آموزش تنظیم موتور خودرو

خانه / دوره ها / دوره های مکانیک / آموزش تنظیم موتور خودرو
هزینه دوره: 4.900.000 3.700.000 تومان
تاریخ شروع:
مدت زمان دوره: 15 ساعت
آموزش تنظیم موتور خودرو چرا آموزش تنظیم موتور خودرو ؟ آموزش تنظیم موتور خودرو
آموزش تنظیم موتور خودرو

آموزش تنظیم موتور خودرو به دلیل مزایای بسیاری که دارد از دوره های محبوب در بین هنرجویان می باشد. تنظیم موتور خودرو شامل بهبود عملکرد موتور، کاهش مصرف سوخت، افزایش شتاب خودرو و طول عمر بیشتر خودرو می باشد. اگر تنظیم موتور خودرو به صورت منظم انجام شود باعث کاهش خیلی از هزینه های اضافه خرابی خودرو می شود. تنظیم موتور خودرو نیاز به تخصص دارد و باید با سیستم برق خودرو، سیستم سوخت رسانی و هوا آشنایی لازم را داشته باشید. شما با یادگیری این حرفه در آموزشگاه برق گستران می توانید وارد بازار کار شده و شروع به کسب درآمد کنید. آموزشگاه برق گستران دوره تنظیم موتور خودرو فنی حرفه ای را به صورت عملی و در کارگاه مجهز آموزش می دهد. هدف از برگزاری دوره اموزش تنظیم موتور خودرو اشتغال زایی برای هنرجویان است. در پایان این دوره آموزش تنظیم موتور خودرو به هنرجو مدرک معتبر آموزشگاه برق گستران که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور است اعطاء می شود.

آموزش تنظیم موتور خودرو

سرفصل های آموزش تنظیم موتور خودرو

آموزش تنظیم موتور خودرو
آموزش تنظیم موتور خودرو ثبت نام آموزش تنظیم موتور خودرو

پس از ثبت نام جهت رزرو یا مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

ثبت نام در لندینگ آموزش مکانیک خودرو ، گیربکس، موتور خودرو، تنظیم موتور

انتخاب دوره(Required)
آموزش تنظیم موتور خودرو تقویم برگزاری آموزش تنظیم موتور خودرو آموزش تنظیم موتور خودرو
 • روزساعتتاریخ
 • شنبه13 الی 15:301403/04/02
 • شنبه9:30 الی 121403/04/09
 • شنبه18 الی 201403/04/09
 • شنبه13 الی 15:301403/04/16
 • شنبه15:30 الی 181403/04/23
آموزش تنظیم موتور خودرو مزایای دوره های آموزشگاه برق گستران آموزش تنظیم موتور خودرو
آموزش تنظیم موتور خودرو

تجدید دوره آموزشی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

آموزش تنظیم موتور خودرو

تمامی مراحل آموزش گیربکس دستی به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می‌گردد

آموزش تنظیم موتور خودرو

اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان

آموزش تنظیم موتور خودرو

برگزاری دوره‌های آموزشی در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

آموزش تنظیم موتور خودرو

پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره‌های آموزشی

آموزش تنظیم موتور خودرو

دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت‌های مختلف شهر

آموزش تنظیم موتور خودرو

برگزاری دوره‌ها با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش گیربکس دستی

آموزش تنظیم موتور خودرو

معرفی به سازمان فنی و حرفه‌ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره گیربکس دستی

آموزش تنظیم موتور خودرو

آموزش تنظیم موتور خودرو از 0 تا 100 در گارکاه مجهز

تنظیم موتور خودروها تفاوتی با هم نداشته و اگر شما در این حوزه آموزش دیده باشید و کلیه اصول و مراحل تنظیم موتور را بدانید، می توانید موتور انواع خودرو خارجی، ماشین سنگین، پراید، 206، سمند، رانا، دنا، مزدا و غیره را تنظیم کنید. این دوره آموزشی در آموزشگاه برق گستران به صورت عملی و کاملا تخصصی شما را با نحوه تنظیم موتور خودرو آشنا می کند. آموزش ها در این دوره به صورت طراحی شده اند که شما پس از اتمام دوره بتوانید انواع موتور ماشین را تنظیم کنید. همچنین این دوره در آموزشگاه برق گستران زیر نظر اساتید ماهر و آشنا با بازارکار در کارگاه های مجهز و به صورت کاملا عملی برگزار می شود. مهارت آموزان عزیز در این دوره با مباحثی همچون کار با دستگاه دیاگ، آموزش کامل سیستم جرقه زنی، عیب یابی و رفع عیوب سیستم سوخت رسانی، آموزش ریست ایسیو با دیاگ و موارد مهم دیگری آشنا خواهید شد.

معمولا نیاز به تنظیم موتور خودرو خود را با علائم و نشانه های گوناگونی نشان می دهد. به طور مثال روشن شدن چراغ چک از رایج ترین نشانه های نیاز خودرو به تنظیم موتور ماشین می باشد. اگر خودرو شما خوب استارت نمی خورد و به سختی روشن می شود، شتاب خودرو در مقایسه با گذشته کاهش یافته است. خودرو هنگام درجا کار کردن لرزش دارد، از اگزوز خودرو دود سیاهی خارج می شود، موتور خودرو صداهای غیر طبیعی دارد به احتمال بسیار قوی خودرو شما به تنظیم موتور نیاز دارد. اما آموزش تنظیم موتور خودرو چگونه انجام می شود؟ برای تنظیم موتور خودرو شما بایستی مراحل گوناگونی را انجام دهید. ابتدا لازم است خودرو را دیاگ زده و از این طریق متوجه مشکل خودرو شوید و خطاها را بررسی نمایید. بنابراین آموزش کار با دستگاه دیاگ موضوع مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. دلایل گوناگونی باعث خوب کار نکردن خودرو می شوند. بنابراین برای تنظیم موتور لازم است هر یک از سیستم های خودرو به طور کامل بررسی شده و در صورت بروز مشکل عیب یابی و تعمیر شود. بررسی و عیب یابی سیستم برق رسانی، سیستم جرقه زنی و سوخت رسانی و رفع مشکلات موجود در این سیستم ها یکی از مراحلی است که برای تنظیم موتور باید انجام دهید.

آموزش تنظیم موتور خودرو 0 تا 100

در بسیاری از مواقع بروز مشکل در خودرو ناشی از خرابی سنسور اکسیژن است. بنابراین این سنسور را بررسی و در صورت وجود کدهای خطا آنها را رفع نمایید. در صورتی که انژکتورهای خودرو کثیف شده باشند نیز خودرو با مشکل روبه رو می شود. بنابراین شستشو انژکتور موضوع مهم دیگری است که باید هنگام تنظیم موتور مورد توجه قرار گیرد. در بسیاری از موارد سیم کشی سنسورهای خودرو با مشکل روبه رو می شود بنابراین توجه به سیم کشی سنسور موضوع دیگری است که باید به آن توجه کنید. برای آنکه تنظیم موتور را به خوبی انجام دهید لازم است مهارت هایی از قبیل پارامتر خوانی، پاک کردن خطا ایسیو، ریست ایسیو و غیره را نیز داشته باشید. در کلاس های آموزش تنظیم موتور خودرو آموزشگاه برق گستران صفر تا صد تنظیم موتور خودرو به شما آموزش داده می شود.

مطلب پیشنهادی : آموزش مکانیک خودرو درجه 1 و 2

بازار کار تنظیم موتور خودرو چگونه است؟

خودرو از سیستم ها و قطعات گوناگونی تشکیل شده است. عملکرد این قطعات با گذشت زمان و به دلیل استفاده نامناسب با مشکل روبه رو شده و نیاز به بررسی و تنظیم مجدد دارد. مثلا شمع خودرو یکی از قطعاتی است که در صورت خراب شدن موتور خوب کار نخواهد کرد. یا کثیف شدن انژکتورها عملکرد خودرو را با مشکلاتی روبه رو خواهد کرد. برای شناسایی مشکلات خودرو لازم است خودرو را نزد یک تعمیرکار حرفه ای برد تا از طریق دیاگ و تنظیم موتور مشکل را شناسایی و بهترین راه حل را برای رفع اتخاذ نماید. تنظیم موتور خودرو امری تخصصی است و انجام آن مستلزم مراحل گوناگونی است. بنابراین انجام این کار از عهده هر تعمیرکار خودرویی خارج است و تنها تعمیرکاران حرفه ای که آموزش تنظیم موتور خودرو را به صورت حرفه ای دیده اند می توانند از پس انجام آن برآیند. این موارد به خوبی اشاره به بازار کار تخصصی و عالی تنظیم موتور دارد. با آموزش تنظیم موتور خودرو به صورت حرفه ای می توانید در مدت زمانی کوتاه با نحوه تنظیم موتور انواع خودرو ایرانی و خارجی آشنا شوید.

چه علائمی نشان دهنده نیاز به تنظیم موتور ماشین دارد؟

بازار کار تنظیم موتور خودرو

موتور خودرو می تواند تحت عوامل متعددی همچون خرابی سنسورها و دریچه گاز و پمپ بنزین یا خوب عمل نکردن آنها دچار مشکل جدی شود. همچنین بروز اختلال در برق خودرو و خرابی قطعات آن سبب می شود تا موتور نیاز به تنظیم کردن داشته باشد. با مواجه شدن با عوامل زیر می توان به طور کامل گفت که خودرو شما نیاز به تنظیم کردن دارد و بهتر است برای انجام آن هر چه سریعتر اقدام کنید.

 1. روشن شدن چراغ چک
 2. مشکل در استارت خوردن خودرو
 3. شنیده شدن صداهای غیر طبیعی از موتور
 4. کاهش شتاب خودرو نسبت به قبل
 5. ایجاد لرزش در داخل کاپوت خودرو
 6. خارج شدن دود سیاه از اگزوز
 7. افزایش میزان مصرفی سوخت خودرو

برای تنظیم موتور ماشین بایستی با نشانه ها و اختلالاتی که ذکر شد مواجه شده باشید. این مشکلات همچون کم شدن شتاب خودرو، صدای غیر عادی موتور، لرزش بدنه و روشن شدن چراغ چک از نشانه های بارز نیاز به تنظیم موتور ماشین می باشد. به عنوان مثال در خودرو های قدیمی نیاز به تنظیم موتور به ازای هر 15 هزار کیلومتر الی 30 هزار کیلومتر معین می شد. اما در خودرو های مدرن امروزی تنظیم موتور زمانی انجام می شود که با علائم فوق مواجه شده باشید.

البته برخی از تولید کنندگان خودرو توصیه می کنند در صورت کار کردن خودرو بیش از 160 هزار کیلومتر نیاز به تنظیم خودرو می باشد. بنابراین به طور خلاصه می توان گفت که تنظیم موتور خودرو نسبت به گذشته کمتر صورت می گیرد. موردی که بایستی به آن توجه ویژه داشته باشید این است که اگر خودرو با هر یک از علائم فوق مواجه شده اید، حتما برای تعمیر و شناسایی اختلال در عملکرد خودرو اقدام فرمایید. اینگونه ممکن است با هزینه کمتری مشکل خودرو شما رفع شود. پشت گوش انداختن مشکلات، سبب می شود تا هزینه تعمیر خودرو چندین برابر شود.

مرتبط بخوانید : آموزش برق خودرو

سخن آخر

آموزشگاه برق گستران دوره تنظیم موتور خودرو را به صورت کاملا عملی و تخصصی برگزار می نماید. استاد این دوره آموزشی صفر تا صد مراحل و نکاتی که برای تنظیم موتور خودرو به آن نیاز است را به کارآموزان آموزش می دهد. کارآموزان طی این دوره با نحوه دیاگ زدن خودرو آشنا شده و می توانند از این طریق کدهای خطا را شناسایی و آنها را رفع نمایند. آموزش ها در این دوره به صورت مفهومی بوده و همین موضوع باعث می شود تا در پایان دوره بتوانید انواع خودرو داخلی و خارجی را تنظیم موتور کنید. آموزشگاه برق گستران دوره تنطیم موتور خودرو را زیر نظر فنی حرفه ای برگزار می نماید و در پایان دوره یک مدرک فنی حرفه ای تنظیم موتور به شما عزیزان ارائه می دهد. آموزش ها در این دوره در راستای ورود به بازارکار می باشد. بنابراین با شرکت در این دوره با فوت و فن های ورود به بازار کار این شغل نیز آشنا خواهید شد. آموزشگاه برق گستران در تلاش است تا شما عزیزان از طریق شرکت در این دوره بتوانید به بازار کار ورود پیدا کنید در همین راستا پشتیبانی را به صورت نامحدود به شما ارائه می دهد.

آموزش تنظیم موتور خودرو دوره های آموزشی مرتبط با آموزش تنظیم موتور خودرو آموزش تنظیم موتور خودرو
هنوز برای ثبت نام مطمئن نیستی؟

کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به شما هستند...

آموزش تعمیر موتور بنز و بی ام و BMW آموزش تعمیر موتور بنز و بی ام و BMW
آموزش تعمیر موتور بنز و بی ام و BMW سوالات متداول عمومی آموزش تعمیر موتور بنز و بی ام و BMW آموزش تعمیر موتور بنز و بی ام و BMW
برای ثبت نام باید حتما حضوری به آموزشگاه مراجعه کنیم؟

پاسخ : خیر، جهت رفاه حال کارآموزان ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

برای کارآموزان شهرستان وضعیت اسکان چگونه است؟

پاسخ : برای عزیزانی که از شهرستان تشریف می آورند نزدیک ترین خوابگاه به کارآموزان معرفی می شود.

آیا بعد دوره تعمیر موتور بنز و بی ام و نیاز به کارآموزی می باشد؟

پاسخ : دوره به صورتی برگزار خواهد شد که بعد از اتمام دوره کارآموزان می توانند مستقیم وارد بازار کار شوند.

کلاس آموزش تعمیر موتور بنز و بی ام و چند نفره می باشد؟

پاسخ : تمام دوره های آموزشگاه برق گستران بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می شود، که کلاس های گروهی بین 4 تا 6 نفر می باشد.

چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه ما باید دوره تعمیر موتور بنز و بی ام و را در آموزشگاه برق گستران را بگذرانیم؟

پاسخ : زیرا دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستران :مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT تجدید دوره در صورت عدم یادگیری پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کاراقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی برگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل ارائه نرم افزار، جزوه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

هنوز پاسخ سوالت رو پیدا نکردی ؟

کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به شما هستند...

آموزش تعمیر موتور بنز و بی ام و BMW آموزش تعمیر موتور بنز و بی ام و BMW
آموزش تعمیر موتور بنز و بی ام و BMW آشنایی بیشتر با آموزش تعمیر موتور بنز و بی ام و BMW آموزش تعمیر موتور بنز و بی ام و BMW
آیا دوره به صورت عملی و برروی موتر خودروهای بنز و بی ام و است؟

پاسخ:بله دوره به صورت عملی بوده و هنرجو در کارگاه تعمیر موتور خودروهای بنز وبی ام و را یاد می گیرد.

بازار کار این دوره به چه صورت است؟

پاسخ : با توجه به اینکه خودرهای بنز و بی ام و در کشور ما جزء خودروهای محبوب است بازار کار تعمیر موتور این خودروها بسیار داغ است.

آیا موتور خودروهای دیگر هم در این دوره آموزش داده می شود؟

پاسخ :خیر این دوره به صورت تخصصی موتور بنز و بی ام و را آموزش می دهد.

پیشنیاز این دوره کدام دوره است؟

پاسخ :دوره هیچ پیشنیازی ندارد و تمامی مباحث از صفر آموزش داده می شود.

دیـدگاه کاربران

خوشحال میشویم تا از نظر شما در رابطه با آموزش تنظیم موتور خودرو آگاه شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شهریه دوره : 4.900.000 تومان

شهریه با تخفیف : 3.700.000 تومان