معرفی دوره نصب اعلام حریق

آموزش عملی در کارگاه مجهز

تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای

هزینه دوره

هزینه دوره: 1600000
1200000

 تاریخ شروع دوره

تاریخ شروع: 1600000

مدت دوره

مدت دوره:یک هفته

نام دوره:آموزش نصب اعلام حریق
هزینه دوره:1,600,000
هزینه دوره با تخفیف :1,200,000
مدت دوره:یک هفته
 
آموزشگاه برق گستران
معرفی دوره آموزش نصب اعلام حریق
 

آموزش نصب اعلام حریق


آموزش نصب اعلام حریق به دو شاخه نصب اعلام حریق متعارف و آموزش نصب اعلام حریق آدرس پذیر تقسیم می شود. با شروع و توسعه ساخت و ساز همچنین اهمیت ایمن سازی ساختمان ها، بازار کار نصب اعلام حریق در حال حاضر بسیار رشد کرده است. در همین راستا آموزشگاه برق گستران کلاس آموزش نصب اعلام حریق را با هدف ورود کارآموزان به بازار کار برگزار می نماید. آموزش سیم کشی سیستم اعلام حریق، نقشه خوانی اعلام حریق، نحوه لوله گذاری اعلام حریق، نحوه زون بندی در سیستم اعلام حریق و . . . از جمله مطالبی است که در دوره نصب اعلام حریق آموزشگاه برق گستران به صورت عملی و زیر نظر اساتید با تجربه آموزش داده می شود. لازم به ذکر است کارآموزان در پایان دوره پس از کسب تمام مهارت های لازم، می توانند با راهنمایی اساتید و پشتیبانی نامحدود آموزشگاه به راحتی جذب بازار کار نصب اعلام حریق شوند.

آموزش نصب اعلام حریق
 
 

سرفصل های دوره آموزش نصب اعلام حریق


آشنایی با مفاهیم اولیه برق و معرفی اجزای سیستم و پنل مرکزی اعلام حریق

در این مرحله شما مفاهیم ولتاژ، جریان و همچنین اجزای تشکیل دهنده یک سیستم اعلام حریق مانند انواع دتکتورها، آژیرها، لامپ های سر دری، پنل های مرکزی، شاستی ها، باطری پشتیبان و انواع تلفن کننده ها آشنا خواهید شد.

آموزش نصب سیستم اعلام حریق

در این مرحله شما با نحوه زون بندی، نصب و کابل کشی پنل مرکزی با اجزای سیستم اعلام حریق از قبیل دتکتورها، شاستی ها، آژیرها، لامپ های سر دری، تلفن کننده ها، باطری ها و … مطابق با استاندارد آتش نشانی آشنا خواهید شد.

نحوه نقشه خوانی و سیم کشی سیستم اعلام حریق

در این مرحله شما با نقشه خوانی و نقشه کشی این سیستم در برق ساختمان آشنا خواهید شد.

آموزش و معرفی انواع دتکتور

در این مرحله شما با انواع دتکتورها از قبیل دتکتورهای دود، حرارت، گاز و شعله و انواع هر یک و نحوه استفاده در مکانهای مناسب وهمچنین با نحوه نصب دتکتورها در محیط های مختلف آشنا خواهید شد.

مشاهده تمام سرفصل ها کوچک کردن
 

ثبت نام

  لطفا شماره تماس را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش برق ساختمان درجه ۱آموزش نصب دوربین مداربستهآموزش نصب اعلام حریقآموزش نصب دزدگیر اماکنآموزش نصب اعلام حریق آدرس پذیر

  پس از ثبت نام جهت رزرو یا مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

   

  مزایای دوره آموزش نصب اعلام حریق


   
   
   

  تجدید دوره آموزشی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

   
   

  تمامی مراحل آموزش به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می گردد

   
   

  اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان

   
   

  برگزاری دوره های آموزشی در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

   
   

  پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره های آموزشی

   
   

  دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت های مختلف شهر

   
   

  برگزاری دوره ها با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش

   
   

  معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره

   
   

  سوالات متداول آموزش نصب اعلام حریق

  1) در دوره نصب اعلام حریق از چه برند هایی استفاده می شود؟

  پاسخ : ما از برند آریاک استفاده میکنیم و تفاوت این برند با انواع برند های موجود در بازار را آموزش می دهیم.

  2) آیا تلفن کننده هم در دوره نصب اعلام حریق آموزش داده می شود؟

  پاسخ : بله نحوه نصب و پروگرام کردن تلفن کننده به همراه تست روی تلفن همراه کارآموز آموزش داده می شود.

  3) نحوه برطرف کردن خطا در سیستم اعلام حریق آموزش داده میشود؟

  پاسخ : بله تمامی خطا ها و Fault ها آموزش داده می شود.

  4) در این دوره استفاده از نوع کابل ها و قطعات مناسب توضیح داده میشود؟

  پاسخ : بله انتخاب کابل و دتکتور های مناسب مکان های خاص کاملا آموزش داده میشود.

  5) آیا برق گستران با آموزشگاه های دیگه فرقی دارد؟

  پاسخ : پشتیبانی نامحدود – استفاده از کارگاه ها ها بعد از اتمام دوره و بازآموزی رایگان تفاوت برق گستران با سایر آموزشگاه ها می باشد.

  آیا شهریه بصورت نقد باید پرداخت شود؟

  پاسخ : خیر ،کارآموزانی که شرایط پرداخت نقدی را ندارند می توانند بصورت اقساط پرداخت کنند.

  آیا بعد از گذراندن دوره آموزش نصب اعلام حریق مدرک معتبر به ما تعلق می گیرد؟

  پاسخ : بله، بعد از دوره مدرکی که کارآموزان دریافت می کنند دارای تأییدیه سازمان فنی و حرفه ای می باشد.

  اگر بعد از دوره آموزش نصب اعلام حریق سوال یا مشکلی داشتیم چه کار باید بکنیم؟

  پاسخ : کارآموزان بعد از دوره از پشتیبانی نامحدود توسط استاد مربوطه بهره مند می شوند.

  کلاس آموزش نصب اعلام حریق چند نفره می باشد؟

  پاسخ : تمام دوره های آموزشگاه برق گستران بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می شود، که کلاس های گروهی بین 4 تا 6 نفر می باشد.

  چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه ما باید دوره نصب اعلام حریق در آموزشگاه برق گستران را بگذرانیم؟

  پاسخ : زیرا دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستر :مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دورهدسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT تجدید دوره در صورت عدم یادگیریپشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کاراقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانیبرگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

   

  آموزش نصب اعلام حریق فنی حرفه ای

  نصب صحیح یک سیستم اعلام حریق بسیار حیاتی بوده و از وقوع خسارات جانبی و جبران ناپذیر جلوگیری می کند. در صورتی که مراحل نصب اعلام حریق به خوبی انجام نشود عملکرد سیستم بعد از چند ماه با مشکل روبرو شده و در زمان وقوع آتش سوزی و حادثه به خوبی عمل نخواهد کرد. بنابراین اگر می خواهید سیستم اعلام حریق را نصب و راه اندازی کنید بایستی آموزش نصب اعلام حریق را به صورت جامع و کامل ببینید. نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق در ساختمان ها مستلزم نصب تجهیزات اعلام حریق است. پنل مرکزی، دتکتورها، شستی، آژیر برخی از مهم ترین تجهیزات اعلام حریق است. نصب هر یک از این تجهیزات به مهارت و تخصص کافی نیاز دارد که در صورت نصب اشتباه هر یک از این تجهیزات در صورت وقوع حادثه خسارات بسیاری از نظر مالی و جانی ایجاد خواهد شد.

  آموزش نصب اعلام حریق فنی حرفه ای

  سیستم های اعلام حریق متعارف یکی از انواع پرطرفدار اعلام حریق است که با وجود اینکه این سیستم قدیمی شده است اما باز هم در بسیاری از ساختمان ها برای محافظت ساختمان از آتش سوزی از این سیستم استفاده می شود. سیستم های اعلام حریق متعارف بیشتر در پروژه های کوچک نصب و راه اندازی می شوند. نصب اعلام حریق مستلزم طی کردن مراحلی است که در ادامه به صورت خلاصه به آموزش اعلام حریق می پردازیم. نصب سیستم اعلام حریق در حقیقت یکی از مجموعه های مرتبط برق ساختمان و نصب دوربین های مداربسته می باشد. اگر بتوانید در این سه حوزه مهارت کسب کنید می توانید به محض ورود به بازارکار از فرصت های شغلی متعدد همراه با درآمد خوب برخوردار شوید. از آنجایی که نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق ساختمان پیچیده بوده بایستی مهارت و تجربه خود را به صورت اصولی کسب کنید. از این جهت توصیه می شود برای ورود به بازار کار این رشته حتما دوره های آموزشی زیر نظر سازمان فنی حرفه ای سپری کنید. اینگونه علاوه بر کسب مهارت با مدرک معتبر سازمان فنی حرفه ای به راحتی جذب بازارکار می شوید.

  طراحی نقشه نصب اعلام حریق

  اولین و مهم ترین مرحله در نصب اعلام حریق طراحی نقشه اعلام حریق است. طراحی نقشه از آن جهت حائز اهمیت است که در نقشه محل نصب تجهیزات اعلام حریق، زون ها، نحوه کابل کشی و سیم کشی، نصب پنل مرکزی و غیره مشخص می شود. توجه داشته باشید که اگر طراحی نقشه به خوبی صورت نگیرد ممکن است که کارکرد اعلام حریق با مشکل روبه رو شود. بنابراین این مرحله را پشت گوش ننداخته و نهایت دقت را هنگام طراحی نقشه داشته باشید.

  نصب تجهیزات اعلام حریق

  بعد از آنکه نقشه نصب اعلام حریق طراحی شد نوبت آن است که شستی، دتکتور، آژیر، فلاشر، پنل و دیگر تجهیزات را نصب کنید. نصب هر یک از این تجهیزات مستلزم رعایت استانداردهایی است. مثلا شستی اعلام حریق باید قابل رویت باشد، از کف ساختمان حداقل 140 سانتی متر فاصله داشته باشد، محل نصب شستی بهتر است نزدیک پله و راهرو باشد. همچنین هنگام نصب کنترل پنل اعلام حریق به این موضوع توجه داشته باشید که احتمال آتش سوزی در این محل کم باشد، این محل بایستی نور خوبی داشته باشد، ارتفاع نصب پنل مرکزی بایستی حداقل 150سانتی متر باشد. در دوره آموزش نصب اعلام حریق صفر تا صد استانداردهای نصب انواع تجهیزات اعلام حریق به شما آموزش داده می شود. نصب اشتباه هر یک از این تجهیزات می تواند مشکلات بسیاری را به همراه آورد بنابراین حتما هنگام نصب به این استانداردها توجه داشته باشید.

  نصب تجهیزات اعلام حریق

  سیم کشی و کابل کشی اعلام حریق

  بعد از آن تجهیزات اعلام حریق نصب شد نوبت سیم کشی اعلام حریق می رسد. نوع سیمی که برای کابل کشی اعلام حریق استفاده می کنید بسیار حائز اهمیت است زیرا اگر سیم دچار مشکل شود، سیستم به خوبی کار نخواهد کرد. سیم کشی در سیستم های اعلام حریق متعارف به صورت ستاره ای و انشعابی است. اگر سیم کشی اعلام حریق به صورت روکار است حتما از کابل های نسوز استفاده کنید. سیم کشی این سیستم به گونه ای است که پنل مرکزی در وسط قرار گرفته و به وسیله دو سیم اتصالات انجام می شود. یکی از این سیم ها برای شستی و دتکتور بوده و دیگر برای آژیر است.

  بازار کار و درآمد نصب اعلام حریق

  سیستم اعلام حریق یکی از سیستم های امنیتی و رفاهی کاربردی در ساختمان است. این سیستم در هنگام آتش سوزی و حریق از طریق فلاشرها و آژِیر هشدار می دهد. امروزه استفاده از این سیستم به دلیل مزایای بسیاری که دارد در ساختمان ها اداری، تجاری و مسکونی استفاده می شود. نصب اعلام حریق در بسیاری از ساختمان ها از سوی آتش نشانی اجباری بوده و در صورت نصب نشدن این سیستم پایان کار و مجوزهای لازم ارائه نمی شود. همانطور که در قسمت بالا اشاره شد نصب اعلام حریق مراحل گوناگونی را شامل شده و انجام آن بسیار تخصصی است. بنابراین تنها کسانی که آموزش اعلام حریق را به صورت تخصصی دیده اند می توانند از پس نصب این سیستم برآیند.

  اگر آموزش نصب سیستم اعلام حریق را به صورت تخصصی دیده باشید و بتوانید انواع برند اعلام حریق از جمله زیتکس، تسلا، سنس، آریاک، سایان، زتا، آپولو و غیره را نصب کنید می توانید از یک بازار کار خوب و درآمدزا برخوردار باشید. در حال حاضر نصابان اعلام حریق از درآمد خوبی برخوردار هستند. توجه داشته باشید اگر علاوه بر نصب اعلام حریق مهارت های خود را توسعه داده و آموزش نصب دوربین مدار بسته، آموزش نصب دزدگیر اماکن و دیگر سیستم های امنیتی و رفاهی را نیز یاد بگیرید درآمد شما در افزایش چشمگیری خواهد داشت.

  بازار کار و درآمد نصب اعلام حریق

  چرا در دوره نصب اعلام حریق ثبت نام کنیم؟

  همانطور که اشاره شد نصب اعلام حریق از بازار کار بسیار عالی و درآمدزایی برخوردار است. نصب سیستم اعلام حریق امری تخصصی بوده و از مراحل گوناگونی تشکیل شده است. با شرکت در دوره آموزش نصب اعلام حریق در یک آموزشگاه معتبر می توانید در مدت زمان کوتاهی آموزش نصب اعلام حریق زیتکس، آموزش اعلام حریق آپولو، آموزش نصب اعلام حریق آریاک و دیگر برندهای اعلام حریق را یاد بگیرید. آموزش ها در دوره های آموزشی اعلام حریق به صورت عملی است یعنی شما طی دوره می توانید کلیه مراحل نصب را به صورت عملی تمرین کرده و رفع اشکال نمایید. این موضوع باعث می شود تا پس از ورود به بازار کار به راحتی بتوانید این سیستم را نصب و راه اندازی کنید. دریافت مدرک فنی حرفه ای نصب اعلام حریق از مزایای دیگر شرکت در دوره های اعلام حریق است. توجه داشته باشید که بسیاری از مراکز برای جذب نیرو از شما مدرک معتبر می خواهند با ارائه این مدرک فرایند جذب و استخدام سرعت بیشتری خواهد داشت.

   

  معرفی دوره

  سرفصل دوره

  ثبت نام

  مزایای دوره

   
   

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  پنج × پنج =