معرفی دوره گیربکس اتومات

دوره گیربکس اتوماتیک فنی حرفه ای

تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای

هزینه دوره

هزینه دوره: 11400000
7000000

 تاریخ شروع دوره

تاریخ شروع: 12

مدت دوره

مدت دوره:1 ماه

نام دوره:آموزش گیربکس اتوماتیک
هزینه دوره:11,400,000
هزینه دوره با تخفیف :7,000,000
مدت دوره:1 ماه
 
معرفی دوره آموزش گیربکس اتوماتیک
 

آموزش گیربکس اتوماتیک

دوره آموزش گیربکس اتوماتیک فنی حرفه ای یکی از دوره های محبوب و پرتقاضا حوزه تعمیرات خودرو به شمار می رود که در صورت داشتن مهارت در این حوزه می توانید از درآمد بسیار بالایی برخوردار شوید. از آنجایی که تعمیر گیربکس اتومات نیاز به تخصص بالایی دارد و باید با ساختار کلی، عملکرد گیربکس و اجزای تشکیل دهنده آن آشنایی لازم را داشته باشید، شرکت در دوره آموزش تعمیر گیربکس اتوماتیک در آموزشگاه معتبر زیر نظر سازمان فنی حرفه ای بسیار حائز اهمیت بوده تا مسیر ورود شما به بازار کار و کسب درآمد عالی را هموار کند.

دوره آموزش گیربکس اتوماتیک در آموزشگاه برق گستران به صورت کاملا عملی برگزار شده و طی این دوره، تعمیر گیربکس‌ های تویوتا، هیوندا کیا و مزدا به صورت کامل آموزش داده می ‌شود. آشنایی با قطعات و نحوه باز و بسته کردن گیربکس‌ های اتوماتیک، آشنایی با توربین و موارد دیگر جزء مباحث آموزشی این دوره گیربکس اتوماتیک به شمار می روند. آموزشگاه برق گستران به عنوان یکی از بهترین آموزشگاه گیربکس اتوماتیک در تهران این دوره را با هدف ورود هنرجو به بازار کار برگزار می‌کند و در پایان دوره مدرک دو زبانه و مورد تایید سازمان فنی و حرفه ‌ای را به هنرجویان اعطاء می ‌نماید.

آموزشگاه برق گستران با سه دهه تجربه در برگزاری انواع دوره های آموزشی مکانیک خودرو، تعمیرات ایسیو ماشین های داخلی و خارجی، برق خودرو، تنظیم موتور خودرو و گیربکس اتوماتیک یکی از بهترین آموزشگاه در شهر تهران می باشد که تمامی دوره های خود همچون دوره مکانیک خودرو، آموزش ایسیو، دوره صافکاری pdr، دوره برق خودرو را در کارگاه های مجهز و به صورت عملی توسط اساتید ماهر و آشنا به بازارکار برگزار می کند. از مزایا مهم شرکت در دوره های آموزشی برق گستران می توان به مواردی همچون ارائه مدرک معتبر، پشتیبانی نامحدود و بازآموزی رایگان اشاره داشت.

آموزش گیربکس اتوماتیک
 
 

سرفصل‌های دوره آموزش گیربکس اتوماتیک


آموزش تعمیر گیربکس های 6 سرعته هیوندا و کیا

آموزش تعمیر گیربکس AL4 206 چهار سرعته

آموزش تعمیر گیربکس های 4 و 5 سرعته هیوندا و کیا

آموزش تعمیر گیربکس های 4 و 5 سرعته مزدا

آموزش تعمیر گیربکس اتوماتیک 4 سرعته ماکسیما

آشنایی کامل با تورک کانورتور(توربین) و اجزای آن

آموزش باز و بسته کردن ساعت گیربکس

اموزش باز و بسته کردن و عیب یابی اویل پمپ گیربکس

آشنایی با صفحه ها و دیسک های داخل گیربکس

آموزش باز و بسته کردن دیفرانسیل و رفع عیوب آن

تست و عیب یابی و رفع ایراد تورک کانورتور

معرفی و شناخت بلوک ساعتی و شیرهای برقی

تست و اهم گیری شیر برقی خودرو

بازو بست کامل ساعتی و شیرهای برقی و معرفی کانال ها

آشنایی با چگونگی کارکرد شیرهای ساعتی

عیب یابی و رفع عیوب ساعتی و شیرهای ساعتی

معرفی کامل سلکتور و نحوه عملکرد آن

عیب یابی و رفع و عیوب سلکتور

آشنایی کامل با مجموعه های سیاره ای و قوانین آن

شناخت کامل صفحات و دیسک ها

شناخت کامل کلاچ ها و ترمزهای داخل گیربکس

آشنایی با چگونگی کارکرد و عملکرد کلاچ ها و ترمزها در هر یک از حالت های دنده

عیب یابی و رفع عیوب کلاج ها و ترمزها

آموزش نحوه خواندن کدهای خطا

کدهای خطای انواع گیربکس ها

نحوه باز و بسته کردن گیربکس اتومات از روی خودرو

آشنایی با دستگاه دیاگ گیربکس اتومات

 

ثبت نام

  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش مکانیک خودرو درجه 2آموزش مکانیک خودرو درجه 1آموزش تخصصی گیربکس های دستیآموزش تعمیر گیربکس CVTآموزش گیربکس اتوماتیک بنز و بی ام و BMWآموزش تخصصی گیربکس های اتومات

  پس از ثبت نام جهت رزرو یا مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

   

  مزایای دوره آموزش گیربکس اتوماتیک


   
   
   

  تجدید دوره آموزشی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

   
   

  تمامی مراحل آموزش به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می‌گردد

   
   

  اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان

   
   

  برگزاری دوره‌های آموزشی در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

   
   

  پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره‌های آموزشی

   
   

  دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت‌های مختلف شهر

   
   

  برگزاری دوره‌ها با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش

   
   

  معرفی به سازمان فنی و حرفه‌ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره گیربکس اتوماتیک

   
   

  سوالات متداول دوره آموزش گیربکس اتوماتیک

  در پایان این دوره آیا تعمیر گیربکس‌های اتومات را به صورت کامل یاد می‌گیریم؟

  پاسخ : بله عیب‌یابی گیربکس‌های اتومات و cvt به صورت کامل یاد داده می‌شود.

  تعمیر گیربکس چه خودروهای در این دوره گیربکس اتوماتیک تدریس می‌شود؟

  پاسخ : تعمیر خودروهای هیوندا،کیا،مزدا و تویوتا در این دوره آموزش داده می‌شود.

  آیا نقشه خوانی مدارهای گیربکس هم در دوره گیربکس اتوماتیک تدریس می‌شود؟

  پاسخ : بله نقشه خوانی تخصصی مدارهای الکتریکی گیربکس اتوماتیک آموزش داده می‌شود.

  آیا در این دوره گیربکس دستی هم آموزش داده می‌شود؟

  پاسخ :خیر دوره گیربکس های دستی به صورت دوره‌ای جداگانه توسط آموزشگاه برق گستران برگزار می‌شود.

  برای ثبت نام باید حتما حضوری به آموزشگاه مراجعه کنیم؟

  پاسخ : خیر، جهت رفاه حال کارآموزان ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  برای کارآموزان شهرستان وضعیت اسکان چگونه است؟

  پاسخ : برای عزیزانی که از شهرستان تشریف می‌آورند نزدیک ترین خوابگاه به کارآموزان معرفی می‌شود.

  آیا بعد دوره گیربکس اتوماتیک نیاز به کارآموزی می‌باشد؟

  پاسخ : دوره گیربکس اتوماتیک به صورتی برگزار خواهد شد که بعد از اتمام دوره کارآموزان می‌توانند مستقیم وارد بازار کار شوند

  کلاس گیربکس اتوماتیک چند نفره می‌باشد؟

  پاسخ : تمام دوره‌های آموزشگاه برق گستران بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می‌شود، که کلاس‌های گروهی بین 4 تا 6 نفر می‌باشد.

  چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه ما باید دوره گیربکس اتوماتیک را در آموزشگاه برق گستران را بگذرانیم؟

  پاسخ : زیرا دوره‌های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستران :مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دورهدسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT تجدید دوره در صورت عدم یادگیری پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کاراقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی برگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

   

  آموزش گیربکس اتوماتیک فنی حرفه ای

  امروزه با رونق گرفتن بازار کار این شغل، آموزشگاه‌های بسیاری این دوره آموزشی را برگزار می‌کنند. توصیه می‌کنیم بهترین مرکز اموزش گیربکس اتوماتیک را شناسایی و در دوره‌های آن ثبت نام کنید. آموزشگاه گیربکس اتوماتیک برق گستران از آموزشگاه‌های معتبری است که کلاس آموزش گیربکس اتوماتیک را برگزار می‌نماید. این آموزشگاه کارگاه آموزشی گیربکس را مجهز به گیربکس هیوندا و کیا، مزدا، 206، مگان و بسیاری از دیگر خودروها کرده است. آموزش‌ها در این دوره گیربکس اتوماتیک توسط اساتید حرفه‌ای که سابقه بسیاری در زمینه تعمیرات گیربکس‌های اتوماتیک دارند صورت می‌گیرد. با شرکت در این دوره با مباحث مهمی همچون تعمیر گیربکس اتوماتیک هیوندا و کیا، 206 و بسیاری از دیگر خودروها را یاد می‌گیرید و آشنا می شوید. شیوه برگزاری دوره گیربکس اتوماتیک در این آموزشگاه به این صورت است که ابتدا صورت مفاهیم پایه و توضیحات کاربردی در رابطه با گیربکس‌های اتوماتیک و طرز کار آنها را به شما آموزش می‌دهد.

  بعد از آن، مهارت جو توسط استاد ماهر دوره تعمیر گیربکس با قطعات گیربکس و طرز کار آنها آشنا شده و سپس مهارت آموز به صورت عملی بر روی گیربکس خودروها کار کرده و شروع به باز کردن آنها می‌نماید. در نهایت مهارت جو بایستی به تنهایی تمام مراحل باز و بسته کردن گیربکس و قطعات آن را به صورت عملی انجام دهد. با این کار با چالش‌ های تعمیر گیربکس آشنا می‌ شوید و همچنین اشکالات کار خود را پیدا کرده و آنها را رفع می‌کنید. توجه داشته باشید هنگام ورود به بازار کار سوالات و ابهاماتی برای شما ایجاد می‌شود بنابراین توجه داشته باشید که آموزشگاه برق گستران دارای پشتیبانی بعد از دوره گیربکس اتوماتیک نیز می باشد و در صورت شرکت در دوره‌های این آموزشگاه می‌توانید حتی پس از پایان دوره گیربکس اتوماتیک با استاد ارتباط بگیرید و سوالات خود را در میان بگذارید. علاوه بر این در صورتی که طی دوره گیربکس اتوماتیک موضوعی را خوب یاد نگرفتید می‌توانید مجدد و به صورت رایگان در دوره گیربکس اتوماتیک شرکت کنید. همه این موارد باعث شده تا بیشتر کارآموزان پس از اتمام دوره گیربکس اتوماتیک وارد بازار کار شده و درآمدزایی داشته باشند.

  اگر علاوه بر تعمیر گیربکس هیوندا و کیا، 206 و مزدا بتوانید گیربکس خودروهای چینی را عیب یابی و تعمیر کنید درآمد شما در این شغل افزاییش چشمگیری خواهد داشت. امروزه تقاضا برای خرید خودروهای چینی افزایش چشمگیری داشته است و تعداد کمی از تعمیرکاران گیربکس از پس تعمیر گیربکس این خودروها بر می‌آیند. در آموزشگاه گیربکس اتوماتیک برق گستران در دوره آموزش گیربکس cvt صفر تا صد عیب یابی و تعمیر گیربکس های خودروهای چینی به شما آموزش داده می‌شود. پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که پس از اتمام این دوره گیربکس اتوماتیک، در دوره cvt ثبت نام نمایید.

  آیا دوره آموزش تعمیر گیربکس اتومات دارای پیش نیاز است؟

  بله. برای اینکه بتوانید تمامی مباحث و فوت و فن های ریز و درشت تعمیر و عیب یابی گیربکس اتومات را به صورت کاربردی و اصولی فرا بگیرید، بایستی در ابتدا دوره آموزش تعمیر گیربکس دستی را سپری کرده باشید تا بتوانید در دوره تعمیر گیربکس اتومات شرکت نمایید. همچنین لازم به ذکر است برای شرکت در دوره تعمیر گیربکس دستی هیچ گونه پیش نیازی وجود ندارد و مهارت جویان تمامی مباحث را 0 تا 100 به صورت عملی فرا می گیرند. بنابراین از آنجایی که هنوز گیربکس دستی کاربرد زیادی دارد و مصرف کنندگان خودرو های گیربکس دستی همچون گیربکس اتومات روز به روز در حال افزایش است، کسب مهارت در دو حوزه تعمیر گیربکس اتومات و دستی به شدت توصیه می شود. اینگونه بهتر می توانید به درخواست مختلف مشتریان در بازارکار پاسخ بدهید.

  آموزش گیربکس اتومات را از کجا آغاز کنیم؟

  گیربکس اتومات یکی از قطعات مهم در خودروهای امروزی است. در این نوع از گیربکس گشتاور به صورت دستی تنظیم نشده و گیربکس به صورت اتوماتیک با توجه به شرایط گشتاور مناسب را انتخاب می‌کند. گیربکس‌های اتوماتیک از اجزا گوناگونی تشکیل شده‌اند. مبدل گشتاور، پمپ روغن، چرخ دنده سیاره‌ای، کلاچ گیربکس اتوماتیک، شفت خروجی، باند ترمز، فیلتر روغن، ساعت گیربکس برخی از مهم‌ترین قطعات در گیربکس‌های اتوماتیک هستند. گیربکس اتوماتیک و قطعات تشکیل دهنده آن مانند دیگر قطعات خودرو بنا به دلایل گوناگونی آسیب دیده و نیاز به تعمیر یا تعویض پیدا می‌کنند.

  تعمیر این قطعات کار آسانی نیست و نیاز به آموزش قطعات گیربکس اتوماتیک به صورت تخصصی دارد. برای آموزش گیربکس اتوماتیک می‌توانید از یک تعمیرکار حرفه‌ای گیربکس بخواهید که از طریق شاگردی کردن مهارت‌های مورد نیاز این شغل را به شما آموزش دهد. معمولا تعمیرکاران حرفه‌ای گیربکس فرصت آموزش را نداشته و درخواست شما را قبول نخواهند کرد. همچنین برای آموزش گیربکس اتوماتیک به این روش شما به حداقل زمان 6 ماه نیاز دارید. معمولا آموزش به این روش طرح درس مشخصی نداشته و آموزش‌ها با توجه به سفارش مشتری است. یکی از دیگر روش‌هایی که می‌توانید برای آموزش گیربکس اتوماتیک انتخاب کنید آموزش از طریق شرکت در دوره گیربکس اتوماتیک است. بنابراین بهترین و موثرترین روش جهت فرا گرفتن تمامی مباحث آموزش گیربکس شرکت در دوره های آموزشی آموزشگاه های معتبر زیر نظر سازمان فنی حرفه ای می باشد.

  آموزش گیربکس اتوماتیک

  بازار کار تعمیرات گیربکس اتوماتیک چگونه است؟

  اگر اطلاعی از بازار کار این شغل ندارید باید بگوییم که این شغل از مشاغل پردرآمد مربوط به خودرو است و در حال حاضر تعمیرکاران حرفه‌ای گیربکس اتومات درآمدی بین 20 تا 50 میلیون تومان دارند. افزایش ورود خودروهای خارجی و چینی به کشور و تخصصی بودن تعمیرات گیربکس و کمبود نیروی متخصص در این رشته دلایلی است که نشان می‌دهد که این شغل از بازار کار بسیار عالی برخوردار است. اگر هیچ اطلاعی در زمینه تعمیرات گیربکس خودرو ندارید توصیه می‌کنیم ابتدا در یک دوره آموزش گیربکس دستی ثبت نام کنید و پس از آن شروع به یادگیری تعمیرات گیربکس‌های اتوماتیک از طریق شرکت در دوره آموزش گیربکس اتوماتیک نمایید. در صورتی که به صورت حرفه‌ای تعمیرات گیربکس های اتوماتیک را یاد بگیرد و تمرین و تکرار بسیاری داشته باشید به شما اطمنیان می‌دهیم که در کمتر از یک سال به درآمد بالایی دست پیدا می‌کنید. به طور کلی با افزایش تولید و واردات خودرو های اتوماتیک، بازار کار این شغل در تمامی روزهای سال پر رونق بوده و در صورت داشتن مهارت و تجربه در این رشته از درآمد بالا، امنیت شغلی و فرصت های شغلی متعددی برخوردار خواهید شد.

  آموزش عیب یابی گیربکس اتوماتیک

  همانطور که اشاره شد گیربکس‌های اتوماتیک از قطعات گوناگونی تشکیل شده‌اند. خراب شدن هر یک از این قطعات مشکلات گوناگونی را در گیربکس و عملکرد خودرو ایجاد می‌کند. در صورتی که آموزش عیب‌یابی گیربکس اتوماتیک را به صورت حرفه‌ای دیده باشید در صورت خوب کار نکردن گیربکس به سرعت قطعه معیوب را شناسایی کرده و درصدد تعمیر یا تعویض آن بر می‌آیید. آموزش عیب یابی گیربکس اتومات یکی از سرفصل‌های آموزشی مهمی است که به طور کامل در دوره گیربکس اتوماتیک به آن پرداخته می‌ شود.

  نکات مهم در نگهداری از گیربکس اتوماتیک

  1. تا توقف کامل، حالت پارک را انتخاب نکنید.
  2. سعی کنید روغن موتورهای گیربکس های اتوماتیک را در یک بازه زمانی مشخص تعویض کنید. دقت داشته باشید اگر روغن خاصیت خود را از دست بدهد، سبب افزایش دما آب و آمپر می شود. نقش روغن در این قسمت روان کردن اصطکاک میان اجزا مختلف گیربکس می باشد. اگر به موقع روغن را تعویض نکنید در نتیجه اصطکاک گیربکس بالا رفته و سبب خرد شدن اجزا آن می شود.
  3. در حین حرکت گیربکس را به صورت دستی تعویض نکنید. حالت های مختلف گیربکس اتومات به صورت مکانیکی تعویض می شوند. تعویض دنده حین حرکت می تواند گیربکس را دچار اصطکاک بالا کند.
  4. توصیه می شود از روغن های مرغوب و استاندارد استفاده کنید. به عبارتی دیگر روغن موتوری را استفاده کنید که مخصوص خودرو شما ساخته شده باشد.

   چرا آموزشگاه برق گستران

  آموزشگاه برق گستران دوره آموزش گیربکس اتوماتیک را در تهران و در حوالی میدان انقلاب برگزار می‌نماید. این آموزشگاه گیربکس اتوماتیک دسترسی خوبی به تاکسی، اتوبوس و مترو داشته و به راحتی می‌توانید خود را به آموزشگاه برسانید. علاوه بر این آموزشگاه گیربکس اتوماتیک برق گستران برای آن دسته از علاقه‌مندان به تعمیرات گیربکس اتومات که ساکن تهران نیستند تدابیری را اتخاذ نموده است. این آموزشگاه هماهنگی‌هایی را با خوابگاه‌های گوناگونی انجام داده است. این خوابگاه در نزدیکی محل برگزاری دوره گیربکس اتوماتیک هستند بنابراین نیازی به پرداخته هزینه رفت و آمد نخواهید بود. بنابراین اگر ساکن تهران نیستید و علاقه‌مند حضور در دوره های آموزش گیربکس اتوماتیک هستید می‌توانید در دوره‌های این آموزشگاه ثبت نام کنید.

   

   

  معرفی دوره

  سرفصل دوره

  ثبت نام

  مزایای دوره

   
   

  20 Comments

  1. ناصر گفت:

   سلام
   ببخشید برای شرکت در کلاس گیربکس اتوماتیک چه مراحلی را باید انجام بدهیم؟

   • آتنا لطفی گفت:

    سلام وقت بخیر.
    برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه برگزاری کلاس گیربکس اتوماتیک می توانید با مراجعه به سایت و شماره های درج شده در آن با مشاورین ما در تماس باشید.

  2. محمد گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   ببخشید میخواستم بدونم کلاس گیربکس اتوماتیک چند روز در هفته برگزار می شود؟

  3. مرتضی گفت:

   سلام خسته نباشید
   آیا کلاس گیربکس اتوماتیک برق گستران تجهیزات کافی داره؟ چون مجهز بودن کلاس گیربکس اتوماتیک اموزشگاه برای من خیلی اهمیت داره؟
   ممنون میشم راهنمایی کنید.

   • آتنا لطفی گفت:

    سلام وقت بخیر.
    کلاس گیربکس اتوماتیک برق گستران دارای مجهز‌ترین تجهیزات می‌باشد. از این بابت مطمئن باشید.

  4. علی گفت:

   ببخشید در این دوره آموزش گیربکس اتوماتیک، گیربکس دستی هم آموزش داده می شود؟

   • آتنا لطفی گفت:

    با سلام وقت بخیر.
    خیر در این دوره آموزش گیربکس اتوماتیک، گیربکس دستی تدریس نمی‌شود، بلکه به صورت دوره‌ای جداگانه توسط آموزشگاه برق گستران برگزار می‌شود.

  5. سهیل گفت:

   سلام بنده شهرستان هستم چگونه می توانم در دوره آموزش گیربکس اتوماتیک برق گستران شرکت کنم؟
   ممنون میشم راهنمایی کنید.

   • آتنا لطفی گفت:

    با سلام وقت بخیر.
    برای عزیزانی که از شهرستان تشریف می آورند برای شرکت در دوره آموزش گیربکس اتوماتیک، نزدیک ترین خوابگاه به کارآموزان معرفی می‌شود.

  6. شاهین گفت:

   سلام ببخشید در این دوره آموزش گیربکس اتوماتیک
   نقشه خوانی مدارهای گیربکس هم تدریس می شود؟

   • آتنا لطفی گفت:

    با سلام وقت بخیر.
    بله در این دوره آموزش گیربکس اتوماتیک نقشه خوانی مدارهای گیربکس هم تدریس می شود.

  7. شایان گفت:

   سلام وقت بخیر
   ببخشید تعمیر گیربکس چه خودروهای در این دوره آموزش گیربکس اتوماتیک تدریس می‌شود؟

   • آتنا لطفی گفت:

    سلام وقت بخیر
    در این دوره آموزش گیربکس اتوماتیک تعمیر خودروهای هیوندا،کیا،مزدا و تویوتا انجام میشود.

  8. علیرضا گفت:

   با سلام خدمت شما
   خسته نباشید
   میخواستم بدونم در آموزش گیربکس اتوماتیک آیا نحوه کارکرد شیرهای ساعتی هم آموزش داده می شود؟

   • آتنا لطفی گفت:

    سلام وقت بخیر.
    بله در این دوره آموزش گیربکس اتوماتیک نحوه کارکرد شیرهای ساعتی هم تدریس می شود.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  چهار × 3 =