آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

خانه / دوره ها / دوره های تعمیرات / آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی
هزینه دوره: 3.700.000 2.800.000 تومان
تاریخ شروع:
مدت زمان دوره: 10 ساعت
آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی چرا آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی ؟ آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی
آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی از شاخه های تخصصی دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی در آموزشگاه برق گستران می باشد. استفاده از ماشین ظرفشویی در چند سال اخیر بسیار فراگیر شده و جای خود را در لوازم خانگی ضروری منزل باز کرده است. تعمیر ماشین ظرف شویی یک کار بسیار تخصصی است در نتیجه بازار کار این رشته برای افراد متخصص بسیار پر درآمد است. از این رو آموزشگاه برق گستران به عنوان مرکز آموزش دوره های فنی حرفه ای، دوره آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران را با تکیه بر متخصصین مجرب تعمیرات ظرفشویی به صورت کاملا عملی برگزار می کند. کلیه آموزش ها در دوره تعمیرات و عیب یابی ماشین ظرفشویی با هدف ورود کارآموزان به بازار کار بوده و درآمدزایی آنها می باشد. در این راستا آموزش عیب یابی الکترونیکی ماشین ظرفشویی، نحوه برطرف کردن ایرادات درب ظرفشویی، عیب یابی انواع نشتی در ظرفشویی و…. به صورت کاملا عملی و کاربری در کارگاه های تعمیرات ماشین ظرفشویی آموزش داده خواهد شد. در پایان این دوره آموزش تعمیرات ظرفشویی کارآموزان می توانند انواع برندهای ظرفشویی مانند بوش، ال جی، سامسونگ، دوو و غیره را عیب یابی و تعمیر نمایند و با توجه به راهنمایی اساتید وارد بازار کار تعمیرات ماشین ظرفشویی شوند.

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

سرفصل های آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی
آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی ثبت نام آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

پس از ثبت نام جهت رزرو یا مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

ثبت نام در لندینگ تعمیرات ماشین ظرف شویی، تعمیرات ماشین لباسشویی

انتخاب دوره(Required)
آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی تقویم برگزاری آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی
 • روزساعتتاریخ
 • شنبه13 الی 15:301403/04/09
 • شنبه18 الی 201403/04/09
 • شنبه9:30 الی 121403/04/23
آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی مزایای دوره های آموزشگاه برق گستران آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی
آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

تجدید دوره آموزشی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

تمامی مراحل آموزش به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می گردد

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

برگزاری دوره های آموزشی در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره های آموزشی

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت های مختلف شهر

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

برگزاری دوره ها با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

آموزش تعمیرات انواع برند ماشین ظرفشویی از مبتدی تا حرفه ای

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

ماشین های ظرفشویی در برندهای گوناگونی در بازار عرضه می شوند یکی از مهم ترین مهارت ها برای ورود به بازار کار تعمیرات ظرفشویی آشنایی با تعمیرات انواع برندهای ظرفشویی است. بنابراین اگر می خواهید در بازار تعمیر ظرفشویی حرفی برای گفتن داشته باشید آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ، ال جی، اسنوا و غیره را به طور کامل یاد بگیرید. کلیات تعمیر ظرفشویی در تمام برندها یکسان است. اما تعمیر هر یک از برندها تفاوت هایی با یکدیگر دارند. مثلا کد خطا ماشین ظرفشویی ال جی با کدهای خطا ماشین ظرفشویی سامسونگ یا بوش و اسنوا متفاوت است. بنابراین شما باید با این کدهای خطا آشنایی کامل داشته باشید. مثلا کد خطا مشکلات برقی در لباسشویی ال جی PF بوده در حالی که در برندهای دیگر لباسشویی کد این خطا متفاوت است. آموزش ها در آموزشگاه تعمیرات ماشین ظرفشویی برق گستران به صورتی است که تعمیر ظرفشویی انواع برندهای داخلی و خارجی ظرفشویی را انجام دهید.

آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی را از کجا آغاز کنیم؟

ماشین ظرفشویی یکی از دیگر لوازم خانگی است که در چند سال اخیر تقاضا برای خرید آن افزایش یافته است. ماشین های ظرفشویی انواع گوناگون رومیزی و مبله داشته و در ظرفیت های 14، 15، 6، 12، 10، 16 و غیره تولید می شوند. برندهای تولید کننده ماشین ظرفشویی نیز متفاوت است، ال جی، سامسونگ، دوو، بوش، مجیک، الگانس، اسنوا، پاکشوما برخی از برندهای مطرح تولید کننده لباسشویی هستند. ماشین های ظرفشویی از اجزا و قطعات گوناگونی از جمله شیر برقی، هیدروستات، میکروسوئیچ، موتور شستشو، فیلتر، غلطک قفسه، سنسور دما، المنت کف، پمپ تخلیه، مخزن مایع و غیره تشکیل شده است.

این قطعات مانند دیگر قطعات مصرفی به مرور زمان و بر اثر استفاده خراب شده و نیاز به تعمیرات پیدا می کنند. بروز مشکل در این قطعات خرابی های و مشکلات گوناگونی را در ماشین ظرفشویی ایجاد می کند. تعمیر و تعویض قطعات ماشین ظرفشویی بسیار تخصصی است و تنها تعمیرکاران ماهری که آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی را از صفر تا صد دیده باشند می توانند از پس تعمیر این مشکلات برآیند. اگر قصد ورود به بازار کار تعمیرات ماشین ظرفشویی را دارید ابتدا لازم است با این قطعات و کارکرد آنها شوید و پس از آن نحوه تعمیر و تعویض قطعات پکیج را یاد بگیرید که در صورت شرکت در یک دوره آموزش تعمیر ظرفشویی فنی حرفه ای در یک آموزشگاه تعمیرات ماشین ظرفشویی معتبر می توانید ضمن آشنایی با قطعات نحوه تعمیر و عیب یابی این قطعات را نیز یاد بگیرید.

یکی از موضوعات مهم دیگری که یک تعمیرکار ظرفشویی باید به آن تسلط داشته باشد مهارت در عیب یابی سریع مشکلات ایجاد شده در ماشین ظرفشویی است. در ادامه با برخی از مشکلات رایج در ماشین های ظرفشویی و آموزش تعمیر و تعویض قطعات ماشین ظرفشویی می پردازیم.

دوره تعمیر ماشین ظرفشویی مناسب چه کسانی است؟

ویزگی بهترین تعمیرکار ماشین ظرفشویی

افرادی که می خواهند آموزش صفر تا صد تعمیرات ماشین ظرفشویی را یاد بگیرند.

 1. کلیه علاقه مندان به تعمیرات لوازم خانگی
 2. کلیه تعمیرکاران یخچال که می خواهند در زمینه تعمیر ظرفشویی نیز فعالیت داشته باشند.
 3. کلیه تعمیرکاران لباسشویی که می خواهند تعمیر ماشین ظرفشویی را انجام دهند.
 4. افراد علاقه مند به مشاغل فنی
 5. افرادی که به دنبال یک شغل پردرآمد و پولساز هستند.
 6. افرادی که می خواهند از طریق مدرک فنی حرفه ای به خارج از ایران مهاجرت داشته باشند.
 7. افرادی که هیچ آشنایی با تعمیرات لوازم خانگی ندارند.
 8. افرادی که سرمایه بالایی برای ورود به بازار کار ندارند.

درآمد تعمیرکار ماشین ظرفشویی چقدر است؟

تعمیر ماشین ظرفشویی از آن دسته از مشاغلی است که میزان درآمد در آن به دانش و مهارت های وی بستگی دارد. یعنی هر چه در کار با تجربه تر شود درآمد بیشتری به دست خواهد آورد. اما این شغل جز مشاغلی است که در صورت حرفه ای شدن در آن می توانید درآمد 10 تا 20 میلیون تومانی را در ماه کسب کنید. ممکن است پس از اتمام دوره آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی درآمد بالایی نداشته باشید اما ناامید نشوید و بسیار تمرین و تکرار کنید یا حتی مدت زمانی را نزد یک استاد کار لباسشویی کار کنید. اگر پشتکار بالایی داشته باشید به شما اطمینان می دهیم که در کمتر از یک سال به درآمد بالای 10 میلیون تومان دست یابید.

مشکلات رایج در تعمیر ماشین ظرفشویی

آشنایی با انواع مشکلات رایج ماشین ظرفشویی، یکی از مباحث مهم در آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی می باشد که تمامی تعمیرکاران این رشته بایستی از تمامی مشکلات و روش رفع آن آگاه باشند. عدم توجه به برخی از مشکلات فنی ایجاد شده در ماشین ظرفشویی می تواند هزینه های سنگینی را برای مصرف کننده به همراه داشته باشد. از این رو با کسب آشنایی و اطلاعات در مورد عمده ترین مشکلات ماشین ظرفشویی، قادر خواهید بود در صورت مواجه شدن با مشکلات احتمالی، سریعا برای تعمیر آن اقدام نمایید. در ادامه به چند مشکل رایج ماشین ظرفشویی اشاره خواهیم کرد.

1. ماشین ظرفشویی ظرف ها را کاملا تمیز نمی شوید

یکی از رایج ترین مشکلات ماشین ظرفشویی که گاهی اوقات با آن مواجه می شوید، تمیز نشستن ظرف ها می باشد. برای عیب یابی و رفع این مشکل، از تمیز بودن ماشین ظرفشویی اطمینان حاصل کنید. سپس در صورت وجود هرگونه پسماند غذایی، چربی و ذرات باقیمانده غذا را از کناره و اطراف واشر لاستیکی درب، فیلتر تخلیه و منافذ بازوهای اسپری به طور کامل پاک کنید. وجود پسماند غذایی و چربی در داخل ماشین ظرفشویی سبب می شود تا عملیات شستشو ظروف به طور کامل و تمیز صورت نگیرد. از این جهت توصیه می شود ماشین ظرفشویی خود را هر چند وقت یکبار به طورکامل تمیز کرده تا علاوه بر افزایش کارایی دستگاه، از مواجه شدن با مشکلات فنی پیشگیری کنید.

سپس بازوهای اسپری و آبپاش ماشین ظرفشویی را بررسی نمایید. امکان دارد این بازوها معیوب بوده و قابلیت حرکت و چرخش را ندارد، در نتیجه فشار آب کم می شود. در نهایت ممکن است از ماده شوینده نامناسبی برای شستشو ظروف استفاده می کنید. بنابراین در ابتدا دیواره داخلی ماشین ظرفشویی را به طور کامل تمیز کرده سپس از سالم بودن بازوهای اسپری اطمینان حاصل کرده و اگر همچنان ماشین ظرفشویی، ظروف را کامل تمیز نمی کند، ماده شوینده خود را تمیز کنید.

2. رفع مشکل صدا ماشین ظرفشویی

مشکلات رایج ماشین ظرفشویی

سر و صدا یکی از رایج ترین مشکلاتی است که در ماشین های ظرفشویی دیده می شود. معمولا ماشین های ظرفشویی هنگام کار کرد سر و صداهایی از خود تولید می کنند. اما اگر این سر و صدا از حالت عادی خارج شود به احتمال زیاد یکی از قطعات ظرفشویی آسیب دیده و باید قطعه معیوب شناسایی و تعمیر یا تعویض شود.

معمولا ایجاد سر و صدا در ظرفشویی ناشی از خوب چیده نشدن ظروف، خراب شدن پمپ وخوب کار نکردن حلقه های بلبرینگ، کاسه نمد ، حلقه یاتاقان بازوهای ظرفشویی باشد. که برای اینکار ابتدا اطمینان حاصل کنید که ظروف به درستی در ظرفشویی چیده شده اند. ممکن است پمپ ظرفشویی خراب شده باشد در قسمت تیغه و پروانه ها چیزی گیر کرده باشد که باید بررسی و تمیز شود و در صورت خراب شدن تعمیر یا تعویض گردد. اگر مشکل از حلقه های بلبرینگ و کاسه نمد بازوهای اسپری کننده باشد باید آنها را تعویض کنید. این قطعات معمولا با گذشت زمان فرسوده شده و نیاز به تعمیر پیدا می کنند. در صورت آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی آموزشگاه برق گستران به طور کامل این آموزش داده می شود.

3. مشکل نشتی ماشین ظرفشویی

چکه کردن آب از ظرفشویی و نشتی از دیگر مشکلاتی است که در ماشین های ظرفشویی رخ می دهد. پمپ، واشر درب، شیر ورودی آب، بازوهای اسپری کننده، شناور و کلید شناور، کلمپ شیلنگ و شیلنگ برخی از قطعاتی است که هنگام نشتی از ظرفشویی بایستی بررسی شوند.

برای رفع مشکل نشتی ظرفشویی ابتدا پمپ را بررسی کنید و ببنید که واشر لاستیکی پمپ فرسوده شده است یا خیر. اگر این واشر فرسوده شده بود آن را تعویض کنید. ممکن است واشر درب فرسوده یا پاره شده باشد که باید بررسی و در صورت خرابی تعویض شود. توصیه می کنیم محل اتصال شیر ورودی و منبع آب ظرفشویی را بررسی و مطمئن باشید که نشتی نداشته باشد همچنین از سالم بودن شلنگ ها نیز اطمینان حاصل کنید. در صورتی که از جلوی ماشین ظرفشویی نشتی دیده شد، احتمال دارد مشکل از واشر دیسپنر و یا گرومت چفت باشد. گاهی هم این مشکل شناور و کلید شناور بوده که باعث می شود آب از حد معمولتر برود و باعث نشتی شود. در دوره آموزش تعمیرات ظرفشویی به طور کامل نحوه عیب یابی و تعمیر این مشکل آموزش داده شود.

4. ماشین ظرفشویی روشن نمی شود.

در بسیاری از موارد ماشین ظرفشویی روشن نمی شود. اگر ماشین ظرفشویی روشن نمی شود ممکن است علت بروز مشکل در خراب شدن چفت در یا کلید چفت درب، تایمر یا کنترل الکترونیکی، کلید انتخابگر، رله استارت موتور، فیوز حرارتی، موتور محرک باشد. که برای رفع این مشکل بایستی چفت درب را بررسی کنید مطمئن باشید که این کلید به درستی چفت می شود یا قطعی دارد یا خیر. اگر مشکل از چفت در نبود تایمر یا کنترل الکترونیکی را بررسی کنید. ممکن است کلید انتخابگر شما خراب شده باشد که باید به کمک یک مولتی سلامت این کلید را بررسی کنید.

خراب شدن رله استارت دلیل دیگری است که باعث روشن نشدن ظرفشویی می شود این رله در کنار موتور قرار دارد و با یک مولتی می توانید سلامت آن را بررسی کنید. اگر فیوز حرارتی لباسشویی خراب شده باشد برد برقی دریافت نکرده و دستور روشن شدن نمی دهد. در دوره آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی آموزشگاه برق گستران به طور کامل این مشکل و نحوه تعمیر آن آموزش داده می شود. تمیز شسته نشدن ظروف، تخلیه نشدن آب ظرفشویی، آبگیری نکردن ظرفشویی، پخش نشدن شوینده در ظرفشویی، خشک نشدن ظروف برخی از دیگر مشکلاتی است که معمولا در ماشین های ظرفشویی رخ می دهد و شما به عنوان تعمیرکار بایستی با تعمیر آنها آشنا باشید. در دوره آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی آموزشگاه برق گستران به طور کامل با این مشکلات در انواع مدل های ظرفشویی آشنا خواهید شد.

جمع بندی

آموزش تعمیرات لوازم خانگی در سال های اخیر میان برخی از جوانان بسیار محبوب شده است. همان طور که می دانید تعمیرات لوازم خانگی بسیار گتسرده بوده و یکی از زیر شاخه این حرفه پول ساز، تعمیرات ماشین ظرفشویی می باشد. با شرکت در دوره آموزشی تعمیرات ماشین ظرفشویی آموزشگاه برق گستران از مبتدی تا حرفه ای از صفر تا صد این حرفه را فرا خواهید گرفت و با تمام فوت و فن ریز و درشت آن کاملا آشنا می شوید.

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی دوره های آموزشی مرتبط با آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی
هنوز برای ثبت نام مطمئن نیستی؟

کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به شما هستند...

آموزش تعمیر جاروبرقی آموزش تعمیر جاروبرقی
آموزش تعمیر جاروبرقی سوالات متداول عمومی آموزش تعمیر جاروبرقی آموزش تعمیر جاروبرقی
این دوره ها تئوری برگزار می شود یا عملی ؟

پاسخ : برگزاری تمام دوره ها در کارگاه های تخصصی و مجهز ویژه بازار کار می باشد که هنرجویان قبل از ثبت نام امکان بازدید را دارند.

آیا بعد از گذراندن دوره آموزش تعمیر جاروبرقی مدرک معتبر به ما تعلق می گیرد؟

پاسخ : بله، بعد از دوره مدرکی که کارآموزان دریافت می کنند دارای تأییدیه سازمان فنی و حرفه ای می باشد.

آیا بعد دوره تعمیر جاروبرقی نیاز به کارآموزی می باشد؟

پاسخ : دوره به صورتی برگزار خواهد شد که بعد از اتمام دوره کارآموزان می توانند مستقیم وارد بازار کار شوند

برای کارآموزان شهرستان وضعیت اسکان چگونه است؟

پاسخ : برای عزیزانی که از شهرستان تشریف می آورند نزدیک ترین خوابگاه به کارآموزان معرفی می شود.

چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه ما باید دوره تعمیر جاروبرقی را در آموزشگاه برق گستران را بگذرانیم؟

پاسخ : زیرا دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستران : مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT تجدید دوره در صورت عدم یادگیری پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کار اقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی برگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

هنوز پاسخ سوالت رو پیدا نکردی ؟

کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به شما هستند...

آموزش تعمیر جاروبرقی آموزش تعمیر جاروبرقی
آموزش تعمیر جاروبرقی آشنایی بیشتر با آموزش تعمیر جاروبرقی آموزش تعمیر جاروبرقی
1)آیا با اجزا داخلی و خارجی جارو برقی در ابتدا آشنا می شویم ؟

پاسخ : بله اجزا جارو برقی برای یادگیری بهتر آموزش داده می شود.

2)تعمیرات میکروسوئیچ هم از مباحث این دوره می باشد؟

پاسخ : بله عیب یابی و تعمیرات و یا تعویض میکروسوئیچ در این دوره از صفر تا صد آموزش داده می شود.

3) آیا فقط تعمیرات یک نوع موتور جارو برقی مورد بررسی قرار می گیرد؟

پاسخ :خیر عیب یابی و تعمیرات و یا تعویض انواع موتورهاي جاروبرقي بررسی می شود.

4) در ابتدا آموزش تجهیزات کارگاهی معرفی می گردد؟

پاسخ : بله در ابتدا شما با ابزار و تجهیزات کارگاه تعمیرات برای راحتی در دوره آموزش تعمیرات جارو برقی آشنا می شوید

5) مکانیزم کار جارو برقی چه گونه است؟

پاسخ :تشخيص و بررسي مكانيزم كار جارو برقی برای درک بهتر کاملا تخصصی آموزش داده می شود

دیـدگاه کاربران

خوشحال میشویم تا از نظر شما در رابطه با آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی آگاه شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شهریه دوره : 3.700.000 تومان

شهریه با تخفیف : 2.800.000 تومان