آموزش نصب اعلام حریق

خانه / دوره ها / دوره های نصب / آموزش نصب اعلام حریق
هزینه دوره: 1.600.000 1.200.000 تومان
تاریخ شروع:
مدت زمان دوره: 8 ساعت
آموزش نصب اعلام حریق چرا آموزش نصب اعلام حریق ؟ آموزش نصب اعلام حریق
آموزش نصب اعلام حریق

آموزش نصب اعلام حریق به دو شاخه نصب اعلام حریق متعارف و آموزش نصب اعلام حریق آدرس پذیر تقسیم می شود. با شروع و توسعه ساخت و ساز همچنین اهمیت ایمن سازی ساختمان ها، بازار کار نصب اعلام حریق در حال حاضر بسیار رشد کرده است. در همین راستا آموزشگاه برق گستران کلاس آموزش نصب اعلام حریق را با هدف ورود کارآموزان به بازار کار برگزار می نماید. آموزش سیم کشی سیستم اعلام حریق، نقشه خوانی اعلام حریق، نحوه لوله گذاری اعلام حریق، نحوه زون بندی در سیستم اعلام حریق و . . . از جمله مطالبی است که در دوره نصب اعلام حریق آموزشگاه برق گستران به صورت عملی و زیر نظر اساتید با تجربه آموزش داده می شود. لازم به ذکر است کارآموزان در پایان دوره پس از کسب تمام مهارت های لازم، می توانند با راهنمایی اساتید و پشتیبانی نامحدود آموزشگاه به راحتی جذب بازار کار نصب اعلام حریق شوند.

آموزش نصب اعلام حریق

سرفصل های آموزش نصب اعلام حریق

آموزش نصب اعلام حریق
1
آموزش و معرفی انواع دتکتور

در این مرحله شما با انواع دتکتورها از قبیل دتکتورهای دود، حرارت، گاز و شعله و انواع هر یک و نحوه استفاده در مکانهای مناسب وهمچنین با نحوه نصب دتکتورها در محیط های مختلف آشنا خواهید شد.

2
معرفی و آموزش نصب انواع تلفن کننده

در این مرحله شما با انواع تلفن کننده ها لاین دار و سیم کارتی و همچنین با نحوه نصب و برنامه ریزی، ارسال اس ام اس و ایجاد پیغام برای دریافت تماس آشنا خواهید شد.

3
آموزش و معرفی شستی اعلام حریق

در این مرحله شما با انواع شاستی ها از قبیل روکش دار و بدون روکش و طریقه نصب در ارتفاع استاندارد آشنا خواهید شد.

4
آموزش عیب یابی در سیستم اعلام حریق

در این بخش شما با نحوه عیب یابی و رفع خطا و چگونگی تست در این سیستم آشنا خواهید شد.

5
آشنایی با مفاهیم اولیه برق و معرفی اجزای سیستم و پنل مرکزی اعلام حریق

در این مرحله شما مفاهیم ولتاژ، جریان و همچنین اجزای تشکیل دهنده یک سیستم اعلام حریق مانند انواع دتکتورها، آژیرها، لامپ های سر دری، پنل های مرکزی، شاستی ها، باطری پشتیبان و انواع تلفن کننده ها آشنا خواهید شد.

6
آموزش نصب سیستم اعلام حریق

در این مرحله شما با نحوه زون بندی، نصب و کابل کشی پنل مرکزی با اجزای سیستم اعلام حریق از قبیل دتکتورها، شاستی ها، آژیرها، لامپ های سر دری، تلفن کننده ها، باطری ها و … مطابق با استاندارد آتش نشانی آشنا خواهید شد.

7
نحوه نقشه خوانی و سیم کشی سیستم اعلام حریق

در این مرحله شما با نقشه خوانی و نقشه کشی این سیستم در برق ساختمان آشنا خواهید شد.

آموزش نصب اعلام حریق ثبت نام آموزش نصب اعلام حریق

پس از ثبت نام جهت رزرو یا مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

ثبت نام در لندینگ نصب اعلام حریق، نصب اعلام حریق آدرس پذیر

انتخاب دوره(Required)
آموزش نصب اعلام حریق مزایای دوره های آموزشگاه برق گستران آموزش نصب اعلام حریق
آموزش نصب اعلام حریق

تجدید دوره آموزشی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

آموزش نصب اعلام حریق

تمامی مراحل آموزش نصب کولر گازی به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می‌گردد

آموزش نصب اعلام حریق

اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان

آموزش نصب اعلام حریق

برگزاری دوره‌های آموزشی در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

آموزش نصب اعلام حریق

معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره

آموزش نصب اعلام حریق

برگزاری دوره‌ها با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش نصب کولر گازی

آموزش نصب اعلام حریق

دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت‌های مختلف شهر

آموزش نصب اعلام حریق

پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره‌های آموزش نصب کولر گازی

آموزش نصب اعلام حریق

آموزش نصب اعلام حریق فنی حرفه ای

نصب صحیح یک سیستم اعلام حریق بسیار حیاتی بوده و از وقوع خسارات جانبی و جبران ناپذیر جلوگیری می کند. در صورتی که مراحل نصب اعلام حریق به خوبی انجام نشود عملکرد سیستم بعد از چند ماه با مشکل روبرو شده و در زمان وقوع آتش سوزی و حادثه به خوبی عمل نخواهد کرد. بنابراین اگر می خواهید سیستم اعلام حریق را نصب و راه اندازی کنید بایستی آموزش نصب اعلام حریق را به صورت جامع و کامل ببینید. نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق در ساختمان ها مستلزم نصب تجهیزات اعلام حریق است. پنل مرکزی، دتکتورها، شستی، آژیر برخی از مهم ترین تجهیزات اعلام حریق است. نصب هر یک از این تجهیزات به مهارت و تخصص کافی نیاز دارد که در صورت نصب اشتباه هر یک از این تجهیزات در صورت وقوع حادثه خسارات بسیاری از نظر مالی و جانی ایجاد خواهد شد.

آموزش نصب اعلام حریق فنی حرفه ای

سیستم های اعلام حریق متعارف یکی از انواع پرطرفدار اعلام حریق است که با وجود اینکه این سیستم قدیمی شده است اما باز هم در بسیاری از ساختمان ها برای محافظت ساختمان از آتش سوزی از این سیستم استفاده می شود. سیستم های اعلام حریق متعارف بیشتر در پروژه های کوچک نصب و راه اندازی می شوند. نصب اعلام حریق مستلزم طی کردن مراحلی است که در ادامه به صورت خلاصه به آموزش اعلام حریق می پردازیم. نصب سیستم اعلام حریق در حقیقت یکی از مجموعه های مرتبط برق ساختمان و نصب دوربین های مداربسته می باشد. اگر بتوانید در این سه حوزه مهارت کسب کنید می توانید به محض ورود به بازارکار از فرصت های شغلی متعدد همراه با درآمد خوب برخوردار شوید. از آنجایی که نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق ساختمان پیچیده بوده بایستی مهارت و تجربه خود را به صورت اصولی کسب کنید. از این جهت توصیه می شود برای ورود به بازار کار این رشته حتما دوره های آموزشی زیر نظر سازمان فنی حرفه ای سپری کنید. اینگونه علاوه بر کسب مهارت با مدرک معتبر سازمان فنی حرفه ای به راحتی جذب بازارکار می شوید.

طراحی نقشه نصب اعلام حریق

اولین و مهم ترین مرحله در نصب اعلام حریق طراحی نقشه اعلام حریق است. طراحی نقشه از آن جهت حائز اهمیت است که در نقشه محل نصب تجهیزات اعلام حریق، زون ها، نحوه کابل کشی و سیم کشی، نصب پنل مرکزی و غیره مشخص می شود. توجه داشته باشید که اگر طراحی نقشه به خوبی صورت نگیرد ممکن است که کارکرد اعلام حریق با مشکل روبه رو شود. بنابراین این مرحله را پشت گوش ننداخته و نهایت دقت را هنگام طراحی نقشه داشته باشید.

نصب تجهیزات اعلام حریق

بعد از آنکه نقشه نصب اعلام حریق طراحی شد نوبت آن است که شستی، دتکتور، آژیر، فلاشر، پنل و دیگر تجهیزات را نصب کنید. نصب هر یک از این تجهیزات مستلزم رعایت استانداردهایی است. مثلا شستی اعلام حریق باید قابل رویت باشد، از کف ساختمان حداقل 140 سانتی متر فاصله داشته باشد، محل نصب شستی بهتر است نزدیک پله و راهرو باشد. همچنین هنگام نصب کنترل پنل اعلام حریق به این موضوع توجه داشته باشید که احتمال آتش سوزی در این محل کم باشد، این محل بایستی نور خوبی داشته باشد، ارتفاع نصب پنل مرکزی بایستی حداقل 150سانتی متر باشد. در دوره آموزش نصب اعلام حریق صفر تا صد استانداردهای نصب انواع تجهیزات اعلام حریق به شما آموزش داده می شود. نصب اشتباه هر یک از این تجهیزات می تواند مشکلات بسیاری را به همراه آورد بنابراین حتما هنگام نصب به این استانداردها توجه داشته باشید.

نصب تجهیزات اعلام حریق

سیم کشی و کابل کشی اعلام حریق

بعد از آن تجهیزات اعلام حریق نصب شد نوبت سیم کشی اعلام حریق می رسد. نوع سیمی که برای کابل کشی اعلام حریق استفاده می کنید بسیار حائز اهمیت است زیرا اگر سیم دچار مشکل شود، سیستم به خوبی کار نخواهد کرد. سیم کشی در سیستم های اعلام حریق متعارف به صورت ستاره ای و انشعابی است. اگر سیم کشی اعلام حریق به صورت روکار است حتما از کابل های نسوز استفاده کنید. سیم کشی این سیستم به گونه ای است که پنل مرکزی در وسط قرار گرفته و به وسیله دو سیم اتصالات انجام می شود. یکی از این سیم ها برای شستی و دتکتور بوده و دیگر برای آژیر است.

بازار کار و درآمد نصب اعلام حریق

سیستم اعلام حریق یکی از سیستم های امنیتی و رفاهی کاربردی در ساختمان است. این سیستم در هنگام آتش سوزی و حریق از طریق فلاشرها و آژِیر هشدار می دهد. امروزه استفاده از این سیستم به دلیل مزایای بسیاری که دارد در ساختمان ها اداری، تجاری و مسکونی استفاده می شود. نصب اعلام حریق در بسیاری از ساختمان ها از سوی آتش نشانی اجباری بوده و در صورت نصب نشدن این سیستم پایان کار و مجوزهای لازم ارائه نمی شود. همانطور که در قسمت بالا اشاره شد نصب اعلام حریق مراحل گوناگونی را شامل شده و انجام آن بسیار تخصصی است. بنابراین تنها کسانی که آموزش اعلام حریق را به صورت تخصصی دیده اند می توانند از پس نصب این سیستم برآیند.

اگر آموزش نصب سیستم اعلام حریق را به صورت تخصصی دیده باشید و بتوانید انواع برند اعلام حریق از جمله زیتکس، تسلا، سنس، آریاک، سایان، زتا، آپولو و غیره را نصب کنید می توانید از یک بازار کار خوب و درآمدزا برخوردار باشید. در حال حاضر نصابان اعلام حریق از درآمد خوبی برخوردار هستند. توجه داشته باشید اگر علاوه بر نصب اعلام حریق مهارت های خود را توسعه داده و آموزش نصب دوربین مدار بسته، آموزش نصب دزدگیر اماکن و دیگر سیستم های امنیتی و رفاهی را نیز یاد بگیرید درآمد شما در افزایش چشمگیری خواهد داشت.

بازار کار و درآمد نصب اعلام حریق

چرا در دوره نصب اعلام حریق ثبت نام کنیم؟

همانطور که اشاره شد نصب اعلام حریق از بازار کار بسیار عالی و درآمدزایی برخوردار است. نصب سیستم اعلام حریق امری تخصصی بوده و از مراحل گوناگونی تشکیل شده است. با شرکت در دوره آموزش نصب اعلام حریق در یک آموزشگاه معتبر می توانید در مدت زمان کوتاهی آموزش نصب اعلام حریق زیتکس، آموزش اعلام حریق آپولو، آموزش نصب اعلام حریق آریاک و دیگر برندهای اعلام حریق را یاد بگیرید. آموزش ها در دوره های آموزشی اعلام حریق به صورت عملی است یعنی شما طی دوره می توانید کلیه مراحل نصب را به صورت عملی تمرین کرده و رفع اشکال نمایید. این موضوع باعث می شود تا پس از ورود به بازار کار به راحتی بتوانید این سیستم را نصب و راه اندازی کنید. دریافت مدرک فنی حرفه ای نصب اعلام حریق از مزایای دیگر شرکت در دوره های اعلام حریق است. توجه داشته باشید که بسیاری از مراکز برای جذب نیرو از شما مدرک معتبر می خواهند با ارائه این مدرک فرایند جذب و استخدام سرعت بیشتری خواهد داشت.

آموزش نصب اعلام حریق دوره های آموزشی مرتبط با آموزش نصب اعلام حریق آموزش نصب اعلام حریق
هنوز برای ثبت نام مطمئن نیستی؟

کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به شما هستند...

آموزش برق ساختمان آموزش برق ساختمان
آموزش برق ساختمان سوالات متداول عمومی آموزش برق ساختمان آموزش برق ساختمان
کلاس برق ساختمان تئوری برگزار می‌شود یا عملی ؟

پاسخ : برگزاری تمام دوره‌ها در کارگاه های تخصصی و مجهز ویژه بازار کار می‌باشد که هنرجویان قبل از ثبت نام امکان بازدید را دارند.

کلاس دوره برق درجه ۱ چند نفره می‌باشد؟

پاسخ : تمام دوره‌های آموزشگاه برق گستران بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می‌شود، که کلاس های گروهی بین 4 تا 6 نفر می‌باشد

برای کارآموزان شهرستان وضعیت اسکان چگونه است؟

پاسخ : برای عزیزانی که از شهرستان تشریف می‌آورند نزدیک‌ترین خوابگاه به کارآموزان معرفی می‌شود.

اگر بعد از دوره آموزش برق ساختمان درجه ۱ سوال یا مشکلی داشتیم چه کار باید بکنیم؟

پاسخ : کارآموزان بعد از دوره از پشتیبانی نامحدود توسط استاد مربوطه بهره مند می‌شوند.

چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه برق ساختمان ما باید دوره برق ساختمان درجه ۱ را در آموزشگاه برق گستران را بگذرانیم؟

پاسخ : زیرا دوره‌های عملی و کارگاه‌های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره‌ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستران :مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه‌ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره، دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT، تجدید دوره در صورت عدم یادگیری، پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کار، اقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی، برگزاری کلاس‌ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل، ارائه نرم افزارهای مربوطه و فایل‌های آموزشی تدریس شده در پایان دوره.

هنوز پاسخ سوالت رو پیدا نکردی ؟

کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به شما هستند...

آموزش برق ساختمان آموزش برق ساختمان
آموزش برق ساختمان آشنایی بیشتر با آموزش برق ساختمان آموزش برق ساختمان
1) آیا در دوره برق ساختمان درجه 1 کل درب‌ها را آموزش داده می‌شود؟

پاسخ : بله درب‌های کرکره برقی ، شیشه‌ای و درب دولنگه بصورت کامل و عملی داخل کارگاه در این دوره برق ساختمان آموزش داده می‌شود.

2) دوره برق فنی حرفه ای ساختمان درجه 1 شامل کدام دوره‌ها می شود؟

پاسخ : دوربین‌های مداربسته،درب‌های اتوماتیک ، دزدگیر اماکن، اعلام حریق ، آیفون تصویری بصورت کامل آموزش داده می‌شود،که سرفصل‌های هر کدام بصورت مجزا داخل سایت گذاشته شده است.

3) آیا تعمیرات دوربین مداربسته هم در دوره جامع برق ساختمان آموزش داده می‌شود؟

پاسخ : خیر این دوره آموزش برق ساختمان فقط شامل نصب ، راه اندازی ، انتقال تصویر و رفع عیوب جزیی می‌باشد.

4) آیا دوره اعلام حریق آدرس‌پذیر هم در این دوره هست؟

پاسخ : خیر فقط اعلام حریق متعارف در این دوره برق ساختمان آموزش داده می‌شود.

5) آیا در این دوره، نرم افزار جهت نصب دوربین مدار بسته هم آموزش داده می‌شود؟

پاسخ : بله تمام نرم افزار‌های مورد نیاز در این دوره برق ساختمان از صفر تا صد گفته می‌شود.

دیـدگاه کاربران

خوشحال میشویم تا از نظر شما در رابطه با آموزش نصب اعلام حریق آگاه شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شهریه دوره : 1.600.000 تومان

شهریه با تخفیف : 1.200.000 تومان