معرفی دوره انژکتور و دیاگ

آموزش عملی در کارگاه مجهز

تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای

هزینه دوره

هزینه دوره: 4200000
2800000

 تاریخ شروع دوره

تاریخ شروع: 12

مدت دوره

مدت دوره:1 ماه

نام دوره:آموزش انژکتور و دیاگ خودرو
هزینه دوره:4,200,000
هزینه دوره با تخفیف :2,800,000
مدت دوره:1 ماه
 
آموزشگاه برق گستران
معرفی دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو
 

آموزش انژکتور و دیاگ خودرو


انژکتور خودرو یکی از قطعات اصلی خودرو است که وظیفه سوخت رسانی را برعهده دارد. اگر این قطعه وظیفه خود را به درستی انجام ندهد عملکرد خودرو با مشکل مواجه می‌شود و نیاز به تعمیر دارد. خاموش شدن ناگهانی ماشین، لرزش موتور، نشت بنزین، بوی سوخت از جمله علایم خرابی انژکتور خودرو است. یکی از راه‌های تشخیص عیوب انژکتور خودرو استفاده از دستگاه دیاگ است که در طی دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو نحوه کار با دستگاه دیاگ آموزش داده می‌شود. با توجه به اهمیت انژکتور در خودرو و خرابی‌های رایج آن، بازار کار تعمیرات انژکتور داغ بوده و نیاز به فرد متخصص در آن احساس می‌شود. شما با یادگیری این دوره انژکتور و دیاگ خودرو آموزش دیاگ زدن خودرو و توانایی تعمیر و تشخیص انواع عیوب سیستم‌های انژکتوری را یاد گرفته و آماده ورود به بازار کار می‌شوید. در پایان دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو مدرک معتبر آموزشگاه برق گستران که زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای کشور است اعطاء می‌شود.

آموزش انژکتور و دیاگ خودرو
 
 

سرفصل‌های دوره انژکتور و دیاگ خودرو


آموزش کامل سیستم سوخت رسانی ( پمپ بنزین، ریل سوخت، دیافراگم فشار شکن و سوزن انژکتورها)

آموزش کار با دستگاه دیاگ

آموزش کامل سیستم جرقه زنی

عیب یابی و رفع عیوب سیستم سوخت رسانی

عیب یابی و رفع عیوب سیستم جرقه زنی

خواندن کدهای خطا سنسور اکسیژن، مپ، دریچه گاز، استپر موتور و سنسور دور موتور و رفع مشکلات

آموزش باز و بست قطعات انژکتوری روی خودرو و کار کردن بر روی خودرو

آموزش پاک کردن خطاهای ایسیو

آموزش ریست ایسیو با دیاگ

آموزش پارامتر خوانی

آموزش عیب یابی دریچه گاز

آموزش مدار نقشه سنسورها

آموزش تست سلامت سیم کشی سنسورها

آموزش تست عملگری با دیاگ

 

ثبت نام

  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش سیستم های انژکتوری و دیاگآموزش تخصصی موتور خودوروهای داخلیآموزش تخصصی تنظیم موتورآموزش مکانیک خودرو درجه 1آموزش مکانیک خودرو درجه 2

  پس از ثبت نام جهت رزرو یا مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

   

  مزایای دوره انژکتور و دیاگ خودرو


   
   
   

  تجدید دوره آموزشی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

   
   

  تمامی مراحل آموزش به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می‌گردد

   
   

  اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان

   
   

  برگزاری دوره‌های آموزش انژکتور و دیاگ خودرو در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

   
   

  پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره‌های آموزشی

   
   

  دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت‌های مختلف شهر

   
   

  برگزاری دوره‌ها با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش انژکتور و دیاگ خودرو

   
   

  معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره انژکتور و دیاگ خودرو 

   
   

  سوالات متداول آموزش انژکتور و دیاگ خودرو

  آیا نحوه شستشوی انژکتور در این دوره آموزش داده می‌شود؟

  پاسخ:بله نحوه شستشوی انژکتور خودرو به صورت کامل آموزش داده می‌شود.

  نقشه خوانی سیستم‌های انژکتوری هم در این دوره انژکتور و دیاگ خودرو آموزش داده می‌شود؟

  پاسخ :بله آموزش نقشه خوانی سیستم انژکتور و ECU جزء مباحث این دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو است.

  آیا نحوه باز و بسته کردن قطعات انژکتوری طی دوره انژکتور و دیاگ خودرو آموزش داده می‌شود؟

  پاسخ : بله به طور کامل آموزش داده می‌شود.

  در پایان این دوره انژکتور و دیاگ خودرو آموزش کار با دستگاه دیاگ را به صورت کامل یاد می‌گیریم؟

  پاسخ :بله شما در طی این دوره انژکتور و دیاگ خودرو به صورت عملی نحوه کار با دستگاه دیاگ را یاد گرفته و توانایی تشخیص انواع عیوب خودرو را می توانید انجام دهید.

  برای ثبت نام باید حتما حضوری به آموزشگاه مراجعه کنیم؟

  پاسخ : خیر، جهت رفاه حال کارآموزان ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می‌شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  برای کارآموزان شهرستان وضعیت اسکان چگونه است؟

  پاسخ : برای عزیزانی که از شهرستان تشریف می‌آورند نزدیک‌ترین خوابگاه به کارآموزان معرفی می‌‌شود.

  آیا بعد از دوره انژکتور و دیاگ خودرو نیاز به کارآموزی می‌باشد؟

  پاسخ : دوره انژکتور و دیاگ خودرو به صورتی برگزار خواهد شد که بعد از اتمام دوره کارآموزان می‌توانند مستقیم وارد بازار کار شوند.

  کلاس انژکتور و دیاگ خودرو چند نفره می‌باشد؟

  پاسخ : تمام دوره‌های آموزشگاه برق گستران بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می‌شود، که کلاس‌های گروهی بین 4 تا 6 نفر می‌باشد.

  چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه ما باید دوره انژکتور و دیاگ خودرو را در آموزشگاه برق گستران را بگذرانیم؟

  پاسخ : زیرا دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستران :مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دورهدسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT تجدید دوره در صورت عدم یادگیری پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کاراقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی برگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

   

  آموزش مبتدی تا حرفه ای انژکتور و دیاگ خودرو فنی حرفه ای

  شغل تعمیرات انژکتور و کار با دیاگ خودرو یکی از مشاغل پر درآمد حوزه مکانیک خودرو می باشد که از بازارکار خوبی برخوردار بوده و با ورود به این حرفه می توانید از آینده شغلی درخشانی برخوردار شوید. در این دوره با مباحثی همچون کار با دستگاه دیاگ، عیب یابی و رفع عیوب سیستم سوخت رسانی، پاک کردن خطاهای ایسیو و عیب یابی و رفع عیوب سیستم جرقه زنی به طور کامل آشنا می شوید. آموزشگاه برق گستران با سال ها تجربه در برگزاری دوره های آموزشی حوزه مکانیک خودرو در حال حاضر یکی از بهترین آموزشگاه شهر تهران به شمار می رود که تمامی دوره های آموزشی خود را در کارگاه های مجهز و به صورت کاملا عملی و کاربردی توسط اساتید ماهر و حرفه ای برگزار می کند. در این کلاس آموزشی مهارت جویان عزیز از پایه تا پیشرفته از مبتدی تا حرفه ای با تمامی مباحث مهم این حوزه آشنا خواهید شد و قادر خواهید بود تا مشکلات انژکتور خودرو را به تنهایی عیب یابی و برای رفع مشکلات آن اقدام کنید. در نهایت با کسب نمره قبولی در امتحان پایان دوره برای شما عزیزان مدرک معتبر سازمان فنی حرفه ای صادر خواهد شد.

  انژکتور یا سیستم تزریق سوخت یکی از قطعاتی است که در تمامی خودروها با سوخت کار می‌کنند. انژکتور خودرو قطعه‌ای الکترومکانیکی است که در ورودی سیلندر خودرو قرار دارد و وظیفه تنظیم و تزریق سوخت داخل سیلندر را بر عهده دارد که در نهایت در فرآیند احتراق به انرژی تبدیل شده و خودرو را به حرکت وا می‌دارد. در واقع اگر انژکتور خودرو به درستی کار کند به این معنی است که کل موتور و سیستم جرقه‌زنی خودرو به درستی کار می‌کند. اما اگر انژکتور خودرو به درستی کار نکند و یا به طور کامل از کار بیفتد به این معنی است که خودرو با مشکل مواجه شده و به اصطلاح ریپ شده که در نهایت باعث خاموش شدن و توقف حرکت خودرو می‌شود. سیستم‌های انژکتوری تا اواسط دهه 1920 بر روی خودروهای دیزلی نصب می‌شدند که از سال 1925 به بعد در موتورهای بنزینی نیز استفاده می‌شد. با توجه به طراحی، نوع پاشش سوخت نیز در انژکتورها متفاوت است. این انژکتور نیز در بازه‌های زمانی تعیین شده باز و بسته می‌شود که الکترونیکی است و سوخت را برای احتراق به موتور می‌رساند. روش های پاشش سوخت نیز به اشکال مختلف، همزمان، ترتیبی و گروهی است که در نوع همزمان سوخت و پاشش همزمان است، در نوع ترتیبی با توجه به ترتیب احتراق و در نوع گروهی به صورت جفتی کنترل می‌شوند.

  دیاگ خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

  به طور کلی دیاگ (Diagnostic) به نوعی عملیات خطا یابی توسط دستگاه گفته می شود که اطلاعات را مورد نیاز را از کامپیوتر خودرو استخراج کرده و بعد از پردازش اطلاعات بدست آمده، می توان برای رفع ایرادات کوچک و بزرگ موجود در خودرو، اقدام کرد. به عبارتی دیگر عیب یابی خودرو از طریق کامپیوتر و سیستم های دیاگ مورد شناسایی قرار می گیرند و سپس برای رفع آنها توسط مکانیک کار انجام می شود. در گذشته تعمیرکاران خودرو برای اینکه بتوانند عیب و مشکلات خودرو شناسایی کنند ساعت ها تلاش می کردن تا منشا مشکل را بیابند. اما امروزه با استفاده از دیاگ می توانید به راحتی تمامی مشکلات ریز و درشت خودرو را شناسایی کرد. البته دقت داشته باشید استفاده از دیاگ برای خودرو هایی امکان پذیر است که مجهز به کامپیوتر مرکزی یا ecu باشند. در حال حاضر اکثر خودرو های جدید مجهز به ecu بوده و فرایند دیاگ و تشخیص مشکلات احتمالی بسیار آسان تر از گذشته شده است. از اجزا مهم دیاگ می توان به مواردی مهمی همچون کامپیوتر، سخت افزار یا اینترفیس، کابل های رابط و نرم افزار دیاگ اشاره داشت.

  علائم خرابی انژکتور خودرو چیست؟

  مصرف سوخت بد: اگر موتور مقدار مورد نیاز سوخت برای احتراق را دریافت نکند، تقاضا بیشتری برای انژکتور برای تامین سوخت اضافی ایجاد کرده و در این صورت ecu خودرو تصور می کند به سوخت بیشتری نیاز است، اما در حقیقت این گونه نیست و مصرف سوخت شما افزایش پیدا می کند.

  جهش موتور: اگر انژکتور سوخت بیش از حد به داخل سیلندر موتور منتقل کند، این امر سبب این می شود که موجی در موتور ایجاد شود که باعث کند شدن شتاب ماشین می شود. هنگامی که رانندگی می کنید متوجه خواهید شد که دور موتور ثابت مانده و در یک دقیقه دور موتور تغییر نکرده است.

  بوی سوخت: اگر انژکتور خودرو فرسوده باشد و به علت ترک خوردن، بنزین شروع به نشت کردن می کند. به عبارتی دیگر سوخت نمی تواند به نازل برسد و در عوض از بدنه نشت خواهد کرد.

  چراغ چک موتور: روشن شدن چراغ موتور می تواند علت های متعددی داشته باشد اما خرابی در قسمت انژکتور می تواند سبب روشن شدن چراغ چک موتور شود.

  موتور می لرزد: انژکتور سوخت معیوب باعث می شود سیلندر مربوطه آتش نگیرد. به عبارتی دیگر در حین رانندگی موتور بعد از پایان هر چرخه ای که بدون سوخت به اتمام می رسد، لرزش می کند.

  همانطور که توصیه می‌شود برای سلامت عمومی همه چکاپ‌های سالانه انجام دهید، همین امر در مورد خودروها نیز صدق می‌کند. یعنی آزمایش‌های تشخیصی منظم می‌تواند مشکلات خودرو را قبل از نیاز به تعمیرات گران قیمت تشخیص دهد و شما را از سرگردانی در خیابان‌ها و به‌ویژه جاده‌ها نجات دهد. از میان تمام فناوری‌ها و پیشرفت‌های فناوری در بخش خودرو در دهه‌های اخیر، یکی از سودمندترین پیشرفت‌ها برای تکنسین‌ها و مکانیک‌های خودرو و همچنین افرادی که برای تعمیر خودروهای خود می‌آیند، کامپیوتری کردن قطعات خودرو است. زیرا با استفاده از نرم افزارهای تخصصی مانند دیاگ خودرو، ابزار تشخیص آسیب خودرو به لطف پردازنده‌ها، ریزتراشه‌ها و سنسورهای داخلی به سرعت و دقت نقاط مشکل را در موتور خودرو یا جاهای دیگر نشان می‌دهد و کار آسان می‌شود.

  وظیفه سرویس و تعمیرگاه انژکتور خودرو چیست؟

  مکانیک‌ها و تکنسین‌های انژکتور خودرو معمولاً تمام اتصالات، خطوط سوخت و لوله‌‌ها را بررسی می‌کنند، مقدار سوخت را تنظیم و ترکیب می‌کنند (ECU به عنوان مغز یا رایانه سیستم، مقدار سوخت و مدت پاشش را تنظیم می‌کند) و … سپس تمیز می‌کنند. انژکتورهای سوخت و ورودی هوا سپس پمپی که برای ارسال سوخت و پمپاژ آن استفاده می‌شود را بررسی می‌کند. سپس سایر قسمت‌های سیستم، مانند سوپاپ‌های اگزوز را تمیز می‌کنند و آزمایش انتشار گازهای خروجی را انجام می‌دهند تا مطمئن شوند که سیستم دوباره به درستی کار می‌کند.

  چه زمانی باید از دیاگ خودرو برای تشخیص عیب استفاده کنیم؟

  ECU همیشه از سنسورهای مختلفی مانند سنسورهای زیر استفاده می‌کند

  • سنسور اکسیژن
  • سنسور ضربه
  • سنسور دور موتور
  • سنسور دمای آب

  وضعیت خودرو را مطابق با استانداردهای برنامه ریزی شده خود تطبیق و ارزیابی می‌کند، اگر این اطلاعات با استانداردهایی که ذخیره می‌شود یکسان نباشد، می‌توان به مشکل خودرو پی برد و باید آن را به طور دقیق عیب یابی و تشخیص داد.

  آیا دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو پیش نیاز دارد؟

  کلاس آموزش انژکتور و دیاگ خودرو در آموزشگاه برق گستران پیش نیازی ندارد، اما بهتر است در مورد مکانیک خودرو، ابزار های مهم و تجهیزات کلی خودرو اطلاعات نسبی داشته باشید. از این رو توصیه می شود قبل از سپری کردن این دوره، کلاس آموزشی تعمیرات ecu خودرو سپری کرده باشید تا بتوانید با اطلاعات بیشتری وارد این حوزه شوید. البته توجه داشته باشید تمامی مباحث در دوره های آموزشی برق گستران از پایه تا پیشرفته از 0 تا 100 به مهارت آموزان توسط اساتید ماهر این مجموعه آموزش داده می شود.

  سخن آخر

  با افزایش روز افزون تولید خودرو، نیاز به متخصص در تمامی حوزه های مکانیک خودرو، برق خودرو و تعمیر انژکتور و دیاگ بیش از هر زمان دیگری احساس می شود. بنابراین اگر به دنبال شغل فنی مبتنی بر مهارت و تجربه هستید که از بازارکار خوبی برخوردار باشد، شغل تعمیرات انژکتور و دیاگ خودرو به شما پیشنهاد می کنیم. به طور کلی با ورود به حرفه مکانیک خودرو می توانید از درآمد و فرصت های شغلی متعددی برخوردار شوید. یکی از بهترین روش جهت کسب مهارت در شغل های مبتنی بر مهارت، سپری کردن دوره های آموزشی می باشد که تخت نظر سازمان فنی حرفه ای برگزار شود. آموزشگاه برق گستران یکی از آموزشگاه فوق تخصصی در زمینه مکانیک خودرو است که سالانه نیرو متخصص زیادی را در این حوزه روانه بازارکار می کند. بنابراین اگر می خواهید در کوتاه ترین زمان ممکن در حوزه های مکانیک خودرو حرفه ای شوید، در دوره های آموزشی مجتمع برق گستران ثبت نام کنید.

   

  معرفی دوره

  سرفصل دوره

  ثبت نام

  مزایای دوره

   
   

  10 Comments

  1. رضا گفت:

   سلام وقت شما بخیر و خسته نباشید
   در صورت عدم یادگیری در پایان دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو آیا امکان تجدید دوره وجود دارد؟

   • آتنا لطفی گفت:

    سلام وقت بخیر
    بله، تجدید دوره آموزشی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو وجود دارد.

  2. سامان گفت:

   ببخشید آموزش کامل سیستم جرقه زنی در این دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو وجود دارد؟

   • آتنا لطفی گفت:

    سلام وقت بخیر
    بله آموزش کامل سیستم جرقه زنی از سرفصل‌های این دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو می‌باشد.

  3. مجید گفت:

   سلام
   من تهران نیستم و قصد شرکت در دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو آموزشگاه برق گستران را دارم.
   میخواستم بدونم آیا آموزشگاه خوابگاه دارد؟

   • آتنا لطفی گفت:

    سلام وقت بخیر
    اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستانی که در این دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو شرکت کردند وجود دارند.

  4. سلمان گفت:

   سلام ببخشید آیا در این دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو، کار با دستگاه دیاگ هم آموزش داده می شود؟

   • آتنا لطفی گفت:

    سلام وقت بخیر
    بله کار با دستگاه دیاگ از سرفصل‌های این دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو می باشد.

  5. حمید گفت:

   ببخشید برای ثبت نام در دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو باید حتما حضوری به آموزشگاه مراجعه کنیم؟

   • آتنا لطفی گفت:

    سلام وقت بخیر
    خیر، جهت رفاه حال کارآموزان ثبت نام در دوره آموزش انژکتور و دیاگ خودرو به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می‌شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  18 + 19 =