواع دیگر جواهرات انجام می‌شود.

ترفند میناکاری طلا و جواهر

طرز تهیه رنگ‌های مختلف در میناکاری

  1. برای تهیه رنگ قرمز از طلای محلول به همراه براکس و کربنات سدیم استفاده می‌شود.
  2. از مس علاوه بر کرومات سرب برای ایجاد رنگ سبز استفاده می‌شود.
  3. برای تولید رنگ زرد از ترکیب آهن، اکسید کروم و قلع استفاده می‌شود.
  4. اکسید قلع به طور کلی برای شفاف سازی لعاب‌ها استفاده می‌شود.

پیش نیاز دوره میناکاری طلا و جواهر

برای شرکت در دوره آموزش میناکاری طلا و جواهر، پیش نیازی وجود ندارد. شما می‌توانید به آسانی در کلاس میناکاری طلا و جواهر بدون هیچ مانعی شرکت کنید. در نظر بگیرید که اگر شما به دنبال یک آموزشگاه میناکاری طلا و جواهر خوب هستید در ابتدا باید یک سری اطلاعات اولیه در رابطه با آن آموزشگاه در مورد نحوه برگزاری دوره آموزش میناکاری طلا و جواهر آن داشته باشید.

درآمد میناکاری طلا و جواهر

اگر قصد ورود به دنیای طلا سازی و دوره میناکاری طلا و جواهر را داشته باشید، به احتمال زیاد اطلاع داشتن از میزان درآمد دوره میناکاری طلا و جواهر نیز برای شما از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. فاکتورهای مختلف بسیاری وجود دارد که می‌تواند بر میزان درآمد یک طلا ساز تاثیر گذار باشد. برای مثال، میزان درآمد یک طلا ساز در تهران قطعاً بیشتر از درآمد یک شخص با تخصص مشابه در شهری کم جمعیت‌تر خواهد بود. قطعاً عوامل بسیار زیادی وجود دارند که در میزان دستمزد یک طلا ساز تاثیر گذار است. طبیعی است هرچه تخصص شما در زمینه میناکاری بیشتر باشد، می‌توانید به عنوان طلا ساز یا میناکار حرفه‌ای درآمد بیشتری داشته باشید. البته نباید فراموش کرد که به دلیل جمعیت بیشتر، همیشه درآمد طلا ساز در تهران به عنوان پایتخت ایران از سایر شهرها بیشتر خواهد بود.

درآمد میناکاری طلا و جواهر

بهترین آموزشگاه میناکاری طلا و جواهر

همه ساله تعداد افراد زیادی برای کسب مهارت در زمینه آموزش میناکاری طلا و جواهر به تهران مراجعه می‌کنند و به دنبال بهترین و مجهزترین‌ترین آموزشگاه فنی و حرفه‌ای در این زمینه خواهند بود. این در حالی است که بسیاری از افراد دیگر نیز با هدف دریافت مدرک بین المللی برای ارائه به سایر کشورهای دیگر برای مهاجرت، در کلاس میناکاری طلا و جواهر و سایر رشته‌های طلا سازی شرکت می‌کنند.

در حقیقت تفاوتی چندانی ندارد که شما جزو کدامیک از این گروه از افراد هستید، در هر صورت باید به این نکته توجه داشته باشید که هر آموزشگاه میناکاری طلا و جواهری، نمی‌تواند نیازهای آموزشی شما را به طور کامل رفع کند و اگر به دنبال بهترین دوره آموزش میناکاری طلا و جواهر هستید، باید در ابتدا به بررسی کردن دقیق رشته‌های مختلف این ناحیه پرداخته و پیش از ثبت نام کردن از وجود تجهیزات کافی در آن آموزشگاه میناکاری طلا و جواهر اطمینان حاصل فرمایید.

اگر بخواهیم مهم‌ترین جنبه یک آموزشگاه میناکاری طلا و جواهر خوب را در نظر بگیریم، عملی بودن دوره آموزش میناکاری طلا و جواهر مهم‌ترین آن است. در این آموزشگاه میناکاری طلا و جواهر با آموزش مباحث مهم و دانش پایه در بازار کار، اصول اولیه دوره میناکاری طلا و جواهر را به خوبی و به صورت عملی فرا خواهید گرفت و با اطمینان بیشتری وارد بازار کار خواهید شد. کامل بودن مبحث آموزش دوره میناکاری طلا و جواهر از دیگر مواردی است که در هنگام شرکت در دوره میناکاری طلا و جواهر باید به آن توجه می شود.

آموزش میناکاری طلا و جواهر دوره های آموزشی مرتبط با آموزش میناکاری طلا و جواهر آموزش میناکاری طلا و جواهر
هنوز برای ثبت نام مطمئن نیستی؟

کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به شما هستند...

آموزش طراحی طلا و جواهر آموزش طراحی طلا و جواهر
آموزش طراحی طلا و جواهر سوالات متداول عمومی آموزش طراحی طلا و جواهر آموزش طراحی طلا و جواهر
آیا بعد از گذراندن دوره آموزش گوهر تراشی مدرک معتبر به ما تعلق می‌گیرد؟

پاسخ : بله، بعد از دوره مدرکی که کارآموزان دریافت می‌کنند دارای تأئیدیه سازمان فنی و حرفه‌ای می‌باشد.

برای ثبت نام دوره گوهر تراشی باید حتما حضوری به آموزشگاه مراجعه کنیم؟

پاسخ : خیر، جهت رفاه حال کارآموزان ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می‌شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

در صورت عدم یادگیری بعد از کلاس گوهر تراشی چه باید کرد؟

پاسخ : در صورت عدم یادگیری، آموزشگاه بدون اخذ هیچ مبلغی دوره را برای شما تکرار خواهد کرد.

آیا کلاسی برای شاغلین که تایم آزاد ندارند هم برگزار می‌کنید؟

پاسخ : بله، کلاس‌های آخر هفته برای کارآموزان محترمی می‌باشد که در طی هفته نمی‌توانند دوره گوهر تراشی را شرکت کنند.

چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه ما باید دوره گوهر تراشی را در آموزشگاه برق گستران بگذرانیم؟

پاسخ : زیرا دوره‌های عملی و کارگاه‌های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره‌ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستر :مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی، معرفی به سازمان فنی حرفه‌ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره، دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT، تجدید دوره در صورت عدم یادگیری، پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کار، اقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی، برگزاری کلاس‌ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل، ارائه نرم افزارهای مربوطه و فایل‌های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

هنوز پاسخ سوالت رو پیدا نکردی ؟

کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به شما هستند...

آموزش طراحی طلا و جواهر آموزش طراحی طلا و جواهر
آموزش طراحی طلا و جواهر آشنایی بیشتر با آموزش طراحی طلا و جواهر آموزش طراحی طلا و جواهر
1) روش آموزش طراحی طلا و جواهر در این دوره چگونه است؟

پاسخ :کلیه دوره‌های آموزشی آموزشگاه برق گستران به صورت عملی بوده و با تجهیزات کافی انجام می‌شود.

2)آیا دوره آموزش طراحی طلا و جواهر نیاز به پیش نیاز دارد؟

پاسخ : خیر شرکت در این دوره آموزشی نیاز به پیش نیاز ندارد و تمامی مباحث از صفر و پایه به هنرجویان عزیز توسط اساتید ماهر منتقل می شود.

3) بعد از اتمام دوره آموزش طراحی طلا و جواهر امکان ورود به بازارکار خواهم داشت؟

پاسخ :بله تمامی مباحث دوره آموزشی طراحی جواهر و طلا ویژه نیاز بازارکار بوده و بعد از کسب مهارت و تجربه در این دوره، به راحتی می توانید وارد بازارکار شوید..

4) طراحی طلا و جواهر با ماتریکس در این دوره آموزش داده می شود؟

پاسخ : بله، آموزش طراحی طلا و جواهر با ماتریکس از سرفصل های این دوره است

5) آموزشگاه برق گستران چه امکانات برتری نسبت به سایر آموزشگاه ها دارد؟

پاسخ : پاسخ : مدارک معتبر – کلاس‌های صد در صد عملی و ویژه بازار کار و پشتیبانی بعد از دوره

دیـدگاه کاربران

خوشحال میشویم تا از نظر شما در رابطه با آموزش میناکاری طلا و جواهر آگاه شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شهریه دوره : 11.100.000 تومان

شهریه با تخفیف : 8.500.000 تومان