آموزش PLC

آموزش عملی در کارگاه مجهز

تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای

هزینه دوره

هزینه دوره plc درجه 1 ۲،۶۰۰،۰۰۰
۱،۸۰۰،۰۰۰

هزینه دوره

هزینه دوره plc درجه 2 ۱،۴۰۰،۰۰۰
۱،۰۰۰،۰۰۰

 تاریخ شروع دوره

تاریخ شروع: ۱و۱۵

 
آموزشگاه برق گستران
معرفی دوره آموزش PLC
 

معرفی دوره آموزش PLC


آموزش PLC از دیگر شاخه های کاربردی حوزه برق صنعتی می باشد. پی ال سی ابزاری است که با درک نسبی از محیط کار از طریق پردازش سیگنال های ورودی فرمان های خروجی لازم را صادر می کند. از پی ال سی در تمام صنایع مانند مواد غذایی، نفت، گاز، پتروشیمی و…. استفاده می شود و کاربرد بسیار وسیعی دارد، بنابراین بازار کار plc بسیار گسترده است.از این رو آموزشگاه برق گستران دوره آموزش plc فنی حرفه ای را با تکیه بر متخصصین مجرب، به صورت کاملا عملی برگزار می کند، آموزش ها در دوره پی ال سی درجه ۱ بر پایه ارسال مستقیم نیروی کار متخصص به بازار کار می باشد. آموزش برنامه نویسی plc، آموزش پی ال سی زیمنس، آموزش plc دلتا، نحوه تحلیل انواع بلوکهای سیستمی، بررسی کامل انواع کارت های ورودی و خروجی آنالوگ و پیکربندی آنها در محیط TIA PORTAL و…. از مهم ترین سرفصل های آموزشی دوره آموزشی پی ال سی است. هنرجویان در پایان دوره آموزش PLC با مشاوره و کسب تجربه از اساتید مربوطه و همچنین خدمات پشتیبانی آموزشگاه، می توانند در بازار کار پی ال سی به در آمد بالایی برسند.

آموزش PLC
 
 

سرفصل های دوره PLC درجه ۱


آشنایی با انواع بلوکهای برنامه نویسی :

در این مبحث تمام بلوکهای برنامه نویسی و نحوه استفاده از آنها و کاربرد آنها بطور مفصل بیان می شود. همچنین کارآموزان شیوه پیاده سازی و کنترل و ساختار نویسی برنامه های بزرگ و پیچیده را بهمراه نحوه شرطی فراخوانی کردن بلوکها در برنامه را در این مبحث به صورت کاملا حرفه ای فراخواند گرفت. کلیه بلوکهای سازماندهی و سیستمی پی ال سی بصورت عملی بررسی و با حل مثالهای کاربردی مطلب به طور کامل بیان می شود. بعنوان مثال طراحی و ساخت تاکومتر یا دورسنج موتور با استفاده از یک سنسور القایی ساده و بلوک وقفه سخت افزاری انجام می شود. بلوکهای داده بطور کامل بررسی و شیوه ذخیره مقادیر پروسه در آنها به همراه پیاده سازی استراکچر آموزش داده خواهد شد.

یادگیری نحوه استفاده از تاریخ و ساعت پی ال سی و تنظیم آن با برنامه :

در این مبحث شیوه تنظیم تاریخ و ساعت پی ال سی و تنظیم منطقه زمانی در قسمت پیکربندی را بهمراه شیوه برنامه نویسی برای قرائت تاریخ و ساعت در برنامه و شیوه تنظیم آن توسط HMI بصورت کاملا عملی همراه با مثال کنترل سردخانه های صنعتی بررسی خواهد شد.

یادگیری انواع تنظیمات سخت افزاری پیشرفته در محیط نرم افزار :

بصورت کاملا حرفه ای کلیه تنظیمات مربوط به قسمت پیکربندی سخت افزاری تجزیه و تحلیل خواهد شد.

معرفی خروجی های پر سرعت پی ال سی و کاربرد آنها :

در این مبحث کارآموز با مفهوم پالسهای پر سرعت خروجی و موارد استفاده آنها در پروسه آشنا خواهد شد و همچنین نحوه پیکره بندی خروجیهای پرسرعت پی ال سی و مدهای تولید پالس به همراه تست COMMISSIONING و حرکت دادن محور از طریق پنل تست نرم افزار را بصورت عملی فرا خواهد گرفت. انواع بلوکهای برنامه نویسی مرتبط با پالسهای پر سرعت خروجی معرفی شده و ضمن یادگیری مفاهیم پوزیشن نسبی و پوزیشن مطلق با بکارگیری آنها در حل مثال کاملا عملی و کنترل پوزیشن محور مطالب را فراخواهد گرفت.

مباحث آموزشی HMI در دوره پی ال سی درجه یک عبارتند از :

مفاهیم اولیه در HMI :

کارآموزان در این مبحث با طریقه نصب نرم افزار، یادگیری نحوه تنظیم پارامترهای مربوط به ارتباط HMI با PLC ، نحوه ایجاد صفحات و پیکربندی آنها و معرفی المانهای تصویری و نحوه واکنش آنها به تغییرات در پی ال سی آشنا خواهند شد.

کار با اجزای گرافیکی مختلف :

در این مبحث کارآموزان با انواع باتن های ست، ریست، لحظه ای، دائم و نحوه ارتباط آنها با آدرسهای درون پی ال سی، یادگیری نحوه ایجاد چندین صفحه گرافیکی برای پروژه و نحوه جابجایی بین صفحات با باتن مخصوص این کار، یادگیری نحوه قرار دادن اشکال دلخواه بر روی اجزای برنامه HMI و یادگیری قرار دادن متن های دلخواه به زبان پارسی بر روی اجزای صفحه گرافیکی بصورت کاملا عملی کار خواهند کرد.

مفاهیم سطح دسترسی و پسورد گذاری بر روی اجزای مختلف :

کارآموزان در این مبحث با نحوه قرار دادن پسورد بر روی هر آیتم گرافیکی برای جلوگیری از دسترسی افراد غیر مجاز و نحوه تغییر جدول کاربر و پسورد های آنها از طریق خود HMI آشنا خواهند شد.

نحوه دو یا چند زبانه کردن HMI :

کارآموزان نحوه چند زبانه کردن HMI به عنوان مثال زبان پارسی و انگلیسی را در این مبحث فرا خواهند گرفت.

آشنایی با اجزای گرافیکی بیشتر :

کارآموزان با اجزای گرافیکی INPUT NUMRIC و DISPLAY NUMERIC و چگونگی تغییر مقادیر درونی پی ال سی، با ابزار گرافیکی METER برای نمایش مقادیر آنالوگ مثل فشار سیستم، با ابزار گرافیکی BARGRAPH برای نمایش مقادیر آنالوگ مثل ارتفاع یک سیال درون مخزن، با ابزار گرافیکی PIPE برای نمایش مسیر سیال درون یک لوله و با ابزار گرافیکی SLIDER برای تنظیم مقادیری چون تایم، فشار، سرعت، دما و هر مقدار آنالوگ دیگر را بصورت کاملا عملی آشنا خواهند شد.

کار با ابزارهای و کنترلهای خاص :

کارآموزان نحوه ایجاد گرافهای و نمودارهای آنلاین از مقادیر پروسه، نحوه ایجاد پیامهای خطا و آلارم و چگونگی ارتباط آنها با مقادیر پی ال سی و یادگیری مبحث ماکرو نویسی و معرفی انواع آنها و حل مثال به همراه نحوه انتقال تصویر روی HMI از طریق شبکه بر روی موبایل و کنترل آن توسط موبایل را در این مبحث فرا خواهند گرفت.

” لازم به ذکر است که مباحث HMI بصورت ترکیبی با مباحث پی ال سی گفته می شود تا کارآموز بتواند درک صحیح و کاربردی از مبحث HMI و کاربرد آن در صنعت داشته باشد.”

مباحث آموزشی درایوهای AC در دوره پی ال سی درجه یک عبارتند از :

آشنایی کامل با درایوها و ساختمان داخلی درایوهای AC و معرفی اجزای آن :

در این مبحث کارآموزان با ساختمان داخلی درایوهای AC و اجزای سخت افزاری آن و همچنین شیوه انتخاب درایو AC مناسب با کاربرد مد نظر، با مفهوم کنترل دور موتورهای AC و چگونگی وابستگی سرعت به فرکانس، با منحنی مشخصه V/F و توجیه تغییر ولتاژ با فرکانس در خروجی درایو و با مفهوم راه اندازی نرم و لزوم پارامترهای شتاب مثبت و شتاب منفی کامل آشنا خواهند شد.

طریقه سیم بندی و مدهای کنترلی درایو :

کارآموزان با ترمینالهای تعبیه شده بر روی درایوها و کاربرد آنها و شیوه سیم بندی آنها، با مدهای کنترلی درایوها، با انواع روشهای کنترل ON/OFF و با انواع روشهای تغییر دور در درایو بصورت کاملا عملی آشنا خواهند شد.

یادگیری نحوه تنظیمات و اعمال تغییر بر روی پارامترهای درایو :

در این مبحث کارآموزان با نحوه تنظیمات و اعمال تغییر بر روی پارامترهای درایو از طریق باتن های تعبیه شده روی پنل درایو و کار با صفحه نمایش های سون سگمنتی به صورت کاملا عمل آشنا خواهند شد.

بررسی پارامترهای مهم و کاربردی در هر درایو :

در این مبحث به بررسی پارامترهای مهم و کاربردی پرداخته خواهد شد که در هر درایوی با هر برندی حتما لازم است تنظیم شود تا بتوان آن درایو را راه اندازی نمود.

حل مثال های مختلف به همراه تنظیمات درایو برای کاربردهای مختلف :

در این مبحث با راه اندازی درایوبا پنل روی خودش، راه اندازی درایو با مدار فرمان، راه اندازی درایو با استفاده از PLC از طریق ترمینالهای دیجیتال خروجی پی ال سی و ترمینالهای دیجیتال روی درایو و راه اندازی درایو با استفاده از PLC از طریق کارت شبکه پی ال سی و سوکت شبکه روی درایو کلیه حالتهای راه اندازی را بصورت عملی فرا گرفته می شود.

مشاهده تمام سرفصل ها کوچک کردن
 

سرفصل های دوره PLC درجه ۲


آشنایی با انواع سیستم های کنترل :

در این مبحث کارآموزان با انواع سیستمهای کنترل اعم از مدارات رله ای ، مدارات منطقی الکترونیکی، مدارات میکرو پروسسوری و مدارات پی ال سی آشنا خواهند شد و در پایان مبحث توانایی تشخیص مزایا و معایب هر کدام از موضوع های مطرح شده را کسب می کنند.

مروری بر مدارات فرمان و قدرت پر کاربرد :

در این مبحث مروری بر مدارات فرمان و قدرت پرکاربرد می شود چرا که این مباحث پیش نیاز مبحث برنامه نویسی پی ال سی می باشد.

آشنایی با انواع زبان های برنامه نویسی LAD , FBD , STL , GRAPH , SCL:

در این بخش از آموزش تمامی زبانهای استاندارد پی ال سی بررسی می شود و با زبانهای پرکاربرد LAD, FBD, STL به صورت عملی همراه با روش تبدیل مدارات فرمان به زبان برنامه نویسی پی ال سی مثالهای متعددی حل خواهد شد.

آشنایی با ساختار یک پی ال سی و واحد ورودی و خروجی آن:

ساختار فیزیکی یک پی ال سی بررسی می شود و واحدهای ورودی و خروجی آن و انواع آن از نظر دیجیتال و آنالوگ و از نظر سطح ولتاژ و جنس خروجی بررسی می شود.

بررسی ساختمان داخلی و کاربرد انواع سنسورهای پر کاربرد در صنعت :

ساختمان داخلی انواع سنسور های صنعتی از قبیل القایی، نوری، خازنی، مغناطیسی، آلتراسونیک، تشخیص رنگ و …. بررسی و موارد کاربرد آنها و مزایا و معایب آنها به همراه نقشه سیم بندی همراه با مفاهیم SINK/SOURCE بصورت جامع بررسی خواهد شد.

شناخت سیستم های اعداد و انواع واحدهای حافظه :

مفاهیم اعداد باینری و دسیمال و هگزادسیمال را بهمراه تبدیلات آنها به یکدیگر بررسی می شود و همچنین مفاهیم کاربردی انواع حافظه و آدرس دهی آنها به صورت جامع تحلیل خواهد شد.

شناخت انواع PLC های شرکت زیمنس و معرفی همه خانواده های موجود در بازار :

به صورت بصری و فیزیکی انواع پی ال سی های برند زیمنس بر حسب نوع کاربرد و تیپ آنها بررسی و تحلیل می شوند و بصورت تخصصی بر روی سخت افزار قدرتمند سری S7-1200 تمرکز نموده تا با تمام تجهیزات و ماژولهای کاربردی آن آشنایی کامل ایجاد شود.

برنامه نویسی و سیم بندی بصورت کاملا عملی و بسیار پر کاربرد :

تشریح کلیه کانکتورهای سخت افزاری پی ال سی S7-1200 و رسم نقشه سیم بندی برای هر مدار به همراه بستن چندین مدار صنعتی اعم از” راه اندازی الکتروموتورهای سه فازه، چپگرد راستگرد، ستاره مثلث و …” همراه با برنامه نویسی آنها در محیط بسیار قدرتمند نرم افزار TIA PORTAL

مشاهده تمام سرفصل ها کوچک کردن
 

ثبت نام

  لطفا شماره تماس را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  دوره های مرتبط با رشته:

  آموزش PLC درجه ۱آموزش PLC درجه ۲مانیتورینگ صنعتی HMIآموزش سیم پیچی موتورآموزش طراحی تابلو برقآموزش plc s7 1200

   

  مزایای دوره آموزش PLC


   
   
   

  تجدید دوره آموزشی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

   
   

  تمامی مراحل آموزش به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می گردد

   
   

  اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان

   
   

  برگزاری دوره های آموزشی در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

   
   

  پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره های آموزشی

   
   

  دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت های مختلف شهر

   
   

  برگزاری دوره ها با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش

   
   

  معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره

   
   

  سوالات متداول آموزش PLC فنی حرفه ای

  1) آیا در این دوره کار با واحد RTC آموزش داده می شود؟

  پاسخ : بله در این دوره واحد RTC بصورت جامع و شیوه تنظیم تاریخ و ساعت و منطقه ی زمانی بهمراه دستورات برنامه نویسی آن آموزش داده می شود.

  2) آیا در این دوره کارکردن با سنسور شفت انکدر و برنامه نویسی آن آموزش داده می شود ؟

  پاسخ : بله در این دوره علاوه بر شناخت و تحلیل انواع شفت انکدر بصورت عملی هم مدار بندی آن به PLC و هم برنامه نویسی آن بصورت پیشرفته آموزش داده میشود.

  3) آیا راه اندازی سروو موتورها و استپر موتورها از طریق PLC آموزش داده می شود؟

  پاسخ : بله در این دوره ساختمان داخلی استپ موتورها و سروو موتورها بهمراه درایو آنها تشریح می شود و سپس شیوه تولید پالسهای کنترلی از طریق PLC بهمراه سیم بندی بصورت عملی آموزش داده میشود.

  4) آیا در این دوره با HMI هم کار می کنیم؟

  پاسخ : بله در این دوره مبحث HMIرا بصورت کاملا رایگان و با مفاهیم بسیار کاربردی بهمراه PLC آموزش داده می شود.

  5) آیا در این دوره شیوه تنظیم درایو های AC برای کنترل دور آموزش داده می شود ؟

  پاسخ : بله در این دوره اصول و ساختمان داخلی درایو ها و شیوه تنظیمات آنها بطور کامل آموزش داده می شود.

  6) آیا استاد این دوره انواع بلوکهای برنامه نویسی را آموزش می دهد؟

  پاسخ : بله در این دوره با انواع بلوک های برنامه نویسی به طور کامل آشنا می شوید.

  آیا کلاسی برای شاغلین که تایم آزاد ندارند هم برگزار می کنید؟

  پاسخ : بله، کلاس های آخر هفته برای کارآموزان محترمی می باشد که در طی هفته نمی توانند دوره را شرکت کنند.

  برای کارآموزان شهرستان وضعیت اسکان چگونه است؟

  پاسخ : برای عزیزانی که از شهرستان تشریف می آورند نزدیک ترین خوابگاه به کارآموزان معرفی می شود.

  در صورت عدم یادگیر بعد از کلاس چه باید کرد؟

  پاسخ : در صورت عدم یادگیری آموزشگاه بدون اخذ هیچ مبلغی دوره را برای شما تکرار خواهد کرد.

  برای ثبت نام باید حتما حضوری به آموزشگاه مراجعه کنیم؟

  پاسخ : خیر، جهت رفاه حال کارآموزان ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه ما باید دوره PLC درجه ۱ در آموزشگاه برق گستر را بگذرانیم؟

  پاسخ : زیرا دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستر :مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دورهدسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT تجدید دوره در صورت عدم یادگیریپشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کاراقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانیبرگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

   

  معرفی دوره

  سرفصل دوره

  ثبت نام

  مزایای دوره

   
   
  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 5]

  2 Comments

  1. سهیل راد گفت:

   سلام هزینه خوابگاه چقدره

   • parisa hasanirad گفت:

    سلام،جهت کسب اطلاعات از وضعیت خوابگاه با شماره ۰۲۱۶۶۵۹۷۳۰۵ تماس بگیرید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *