آموزش فروشندگی طلا و جواهر

خانه / دوره ها / دوره های طلاسازی / آموزش فروشندگی طلا و جواهر
هزینه دوره: 8.100.000 6.200.000 تومان
تاریخ شروع:
مدت زمان دوره: 15 ساعت
آموزش فروشندگی طلا و جواهر چرا آموزش فروشندگی طلا و جواهر ؟ آموزش فروشندگی طلا و جواهر
آموزش فروشندگی طلا و جواهر

دوره آموزش طلا فروشی فنی حرفه ای یکی از دوره های آموزشی پرتقاضا به شمار می رود که از بازار کار بسیار خوب با درآمد بالا برخوردار می باشد و با سپری کردن دوره فروشندگی طلا فنی حرفه ای می توانید بر روی مباحث مهم این شغل از 0 تا 100 از مبتدی تا حرفه ای بدون هیچ پیش نیازی مهارت کسب کنید و با مدرک معتبری که در پایان دوره برای شما عزیزان صادر می شود، به راحتی قادر خواهید بود به بازارکار ورود کنید و از درآمد و فرصت های شغلی متعددی برخوردار شوید.

جالب است بدانید بسیاری از افراد تصور می‌کنند که فروشندگی طلا کار ساده ‌ای است و نیاز به تخصص و شرکت در دوره های آموزش طلا فروشی فنی حرفه ای ندارد و با شاگردی نزد طالا سازان و طلا فروشان می توانید با فوت و فن این حوزه آشنا شوید، اما در حقیقت فروش طلا و جواهر کار ساده ‌ای نیست و چندین فاکتور مهم را باید در نظر گرفت.

عواملی مانند رفتار مناسب با مشتری، درک نیاز های آن، آشنایی با رده بندی سنگ های ارزشمند و قیمتی و عوامل دیگر از مهمترین مباحث این دوره آموزشی به شمار می روند. اگر در زمینه فروش طلا مبتدی هستید، بهتر است حداقل در یک دوره آموزش طلا فروشی شرکت کنید تا پیشرفت چشمگیری در کار خود داشته باشید. دانستن اصول خرید و فروش طلا و جواهرات نیز بسیار مهم است و یک فروشنده خوب باید از تمامی این عوامل آگاهی کافی داشته باشد.

با توجه به اینکه دانش فروشندگی طلا و جواهر به یک ضرورت تبدیل شده است، آموزشگاه برق گستران با داشتن چندین سال سابقه در برگزاری دوره های آموزشی طلا و جواهر در کارنامه خود مفتخر است که تمامی دوره های تعمیرات طلا و جواهر، فروشندگی و طلا سازی را در کارگاه های مجهز زیر نظر اساتید ماهر برگزار می کند و در پایان دوره، با کسب مدرک بین المللی فنی حرفه ای و مهارت کسب شده در کلاس فروشندگی طلا و جواهر با خیال راحت بدون استرس و نگرانی وارد بازار کار شوید.

آموزش فروشندگی طلا و جواهر

سرفصل های آموزش فروشندگی طلا و جواهر

آموزش فروشندگی طلا و جواهر
آموزش فروشندگی طلا و جواهر ثبت نام آموزش فروشندگی طلا و جواهر

پس از ثبت نام جهت رزرو یا مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

ثبت نام در لندینگ آموزش طراحی طلا و جواهر

انتخاب دوره(Required)
آموزش فروشندگی طلا و جواهر تقویم برگزاری آموزش فروشندگی طلا و جواهر آموزش فروشندگی طلا و جواهر
 • روزساعتتاریخ
 • شنبه10:30 الی 121403/04/02
 • شنبه10:30 الی 121403/04/16
 • پنج شنبه10:30 الی 131403/04/21
 • جمعه10:30 الی 131403/04/22
آموزش فروشندگی طلا و جواهر مزایای دوره های آموزشگاه برق گستران آموزش فروشندگی طلا و جواهر
آموزش فروشندگی طلا و جواهر

تجدید دوره آموزشی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

آموزش فروشندگی طلا و جواهر

تمامی مراحل آموزش به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می‌گردد

آموزش فروشندگی طلا و جواهر

اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان

آموزش فروشندگی طلا و جواهر

برگزاری دوره‌های آموزش فروشندگی طلا و جواهر در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

آموزش فروشندگی طلا و جواهر

پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره‌های آموزشی

آموزش فروشندگی طلا و جواهر

دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت‌های مختلف شهر

آموزش فروشندگی طلا و جواهر

برگزاری دوره‌ها با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش فروشندگی طلا و جواهر

آموزش فروشندگی طلا و جواهر

معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره فروشندگی طلا و جواهر

آموزش فروشندگی طلا و جواهر

آموزش طلا فروشی

آموزش طلا فروشی برای کسانی که قصد ورود به عرصه تولید و فروش طلا را دارند بخش بسیار مهمی است. در این کار، تماس اولیه فروشنده با مشتری و گفتار او بسیار مهم است. یادگیری دوره فروشندگی طلا و جواهر یکی از ضروری‌ ترین مهارت‌ ها در این صنعت پرسود به شمار می رود. برخی از فروشندگان جواهرات ممکن است اطلاعات کمی در مورد انواع طلا و جواهری که قصد فروش دارند، داشته باشند. بنابراین نمی‌ توانند محصولات خود را به درستی و اصولی با توجه به نیاز مشتریان ارائه دهند.

از این رو داشتن دانش فروش طلا و جواهرات به یک امر ضروری تبدیل شده است. آموزشگاه برق گستران با داشتن سابقه در برگزاری دوره‌های آموزش طلا سازی و فروشندگی طلا و جواهر در راستای تعلیم و تربیت نیرو متخصص در این حوزه، دوره آموزش طلا فروشی خود را زیر نظر سازمان فنی حرفه ای در کارگاه مجهز به صورت کاملا عملی توسط اساتید ماهر و باسابقه در بازار کار، برگزار می کند. در دوره آموزش فروشندگی طلا و جواهر مهارت آموز با انواع فلزات و سنگهای گرانبها و قیمتی آشنا می شود و نحوه محاسبه تبدیلات قیمت را به خوبی فرا خواهد گرفت.

همچنین لازم به ذکر است در دوره آموزش فروشندگی طلا و جواهر با مباحث مهمی از جمله نحوه گفتگو با مشتریان، استراتژی فروش و نحوه خریداری طلا به قیمت مناسب آشنا خواهید شد. به عنوان مثال شما بعد از سپری کردن دوره فروشندگی طلا و جواهر قادر خواهید بود تا نیازسنجی مشتری را به طور دقیق انجام بدهید و با ارائه بهترین راهکار، فروش موفقی داشته باشید. توجه فرمایید در این دوره تمامی مباحث مربوط به فروشندگی طلا و جواهر از پایه توسط اساتید ماهر به هنرجویان منتقل می شود و نیازی به پیش نیاز و داشتن دانش پیش زمینه ای نیست.

آموزش فروشندگی طلا و جواهر از 0 تا 100

دوره فروشندگی طلا فنی حرفه ای

اگر قصد شرکت در دوره آموزش طلا فروشی را دارید، توصیه می شود در آموزشگاه هایی این دوره ویژه را سپری کنید که زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور فعالیت می کنند. سرفصل ها و مباحثی که از سوی سازمان فنی حرفه ای به آموزشگاه های معتبر ابلاغ می شود ویژه ورود مهارت آموز به بازارکار بوده و آموزشگاه هایی که زیر نظر این سازمان فعالیت می کنند موظف هستند تمامی مباحث آموزش طلا فروشی را از 0 تا 100 از مبتدی تا حرفه ای به مهارت جو، آموزش بدهند.

همچنین بعد از سپری کردن دوره آموزش طلا فروشی، می توانید در دو آزمون کتبی و عملی سازمان فنی حرفه ای شرکت کرده تا مدرک معتبر بین المللی این سازمان را دریافت کنید. با داشتن مدرک سازمان فنی حرفه ای کارفرمایان بیشتر به مهارت، تجربه و دانش شما اعتماد می کنند و مسیر شما برای ورود به بازارکار با سپری کردن دوره آموزش طلا فروشی در برق گستران هموار تر خواهد شد.

علاوه بر موارد گفته شده، لازم به ذکر است که هزینه های دوره آموزشی طلا فروشی از سازمان فنی حرفه ای به تمامی آموزشگاه های کشور ابلاغ شده و هزینه ثبت نام در اکثر آموزشگاه ها تقربیا یکسان است. اما آموزشگاه برق گستران برای اینکه تمامی افراد علاقه مند بتوانند در این دوره شرکت نمایند، دوره آموزش طلا فروشی را با تخفیف ویژه برگزار می کند.

مدرک فنی حرفه ای طلا فروشی

همان طور که در ابتدا گفته شد در اختیار داشتن مدرک فنی حرفه ای فروشندگی طلا و جواهر شما را یک گام جلوتر از سایر افراد در این حوزه قرار می دهد و مسیر ورود به بازارکار را برای شما هموار تر می کند. زیرا مدرک فنی حرفه ای یک گواهی بین المللی به شمار می رود که با ارائه آن به کارفرمایان، می توانید به راحتی اعتماد این افراد را به خود جلب کنید. بنابراین برخوردار بودن از مدرک طلا فروشی فنی حرفه ای خالی از لطف نیست.

عوامل تاثیر گذار بر درآمد طلا فروشی

درآمد و سود طلا فروشی به عوامل متعددی بستگی دارد، دقت داشته باشید سود طلا فروشی بالا نیست اما درآمد آن در صورت داشتن مهارت برقراری ارتباط با مشتریان، هدف قرار دادن مخاطبان خاص و موقعیت فروشگاه بسیار بالا می باشد. طبق تعرفه ای که اتحادیه طلا فروشی معین کرده است، میزان سود فروش طلا حدود 7 درصد می باشد. از این رو بایستی به عوامل تاثیر گذار بر روی درآمد طلافروشی متمرکز شوید که در ادامه به برخی از آنها می پردازیم. همچنین طلا وسیله ای برای سرمایه گذاری نیز محسوب می شود و نوسانات بازار و تورم بر روی سودآوری آن تاثیر چندانی ندارد. از آنجایی که رقابت در حوزه طلا سازی و فروشندگی طلا بسیار زیاد می باشد بایستی با رعایت چند نکات پیش پا افتاده سعی داشته باشید تا کسب و کار خود را نسبت به دیگران متمایز سازید. به موارد زیر توجه فرمایید:

 1. روی بخش خاصی از بازار و مشتریان متمرکز شوید (مثلا طلا هایی که برای دختران 25 ساله مناسب است به صورت تخصصی به مشتریان ارائه دهید.)
 2. سعی کنید فروشگاه طلا فروشی خود را در خیابان های اصلی و پرتردد تاسیس کنید، همچنین در کنار ارائه خدمات فروش، خدماتی همچون گوهر تراشی و تعمیرات انواع طلا و جواهر نیز ارائه دهید. هر چه طیف خدمات شما گسترده تر و تخصصی تر باشد از درآمد و مشتریان بیشتری برخوردار خواهید بود.
 3. برای مناسبت های ویژه سال همچون روز مادر، دختر و ولنتاین تخفیف های ویژه ای به مشتریان ارائه دهید.
 4. سعی کنید روی برندسازی تمرکز داشته باشید.
 5. سعی کنید کلکسیون جواهرات مغازه تان را با توجه به سلیقه مشتریان بهبود ببخشید.

با توجه به فاکتور های مهمی که به طور مستقیم بر روی درآمد طلا سازی تاثیر دارد، میتوان درآمد یک طلافروش را به طور ماهیانه 10 تا 40 میلیون تومان در نظر داشت. البته این ارقام ممکن است برای برخی از طلا فروشان کمتر و یا حتی بیشتر باشد که به عوامل فوق بستگی دارد.

نکات مهم در فروشندگی طلا و جواهر

 1. خرید و فروش طلا بدون داشتن فاکتور پیگرد قانونی دارد.
 2. برای تشخیص پلاتین و طلای سفید بهترین روش حرارت دادن است. پلاتین در برابر گرما سیاه نمی شود، اما طلای سفید در برابر گرما سیاه می شود.
 3. برای درخشش طلای ویترین، مقداری آب لیموی تازه را در آب در یک لیوان بریزید و در گوشه ویترین قرار دهید تا تابش نور لامپ ها را جذب کند. همچنین ماهی یک بار آن را در آب گرم قرار دهید و گرد و غبار را بشویید و آن را با برس بشویید. با دقت بشویید، سپس آنها را در خاک اره خشک کنید.
 4. برای درخشش طلا می توانید از پولیش طلایی استفاده کنید که روی یک پارچه سفید تمیز زده و سپس با یک پارچه کاملا تمیز پاک کنید.
 5. فروشندگان برای تشخیص طلا باید تیز آبهای 14-17-18 را داشته باشند تا بتوانند تخمین حدودی عیار را انجام دهند.
 6. وقتی طلای تو خالی خریدید، ابتدا آن را تا جایی که ممکن است خرد کنید و سپس وزن کنید، زیرا احتمالاً آماده سازی، گرد و غبار و انواع چیزهای دیگر در آن وجود دارد.
 7. از خیس کردن دست ها با تیزآب خودداری کنید.
 8. اگر طلای مورد نظر بدون مارک باشد و عیار آن درست باشد، معمولاً با عیار 705 خریداری می شود، مگر اینکه ری گیری شود.
 9. هنگام خرید کار با سنگ‌های قیمتی کم ارزش، وزن سنگ قیمتی را از وزن کل کم کنید. سنگ های قیمتی مانند فیروزه و عقیق در مقایسه با طلا ارزش چندانی ندارند اما در هنگام فروش وزن آنها کاهش نمی‌یابد.

ساخت حلقه طلا در دوره طلاسازی

اصول اولیه دوره فروشندگی طلا و جواهر چیست؟

 1. اخلاق خوب و رفتار محترمانه با مشتریان باعث جذب مشتریان بیشتری می شود.
 2. فروشنده برای کنترل امور مالی فروشگاه خود باید دانشی در زمینه حسابداری و اقتصاد داشته باشد.
 3. علم روانشناسی به فروشنده جواهرات کمک می کند تا مشتری خود را بهتر بشناسد.
 4. یک فروشنده طلا و جواهر همیشه در معرض سرقت، کلاهبرداری است. پس بهتر است همیشه برای هر اقدامی آمادگی کامل داشته باشید.
 5. برای جمع آوری طلا و جواهرات از داخل ویترین باید درب مغازه را از داخل ببندید.
 6. ترجیحاً صندوق فروشگاه به صورت نامحسوس در دیوار فروشگاه تعبیه شده باشد.
 7. هنگام خرید طلا و جواهرات از مشتری، دیدن فاکتور خرید الزامی است.
 8. رعایت بهداشت و نظافت و تهویه مطبوع در فروشگاه علاوه بر خوش اخلاقی فروشنده باعث صبور بودن مشتری برای حضور در فروشگاه می شود.
 9. وجود مصنوعات مختلف در ویترین باعث می‌شود که مشتری علاوه بر قدرت بیشتر در انتخاب متریال، با پیش انتخابی وارد فروشگاه شود.
 10. اخلاق و رفتار مناسب فروشنده در کنار سایر عوامل، توجه مشتری را به مصنوعات جلب می کند.

چگونه به یک فروشنده ماهر طلا و جواهر تبدیل شویم؟

همان طور که در ابتدا گفته شد اولین قدم در مسیر فروشندگی طلا و جواهرات داشتن اطلاعات کافی است، پس اگر می خواهید به یک فروشنده حرفه ای طلا و جواهر تبدیل شوید، بایستی دانش خود را به طور روزانه بر انواع مختلف طلا و جواهر افزایش دهید تا بتوانید پاسخگو نیاز مشتریان خود باشید. حال ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که چگونه می شود در حوزه فروشندگی طلا و جواهر تجربه و مهارت کسب کرد؟

توجه فرمایید از آنجایی که حوزه فروشندگی طلا و جواهر بسیار گسترده می باشد، بایستی از همان ابتدا کار مهارت و دانش خود را به طور اصولی و کاربردی فرا بگیرید. از این رو توصیه می شود با شرکت در دوره آموزش فروشندگی طلا و جواهر مهارت و دانش خود را از 0 تا 100 افزایش داده و با کسب مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ای کشور وارد بازار کار شوید. جالب است بدانید مدرک سازمان فنی و حرفه ای یک مدرک بین المللی به شمار می رود و کسانی که قصد مهاجرت را دارند با داشتن چنین مدرکی می توانند برای اشتغال زایی در کشور های دیگر اقدام کنند.

چرا آموزش طلا فروشی در برق گستران

دوره آموزش فروشندگی طلا و جواهر یکی از دوره های محبوب حوزه جواهر سازی و طلا می باشد که در چند دهه گذشته شاهد رشد چشمگیری بوده است. از آنجایی که این حرفه بسیار گسترده می باشد، بایستی دانش و تجربه خود را بر روی طیف گتسرده ای از طلا و جواهر به روز نگهدارید. از این رو توصیه می شود برای کسب مهارت اصولی ویژه بازار کار در دوره های آموزشی فروشندگی جواهر شرکت نمایید.

آموزشگاه برق گستران با سال ها فعالیت موثر در حوزه های آموزش جواهر سازی، گوهر شناسی، گوهر تراشی و فروشندگی طلا و جواهر هم اکنون یکی از بهترین آموزشگاه های تهران به شمار می رود که تمامی دوره های آموزشی خود را درکارگاه های مجهز همراه با اساتید ماهر و آشنا به بازار کار برگزار می کند. علاوه بر موارد ذکر شده تمامی دوره های آموزشی آموزشگاه برق گستران از جمله دوره آموزش طلا فروشی از بازآموزی رایگان برخوردار می باشد. بدان معنی اگر مهارت جو بعد از سپری کردن دوره، احساس کرده باشد که بر روی مباحث خاصی از فروشندگی طلا مشکل دارد می تواند کل دوره را به صورت رایگان مجدد سپری کند.

آموزش فروشندگی طلا و جواهر دوره های آموزشی مرتبط با آموزش فروشندگی طلا و جواهر آموزش فروشندگی طلا و جواهر
هنوز برای ثبت نام مطمئن نیستی؟

کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به شما هستند...

آموزش تعمیرات طلا و جواهر آموزش تعمیرات طلا و جواهر
آموزش تعمیرات طلا و جواهر سوالات متداول عمومی آموزش تعمیرات طلا و جواهر آموزش تعمیرات طلا و جواهر
برای ثبت نام باید حتما حضوری به آموزشگاه مراجعه کنیم؟

پاسخ : خیر، جهت رفاه حال کارآموزان ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

در صورت عدم یادگیری بعد از کلاس تعمیرات موبایل چه باید کرد؟

پاسخ : در صورت عدم یادگیری آموزشگاه بدون اخذ هیچ مبلغی دوره را برای شما تکرار خواهد کرد.

آیا کلاسی برای شاغلین که تایم آزاد ندارند هم برگزار می کنید؟

پاسخ : بله، کلاس های آخر هفته برای کارآموزان محترمی می باشد که در طی هفته نمی توانند دوره را شرکت کنند.

چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه ما باید دوره تعمیرات طلا و جواهر را در آموزشگاه برق گستران را بگذرانیم؟

پاسخ : زیرا دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستر :مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دورهدسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT تجدید دوره در صورت عدم یادگیریپشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کاراقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانیبرگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

5) آیا اصول بسابکاری در این دوره آموزش داده می شود؟

پاسخ: بله ، به طور کامل آموزش داده می شود.

هنوز پاسخ سوالت رو پیدا نکردی ؟

کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به شما هستند...

آموزش تعمیرات طلا و جواهر آموزش تعمیرات طلا و جواهر
آموزش تعمیرات طلا و جواهر آشنایی بیشتر با آموزش تعمیرات طلا و جواهر آموزش تعمیرات طلا و جواهر
1) آیا نحوه لحیم کاری در این دوره تعمیرات طلا و جواهر آموزش داده می‌شود؟

پاسخ :بله، آموزش لحیم کاری فلزات قیمتی و نیمه قیمتی از سرفصل های این دوره است..

2)آموزشگاه برق گستران چه امکانات برتری نسبت به سایر آموزشگاه ها دارد؟

پاسخ : مدارک معتبر – کلاس های صد در صد عملی و ویژه بازار کار و پشتیبانی بعد از دوره..

3) آیا دوره آموزش تعمیرات طلا و جواهر نیاز به پیش نیاز دارد؟

پاسخ : خیر شرکت در این دوره نیاز به پیش نیازی ندارد.

4) آیا اصول فرزکاری در این دوره آموزش داده می شود؟

پاسخ :بله بصورت کامل آموزش داده می شود.

5) آیا اصول بسابکاری در این دوره آموزش داده می شود؟

پاسخ : پاسخ : بله ، به طور کامل آموزش داده می شود.

دیـدگاه کاربران

خوشحال میشویم تا از نظر شما در رابطه با آموزش فروشندگی طلا و جواهر آگاه شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شهریه دوره : 8.100.000 تومان

شهریه با تخفیف : 6.200.000 تومان