آموزش تعمیرات طلا و جواهر

آموزش عملی در کارگاه مجهز

تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای

هزینه دوره

هزینه دوره: 5200000
4000000

 تاریخ شروع دوره

تاریخ شروع: 5,10,20

مدت دوره

مدت دوره:3 هفته

نام دوره:آموزش تعمیرات طلا و جواهر
هزینه دوره:5,200,000
هزینه دوره با تخفیف :4,000,000
مدت دوره:3 هفته
 
آموزشگاه برق گستران
معرفی دوره آموزش تعمیرات طلا و جواهر
 

معرفی دوره آموزش تعمیرات طلا و جواهر


تعمیرات جواهرات یکی از پردرآمدترین مشاغل است. گذراندن دوره آموزش تعمیر طلا و جواهر نیازمند دانش و تجربه برای ورود به بازار کار است. همچنین هزینه تعمیرات طلا بسیار بالاست و این باعث شده تا افراد شاغل در این حرفه از مزایای مختلفی برخوردار شوند. همچنین با آموزش کامل این حرفه می‌توانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید و از مزایای عضویت در این حرفه بهره مند شوید.

 جدا از همه این‌ها، تعمیر جواهرات به ابزارهایی مانند چکش، ابزار ذوب و غیره نیاز دارد. به علاوه بازار کار این حرفه در کشور ما و سایر نقاط دنیا بسیار خوب است و همین امر ارزش یادگیری آن را افزایش داده است.

اگر علاقه مند به کار با سنگ‌های قیمتی و تعمیر آن ها هستید، قطعا دوره تعمیر طلا و جواهر می‌تواند راه بسیار خوبی برای موفقیت شما باشد.

دوره آموزش تعمیرات طلا و جواهر یکی از دوره‌های امیدوارکننده در زمینه جواهرات است که از صفر تا صد دوره تعمیر طلا و جواهر و سایر فلزات گرانبها و همچنین جواهرات را به شما آموزش می‌دهد. تعمیر فلزات و جواهرات گرانبها به دقت و تمرکز بالایی نیاز دارد. برای انجام اصول اولیه این کار به یک ابزار خاص و مهارت‌های مختلف نیاز دارید. در دوره آموزش تعمیرات طلا و جواهر فلزات گرانبها و جواهرات، نحوه تعمیر طلا و سایر فلزات گرانبها به شما آموزش داده می‌شود. آموزش تعمیرات طلا و جواهر در این دوره به صورت تئوری و عملی می‌باشد و به دانشجویان امکان تمرین و حل مسائل داده می‌شود. این دوره تعمیر طلا و جواهر برای افرادی که علاقه مند به کار در گروه طلا و جواهرات هستند و بازار کار و درآمد خوبی دارند مناسب است. دوره آموزش تعمیرات طلا و جواهر برق گستران در تهران برگزار می‌شود. آموزشگاه برق گستران پس از اتمام این دوره تعمیرات طلا و جواهر مدرک فنی حرفه‌ای در زمینه تعمیرات فلزات گرانبها و جواهرات را به فراگیران ارائه می‌دهد که از شهرت بالایی برخوردار است. آموزش طلاسازی و جواهرسازی، آموزش طراحی جواهرات، آموزش میناکاری، آموزش ریخته گری و …. از دیگر دوره‌های ارائه شده در آموزشگاه برق گستران در زمینه طلا و جواهر می‌باشد.

آموزش تعمیرات طلا و جواهر
 
 

سرفصل های دوره آموزش تعمیرات طلا و جواهر


آشنایی با انواع قلم و طرز کارمعرفی دستگاه نورد و کاربرد آن

معرفی ابزار و نحوه کار با آنها

آشنایی با دستگاه جوشکاری و لحیم کاری فلزات قیمتی

آشنایی با انواع ابزار دستی برای تعمیر فلزات قیمتی و نحوه کار با آنها

آشنايي با كوليس و ميكرومتر و كاربرد صحيح آن

آشنايي با قالب معمولي و فنري انگشتري و النگويي و كاربرد صحيح آن

آموزش اصول فرزکاری

آموزش نحوه لحيم كاري فلزات قيمتي و نيمه قيمتي

مشاهده تمام سرفصل ها کوچک کردن
 

ثبت نام دوره آموزش تعمیرات طلا و جواهر

  لطفا شماره تماس را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش مخراج کاریآموزش طلا سازی و جواهر سازیآموزش گوهر شناسیآموزش قلم زنیآموزش آبکاریآموزش گوهر تراشیآموزش فروشندگی طلا و جواهر

  پس از ثبت نام جهت رزرو یا مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

   

  مزایای آموزشگاه تعمیرات طلا و جواهر


   
   
   

  تجدید دوره آموزشی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

   
   

  تمامی مراحل آموزش به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می گردد

   
   

  اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان

   
   

  برگزاری دوره های آموزش تعمیرات طلا و جواهر در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

   
   

  پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره های آموزشی

   
   

  دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت های مختلف شهر

   
   

  برگزاری دوره ها با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش

   
   

  معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره تعمیرات طلا و جواهر

   
   

  سوالات متداول آموزش تعمیرات طلا و جواهر

  1) آیا نحوه لحیم کاری در این دوره تعمیرات طلا و جواهر آموزش داده می‌شود؟

  پاسخ :بله، آموزش لحیم کاری فلزات قیمتی و نیمه قیمتی از سرفصل های این دوره است..

  2)آموزشگاه برق گستران چه امکانات برتری نسبت به سایر آموزشگاه ها دارد؟

  پاسخ : مدارک معتبر – کلاس های صد در صد عملی و ویژه بازار کار و پشتیبانی بعد از دوره..

  3) آیا دوره آموزش تعمیرات طلا و جواهر نیاز به پیش نیاز دارد؟

  پاسخ : خیر شرکت در این دوره نیاز به پیش نیازی ندارد.

  4) آیا اصول فرزکاری در این دوره آموزش داده می شود؟

  پاسخ :بله بصورت کامل آموزش داده می شود.

  5) آیا اصول بسابکاری در این دوره آموزش داده می شود؟

  پاسخ : پاسخ : بله ، به طور کامل آموزش داده می شود.

   

  پاسخ : مدارک معتبر – کلاس های صد در صد عملی و ویژه بازار کار و پشتیبانی بعد از دوره.

  برای ثبت نام باید حتما حضوری به آموزشگاه مراجعه کنیم؟

  پاسخ : خیر، جهت رفاه حال کارآموزان ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  در صورت عدم یادگیری بعد از کلاس تعمیرات موبایل چه باید کرد؟

  پاسخ : در صورت عدم یادگیری آموزشگاه بدون اخذ هیچ مبلغی دوره را برای شما تکرار خواهد کرد.

  آیا کلاسی برای شاغلین که تایم آزاد ندارند هم برگزار می کنید؟

  پاسخ : بله، کلاس های آخر هفته برای کارآموزان محترمی می باشد که در طی هفته نمی توانند دوره را شرکت کنند.

  چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه ما باید دوره تعمیرات طلا و جواهر را در آموزشگاه برق گستران را بگذرانیم؟

  پاسخ : زیرا دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستر :مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دورهدسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT تجدید دوره در صورت عدم یادگیریپشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کاراقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانیبرگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

   

   

  آموزش تعمیرات طلا و جواهر

  در این دوره آموزش تعمیر طلا و جواهر، هنرجو با روش‌های تعمیر و تمامی مصنوعات جواهرات آشنا می‌شود. جزئیات این دوره آموزش تعمیرات طلا و جواهر شامل جوشکاری، ساخت قاب دیواری، دستگیره و همچنین ساخت حلقه‌های ساده، سایزبندی انگشتر، افزودن یا تغییر بازوی حلقه، سوهان کاری، جوشکاری تخصصی و پیچیده و در نهایت عملیات ساخت جواهرات ساده می‌باشد.

  آموزش تعمیر طلا و جواهر در این دوره کار با تجهیزات ذوب، جوش، لایه برداری و پرداخت را تجربه خواهید کرد. مقاومت و دوام سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی در برابر حرارت، اسیدها و سایر مواد شیمیایی، اولتراسونیک و تصفیه آب از دیگر مواردی است که در این دوره تعمیر طلا و جواهر آموزش داده می‌شود.

  همان طور که می‌دانید تعمیرکاران جواهرات، تعمیر کاران حرفه‌ای هستند که جواهرات آسیب دیده را تعمیر می‌کنند. این تعمیرات را می‌توان در زمینه‌های مختلفی انجام داد، مانند ست کردن سنگ‌ها (مانند سنگ‌های فیروزه) و سنگ‌های قیمتی افتاده یا شل، صاف کردن لبه‌های تیز، تغییر اندازه و شکل قطعات طلا یا نقره یا پرداخت. هنگام تعمیر طلا و نقره، مهم‌ترین چیز داشتن انواع ابزار طلاسازی است.

  افرادی که دوره تعمیرات طلا و جواهر را می‌گذرانند، تکنسین می‌شوند و می‌توانند انگشتر، گوشواره، دستبند، گردنبند و سایر جواهرات آسیب دیده را تعمیر کرده و به شکل اولیه خود برگردانند.

  ابزار مهمی که در تعمیر طلا و نقره مورد استفاده قرار می‌گیرد عبارتند از: چکش زرگری، انبردست، سیم چین و ابزارهای پیشرفته تر مانند: دستگاه لیزر، حکاکی و جوش.

  فعالیت‌هایی که ممکن است تکنسین‌ها در دوره تعمیرات طلا و جواهر داشته باشند، انتخاب سنگ‌های قیمتی، فلزات و سایر مواد مصرفی، طراحی و ساخت مدل‌های طلا از گچ، خشت و یا روش‌های دیگر است. آبکاری طلا، لحیم کاری، صیقل دادن مکان‌های ناهموار.

  کار تعمیر طلا نیاز به ظرافت و سلیقه زیادی دارد و افراد با سلیقه در این زمینه موفق ترند. در این مقاله از سایت که موضوع آن آموزش تعمیرات طلا و جواهر است، نگاهی به این حرفه می اندازیم.

  در نتیجه استفاده طولانی مدت، انواع طلا و جواهرات می‌توانند فرسوده شوند و حالت طبیعی و اصلی خود را از دست بدهند. همچنین فشار یا ضربه و شکستگی از جمله مواردی است که طلا نیاز به تعمیر دارد. تعمیر کاری حرفه‌ای تخصصی است برای تعمیر طلا و جواهرات باید به فردی مراجعه کنیم که متخصص تعمیر طلا بوده و ابزارهای مختلفی برای تعمیر زیورآلات داشته باشد.

  تعمیر فلزات گرانبها علاوه بر ابزار، نیاز به دقت و تمرکز بالایی دارد که برای انجام کیفی و صحیح این کار، نیاز به کسب مهارت‌های مختلف است.

  دوره آموزش تعمیرات طلا و جواهر یکی از دوره‌های موثری است که از صفر تا صد تعمیر طلا و سایر فلزات گرانبها مانند جواهرات را آموزش می‌دهد.

  در دوره آموزش تعمیرات طلا و جواهر و فلزات گرانبها، نحوه تعمیر طلا و سایر فلزات گرانبها به شما آموزش داده می‌شود. روش تدریس به صورت نظری و عملی است و جلسات حل مسئله و تمرین بیشتر برای دانش آموزان ارائه می‌شود.

  در دوره تعمیر طلا و جواهر به هنرجویان نحوه طراحی طلا و تعمیرات عمومی، دوره‌‌های لحیم کاری و ریختهگری طلا، درجه بندی مروارید و سنگ‌های قیمتی، حکاکی روی طلا آموزش داده می‌شود. آموزشگاه طلاسازی برق گستران پس از گذراندن دوره تعمیرات طلا و جواهر مدرک فنی و حرفه‌ای را به هنرجویان می‌دهد که بسیار معتبر است.

  جزئیات این دوره آموزش تعمیرات طلا و جواهر شامل جوشکاری، ساخت قاب دیواری، دستگیره و همچنین ساخت حلقه‌های ساده و غیره می‌باشد.

  بازار کار شغل تعمیرات طلا

  از آنجا که طلا و نقره بسیار با ارزش هستند، اگر جواهرات شخصی شما آسیب ببیند باید به دنبال تعمیر کار حرفه‌ای طلا باشید. درآمد حاصل از تثبیت طلا کافی و رضایت بخش است و همیشه مشتریانی برای تثبیت طلا وجود دارد. همچنین می‌توانید با گذراندن دوره تعمیرات طلا و جواهر، کار ساخت طلا و جواهرات و تعمیر طلا را راه اندازی کنید.

  پس از مدتی در صورت نیاز می‌توانید کارگاه تعمیر طلای خود را گسترش دهید و از افراد دیگر در زمینه تعمیرات و بازاریابی استفاده کنید. پیشرفت در این زمینه فقط نیاز به پشتکار و علاقه دارد.

  روش های موفقیت در تجارت تعمیر طلا

  اولین کلید موفقیت در تجارت تعمیر طلا، بازاریابی و تبلیغات است. امروزه با استفاده گسترده مصرف کنندگان از فضای مجازی، می‌توان در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و غیره به تبلیغ پرداخت.

  در دوره تعمیرات طلا و جواهر نکته دوم وجود مهارت کافی در زمینه تعمیر طلا می‌باشد.

  نکته سوم برای داشتن یک کسب و کار موفق در این زمینه این است که یک نام تجاری مناسب انتخاب کنید و استفاده از کلمه تعمیر را در نام برند خود فراموش نکنید.

  یک جواهرساز باید بتواند قیراط طلا را تشخیص دهد و روش‌های تشخیص طلای واقعی از طلای تقلبی را بداند و رنگ‌های مختلف طلا را بشناسد.

  امروزه طراحی طلا از طریق آموزش نرم افزار Matrix، نرم افزار جواهرات راینو و آموزش نرم افزار Zbrush انجام می‌شود.

  درآمد تعمیرات طلا چقدر است؟

  با شرکت در دوره آموزش تعمیرات طلا و جواهر و دریافت آموزش حرفه‌ای و تخصصی تعمیر طلا، یادگیری مهارت های مختلف، استفاده از ابزار طلاسازی و همچنین استفاده از تکنیکهای بازاریابی می‌توانید از کار تعمیر طلا درآمد ایده آلی کسب کنید.

  شما می‌توانید با راه اندازی کسب و کار تعمیرات طلا و جواهر درآمد خود را افزایش دهید و ارتباط مناسبی با مشتریان برقرار کنید، یادگیری تکنیکهای تخصصی تعمیر طلا و کسب مهارت و تجربه کافی در این زمینه ضروری است. پس از شرکت در دوره تعمیرات طلا و جواهر، داشتن تجربه یکی از مهمترین و اساسی‌ترین شاخه‌های کسب موفقیت و پیشرفت در این زمینه است.

  حرفه تعمیر طلا

  همچنین کلمه “تعمیر” باید در نام تجاری شما وجود داشته باشد. تعمیر طلا یک حرفه منحصر به فرد است که فرصت مناسبی را برای راه اندازی کسب و کار خود در اختیار شما قرار می‌دهد.

  با آموزش تعمیرات طلا و جواهر توانایی‌های فنی خود را به کار بگیرید و با استفاده از مهارت‌هایی که در این زمینه تخصصی کسب کرده‌اید درآمد خوبی کسب کنید و در آینده‌ای نزدیک زندگی خود را متحول کنید.

  تنها شرط موفقیت و پیشرفت در این حرفه، پشتکار و تجربه است.

  اگر هم با استعداد و هم با پشتکار هستید، می‌توانید با گذراندن دوره آموزش تعمیر طلا و جواهر و استفاده از این فرصت ویژه برای ورود به بازار کار در این حرفه، خلاقیت خود را با عشق به کار تعمیر طلا ترکیب کنید.

  گواهی های تعمیر جواهرات

  اگر تصمیم دارید دوره تعمیرات طلا و جواهر را به مجموعه خود اضافه کنید، کلاس‌های حضوری تعمیر جواهرات می‌تواند به شما کمک کند تا خلاقیت خود را به دست آورید. بسیاری از دوره‌های آموزش تعمیرات طلا و جواهر از راه دور و نزدیک در زمینه جواهرات شامل طراحی نیز می‌شود. جواهرات برای همیشه دوام ندارند، بنابراین تعمیرات اجتناب ناپذیر است. همچنین برنامه‌های معتبر تعمیر جواهرات می‌تواند به افزایش دانش شما در مهارت‌های متالورژی کمک کند. با شرکت در دوره تعمیرات طلا و جواهر به راحتی می‌توانید گواهی یا دیپلم‌های زیر را دریافت کنید:

  • منبت کاری و حکاکی
  • تکنیک های جواهرسازی
  • تعمیر جواهرات
  • ساخت
  • تنظیم سنگ
  • فلز گرانبها
  • طراحی جواهرات
  • سنگ های قیمتی و الماس های رنگی

  همچنین شما مهارت‌های اولیه دوره تعمیرات طلا و جواهر مانند اره کردن، براده کردن، لحیم کاری، لمینیت و نصب سنگ‌های نیمه قیمتی را خواهید آموخت. آموزش تعمیرات طلا و جواهر به شما نشان می‌دهد که چگونه قطعات شکسته، آسیب دیده یا فرسوده را تعمیر کنید. شما یاد خواهید گرفت که چگونه این کار را با استفاده از آخرین تکنیک‌های فلزکاری و ماشین آلات و ابزار تعمیر استاندارد انجام دهید.

  کسب یک گواهی یا مدرک را در نظر بگیرید، در حالی که شما این امکان را دارید که در محل کار یاد بگیرید، می‌توانید از طریق یک جامعه یا دانشکده فنی به دنبال آموزش رسمی باشید.

  . ارقام O*Net OnLine نشان می‌دهد که حدود 33 درصد از جواهرسازان دارای گواهینامه پس از متوسطه در سال 2018 هستند. گزینه‌ها شامل برنامه‌های مدرک کاردانی در جواهرات و فلزات و برنامه‌های گواهی در تعمیر جواهرات و فناوری نیمکت است. دوره‌های آموزشی در این برنامه‌ها می تواند روش‌های لحیم کاری و ریخته گری، آبکاری و عملیات سطح را به شما آموزش دهد. محتوای آکادمیک به طور گسترده با آزمایشگاه‌هایی تکمیل می‌شود که در آنها مستقیماً با ابزارهای دقیق و فلزات کار می‌کنید. برخی از برنامه‌ها به تعمیر جواهرات اختصاص دارند، اما بسیاری از آنها هم به ساخت و هم تعمیر جواهرات می‌پردازند.

  برخی از موضوعات اساسی کلاس تعمیرات طلا و جواهر چیست؟

  زمانی که این آموزش را می‌گذرانید چهار زمینه مطالعه وجود دارد:

  فلزات، جواهرات و مواد در طراحی جواهرات – شما یاد خواهید گرفت که فلزات گرانبها را شناسایی کرده و با آلیاژها آشنا شوید. شما همچنین یاد خواهید گرفت که چگونه سنگ‌های قیمتی را طبقه بندی کنید، خواص آنها را درک کنید و نحوه قیمت گذاری آنها را بیاموزید.

  ایجاد جواهرات – شما سنگ‌های قیمتی را در تنظیمات و اشکال ساده و پیچیده قرار می‌دهید

  تعمیر جواهرات – برای تعمیر و تغییر قطعات موجود از آهن لحیم کاری و سایر ابزارهای خاص استفاده خواهید کرد. این شامل تغییر اندازه و تغییر شکل حلقه خواهد بود.

  کسب و کار طراحی و تعمیر جواهرات – شما در معرض تجارت جواهرات از جمله بازاریابی، حسابداری و برنامه‌ریزی کسب و کار خود خواهید بود.

  چه نوع شغلی می‌توانیم در تعمیر جواهرات داشته باشم؟

  بسیاری از جواهرسازان خوداشتغال می شوند. علاوه بر این، می توانید برای جواهرات فروشی ها و سایر تولیدکنندگان و تعمیرکاران جواهرات کار کنید.

  آیا کار با جواهرات آسان است؟

  همیشه نه. کار کردن با فلزات گرانبها به خصوص با قطعات کوچک مانند انگشتر، بند و گردنبند دشوار است. سنگ‌های قیمتی و فلزات می‌توانند به تدریج روی فلزات و محل نصب اصطکاک ایجاد کنند که در نهایت می‌تواند باعث نیاز به تعمیر شود.

  با جست و جوی اینترنتی در مورد کلاس های آنلاین طراحی و تعمیر زیورآلات اطلاعات رایگان در اختیار شما قرار می گیرد.

  تعمیرکار طلا و جواهر چه کاری انجام می‌دهد؟

  تکنسین‌های تعمیر، طلا و جواهر آسیب دیده یا شکسته را تعمیر می‌کنند. آنها از ابزارهای مختلفی مانند لیزر یا انبردست برای تکمیل تعمیرات استفاده می کنند. تعمیرات ممکن است شامل تنظیم مجدد سنگ‌ها یا نگین‌های سست، صاف کردن لبه‌های ناهموار، تغییر اندازه قطعه، تعویض گیره‌ها یا صیقل دادن مناطق خراشیده باشد. در صورت نیاز، تکنسین‌های تعمیر جواهرات می‌توانند به فلز شکل دهند تا سنگ‌ها را به طور موثرتری نگه دارند و/یا قطعات را به هم لحیم کنند. آنها اغلب برآوردی از هزینه کار و تعمیر هر قطعه به مشتریان می‌دهند. برخی از تکنسین‌های تعمیر جواهرات ممکن است بخواهند برای ارزیابی جواهرات واجد شرایط شوند یا ساختن جواهرات خود را برای فروش تمرین کنند.

  تکنسین تعمیر جواهرات چه کسی است؟

  تکنسین تعمیر جواهرات که به عنوان جواهرساز نیز شناخته می‌شود، متخصصی است که انگشترها، دستبندها، گوشواره‌ها و سایر زیور آلات شخصی آسیب دیده را به حالت اولیه یا تقریبا اصلی خود باز می‌گرداند. ابزارهایی که ممکن است استفاده کنند عبارتند از چکش‌های توپی، انبردست و سیم برش، و همچنین دستگاه‌های پیچیده تر، مانند لیزر، مشعل و حمام شیمیایی. وظایف جواهر ساز در حین تعمیر ممکن است شامل ارزیابی وضعیت جواهرات آسیب دیده باشد. انتخاب جواهرات جایگزین، فلزات و سایر مواد؛ ایجاد مدل‌هایی از گچ، خاک رس یا موم؛ سوراخ‌های حفاری و اتصالات لحیم کاری؛ پیرایش و صیقل دادن مناطق ناهموار؛ و ارزیابی کیفیت تعمیر باشد.

  هدف اصلی شما این است که در صورت امکان، زیور آلات شخصی آسیب دیده یا شکسته را به حالت جدید یا مشابه بازگردانید. تنظیم مجدد سنگ‌های قیمتی گم شده، اتصال مجدد زنجیره‌های شکسته، تغییر اندازه حلقه‌ها و اتصال مجدد قطعات شل یا جدا شده احتمالاً فعالیت‌های بازسازی هستند. کارهای خاصی که ممکن است انجام دهید شامل انتخاب جواهرات جایگزین مناسب و فلزات گرانبها و ساخت قالب از خاک رس، موم یا گچ است. همچنین می‌توانید سوراخ‌هایی را برای سنگ‌های قیمتی، اتصالات فلزی لحیم کاری و اتصالات لحیم‌شده سوهان و صاف ایجاد کنید. نظافت و پولیش قطعات تعمیر شده و همچنین بررسی قطعات برای ارزیابی کیفیت تعمیرات نیز از کارهای رایج هستند.

  به دست آوردن شغل جواهر سازی

  ارقام مربوط به تکنسین‌های تعمیر جواهرات در دسترس نیست، اما به طور مثال در رده مرتبط جواهرسازان و کارگران سنگ‌های قیمتی و فلزات، اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) گزارش داد که حدود 18650 نفر در سال 2018 شغل داشتند (www.bls.gov). اکثریت این کارگران خوداشتغال بودند. پیش‌بینی می‌شود که اشتغال جواهرسازان و کارگران فلزات گرانبها بین سال‌های 2020 تا 2030 1 درصد کاهش یابد. این به دلیل برون‌سپاری تولید جواهرات است. خرده فروشان، عمده فروشان و تولیدکنندگان جواهرات، کارفرمایان بالقوه شما هستند. تقاضا برای خدمات تعمیر شما باید در دوران رکود به خوبی حفظ شود زیرا مردم ممکن است به جای خرید قطعات جدید، جواهرات خود را تعمیر کنند. با این حال، همچنان باید انتظار رقابت شدید برای موقعیت‌ها را داشته باشید.

  شغل خود را ارتقا دهید

  شما می‌توانید به دنبال یک موقعیت سطح بالا نزد کارفرمای خود باشید یا کسب و کار خود را ایجاد کنید. هر یک از این رویکردها به ابتکار و استعداد شما بستگی دارد. اگر کسب و کار خود را باز می‌کنید، دانش فروش، بازاریابی و مدیریت کسب و کار ضروری است. روابطی که ایجاد می‌کنید و اعتباری که ایجاد می کنید نیز مهم هستند.

  اگر برای یک تولید کننده کار می‌کنید، می توانید یک جواهرساز یا استاد جواهر شوید. در یک فروشگاه خرده فروشی، می‌توانید مدیر شوید. برخی از کالج‌ها برنامه‌های کارشناسی مرتبط با طراحی جواهرات را ارائه می‌دهند. شما می‌توانید لیسانس هنرهای زیبا در فلزکاری و طراحی جواهرات یا لیسانس هنرهای زیبا با تمرکز در طراحی جواهرات کسب کنید. برنامه‌های لیسانس می‌تواند به شما کمک کند تا مهارت‌های فنی و طراحی خود را افزایش دهید و در زمینه تکنیک‌های ریخته گری پیشرفته، ساخت و پردازش سطح آموزش دهید.

  برخی از مشاغل جایگزین مرتبط کدامند؟

  جوشکارها، برش‌ها، لحیم‌کاری‌ها و منقل‌کن‌ها و همچنین کارگران چوب، مشاغل جایگزین مرتبطی دارند که به دیپلم دبیرستان یا معادل آن نیاز دارد. با این حال، بسیاری از این کارگران نیاز به گذراندن دوره‌های آموزشی گسترده در محل کار دارند، به ویژه اگر آنها آموزش فنی یا پیش زمینه‌ای در رشته انتخابی خود نداشته باشند. جوشکارها، کاترها، لحیم کاری‌ها و منقل‌ها با محصولات فلزی کار می‌کنند. آنها قادر به برش، اتصال یا پر کردن قطعات فلزی با استفاده از تجهیزات مختلف هستند. کارگران نجاری از چوب برای ایجاد طیف گسترده‌ای از محصولات مانند مبلمان و قطعات تزئینی استفاده می‌کنند.

  بهترین آموزشگاه تعمیرات طلا و جواهر

  در این دوره آموزش تعمیرات طلا و جواهر به صورت حضوری خواهد بود. شما در کلاس تعمیرات طلا و جواهر  برق گستران می‌توانید با یک استاد آموزش دیده ملاقات کنید و تمام سوالات و مشکلات خود را با او در میان بگذارید. نمونه کارها را شخصاً نشان دهید و معایب خود را کشف کنید.

  3 نکته کاربردی در مورد آموزشگاه تعمیرات طلا و جواهرات

  1-فراموش نکنید که آموزشگاهی را انتخاب کنید که پس از اتمام دوره تعمیرات طلا و جواهر، از نظر شناخت عملی بازار، تکنیک‌های فروش و … از شما حمایت کند.

  2- آموزشگاهی را انتخاب کنید که آموزش تعمیرات طلا و جواهر را با استفاده از نرم افزار به جای آموزش دستی به شما آموزش دهد. تسلط بر نرم افزارهایی مانند Matrix و Zybrush شانس موفقیت در بازار کار داخلی و خارجی را چندین برابر می‌کند.

  3- اگر مبتدی هستید; برای شرکت در این دوره آموزش تعمیرات طلا و جواهر حداقل به 6 ماه زمان نیاز دارید تا بتوانید به صورت جامع و تا مرحله پیشرفته آموزش‌های لازم در زمینه طراحی و تعمیرات طلا و جواهرات را جذب کنید. ویژگی مهمی که یک کلاس تعمیرات طلا و جواهر خوب باید داشته باشد، همراهی شما برای تحقق ایده‌ها و توسعه خلاقیت شما در زمینه طراحی و تعمیرات جواهرات طلا است.

  اساتید این مجموعه تحصیلکرده و برجسته در زمینه طراحی و تعمیرات طلا و جواهرات در کشور هستند. آموزشگاه تعمیرات طلا و جواهر برق گشتران در زمینه طراحی و تولید و تعمیر جواهرات در تهران فعالیت می‌کند و تا به امروز بیش از ده ها دانشجو تحت آموزش این گروه در صنعت طلا و جواهر کشور مشغول به فعالیت هستند.

   

   

  معرفی دوره

  سرفصل دوره

  ثبت نام

  مزایای دوره

   
   

   

   
   
  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 0 میانگین: 0]

  4 Comments

  1. حسن گفت:

   آیا در دوره آموزش تعمیرات طلا و جواهر اصول فرزکاری هم تدریس می شود؟
   آیا دوره آموزش تعمیرات طلا و جواهر نیاز به پیش نیاز دارد؟

   • آتنا لطفی گفت:

    بله آموزش اصول فرزکاری یکی از سر فصل های آموزش تعمیرات طلا و جواهر است.
    و اینکه دوره تعمیرات طلا و جواهر نیازی به پیش نیار ندارد.

  2. علیرضا گفت:

   با سلام و درود
   آیا لحیم کاری در این دوره تعمیرات طلا و جواهر آموزش داده می‌شود؟
   و برای افراد شاغل آموزش تعمیرات طلا و جواهر چگونه است؟

   • آتنا لطفی گفت:

    بله لحیم کاری در این دوره تعمیرات طلا و جواهر آموزش داده می شود.
    و برای افراد شاغل آموزش تعمیرات طلا و جواهر در روزهای تعطیل برگزار می شود.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.