آموزش انژکتور و دیاگ خودرو

آموزش عملی در کارگاه مجهز

تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای

هزینه دوره

هزینه دوره: 3000000
2100000

 تاریخ شروع دوره

تاریخ شروع: 12

مدت دوره

مدت دوره:1 ماه

نام دوره:آموزش انژکتور و دیاگ خودرو
هزینه دوره:3,000,000
هزینه دوره با تخفیف :2,100,000
مدت دوره:1 ماه
 
آموزشگاه برق گستران
معرفی دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو
 

معرفی دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو


انژکتور خودرو یکی از قطعات اصلی خودرو است که وظیفه سوخت رسانی را برعهده دارد. اگر این قطعه وظیفه خود را به درستی انجام ندهد عملکرد خودرو با مشکل مواجه می‌شود و نیاز به تعمیر دارد. خاموش شدن ناگهانی ماشین، لرزش موتور، نشت بنزین، بوی سوخت از جمله علایم خرابی انژکتور خودرو است. یکی از راه‌های تشخیص عیوب انژکتور خودرو استفاده از دستگاه دیاگ است که در طی  دوره انژکتور و دیاگ خودرو نحوه کار با دستگاه دیاگ آموزش داده می‌شود. با توجه به اهمیت انژکتور در خودرو و خرابی‌های رایج آن بازار کار آن داغ بوده و نیاز به فرد متخصص در آن احساس می‌شود. شما با یادگیری این دوره انژکتور و دیاگ خودرو آموزش دیاگ زدن خودرو و توانایی تعمیر و تشخیص انواع عیوب سیستم‌های انژکتوری را یاد گرفته و آماده ورود به بازار کار می‌شوید. در پایان دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو مدرک معتبر آموزشگاه برق گستران که زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای کشور است اعطاء می‌شود.

آموزش انژکتور و دیاگ خودرو
 
 

سرفصل‌های دوره انژکتور و دیاگ خودرو


آموزش کامل سیستم سوخت رسانی ( پمپ بنزین، ریل سوخت، دیافراگم فشار شکن و سوزن انژکتورها)

آموزش کار با دستگاه دیاگ

آموزش کامل سیستم جرقه زنی

عیب یابی و رفع عیوب سیستم سوخت رسانی

عیب یابی و رفع عیوب سیستم جرقه زنی

خواندن کدهای خطا سنسور اکسیژن، مپ، دریچه گاز، استپر موتور و سنسور دور موتور و رفع مشکلات

آموزش باز و بست قطعات انژکتوری روی خودرو و کار کردن بر روی خودرو

آموزش پاک کردن خطاهای ایسیو

آموزش ریست ایسیو با دیاگ

آموزش پارامتر خوانی

آموزش عیب یابی دریچه گاز

آموزش مدار نقشه سنسورها

آموزش تست سلامت سیم کشی سنسورها

آموزش تست عملگری با دیاگ

 

ثبت نام

  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش سیستم های انژکتوری و دیاگآموزش تخصصی موتور خودوروهای داخلیآموزش تخصصی تنظیم موتورآموزش مکانیک خودرو درجه 1آموزش مکانیک خودرو درجه 2

  پس از ثبت نام جهت رزرو یا مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

   

  مزایای دوره انژکتور و دیاگ خودرو


   
   
   

  تجدید دوره آموزشی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

   
   

  تمامی مراحل آموزش به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می‌گردد

   
   

  اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان

   
   

  برگزاری دوره‌های آموزش انژکتور و دیاگ خودرو در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

   
   

  پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره‌های آموزشی

   
   

  دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت‌های مختلف شهر

   
   

  برگزاری دوره‌ها با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش انژکتور و دیاگ خودرو

   
   

  معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره انژکتور و دیاگ خودرو 

   
   

  سوالات متداول آموزش انژکتور و دیاگ خودرو

  آیا نحوه شستشوی انژکتور در این دوره آموزش داده می‌شود؟

  پاسخ:بله نحوه شستشوی انژکتور خودرو به صورت کامل آموزش داده می‌شود.

  نقشه خوانی سیستم‌های انژکتوری هم در این دوره انژکتور و دیاگ خودرو آموزش داده می‌شود؟

  پاسخ :بله آموزش نقشه خوانی سیستم انژکتور و ECU جزء مباحث این دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو است.

  آیا نحوه باز و بسته کردن قطعات انژکتوری طی دوره انژکتور و دیاگ خودرو آموزش داده می‌شود؟

  پاسخ : بله به طور کامل آموزش داده می‌شود.

  در پایان این دوره انژکتور و دیاگ خودرو آموزش کار با دستگاه دیاگ را به صورت کامل یاد می‌گیریم؟

  پاسخ :بله شما در طی این دوره انژکتور و دیاگ خودرو به صورت عملی نحوه کار با دستگاه دیاگ را یاد گرفته و توانایی تشخیص انواع عیوب خودرو را می توانید انجام دهید.

  برای ثبت نام باید حتما حضوری به آموزشگاه مراجعه کنیم؟

  پاسخ : خیر، جهت رفاه حال کارآموزان ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می‌شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  برای کارآموزان شهرستان وضعیت اسکان چگونه است؟

  پاسخ : برای عزیزانی که از شهرستان تشریف می‌آورند نزدیک‌ترین خوابگاه به کارآموزان معرفی می‌‌شود.

  آیا بعد از دوره انژکتور و دیاگ خودرو نیاز به کارآموزی می‌باشد؟

  پاسخ : دوره انژکتور و دیاگ خودرو به صورتی برگزار خواهد شد که بعد از اتمام دوره کارآموزان می‌توانند مستقیم وارد بازار کار شوند.

  کلاس انژکتور و دیاگ خودرو چند نفره می‌باشد؟

  پاسخ : تمام دوره‌های آموزشگاه برق گستران بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می‌شود، که کلاس‌های گروهی بین 4 تا 6 نفر می‌باشد.

  چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه ما باید دوره انژکتور و دیاگ خودرو را در آموزشگاه برق گستران را بگذرانیم؟

  پاسخ : زیرا دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستران :مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دورهدسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT تجدید دوره در صورت عدم یادگیری پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کاراقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی برگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

   

   

   

  آموزش انژکتور و دیاگ خودرو

  حتما در مورد تعمیرات تخصصی انژکتور خودرو شنیده‌اید و یا در تبلیغات دیده‌اید و بسیاری از شما در مورد گزینه‌های تعمیر و استفاده از نرم افزار با سوالات زیادی مواجه شده‌اید که در اینجا به توضیح آنها می‌پردازیم.

  انژکتور یا سیستم تزریق سوخت یکی از قطعاتی است که در تمامی خودروها با سوخت کار می‌کنند. انژکتور خودرو قطعه‌ای الکترومکانیکی است که در ورودی سیلندر خودرو قرار دارد و وظیفه تنظیم و تزریق سوخت داخل سیلندر را بر عهده دارد که در نهایت در فرآیند احتراق به انرژی تبدیل شده و خودرو را به حرکت وا می‌دارد. در واقع اگر انژکتور خودرو به درستی کار کند به این معنی است که کل موتور و سیستم جرقه‌زنی خودرو به درستی کار می‌کند. اما اگر انژکتور خودرو به درستی کار نکند و یا به طور کامل از کار بیفتد به این معنی است که خودرو با مشکل مواجه شده و به اصطلاح ریپ شده که در نهایت باعث خاموش شدن و توقف حرکت خودرو می‌شود.

  سیستم‌های انژکتوری تا اواسط دهه 1920 بر روی خودروهای دیزلی نصب می‌شدند که از سال 1925 به بعد در موتورهای بنزینی نیز استفاده می‌شد.

  با توجه به طراحی، نوع پاشش سوخت نیز در انژکتورها متفاوت است. این انژکتور نیز در بازه‌های زمانی تعیین شده باز و بسته می‌شود که الکترونیکی است و سوخت را برای احتراق به موتور می‌رساند.

  روش های پاشش سوخت نیز به اشکال مختلف، همزمان، ترتیبی و گروهی است که در نوع همزمان سوخت و پاشش همزمان است، در نوع ترتیبی با توجه به ترتیب احتراق و در نوع گروهی به صورت جفتی کنترل می‌شوند.

  دیاگ خودرو به چه معناست و چرا اینقدر مهم است؟

  معاینات سالانه پزشک، نشان دهنده سلامتی شماست، درست است؟ خوب، همین امر در مورد خودروی شما نیز صدق می‌کند – آزمایش‌های تشخیصی منظم می‌توانند قبل از نیاز به تعمیرات گران قیمت خودرو شما را با مشکل مواجه کنند یا بدتر از آن، شما را در کنار جاده سرگردان کنند. به همین دلیل است که می‌توانید با بررسی منظم یا به اصطلاح عیب یابی خودرو از مشکلات بزرگتر جلوگیری کنید.

  به یاد داشته باشید که هر چه مشکل بزرگتر شود و دیرتر برای تشخیص و رفع مشکل اقدام کنید، کار دشوارتر است. از طرف دیگر آموزشگاه برق گستران که یکی از معتبرترین مراکز عیب یابی و آموزش انژکتور و دیاگ خودرو می‌باشد دوره‌ای را برگزار کرده است که کارآموزان علاقه‌مند به این رشته را در کلیه علوم مرتبط با عیب یابی خودرو و انژکتور زیر نظر و تدریس اساتید مجرب آموزش می‌دهد. کارآموز با اخذ مدرک فنی و حرفه‌ای خود می‌تواند اقدامات لازم را برای یافتن شغل مناسب مرتبط با آن مهارت انجام دهد.

  چرا تعمیر سیستم انژکتور یا سیستم سوخت رسانی ضروری است؟

  با توجه به استفاده روزانه از وسیله نقلیه شما و رانندگی با آن، سایش محیطی مانند خاک، کربن و دوده و غیره می‌تواند در سیستم سوخت رسانی خودرو جمع شود که در صورت عدم استفاده از آن، در نهایت می‌تواند به بخشی یا کل سیستم آسیب برساند. به این نکته توجه کنید، ممکن است به سایر قطعات موتور آسیب برساند. بنابراین تعمیر سیستم انژکتوری یکی از مهمترین موارد در خودروها می‌باشد.

  علائم خرابی انژکتور خودرو چیست؟

  مشکلات و علائم انژکتور به شما اطلاع می‌دهد که اگر انژکتور کار نمی‌کند، زمان تعویض آن فرا رسیده است. با توجه به وضعیت عمومی خودرو و پیشنهاد سازنده خودرو، باید مشاوره و بازرسی از متخصص تعمیر انژکتور که دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو را گذرانده است، انجام شود.

  علائم خرابی انژکتور خودرو بسته به خرابی واقعی انژکتور متفاوت خواهد بود. اما در بیشتر مواقع علائمی مانند انفجار یا ضربه زدن موتور، دود اگزوز، احتراق ناقص موتور یا به طور کلی عملکرد ضعیف خودرو، استارت سخت، مصرف سوخت بیشتر و غیره وجود دارد که از جمله دلایل خرابی انژکتور هستند.

  درآمد و هزینه تعویض انژکتور چقدر است؟

  تعویض انژکتور قطعا ارزان نیست و این بدان معناست که درآمد دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو نیز بالا خواهد بود.

  معمولا بسته به محل زندگی شما، برندی که می‌خواهید برای تعویض انژکتور استفاده کنید و محل نصب آن بسیار متفاوت است. اما مجموع هزینه باز و بسته شدن لوازم جانبی تعویض انژکتور پراید در حال حاضر مقدار مشخصی دارد که اگر قطعات تعویض و غیره را در نظر بگیرید می‌توانید به عنوان تعمیرکار انژکتور درآمد مناسبی داشته باشید.

  همچنین می‌توانید با یادگیری نحوه تمیز کردن انژکتورهای سوخت برای افزایش عمر آنها با کسب تجربه، مشتریان زیادی را به دست آورید.

  وظیفه سرویس و تعمیرگاه انژکتور خودرو چیست؟

  مکانیک‌ها و تکنسین‌های انژکتور خودرو معمولاً تمام اتصالات، خطوط سوخت و لوله‌‌ها را بررسی می‌کنند، مقدار سوخت را تنظیم و ترکیب می‌کنند (ECU به عنوان مغز یا رایانه سیستم، مقدار سوخت و مدت پاشش را تنظیم می‌کند) و … سپس تمیز می‌کنند. انژکتورهای سوخت و ورودی هوا سپس پمپی که برای ارسال سوخت و پمپاژ آن استفاده می‌شود را بررسی می‌کند.

  سپس سایر قسمت‌های سیستم، مانند سوپاپ‌های اگزوز را تمیز می‌کنند و آزمایش انتشار گازهای خروجی را انجام می‌دهند تا مطمئن شوند که سیستم دوباره به درستی کار می‌کند.

  تست عیب یابی یا دیاگ خودرو چیست ؟

  همانطور که توصیه می‌شود برای سلامت عمومی همه چکاپ‌های سالانه انجام دهید، همین امر در مورد خودروها نیز صدق می‌کند. یعنی آزمایش‌های تشخیصی منظم می‌تواند مشکلات خودرو را قبل از نیاز به تعمیرات گران قیمت تشخیص دهد و شما را از سرگردانی در خیابان‌ها و به‌ویژه جاده‌ها نجات دهد.

  از میان تمام فناوری‌ها و پیشرفت‌های فناوری در بخش خودرو در دهه‌های اخیر، یکی از سودمندترین پیشرفت‌ها برای تکنسین‌ها و مکانیک‌های خودرو و همچنین افرادی که برای تعمیر خودروهای خود می‌آیند، کامپیوتری کردن قطعات خودرو است.

  زیرا با استفاده از نرم افزارهای تخصصی مانند دیاگ خودرو، ابزار تشخیص آسیب خودرو به لطف پردازنده‌ها، ریزتراشه‌ها و سنسورهای داخلی به سرعت و دقت نقاط مشکل را در موتور خودرو یا جاهای دیگر نشان می‌دهد و کار آسان می‌شود.

  بنابراین استفاده از این فناوری‌ها و راهکارها برای تعمیر و نگهداری خودرو مزایای بسیاری دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

  چه زمانی باید از دیاگ خودرو برای تشخیص عیب استفاده کنیم؟

  ECU همیشه از سنسورهای مختلفی مانند سنسورهای زیر استفاده می‌کند

  • سنسور اکسیژن
  • سنسور ضربه
  • سنسور دور موتور
  • سنسور دمای آب

  و…

  وضعیت خودرو را مطابق با استانداردهای برنامه ریزی شده خود تطبیق و ارزیابی می‌کند، اگر این اطلاعات با استانداردهایی که ذخیره می‌شود یکسان نباشد، می‌توان به مشکل خودرو پی برد و باید آن را به طور دقیق عیب یابی و تشخیص داد.

   برای ورود به دوره انژکتور و دیاگ خودرو به چه پیش نیازهایی نیاز دارید؟

  نمی‌توانیم بگوییم که شما با صفر وارد این دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو می‌شوید و با صفر از دوره خارج می‌شوید. در واقع شما باید کوچکترین علوم مکانیکی را بدانید و بتوانید ابزار خود را بشناسید و با سیستم‌های داخلی و خارجی یک خودرو آشنایی نسبی داشته باشید.

  اما ما می‌توانیم تضمین کنیم که اگر خودتان علاقه‌مند و پویا هستید و حداکثر انرژی خود را در مطالعه جلساتی که در این دوره انژکتور و دیاگ خودرو برگزار می‌شود به کار می‌گیرید می‌توانید سرفصل‌های این دوره را تکمیل کنید. و چیزهایی را که قبلاً در مورد آنها نمی‌دانستید بیاموزید و آنها را در کار خود به کار ببرید.

   

   

  معرفی دوره

  سرفصل دوره

  ثبت نام

  مزایای دوره

   
   
  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 0 میانگین: 0]

  10 Comments

  1. حمید گفت:

   ببخشید برای ثبت نام در دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو باید حتما حضوری به آموزشگاه مراجعه کنیم؟

   • آتنا لطفی گفت:

    سلام وقت بخیر
    خیر، جهت رفاه حال کارآموزان ثبت نام در دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می‌شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  2. سلمان گفت:

   سلام ببخشید آیا در این دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو، کار با دستگاه دیاگ هم آموزش داده می شود؟

   • آتنا لطفی گفت:

    سلام وقت بخیر
    بله کار با دستگاه دیاگ از سرفصل‌های این دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو می باشد.

  3. مجید گفت:

   سلام
   من تهران نیستم و قصد شرکت در دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو آموزشگاه برق گستران را دارم.
   میخواستم بدونم آیا آموزشگاه خوابگاه دارد؟

   • آتنا لطفی گفت:

    سلام وقت بخیر
    اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستانی که در این دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو شرکت کردند وجود دارند.

  4. سامان گفت:

   ببخشید آموزش کامل سیستم جرقه زنی در این دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو وجود دارد؟

   • آتنا لطفی گفت:

    سلام وقت بخیر
    بله آموزش کامل سیستم جرقه زنی از سرفصل‌های این دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو می‌باشد.

  5. رضا گفت:

   سلام وقت شما بخیر و خسته نباشید
   در صورت عدم یادگیری در پایان دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو آیا امکان تجدید دوره وجود دارد؟

   • آتنا لطفی گفت:

    سلام وقت بخیر
    بله، تجدید دوره آموزشی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو وجود دارد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.