آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی

آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی عملی در کارگاه مجهز

تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای

هزینه دوره

هزینه دوره: 3700000
2600000

 تاریخ شروع دوره

تاریخ شروع: ۱و۱۰و۲۰

مدت دوره

مدت دوره:یک ماه

 
آموزشگاه برق گستران
 
معرفی دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی
 

معرفی دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی


دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی فنی حرفه ای از تخصصی ترین دوره های الکترونیک محسوب می شود. با پیشرفت فناوری، بردهای الکترونیکی روز به روز پیشرفته تر شدند و تعمیرات آنها نیز پیچیده تر شد. معمولا خرابی بردهای الکترونیکی به دلایل مختلف مثل نوسانات برق ممکن است برای هر دستگاهی پیش بیاید و همین موضوع بازار کار تعمیرات بردهای الکترونیکی را گسترده و پر رونق کرده است. در همین راستا مجتمع برق گستران با تکیه بر متخصصین مجرب دوره آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی را به صورت کاملا عملی و با هدف ورود کارآموزان به بازار کار در تهران برگزار می نماید. تعمیر بردهای دیجیتال، کامپیوتری و مخابراتی، ورزشی، بردهای صنعتی پرکاربرد، تحلیل کامل روی دستگاه جوش اینورتر و…. از جمله مطالب آموزشی است که در کارگاه های مجهز در دوره تعمیرات بردهای الکترونیکی تدریس خواهد شد. در پایان این دوره آموزشی تعمیرات برد الکترونیکی کارآموزان قادر به عیب یابی و تعمیرات انواع بردهای الکترونیکی شده و مدرک فنی حرفه ای تعمیرات برد به آنها اعطا خواهد شد.

آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی
 
 

سرفصل های دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی فنی حرفه ای


آموزش الکترونیک عمومی برای درک بهتر سرفصل های دوره آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی

که شامل آموزش و تشریح کلیه قطعات الکترونیکی،نحوه کارکرد و نحوه تشخیص و عیب یابی آنها روی بردهای الکترونیکی می شود

تشریح کامل مولتی متر و اصول کار با آن

که به صورت کاملا حرفه ای نحوه اندازه گیری کمیت های الکترونیکی و نحوه تست قطعات و نیمه هادی ها شرح داده میشود. آموزش تست قطعات با دستگاه تستر (دستگاه تستر دستگاهی است که به راحتی می توان توسط آن قطعات را تست کرد)

آموزش نحوه بلوک بندی کردن برد های مختلف

نحوه شناسایی بلوک های مختلف یک برد و تجزیه تحلیل هر کدام از بلوک ها به صورت جداگانه گفته می شود و خرابی های هر کدام از بلوک ها بررسی می شود(مانند بلوک تغذیه،بلوک درایور و…)نحوه صحیح نقشه خوانی بردهای الکترونیک به صورت حرفه ای

آشنایی کامل با انواع پکیج یا بسته بندی قطعات الکترونیکی

آشنایی کامل با قطعات دیپآشنایی کامل با قطعات اس ام دی

آموزش تعمیر کلیه ی بردهای تغذیه و منابع تغذیه سئوچینگ و خطی

،عملکرد و تشریح منبع تغذیه سوییچینگ PWMآشنایی کامل با نحوه کار منابع تغذیه سوئیچینگ و تفاوت آن با منابع تغذیه خطی و منبع تغذیه آنالوگ (خطی یا ترانسی)

آموزش نحوه کار با دستگاه هیتر و هویه و نحوه صحیح لحیم کاری و شناخت تجهیزات لازم جهت تعمیرات برد

آموزش کامل با اصول صحیح برداشتن و مونتاژ قطعات اس ام دی و دیپ از روی انواع بردهای الکتریکالی و الکترونیکی

مشاهده تمام سرفصل ها کوچک کردن
 

ثبت نام در دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی

  لطفا شماره تماس را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش تعمیرات الکترونیک SMDآموزش تعمیرات بردهای الکترونیکیآموزش طراحی بردهای الکترونیکیآموزش تعمیرات برد لوازم خانگی

   

  مزایای دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی


   
   
   

  تجدید دوره آموزشی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

   
   

  تمامی مراحل آموزش به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می گردد

   
   

  اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان

   
   

  برگزاری دوره های آموزشی در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

   
   

  پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره های آموزشی

   
   

  دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت های مختلف شهر

   
   

  برگزاری دوره ها با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش

   
   

  معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره

   
   
   
   

  آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی فنی حرفه ای

  مدرک فنی حرفه ای تعمیرات بردهای الکترونیکی از اعتبار بالایی برخوردار است و شما با دریافت این مدرک می توانید یک روزمه عالی برای خود ایجاد کنید. شرط لازم برای دریافت این مدرک یادگیری تعمیرات برد از طریق شرکت در دوره های آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی است. اما این دوره را در کدام آموزشگاه ثبت نام کنیم؟ آیا تمام آموزشگاه های تعمیرات بردهای الکترونیکی مجوزهای لازم را از سازمان فنی حرفه ای دارند؟ آیا مدرک تمام آموزشگاه ها اعتبار کافی را دارا می باشد؟

  امروزه با رونق بازار کار تعمیرات بردهای الکترونیکی شاهد برگزاری دوره آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی در آموزشگاه های بسیاری هستیم. اما تمام آموزشگاه ها مجوز فنی حرفه ای را ندارند بنابراین اگر می خواهید آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی فنی حرفه ای را بگذرانید حتما به اعتبار آموزشگاه و مجوزهای آن توجه داشته باشید. آموزشگاه برق گستران یکی از مراکزی است که دوره تعمیرات برد الکترونیکی را زیر نظر سازمان فنی حرفه ای برگزار می نماید. این آموزشگاه پس از پایان یافتن دوره تعمیر بردهای الکترونیکی یک مدرک معتبر که دو زبانه بوده به کارآموزان ارائه می دهد. این مدرک اعتبار بالایی داشته و از طریق آن می توانید به استخدام مراکز تعمیرات برد در آیید.

  بازار کار تعمیرات بردهای الکترونیکی چگونه است؟

  در پاسخ به این سوال باید بگوییم این شغل از بهترین مشاغل حوزه برق و الکترونیک در کشور است. کافیست نگاهی به لوازم برقی و الکترونیکی اطراف خود داشته باشید، با یک نگاه متوجه خواهید شد که امروزه در تمامی لوازم الکترونیکی از بزرگ گرفته تا کوچک از بردهای الکترونیکی استفاده شده است.

  ساختمان برد قرار گرفته در این لوازم با توجه به درجه پیچیدگی دستگاه متفاوت است. پیچیدگی های بردهای الکترونیکی و قرار گرفتن اجزا و قطعات گوناگون بر روی آن کار عیب یابی و تعمیر این قطعه را بسیار تخصصی کرده است و تنها تعمیرکاران حرفه ای برد که در دوره های آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی شرکت کرده اند و تسلط بالایی در زمینه تعمیر برد دارند، قادر به عیب یابی مشکلات برد و تعمیر آن خواهند بود.

  این موضوع نشان از بازار کار عالی شغل تعمیرات برد الکترونیکی برای متخصص این رشته می دهد. بنابراین اگر نگران بازار کار این رشته هستید باید بگوییم این حرفه از بهترین مشاغل حوزه برق و الکترونیک در ایران و سایر کشورها می باشد و با شرکت در دوره های آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی می توانید یک شغل پردرآمد و پولساز داشته باشید.

  درآمد تعمیرکاران برد الکترونیکی چقدر است؟

  همانطور که اشاره کردیم شغل تعمیرات برد از مشاغل تخصصی در بازار کار است این موضوع باعث شده تا بازار کار این حرفه اشباع نشده و افراد متخصص در این زمینه که در دوره های آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی شرکت کرده اند از درآمد خوبی بهره مند باشد.

  میزان درآمد این شغل وابسته به فاکتورهای گوناگونی است. می توان گفت سطح دانش و مهارت شما از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار بر درآمد این شغل است. در صورتی که مهارت لازم در تعمیر انواع بردهای الکترونیکی از بردهای صنعتی تا برد لوازم خانگی، لوازم ورزشی و غیره را داشته باشید و در دوره های آموزش تعمیرات برد الکترونیکی شرکت کرده باشید، بدون شک مشتریان بیشتری جذب کرده و درآمد بالاتری خواهید داشت.

  سرمایه لازم برای ورود به بازار کار تعمیرات برد الکترونیکی

  شغل تعمیرات بردهای الکترونیکی جز آن دسته از مشاغلی است که بدون اجاره مغازه بزرگ هم می توانید در آن مشغول فعالیت شوید. سرمایه لازم برای راه اندازی مغازه تعمیرات برد الکترونیکی شامل چند بخش می شود.

  مهم ترین بخش مربوط به آموزش تعمیرات برد می باشد. همانطور که اشاره شد تعمیرات برد امری تخصصی می باشد و موفقیت در آن وابسته به سطح دانش و مهارت شما دارد. امروزه آموزشگاه های تعمیرات بردهای الکترونیکی متعددی دوره های آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی را برگزار می نمایند. هزینه آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی در این کلاس ها متفاوت بوده و مبلغی بین 2.5 تا 4 میلیون تومان است.

  هزینه دیگری که برای ورود به این شغل باید در نظر بگیرید، هزینه خریداری تجهیزات و ابزار می باشد. این شغل نیاز به ابزار و تجهیزات زیادی نداشته و هزینه خرید تجهیزات مبلغ بالایی نمی باشد. هیتر و هویه، آی سی کش، فیکسچر، کاردک شابلون، پروگرامر، اسیلوسکوپ، مولتی متر، لوپ، ذره بین برخی از مهم ترین ابزارهای مورد نیاز این شغل است.

  هزینه اجاره مکان از دیگر فاکتورهایی است که هنگام برآورد هزینه و تعیین سرمایه این شغل بایستی به آن توجه داشته باشید. همانطورکه اشاره شد این شغل نیاز به اجاره مغازه بزرگ نداشته و می توانید کار خود را با یک مغازه کوچک یا زیر پله شروع کنید.

  اگر سرمایه لازم برای اجاره مغازه را ندارید نگران نشوید می توانید برای شروع کار در سایت هایی مانند دیوار و شیپور آگهی ثبت کنید و از این طریق به جذب مشتری بپردازید. در صورت یادگیری تعمیر برد از طریق ثبت نام در دوره آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی می توانید در مدت زمانی کوتاه به درآمد بالایی دست پیدا کنید.

  بهترین آموزشگاه تعمیرات بردهای الکترونیکی

  اما بهترین آموزشگاه تعمیرات برد الکترونیکی کدام است؟ برای یادگیری تعمیرات برد، دوره تعمیر بردهای الکترونیکی را در کدام آموزشگاه بگذرانیم؟ یک آموزشگاه خوب چه ویژگی هایی دارد؟ اگر شما هم می خواهید در دوره تعمیرات برد الکترونیکی ثبت نام کنید اما نمی دانید کدام آموزشگاه را برای ثبت نام انتخاب کنید، با ما همراه باشید. در این بخش مهم ترین ویژگی های یک دوره آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی را بررسی می کنیم.

  به طور کلی باید بگوییم مجهز بودن کارگاه به تجهیزات و ابزارهای تعمیرات برد، بهره مندی از اساتید حرفه ای و آموزش دیده، جامع و کامل بودن دوره آموزشی، عملی بودن شیوه آموزش، امکان تمرین و کار طی دوره، اعتبار برخی از مهم ترین مواردی است که هنگام ثبت نام دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی باید به آن توجه داشته باشید.

  در آموزشگاه برق گستران دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیک با در نظر گرفتن تمامی این فاکتورها برگزار می شود. شما با شرکت در دوره های آموزش تعمیرات برد در این آموزشگاه در یک کلاس مجهز زیر نظر استاد با تجربه، صفر تا صد تعمیر انواع بردهای الکترونیکی از لوازم خانگی تا لوازم صنعتی و اینورتر دار را یاد می گیرید. همچنین از یک مدرک تعمیرات برد الکترونیکی که زیر نظر فنی حرفه ای صادر می شود نیز بهره مند می شوید. بهره مندی از پشتیبانی و بازآموزیی رایگان از دیگر مزایای شرکت در دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی در این آموزشگاه است.

  نمایش بیشتر کوچک کردن

  سوالات متداول آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی

  بردهای صنعتی شامل چه دستگاه هایی می شود؟

  پاسخ : تعمیر دستگاه برق اضطراری(ups) – دستگاه های اینورتری توان بالا (مثل دستگاه جوش)-آشنایی با مدارات قدرت – راه انداز درایوها- IGBT های قدرت و نحوه راه اندازی اینورترهای DC سه فاز –

  آیا تعویض قطعات صنعتی هم آموزش دهید؟

  پاسخ : نحوه تعویض قطعات SMD و دیپ و ماژول های IPM قدرت با دستگاه هیتر و هویه و قلع کش-آموزش مدارات اسیلاتور

  آیا مهندسی معکوس به صورت کامل در دوره تعمیرات بردهای الکترونیکی آموزش داده می شود؟

  پاسخ : بله بصورت جامع و کاملا عملی

  آیا آموزش شناسایی قطعات معیوب و نامشخص هم در این دوره آموزش داده می شود؟

  پاسخ : بله بصورت کامل شناسایی قطعات معیوب و جاگذاری قطعات مشابه آموزش داده می شود.

  آیا الکترونیک پایه در دوره تعمیر بردهای الکترونیکی آموزش داده می شود؟

  پاسخ : بله برای درک بهتر مباحث بخش لکترونیک پایه و عمومی آموزش داده می شود.

  برای ثبت نام باید حتما حضوری به آموزشگاه مراجعه کنیم؟

  پاسخ : خیر، جهت رفاه حال کارآموزان ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  آیا کلاسی برای شاغلین که تایم آزاد ندارند هم برگزار می کنید؟

  پاسخ : بله، کلاس های آخر هفته برای کارآموزان محترمی می باشد که در طی هفته نمی توانند دوره را شرکت کنند.

  آیا بعد از گذراندن دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی مدرک معتبر به ما تعلق می گیرد؟

  پاسخ : بله، بعد از دوره مدرکی که کارآموزان دریافت می کنند دارای تأییدیه سازمان فنی و حرفه ای می باشد.

  کلاس آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی چند نفره می باشد؟

  پاسخ : تمام دوره های آموزشگاه برق گستر بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می شود، که کلاس های گروهی بین 4 تا 6 نفر می باشد.

  چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه ما باید دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی را در آموزشگاه برق گستر را بگذرانیم؟

  پاسخ : زیرا دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستر :مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دورهدسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT تجدید دوره در صورت عدم یادگیریپشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کاراقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانیبرگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

   

   

  معرفی دوره

  سرفصل دوره

  ثبت نام

  مزایای دوره

   
   

   

   
   
  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 5]

  6 Comments

  1. علی حسینی گفت:

   برای شرکت در دوره آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی چه وسایلی باید بگیریم؟

   • parisa hasanirad گفت:

    سلام، دوست عزیز نیازی به تهیه لوازم و ابزار در دوره نبوده و کلیه ابزار ها و تجهیزات در کارگاه فراهم شده است.

  2. محمد گفت:

   سلام ، استفاده از خوابگاه هزینه داره ؟ اگه داره هزینش چقدره ؟

  3. رضایی گفت:

   سلام
   زمان کلاس ها در روز از چه ساعت تا چه ساعتی است؟
   منظور از یک هفته
   یک هفته کاری است یا ۷ روز کامل؟؟؟

   • parisa hasanirad گفت:

    سلام، جناب آقای رضایی کلاس های آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی در بازه های زمانی متفاوتی در طی روز و با توجه به برنامه زمانی شما برگزار می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر می تونید با مشاوره آموزشگاه به شماره ۰۲۱۶۶۵۹۷۳۰۵ و ۰۹۰۲۶۲۵۲۴۲۹ تماس بگیرید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *