آموزش هوشمند سازی ساختمان

خانه / دوره ها / دوره های نصب / آموزش هوشمند سازی ساختمان
هزینه دوره: 5.100.000 3.900.000 تومان
تاریخ شروع:
مدت زمان دوره: 20 ساعت
آموزش هوشمند سازی ساختمان چرا آموزش هوشمند سازی ساختمان ؟ آموزش هوشمند سازی ساختمان
آموزش هوشمند سازی ساختمان

دوره آموزش هوشمند سازی ساختمان bms (خانه هوشمند) از دوره های بسیار به روز و پرطرفدار آموزشگاه برق گستران می باشد. با توجه به جدید بودن این فناوری در ایران، در حال حاضر این شغل از بازار کار و درآمد بسیار عالی برخوردار است. در همین راستا آموزشگاه برق گستران دوره هوشمند سازی ساختمان را در تهران و در کارگاهی مجهز و زیر نظر اساتید باتجربه برگزار می نماید. تمامی آموزش های ارائه شده در دوره آموزش هوشمند سازی منازل با هدف ورود کارآموزان به بازار کار می باشد.
Building Management System با نام اختصاری bms همان سیستم مدیریت یکپارچه ساختمان است که می تواند سیستم های روشنایی، تهویه مطبوع، اعلام حرق، اطفاء حرق، سیستم امنیتی دزدگیر و دوربین های مداربسته، سیستم گرمایش سرمایش و مواردی از این دست را کنترل نماید.

دوره فنی حرفه ای هوشمند سازی یکی از تخصصی ترین و مهم ترین دوره های برقکاری ساختمان می باشد. با توجه به رشد روز افزون فناوری در خانه های مدرن، هوشمندکردن خانه بسیار رایج شده است و یکی از مرتبط ترین حوزه ها در صنعت ساخت و ساز است. این دوره شامل آموزش برنامه ریزی ماژول های روشنایی، آموزش طراحی سیستم خانه هوشمند، آموزش نصب و مونتاژ قطعات ساختمان هوشمند،  سیستم‌های گرمایش و سرمایش می‌باشد.

آموزش خانه هوشمند از صفر تا صد شامل طراحی یک سیستم خانه هوشمند، آموزش مانیتورینگ و کنترل خانه هوشمند، آموزش نحوه نصب و سرهم بندی قطعات ساختمان هوشمند و غیره بخشی از سرفصل های آموزشی در کلاس آموزش bms برق گستران می باشد . لازم به ذکر است کارآموزان در پایان دوره آموزش ساختمان هوشمند فنی حرفه‌ای با مشاوره و کسب تجربه از استاد مربوطه و همچنین خدمات پشتیبانی نامحدود آموزشگاه، می توانند در این حرفه و شغل بی نظیر به در آمد بالایی دست یابند.

آموزش هوشمند سازی ساختمان

سرفصل های آموزش هوشمند سازی ساختمان

آموزش هوشمند سازی ساختمان
آموزش هوشمند سازی ساختمان ثبت نام آموزش هوشمند سازی ساختمان

پس از ثبت نام جهت رزرو یا مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

ثبت نام در لندینگ نصب آیفون تصویری، برق ساختمان درجه 1 و 2، هوشمند سازی

انتخاب دوره(Required)
آموزش هوشمند سازی ساختمان تقویم برگزاری آموزش هوشمند سازی ساختمان آموزش هوشمند سازی ساختمان
  • روزساعتتاریخ
  • شنبه1403/04/169:30 الی 12:30
  • شنبه1403/04/309:30 الی 12:30
آموزش هوشمند سازی ساختمان مزایای دوره های آموزشگاه برق گستران آموزش هوشمند سازی ساختمان
آموزش هوشمند سازی ساختمان

تجدید دوره آموزشی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

آموزش هوشمند سازی ساختمان

تمامی مراحل آموزش به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می گردد

آموزش هوشمند سازی ساختمان

اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان

آموزش هوشمند سازی ساختمان

برگزاری دوره های آموزشی در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

آموزش هوشمند سازی ساختمان

پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره های آموزشی

آموزش هوشمند سازی ساختمان

دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت های مختلف شهر

آموزش هوشمند سازی ساختمان

برگزاری دوره ها با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش

آموزش هوشمند سازی ساختمان

معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره هوشمند سازی ساختمان

آموزش هوشمند سازی ساختمان

آموزش صفر تا صد هوشمندسازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان سیستمی است که میان دیگر سیستم های ساختمان از قبیل روشنایی، دزدگیر، کولر، پکیج، دوربین، صوت و غیره هماهنگی ایجاد می‌کند. این سیستم در صرفه‌ جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه‌ها نقش ویژه‌ای دارد. مزایای بسیار دوره هوشمند سازی ساختمان باعث شده تا امروزه تقاضا برای طراحی و پیاده سازی هوشمند سازی ساختمان بیشتر شود و این موضوع بازار کار هوشمند سازی را بسیار داغ و پر رونق کرده است. از طرفی هوشمند سازی یکی از رشته‌ها جدید در بازارکار است و افراد متخصص در این زمینه اندک هستند. اگر آموزش هوشمند سازی ساختمان را به صورت تخصصی ببنید و با نحوه طراحی و پیاده سازی هوشمند سازی ساختمان برای انواع ساختمان‌های اداری، تجاری، مسکونی و غیره را یاد بگیرید مطمئن باشید که از یک شغل عالی و درآمدزا بهره مند شده و آینده شغلی درخشانی پیش رو خواهید داشت. با شرکت در این دوره می‌توانید در مدت زمانی کوتاه به این مهم دست پیدا کنید و آینده شغلی خود را متحول سازید.

برای آنکه بتوانید پروژه‌های هوشمند سازی را در ساختمان ها طراحی و پیاده سازی کنید ابتدا لازم است که درک درستی از معماری شبکه‌های هوشمند، معماری شبکه‌های اطلاعاتی، اصول هوشمند سازی، پروتکل‌های هوشمند سازی داشته باشید و همچنین بایستی با انواع سیتسم ها، قطعات و تجهیزات به کار گرفته شده در سیستم های خانه هوشمند آشنایی داشته باشید. اجرا و پیاده سازی، برنامه ریزی و یکپارچه سازی، مانیتورینگ، تعریف سناریو از دیگر موضوعاتی است که برای طراحی و پیاده سازی پروژه‌های هوشمند سازی باید به آن مسلط باشید. به طور کلی باید آموزش صفر تا صد هوشمند سازی ساختمان را دیده باشید.

دوره هوشمند سازی ساختمان برق گستران

دنیای هوشمند یکی از مهمترین دستاوردهای فناوری مدرن است. تاکنون تلاش‌های زیادی صورت گرفته است تا اشیا مانند انسان‌ها دارای تفکر هوشمند باشند. اکنون افزودن هوش به اشیا باعث شده است که بار بسیاری از وظایف از دوش افراد برداشته شود و بر روی اشیا قرار گیرد. در دنیای امروز، هوش یکی از محبوب‌ترین کاربردهای فناوری است. این علم به عرصه ساخت و ساز ساختمان راه پیدا کرده است و ساخت ساختمان‌های هوشمند طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. در واقع می‌توان گفت دوره هوشمند سازی ساختمان یکی از پردرآمدترین حرفه‌های فنی است که علاقه‌مندان زیادی را به خود جذب کرده است. دقت بالا و عدم نیاز به استفاده از انسان یکی از مهم‌ترین دلایل پذیرش این علم در عرصه ساخت و ساز است.

مطلب پیشنهادی : راهنمای جامع تنظیمات دوربین مدار بسته

آموزش نصب سیستم هوشمند ساختمان را از کجا شروع کنیم؟

در بخش قبل اشاره کردیم که دوره آموزشی هوشمند سازی ساختمان در سالهای اخیر بازار کار خوبی داشته و در آینده نیز پیش بینی می‌شود که بازار کار این رشته بهتر و درآمدزاتر شود. اما چگونه هوشمند سازی ساختمان را یاد بگیریم. دقت داشته باشید از آنجایی که هوشمند سازی ساختمان رشته جدیدی است بنابراین در حال حاضر افراد متخصص این رشته بسیار انگشت شمار هستند. همچنین اینترنت و دیدن ویدئوهای آموزشی یا آموزش آنلاین دوره هوشمند سازی ساختمان برای یادگیری این رشته مناسب نیستند.

چرا که برای آموزش صفر تا صد هوشمند سازی ساختمان لازم است تا به صورت عملی کار با نرم افزارهای هوشمند سازی و نحوه طراحی و پیاده سازی هوشمند سازی ساختمان را یاد بگیرید. در چنین شرایطی بهترین راه برای یادگیری مهارت های این رشته شرکت در یک دوره آموزش هوشمند سازی ساختمان فنی حرفه‌ای آن هم در یک آموزشگاه مطمئن است. با شرکت در یک این دوره می‌توانید در مدت زمانی کوتاه طراحی و پیاده سازی هوشمند سازی ساختمان را یاد بگیرید و پروژه‌های خانه هوشمند را در انواع ساختمان ها طراحی و راه اندازی کنید.

اجزا ساختمان هوشمند

برای ساخت خانه هوشمند نیاز است تا المان های مختلفی را مد نظر داشت باشید و با توجه به نیاز مشتریان بخش های مختلف خانه را هوشمند سازی کنید.

روشنایی ساختمان: همان طور که ممکن است بدانید با بهره برداری از سیستم BMS می توانید بخش های مختلف روشنایی خانه را هوشمند نمود. به عبارتی دیگر با استفاده از هوشمند سازی روشنایی ساختمان می تواند میزان روشنایی لامپ ها، خاموش و روشن شدن آن را به صورت خودکار و اتومات تنظیم کرد. هوشمند سازی روشنایی ساختمان در حال حاضر در ایران یکی از پرکاربرد ترین بخش هوشمند سازی ساختمان به شمار می رود که اکثر مشتریان درخواست آن را دارند.

سیستم های حفاظتی و امنیتی: از سیستم های حفاظتی و امنیتی ساختمان هوشمند می توان به مواردی همچون اعلام و اطفاء حریق، ورود و خروج پرسنل، دوربین مدار بسته و حفاظت از برق گرفتگی اشاره داشت. وجود این سیستم در مجتمع های تجاری بزرگ و مسکونی بسیار حائز اهمیت است.

درب ها، پنجره و پرده هوشمند: به وسیله سیستم BMS می توان فعالیت و عملکرد باز و بسته شدن درب ها، پنجره و پرده ها را به طور اتوماتیک و دستی کنترل کرد. به عنوان مثال می توانید برنامه ریزی کنید که پرده ها راس ساعت 7 صبح به طور اتوماتیک باز شوند تا نور خورشید وارد منزل تان شود. بدون شک بهره برداری از سیستم های هوشمند سازی ساختمان علاوه بر افزایش رفاه و آرامش می تواند از اتلاف وقت جلوگیری کند.

سیستم سرمایشی و گرمایشی: سیستم های سرمایشی و گرمایشی می توانند شامل کولرها، هواسازها و سیستم تهویه هوا شوند که بستگی با تنظیم کردن دما مطلوب منزل، شروع به کار می کنند. همچنین جالب است بدانید این سیستم می تواند دما اتاق را به صورت هوشمند و اتوماتیک کنترل کرده و در صورت عدم حضور افراد نسبت به خاموش نمودن تجهیزات برای صرفه جویی در تجهیزات اقدام کند.

بازار کار شغل هوشمند سازی در ایران

همانطور که میدانید هوشمند سازی ساختمان یکی از رشته های فنی نوپا در ایران به شمار می رود که تاکنون اشباع نشده است و کسانی که قصد دارند وارد این حرفه نوپا اما پولساز شوند بایستی بدانند بازار کار این حرفه در اروپا و کشور های توسعه یافته بسیار داغ است. پیاده سازی و طراحی پلن پروژه های هوشمندسازی ساختمان کار هر کسی نیست و باید در زمینه های مختلفی همچون برق، الکترونیک، عمران، سخت افزار و نرم افزار از آگاهی بالایی برخوردار باشید. همان طور که در ابتدا گفته شد، از آنجایی که این متخصصین این رشته انگشت شمار هستند، اگر بتوانید به صورت صفر تا صد این حرفه را فرا بگیرید قطعا از درآمد بالایی برخوردار خواهید شد.

همچنین آموزش هوشمند سازی ساختمان بسیار حائز اهمیت است زیرا این حرفه بایستی به طور اصولی از مبتدی تا حرفه ای فرا بگیرید و فنی نیست که با سپری کردن دوره های کارورزی به آن مسلط شوید. شما قادر خواهید بود بعد از کسب مهارت و مدرک معتبر فنی و حرفه ای به استخدام شرکت های گوناگون در بیاید. از آنجایی که رقابت فعلا در این حوزه کم است با کمی تبلیغات در شبکه های مجازی و راه اندازی وب سایت خود به راحتی می توانید، دیده شوید و پروژه های متعددی را هدایت کنید.

درآمد شغل هوشمند سازی ساختمان

بنابراین برای ورود به بازارکار هوشمند سازی ساختمان بایستی در گام اول دوره های آموزشی را سپری کرده سپس اگر از سرمایه کافی برخوردار هستید، دفتر خود را تاسیس کرده و در نهایت با تبلیغات در شبکه های اجتماعی چندین پروژه را هدایت کنید. در غیر این صورت اگر از سرمایه کافی برخوردار نیستید، می توانید با ارسال روزمه خود به شرکت های هوشمند سازی ساختمان، استخدام شوید.

سرمایه اولیه برای ورود به شغل هوشمند سازی ساختمان

سرمایه اولیه برای شروع این کار، فقط و فقط هزینه دوره آموزش هوشمند سازی ساختمان می باشد که حداکثر 3 الی 4 میلیون تومان می باشد. این هزینه در قبال درآمدی که در آینده خواهید داشت بدون شک ناچیز است و با ورود به این حرفه در ماه اول 3 برابر هزینه آموزشی، درآمد خواهید داشت. بعد از سپری کردن دوره آموزش هوشمند سازی ساختمان اگر از سرمایه کافی برخوردار نیستید، می توانید با ارسال رزومه خود به شرکت های معتبری که در این زمینه فعالیت می کنند، به استخدام آنها در بیایید.

در صورتی که قصد داشته باشید کسب و کار خود را افتتاح کنید، باید از سرمایه زیادی برخوردار باشید، البته برای لازم نیست که مغازه و دفتری داشته باشید، می توانید با راه اندازی یک وب سایت و اجاره انبار برای ذخیره سازی تجهیزات خودتان، مشتری کسب کرده و دیگر نگران هزینه اجاره و رهن دفتر و مغازه نباشید.

درآمد هوشمند سازی ساختمان

به طور میانگین هر فرد با ورود به این حرفه می تواند ماهانه حدود 10 تا 20 میلیون تومان کسب درآمد داشته باشد. اما بایستی در قدم اول، مهارت های لازم این شغل را داشته باشید. به دلیل اهمیت و حساس بودن این شغل، میزان مهارت افراد برای طراحی و برنامه نویسی بسیار حائز اهمیت است. در اصل تمامی شغل های مبتنی بر مهارت و فنی این گونه هستند که هر چه میزان تجربه و مهارت شما بالاتر باشد، قطعا از درآمد بیشتری برخوردار خواهید بود. یکی از راحت ترین و ارزان ترین روش تبلیغات این است که از کارهای و پروژه هایی که با موفقیت به اتمام رسانده اید ویدیو و تصاویر آماده کنید و آن را در فایل رزومه خود قرار دهید. هر چه میزان روزمه شما حجیم تر باشد، از فرصت های شغلی بیشتری نیز برای شما ایجاد خواهد شد.

مرتبط بخوانید : راهنمای جامع نحوه رفع مشکلات دوربین مدار بسته

چرا در دوره هوشمند سازی ساختمان شرکت کنیم؟

سرمایه لازم شغل هوشمند سازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان از مشاغل جدید و نوپا در کشور است و نیروی متخصص در آن بسیار اندک است. از طرفی هوشمند کردن خانه، امروزه تقاضای بسیاری پیدا کرده است و این موضوع به خوبی اهمیت آموزش هوشمند سازی ساختمان را نشان می‌دهد. شما با شرکت در دوره هوشمند سازی ساختمان می‌توانید:

  1. یک بازار کار عالی و پردرآمد داشته باشید.
  2. از یک شغل آینده‌دار بهره مند شوید.
  3. همچنین ورود به بازار کار هوشمند سازی نیازی به سرمایه بالایی ندارد.

هوشمندسازی علاوه بر ایران در دیگر کشورها نیز بازار کار خوبی دارد، بنابراین می‌توانید با آموزش هوشمند سازی ساختمان در دیگر کشورها مشغول کار شوید.

بهترین دوره هوشمند سازی ساختمان

آموزشگاه برق گستران یکی از بهترین آموزشگاه‌های برگزار کننده دوره‌های آموزش هوشمند سازی ساختمان در تهران است این آموزشگاه کارگاه‌های آموزشی خود را به تجهیزات لازم برای پیاده‌سازی پروژه‌های هوشمند سازی مجهز نموده است و دوره‌های خودر را به صورت عملی برگزار می‌نماید. آموزشگاه برق گستران در مرکز تهران و حوالی میدان انقلاب واقع شده است. این آموزشگاه دسترسی خوبی به وسایل حمل و نقل عمومی از قبیل مترو، بی آر تی داشته و با راه آهن و ترمینال نیاز فاصله‌ای ندارد.
همچنین خوابگاه‌های بسیاری اطراف این آموزشگاه وجود دارد. بنابراین حتی اگر ساکن تهران نیستید نیز می‌توانید به راحتی در دوره آموزش هوشمند سازی ساختمان برق گستران ثبت نام کنید. در حال حاضر کارآموزان بسیاری از سراسر ایران از جمله مشهد، کرج، اصفهان و غیره دوره آموزش bms را در این آموزشگاه ثبت نام می‌کنند.
اگر قصد ثبت نام در بهترین دوره هوشمند سازی ساختمان در تهران را دارید با کارشناسان ما تماس گرفته و با شرایط دوره همچون هزینه و شهریه، تجهیزات کلاس آموزشی، اساتید، آدرس و پیشنیاز آشنا شوید.

آموزش هوشمند سازی ساختمان دوره های آموزشی مرتبط با آموزش هوشمند سازی ساختمان آموزش هوشمند سازی ساختمان
هنوز برای ثبت نام مطمئن نیستی؟

کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به شما هستند...

آموزش برق ساختمان آموزش برق ساختمان
آموزش برق ساختمان سوالات متداول عمومی آموزش برق ساختمان آموزش برق ساختمان
کلاس برق ساختمان تئوری برگزار می‌شود یا عملی ؟

پاسخ : برگزاری تمام دوره‌ها در کارگاه های تخصصی و مجهز ویژه بازار کار می‌باشد که هنرجویان قبل از ثبت نام امکان بازدید را دارند.

کلاس دوره برق درجه ۱ چند نفره می‌باشد؟

پاسخ : تمام دوره‌های آموزشگاه برق گستران بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می‌شود، که کلاس های گروهی بین 4 تا 6 نفر می‌باشد

برای کارآموزان شهرستان وضعیت اسکان چگونه است؟

پاسخ : برای عزیزانی که از شهرستان تشریف می‌آورند نزدیک‌ترین خوابگاه به کارآموزان معرفی می‌شود.

اگر بعد از دوره آموزش برق ساختمان درجه ۱ سوال یا مشکلی داشتیم چه کار باید بکنیم؟

پاسخ : کارآموزان بعد از دوره از پشتیبانی نامحدود توسط استاد مربوطه بهره مند می‌شوند.

چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه برق ساختمان ما باید دوره برق ساختمان درجه ۱ را در آموزشگاه برق گستران را بگذرانیم؟

پاسخ : زیرا دوره‌های عملی و کارگاه‌های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره‌ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستران :مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه‌ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره، دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT، تجدید دوره در صورت عدم یادگیری، پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کار، اقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی، برگزاری کلاس‌ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل، ارائه نرم افزارهای مربوطه و فایل‌های آموزشی تدریس شده در پایان دوره.

هنوز پاسخ سوالت رو پیدا نکردی ؟

کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به شما هستند...

آموزش برق ساختمان آموزش برق ساختمان
آموزش برق ساختمان آشنایی بیشتر با آموزش برق ساختمان آموزش برق ساختمان
1) آیا در دوره برق ساختمان درجه 1 کل درب‌ها را آموزش داده می‌شود؟

پاسخ : بله درب‌های کرکره برقی ، شیشه‌ای و درب دولنگه بصورت کامل و عملی داخل کارگاه در این دوره برق ساختمان آموزش داده می‌شود.

2) دوره برق فنی حرفه ای ساختمان درجه 1 شامل کدام دوره‌ها می شود؟

پاسخ : دوربین‌های مداربسته،درب‌های اتوماتیک ، دزدگیر اماکن، اعلام حریق ، آیفون تصویری بصورت کامل آموزش داده می‌شود،که سرفصل‌های هر کدام بصورت مجزا داخل سایت گذاشته شده است.

3) آیا تعمیرات دوربین مداربسته هم در دوره جامع برق ساختمان آموزش داده می‌شود؟

پاسخ : خیر این دوره آموزش برق ساختمان فقط شامل نصب ، راه اندازی ، انتقال تصویر و رفع عیوب جزیی می‌باشد.

4) آیا دوره اعلام حریق آدرس‌پذیر هم در این دوره هست؟

پاسخ : خیر فقط اعلام حریق متعارف در این دوره برق ساختمان آموزش داده می‌شود.

5) آیا در این دوره، نرم افزار جهت نصب دوربین مدار بسته هم آموزش داده می‌شود؟

پاسخ : بله تمام نرم افزار‌های مورد نیاز در این دوره برق ساختمان از صفر تا صد گفته می‌شود.

دیـدگاه کاربران

خوشحال میشویم تا از نظر شما در رابطه با آموزش هوشمند سازی ساختمان آگاه شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شهریه دوره : 5.100.000 تومان

شهریه با تخفیف : 3.900.000 تومان