آموزش گوهرشناسی

آموزش عملی در کارگاه مجهز

تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای

 
آموزشگاه برق گستران
معرفی دوره آموزش گوهر شناسی
 

معرفی دوره آموزش گوهرشناسی


دوره آموزش گوهرشناسی، یکی دیگر از دوره‌های پرطرفدار مرتبط با جواهرات و ساخت جواهرات است که در آن می‌توانید نحوه شناسایی و طبقه بندی سنگ‌های قیمتی و نحوه تراش انواع سنگ‌های قیمتی و ارزشمند را بیاموزید

فراگیری مهارت‌های این حرفه تنها از طریق آموزش تئوری محقق نمی‌شود، بنابراین دوره آموزشی گوهر شناسی آموزشگاه برق گستران، به صورت عملی و در کارگاه‌های مجهز انجام می‌شود. کارگاه‌های گوهرشناسی در این مجموعه فنی، مجهز به انواع میکروسکوپ، رفرکتومتر، منابع نور، شکست سنج، ، پلاریسکوپ و … می‌باشند. در واقع شما فرصت خوبی برای کار عملی در این دوره خواهید داشت. این دوره آموزشی در تهران برگزار می‌شود و تمامی مهارت‌های لازم برای ورود به بازار کار این حرفه را به شما آموزش می‌دهند. هدف آموزشگاه از برگزاری این دوره، یادگیری هنرجویان به صورت حرفه‌ای و ورود سریع آنها به بازار کار می‌باشد. همچنین در پایان دوره آموزشی گوهرشناسی، مدرک فنی حرفه ای و بین المللی به شما اعطا می‌شود که با کمک آن می‌توانید به عنوان گوهرشناس در ایران و سایر کشورها مشغول به کار شوید. آموزش گوهر تراشی از دیگر دوره‌های تخصصی در این زمینه می‌باشد که در صورت آموزش این دوره، تراش انواع نگین و سنگ‌ها را یاد خواهید گرفت.

در واقع علم گوهر شناسی یکی از دستاوردهای علمی تقریباً جدید بشریت است، که در آغاز قرن بیستم ظهور کرد. این علم در زمینه شناسایی و طبقه‌بندی گوهرها بسیار مورد بحث قرار گرفته است. در این دوره آموزشی سعی شده است با حذف نکات غیرعملی و غیر ضروری برای استفاده عمومی، خلاصه‌ای از نیازهای جواهرسازان و علاقمندان به سنگ ارائه شود. لازم به ذکر است که علم گوهرشناسی مانند سایر علوم مطلق نیست و برای هر چیزی در آن امکان ضرایب و خطا وجود دارد

آموزش گوهر شناسی
 
 

سرفصل های دوره آموزش گوهرشناسی


معرفی مبانی و اصطلاحات اولیه علم گوهر شناسی

آشنایی با رده بندی سنگ های ارزشمند و قیمتی

آشنایی با ابزارهای اولیه گوهر شناسی

معرفی سبک های تراش

آشنایی با نحوه ارزیابی کردن کیفیت تراش گوهر ها

آموزش بلورشناسی

آشنایی با نحوه تشخیص دادن مواد تک بلور از ریز بلور و چند بلور

آشنایی با وسایل و ابزار سنجش و تخمین وزن مخصوص

آموزش نحوه تشخیص دادن رخ در سنگ های ارزشمند و قیمتی

بررسی پدیده‌های نوری و مفاهیم نور

مشاهده تمام سرفصل ها کوچک کردن
 

ثبت نام دوره آموزش گوهرشناسی

  لطفا شماره تماس را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش مخراج کاریآموزش طلا سازی و جواهر سازیآموزش گوهر شناسیآموزش قلم زنیآموزش آبکاریآموزش گوهر تراشیآموزش فروشندگی طلا و جواهر

  پس از ثبت نام جهت رزرو یا مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

   

  مزایای آموزشگاه گوهرشناسی برق گستران


   
   
   

  تجدید دوره آموزشی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

   
   

  تمامی مراحل آموزش به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می گردد

   
   

  اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان

   
   

  برگزاری دوره های آموزشی تعمیرات موبایل در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

   
   

  پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره های آموزشی

   
   

  دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت های مختلف شهر

   
   

  برگزاری دوره ها با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش

   
   

  معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره گوهرشناسی

   
   

  سوالات متداول آموزش گوهرشناسی

  1) روش آموزش گوهرشناسی در این دوره چگونه است؟

  پاسخ :کلیه دوره های آموزشی آموزشگاه برق گستران به صورت عملی بوده و با تجهیزات کافی انجام می‌شود.

  2)آیا دوره آموزشی گوهرتراشی نیاز به پیش نیاز دارد؟

  پاسخ : خیر شرکت در این دوره آموزشی نیاز به پیش نیاز ندارد.

  3) آیا در این دوره دوپینگ نیز تدریس می شود؟

  پاسخ : بله، آموزش داپینگ از سرفصل‌های این دوره است.

  4) آیا نحوه قواره کردن سنگ‌ها در این دوره آموزش داده می شود؟

  پاسخ : بله بصورت کامل آموزش داده می شود.

  5) آموزشگاه برق گستران چه امکانات برتری نسبت به سایر آموزشگاه ها دارد؟

  پاسخ : پاسخ : مدارک معتبر – کلاس های صد در صد عملی و ویژه بازار کار و پشتیبانی بعد از دوره

  آیا بعد از گذراندن دوره آموزش تعمیرات موبایل مدرک معتبر به ما تعلق می گیرد؟

  پاسخ : بله، بعد از دوره مدرکی که کارآموزان دریافت می کنند دارای تأئیدیه سازمان فنی و حرفه ای می باشد.

  برای ثبت نام باید حتما حضوری به آموزشگاه مراجعه کنیم؟

  پاسخ : خیر، جهت رفاه حال کارآموزان ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  در صورت عدم یادگیری بعد از کلاس تعمیرات موبایل چه باید کرد؟

  پاسخ : در صورت عدم یادگیری آموزشگاه بدون اخذ هیچ مبلغی دوره را برای شما تکرار خواهد کرد.

  آیا کلاسی برای شاغلین که تایم آزاد ندارند هم برگزار می کنید؟

  پاسخ : بله، کلاس های آخر هفته برای کارآموزان محترمی می باشد که در طی هفته نمی توانند دوره را شرکت کنند.

  چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه ما باید دوره تعمیرات سخت افزار موبایل را در آموزشگاه تعمیرات موبایل برق گستران را بگذرانیم؟

  پاسخ : زیرا دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستر :مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دورهدسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT تجدید دوره در صورت عدم یادگیریپشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کاراقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانیبرگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

   

   

   

  آموزش گوهر شناسی

  دوره آموزش گوهرشناسی یک دوره گام به گام برای آموزش پایه و عملی گوهرشناسی است که در آن قدم به قدم انواع سنگ‌های قیمتی را یاد خواهید گرفت و این دوره کاملا کاربردی است. با یادگیری و انجام عملی گوهرشناسی می‌توانید به طور کامل بر سنگ‌های قیمتی تسلط پیدا کنید و وارد بازار گوهر شناسی شوید.

  جهان مجموعه‌ای از قلم کامل آفرینش است که هر گوشه از آن رازی برای کشف و شگفتی دارد.

  یکی از چیزهای شگفت انگیز همین سنگ‌هایی است که در کیهان پراکنده شده‌اند و در هر ذره‌ای از آنها رازی نهفته است.

  گوهرشناسی در واقع شاخه‌ای از کانی شناسی است که به سنگ‌های قیمتی مصنوعی و طبیعی می‌پردازد. گوهرشناسی یکی از فعالیت‌ها و تخصص‌های جواهرسازان است و با این مهارت جواهرسازان می‌توانند سنگ‌های قیمتی را شناسایی کنند. تاریخچه گوهرشناسی به قرن نوزدهم باز می‌‎گردد. این رشته هم اکنون در سراسر جهان و همچنین ایران تدریس می شود.

  آموزش گوهرشناسی به ما می‌آموزد که دیگر نمی‌توان با چشم غیرمسلح و تشخیص هویت سنگ‌ها و انجام آزمایش‌های تخریبی را انجام داد، بلکه با ابزار و بررسی و تحقیق در زمینه شناسایی آنها می‌توان به کیفیت آنها پی برد.

  فاکتورهای درجه بندی جهانی سنگ‌های قیمتی به عواملی مانند کمیاب، رنگ، شفافیت و برش ظریف بستگی دارد. اگر نگینی تمام خصوصیات ذکر شده را داشته باشد، ارزشمند است و هرکسی توانایی خرید آن را ندارد، اما در بیشتر موارد سنگ‌های قیمتی و سنگ‌های رنگی تمام این خصوصیات را ندارند و شامل یک یا دو مورد است که به آنها نیمه قیمتی می‌گویند. سنگ‌هایی که قیمت پایین تری دارند.

  در نتیجه این موارد زمینه‌ای برای ایجاد گوهرهای مصنوعی و یا ارتقای برخی گوهرها فراهم شده است. شناسایی این نوع سنگ‌های قیمتی تنها توسط گوهرشناس و با کمک ابزار گوهرشناسی امکان پذیر است.

  در دوره آموزش گوهرشناسی شناسایی سنگ‌های قیمتی رنگی، شناسایی سنگ‌های قیمتی بر اساس مشخصات فیزیکی، ترکیبات شیمیایی و خواص نوری سنگ انجام می‌شود. در طول این دوره گوهر شناسی، دانش آموزان چیزهای زیادی از جمله:

  • توانایی شناسایی و جداسازی جواهرات
  • شناخت سنگ های قیمتی مصنوعی و طبیعی
  • ارزیابی کیفیت هر نمونه سنگ رنگی

  مقدمه‌ای بر گوهرشناسی

  از دیدگاه سنگ‌شناسی، مواد مذاب داخل زمین که طی فرآیندهای طبیعی متبلور شده و لایه بیرونی پوسته زمین را تشکیل می‌دهند سنگ نامیده می شوند.

  هسته سنگ‌ها را می‌توان از مجموعه‌ای از یک یا چند کانی تشکیل داد.

  مواد معدنی مانند دیگر شگفتی‌های خلقت به وفور در طبیعت یافت می‌شوند و منبع آنها می‌تواند مواد مذاب در زمین یا گازها و آب‌های بسیار داغ باشد. البته این فراوانی را فقط در یک سرزمین می‌توان دید و این علاوه بر ارزش و قیمت آن را گرانبهاتر و کمیاب می کند; زیرا وقتی مناطق دیگر از آن محروم شوند، قیمت و ارزش آن افزایش می‌یابد!

  بهترین آموزشگاه گوهرشناسی در ایران

  شناسایی جواهرات واقعی و تقلبی، درجه بندی الماس، تشخیص جواهرات رنگی و طراحی جواهرات همگی موضوعاتی هستند که علم گوهرشناسی از مدت‌ها پیش برای کسانی که در صنعت جواهرسازی کار می‌کنند، اجباری دانسته است.

  اکثر فعالان طلا و جواهر تقریباً مجبور شده‌اند به روش سنتی این کار را رها کرده و با اشراف کامل در دنیای طلا و جواهر با آخرین علم و فناوری فعالیت کنند.

  زمانی دانش از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شد که طبیعی است دانش اصناف در همان سطح باقی بماند در حالی که با پیشرفت علم و اکتشافات جدید، سنتی و به اصطلاح علوم نمی‌تواند راه حل باشد. به عنوان مثال امروزه با صنعتی شدن دنیای طلا و جواهر، سنگ‌های قیمتی از تایلند، هنگ کنگ و … وارد می شود.

  در این راستا علم گوهرشناسی به خصوص در ایران طرفداران بی‌شماری را به خود جذب کرده است تا افراد با تحصیل در علم گوهرشناسی در کسب و کار خود موفق‌تر باشند و همگام با همکاران خود در زمینه تجارت باشند.

  در دنیا، موسسات گوهرشناسی با عناوین زیادی کار می‌کنند، از قدیمی‌ترین آنها، موسسه GIA آمریکا، موسسات AIGS در تایلند و سایر موسسات در آسیا یا اروپا، دانشگاه‌ها و زیر گروه‌های موسسات آنها یا حتی برخی کوچک. موسسات خصوصی

  در ایران افراد زیادی در موسسات گوهرشناسی مشغول به کار شدند که برخی از آنها به دلایل نامعلومی از رقابت کنار گذاشته شدند.

  در این مرحله داشتن مدرک گوهرشناسی برای تمامی اصناف فعال اجباری شد و فعالان بدون مدرک نمی‌توانستند مجوز بگیرند. در نتیجه چندین نهاد قدرتمند و مستقر بیش از پیش فعال شدند.

  با توجه به اینکه رشته گوهرشناسی و زیرمجموعه مربوط به آن در دانشگاه های کشورمان چندان مورد توجه قرار نگرفته و مدرک دانشگاهی معتبری در این زمینه وجود ندارد، در حال حاضر معتبرترین مدرکی که به صورت رسمی قابل ترجمه می‌باشد مدرکی است که توسط سازمان فنی و حرفه‌ای کشور است با توجه به اینکه این رشته برای مدت کوتاهی در ایران راه اندازی شده است، تعداد محدودی از افراد با مدارک و سابقه معتبر به صورت حرفه‌ای در ایران مشغول به کار هستند و لازم به ذکر است که این رشته باید از منظر سنتی دیده نمی‌شود. .

  بنابراین داشتن مجوز تدریس از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، داشتن مدرک مربیگری از سازمان دو عامل بسیار مهم در اعطای مدرک از هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای بوده و این آموزشگاه‌ها می‌توانند مدرک فنی و حرفه‌ای را اعطا کنند.

  چرا آموزش گوهر شناسی با برق گستران

  مجتمع برق گستران به عنوان یکی از آموزشگاه‌های تخصصی گوهرشناسی، زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای و تنها با اساتید فارغ التحصیل از موسسات معتبر بین المللی و بهترین دانشگاه‌های ایران آغاز به کار کرد.

  در پایان دوره‌های آموزش گوهر شناسی گواهینامه مهارت توسط سازمان فنی و حرفه‌ای ارائه می‌شود که در اینجا قابل مشاهده است.

  انواع سنگ‌ها بر اساس ساختار

  • سنگ‌های طبیعی
  • سنگ‌های مصنوعی
  • شبیه‌سازی سنگ‌ها
  • سنگ‌هایی که نمونه طبیعی ندارند
  • سنگ‌های طبیعی در طبیعت وجود دارند و در طول زمان شکل گرفته‌اند.
  • سنگ‌های مصنوعی توسط افراد در آزمایشگاه ها تولید می‌شوند اما از نظر تمام خواص کاملا شبیه نمونه‌های طبیعی خود هستند.
  • سنگ‌های بدلی، سنگ های مصنوعی یا طبیعی کم ارزشی هستند که به جای سنگ‌های طبیعی به فروش می‌رسند.
  • سنگ‌های بدون نمونه طبیعی در آزمایشگاه تولید می‌شوند و در طبیعت وجود ندارند مانند سنگ زیرکونیا.

  در دوره گوهرشناسی چه نکاتی را یاد می گیرید؟

  در کلاس‌های آموزش گوهرشناسی با ویژگی‌ها و خواص انواع سنگ‌های قیمتی آشنا می‌شوید که شامل مبانی گوهرشناسی، شناخت سنگ‌های رنگی، جداسازی سنگ‌های طبیعی از نمونه‌های مصنوعی، آشنایی با ابزار و تجهیزات گوهرشناسی و نحوه کار با آنها می‌باشد. .

  پس از گذراندن دوره آموزش گوهرشناسی می‌توانید وارد بازار کار شوید و درآمد کسب کنید. در خصوص آینده کاری در زمینه گوهرشناسی با توجه به تعداد متقاضیان جواهرات ساخته شده از سنگ‌های طبیعی تضمین شده است، بنابراین می توانید در دوره‌های آموزش گوهرشناسی شرکت کرده و نکات و فنون را از صفر تا صد فرا بگیرید و مهارت های لازم را کسب کنید.

  کلاس گوهرشناسی

  سنگ‌های قیمتی در دو مرحله بررسی می‌شوند. در مرحله اول باید اصل یا تقلبی بودن سنگ مورد مطالعه را مشخص کنیم و در مرحله بعد در صورت اصل بودن به بررسی مشخصات و خواص آن می‌پردازیم.

  جهت اطلاع از نحوه برگزاری و ثبت نام دروس گوهرشناسی در آموزشگاه برق گستران با شماره تلفن درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

  جمع بندی

  امیدواریم با ذکر مطالب فوق، در کنار پاسخگویی به سوالات، مطالب مفیدی را نیز در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم. با مطالعه علم گوهرشناسی می‌توانید انواع سنگ‌های رنگی را از نظر کیفیت، قیمت و … ارزیابی کنید. در نتیجه بازار کار بهتری خواهید داشت و درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.

   

   

  معرفی دوره

  سرفصل دوره

  ثبت نام

  مزایای دوره

   
   

   

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 0 میانگین: 0]

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.