معرفی دوره گیربکس دستی

آموزش عملی در کارگاه مجهز

تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای

هزینه دوره

هزینه دوره: 4000000
2800000

 تاریخ شروع دوره

تاریخ شروع: 12

مدت دوره

مدت دوره:1 ماه

نام دوره:آموزش گیربکس دستی
هزینه دوره:4,000,000
هزینه دوره با تخفیف :2,800,000
مدت دوره:1 ماه
 
آموزشگاه برق گستران
معرفی دوره آموزش گیربکس های دستی
 

آموزش گیربکس دستی


آموزش گیربکس دستی از دوره‌های محبوب مکانیک خودرو است که طرفداران زیادی دارد. اکثر خودروهای کشور از گیربکس‌های دستی که به آن جعبه‌ دنده‌های استاندارد نیز گفته می‌شود استفاده می‌کنند. خرابی این گیربکس‌ها معمولا هزینه بالایی دارد و باید توسط فرد حرفه‌ای و متخصص انجام شود در غیر این صورت ممکن خسارات جبران ناپذیری به بار آورد. تعمیرکار گیربکس‌های دستی باید با نحوه کارکرد گیربکس و قطعات گیربکس آشنایی کامل را داشته باشد تا بتواند تعمیرات آن را بدرستی انجام دهد. آموزشگاه برق گستران دوره گیربکس دستی را به صورت عملی و مناسب بازار کار برگزار می‌کند. با شرکت در این دوره گیربکس دستی با تعمیر گیربکس پیکان، پژو 206 و 405، ال 90 و پراید  آشنا شده و به یک تعمیرکار حرفه‌ای در این زمینه تبدیل می‌شوید. همچنین در پایان دوره گیربکس دستی مدرک معتبر آموزشگاه که زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای می‌باشد، اعطا می‌شود.

آموزش گیربکس های دستی
 
 

سرفصل‌های دوره گیربکس دستی


آموزش تعمیر گیربکس خودروهای داخلی شامل:

آموزش تعمیر گیربکس پژو (405،پرشیا،سمند)- آموزش تعمیر گیربکس زانتیا (پارس ELX)-آموزش تعمیر گیربکس پراید- آموزش تعمیر گیربکس L90 (ساندرو،مگان)- آموزش تعمیر گیربکس 206 تیپ 5 (رانا)- آموزش تعمیر گیربکس EF7 (دنا)- آموزش تعمیر گیربکس 206 تیپ 2

اموزش اصول کارکرد گیربکسهای دستی

آموزش تعمیر کلاج خودرو

آموزش عیب یابی گیربکس های دستی

آموزش نحوه باز و بسته کردن گیربکس های دستی

آموزش تعمیر انواع جعبه دنده

آشنایی با نحوه تشخیص صدا در گیربکس

 

ثبت نام

  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش مکانیک خودرو درجه 2آموزش مکانیک خودرو درجه 1آموزش تخصصی گیربکس های دستیآموزش تعمیر گیربکس CVTآموزش گیربکس اتوماتیک بنز و بی ام و BMWآموزش تخصصی گیربکس های اتومات

  پس از ثبت نام جهت رزرو یا مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

   

  مزایای دوره آموزش گیربکس دستی


   
   
   

  تجدید دوره آموزشی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

   
   

  تمامی مراحل آموزش گیربکس دستی به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می‌گردد

   
   

  اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان

   
   

  برگزاری دوره‌های آموزشی در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

   
   

  پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره‌های آموزشی

   
   

  دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت‌های مختلف شهر

   
   

  برگزاری دوره‌ها با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش گیربکس دستی

   
   

  معرفی به سازمان فنی و حرفه‌ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره گیربکس دستی

   
   

  سوالات متداول آموزش گیربکس دستی

  گیربکس چه نوع خودروهایی در این دوره گیربکس دستی آموزش داده می‌شود؟

  تعمیر گیربکس پراید، پیکان، پژو 405 و 206 و ال 90 آموزش داده می‌شود.

  تعمیر گیربکس‌های دستی در این دوره گیربکس دستی چگونه انجام می‌شود؟

  پاسخ : نحوه عیب‌یابی و باز وبسته کردن به صورت کامل آموزش داده می‌شود.

  آیا این دوره گیربکس دستی پیشنیاز دارد؟

  پاسخ : خیر دوره هیچگونه پیشنیازی ندارد.

  بازار کار گیربکس‌های دستی چگونه است؟

  پاسخ :از آنجایی که بیشتر خودروها در کشور از گیربکس دستی استفاده می‌کنند و همچنین با توجه به تخصصی بوده تعمیرات گیربکس، از این رو بازار کار این شغل بسیار عالی می‌باشد.

  برای ثبت در دوره آموزش گیربکس دستی نام باید حتما حضوری به آموزشگاه مراجعه کنیم؟

  پاسخ : خیر، جهت رفاه حال کارآموزان ثبت نام در دوره آموزش گیربکس دستی به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می‌شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  برای کارآموزان شهرستان وضعیت اسکان چگونه است؟

  پاسخ : برای عزیزانی که از شهرستان تشریف می‌آورند نزدیک ترین خوابگاه به کارآموزان معرفی می‌شود.

  آیا بعد دوره گیربکس دستی نیاز به کارآموزی می‌باشد؟

  پاسخ : دوره آموزش گیربکس دستی به صورتی برگزار خواهد شد که بعد از اتمام دوره کارآموزان می‌توانند مستقیم وارد بازار کار شوند

  کلاس گیربکس دستی چند نفره می‌باشد؟

  پاسخ : تمام دوره‌های آموزشگاه برق گستران بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می‌شود، که کلاس‌های گروهی بین 4 تا 6 نفر می‌باشد.

  چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه ما باید دوره گیربکس دستی را در آموزشگاه برق گستران را بگذرانیم؟

  پاسخ : زیرا دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک می کند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستران :مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT تجدید دوره در صورت عدم یادگیری پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کار اقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی برگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

   

  آموزش گیربکس دستی فنی حرفه ای از صفر تا صد

  سیستم انتقال قدرت یکی از مهم ترین بخش خودرو می باشد که به طور مستقیم به چرخ ها متصل شده و مشخص می کند چه میزان قدرت از موتور به چرخ ها منتقل شود. همان طور که ممکن است بدانید امروزه در اکثر خودرو ها از گیربکس اتومات استفاده می شود که رانندگی را ساده تر و آسان می کند اما همچنان برخی از خودروها دارای گیربکس دستی بوده و در برخی از موارد قدرت و شتاب خودروهایی که دارای جعبه دنده دستی هستند، قدرت بیشتری نسبت به خودروهای دنده اتومات دارند.به هر حال تعمیر و عیب یابی گیربکس دستی و اتومات یکی از مهمترین حوزه مکانیک خودرو به شمار می رود که از بازارکار خوبی برخوردار می باشد. از این رو آموزش گیربکس دستی و کسب کردن مهارت در عیب یابی و تعمیر آن بسیار حائز اهمیت است. امروزه آموزشگاه های متعددی این دوره آموزشی را برگزار می کنند. اما بایستی سعی داشته باشید هزینه دوره را معیاری برای انتخاب آموزشگاه معین نکنید. به عبارتی دیگر برای سپری کردن دوره آموزش گیربکس دستی به آموزشگاهی مراجعه کنید که زیر نظر سازمان فنی حرفه ای فعالیت کند.

  آموزشگاه برق گستران با چندین دهه فعالیت درخشان در حوزه برگزاری انواع کلاس های آموزش برق خودرو، مکانیک خودرو، تنظیم موتور، تعمیر و عیب یابی گیربکس اتومات و دستی به یکی از بهترین آموزشگاه های شهر تهران تبدیل شده است که تمامی دوره های آموزشی خود را در کارگاه های مجهز زیر نظر اساتید ماهر و حرفه ای برگزار کرده و مهارت آموزان عزیز در صورت کسب نمره قبولی در امتحان پایان دوره با مدرک معتبر سازمان فنی حرفه ای به راحتی می توانید جذب بازار کار شوید. با مهارت کسب شده و داشتن مدرک معتبر سازمان فنی حرفه ای به راحتی می توانید اعتماد کارفرمایان زیادی را جلب کنید و هر چه سریع تر مشغول به کار شوید.

  آموزش عیب یابی گیربکس دستی

  جعبه دنده دستی چیست؟

  جعبه دنده دستی که به آن سیستم انتقال قدرت به صورت دستی نیز می گویند، یک سیستم انتقال قدرت چند موتور است که برای تعویض دنده باید از اهرم دنده و کلاچ استفاده شود. اما بخش اصلی جعبه دنده ها زیر کاپوت قرار داده شده و مجموعه پیچیده از شفت ها و چرخ دنده ها روی محور هایی به سمت جلو یا عقب به حرکت در می آیند. در حال حاضر اکثر خودرو های جدید و مدرن از گیربکس های اتوماتیک استفاده می کنند تا رانندگی ساده تر شود و راننده های تازه کار این گونه تسلط بیشتری برای هدایت خودرو خواهند داشت. اما گیربکس های دستی نیز هنوز کاربرد دارند و اکثر ماشین های مسابقه ای از گیربکس های دستی استفاده می کنند تا بر روی شتاب خودرو کنترل داشته باشند. دقت داشته باشید جعبه دنده دستی اتومات، مابین جعبه دنده دستی و گیربکس اتومات می باشد تعویض دنده به صورت دستی توسط راننده صورت می گیرد اما دیگر پدالی به نام کلاچ وجود ندارد. بنابراین گیربکس دستی و یا گیربکس های اتومات یکی از اصلی ترین بخش خودرو می باشد که داشتن تسلط بر روی عیب یابی و تعمیر آن بسیار حائز اهمیت بوده و اگر شخصی وارد این بازارکار شود، قطعا از درآمد و فرصت های شغلی متعددی برخوردار خواهد بود. از آنجایی که این حرفه بسیار پیچیده و حساس بوده برای کسب مهارت در حوزه تعمیرات گیربکس دستی بایستی نزد شخصی حرفه ای مراجعه کرده تا 0 تا 100 این حرفه را به صورت حرفه ای فرابگیرد.

  اجزا تشکیل دهنده گیربکس دستی

  دنده برنجی: از آنجایی که سرعت دورانی یاتاقان با سرعت دورانی دنده برابر نمی باشد، بایستی برای برطرف کردن این مشکل و تعویض راحت تر دنده، یک قطعه دندانه دار که به آن دنده برنجی می گویند بین این دو قطعه قرار بگیرد تا عمل تعویض دنده نرم تر و راحت تر صورت گیرد.

  دسته دنده: میله ای فلزی که رانندگان توسط حرکت آن دنده را تعویض می کنند که معمولا در یک الگو H مانند تعویض دنده صورت می گیرد.

  میل ماهک: میله ای فلزی از یک سر به دسته دنده و از سر دیگر به ماهک متصل شده است و راننده با حرکت و تعویض دنده در اصل میل ماهک را حرکت داده است.

  کشویی دنده: کشویی دنده وظیفه ثابت کردن چرخ دنده روی محور را از طریق چفت شدن دندانها با چرخ دنده ی هماهنگ کننده بر عهده دارد.

  انواع صدای گیربکس دستی و علت آن

  خرابی و وجود اختلال در عملکرد گیربکس دستی معمولا با تولید چند صدا همراه می شود که در ادامه به هر یک از آنها می پردازیم.

  زوزه کشیدن گیربکس دستی: اصلی ترین علتی که سبب زوزه کشیدن گیربکس دستی می شود وجود هر گونه ساییدگی، ناهمواری، شکستگی و یا پریدگی چرخ دنده ها می باشد. دقت داشته باشید اگر صدا زوزه کشیدن در حالت خلاص بودن گیربکس شنیده می شود، ممکن است ناشی از هم راستا نبودن موتور و گیربکس باشد.

  سوت کشیدن گیربکس: سوت کشیدن گیربکس ناشی از خشک شدن و یا خرابی بلبرینگ ها می باشد که سبب می شود تا گیربکس دستی به طور پیوسته سوت بکشد. البته لقی محورها و یا هزارخاری دنده نیز باعث تولید صدا سوت در گیربکس می شود.

  کلاچ شل: کلاچ شل، کلاچی است که  وقتی راننده پدال کلاچ را فشار میدهد، دیسک را از فلایویل جدا نمی کند و در نتیجه راننده نمی تواند دنده را تعویض کند. زیرا کلاچ هنوز درگیر است و با نیرو موتور در حال چرخش می باشد. معمولا در این شرایط حین تعویض دنده با صدای سایش غیر منتظره مواجه می شوید.

  صدای درگیری دنده:  عواملی همچون تنظیم نبودن کلاچ، تنظیم نبودن اهرم دسته دنده، خرابی ماهک و غلاف کشویی سبب بروز این مشکل می شود. توصیه می شود حین عیب یابی به صدای تولید شده در دنده توجه داشته باشید، اینگونه راحت تر می توانید منشاء مشکل را پیدا کنید.

  انواع مشکلات گیربکس دستی

  بازارکار تعمیر گیربکس دستی

  امروزه تعداد زیادی خودرو گیربکس دستی و اتومات تولید و روانه بازار می شوند که ممکن است برای هر کدام از آنها در قسمت گیربکس مشکل به وجود آید. به طور کلی نه تنها در حوزه تعمیرات گیربکس دستی و اتومات بلکه در تمامی حوزه های مکانیک و برق خودرو بازار کار همیشه در طول سال پر رونق بوده و در صورت داشتن مهارت و تجربه در این رشته از درآمد و فرصت های شغلی متعددی برخوردار خواهید شد. از آنجایی که گیربکس ماشین یکی از اجزا حیاتی خودرو به شمار می رود تعمیر و عیب یابی آن بایستی هر چه زودتر توسط فرد متخصص صورت گیرد. اگر بخواهیم به طور میانگین درآمد تعمیرکاران گیربکس دستی را مورد بررسی قرار دهیم، می توان درآمد یک فرد ماهر در این حوزه را به طور ماهیانه 20 الی 30 میلیون تومان تخمین زد.

  چرا باید در دوره آموزش گیربکس دستی شرکت کنیم؟

  دقت داشته باشید اگر در حوزه مکانیک خودرو دارای مهارت و تجربه هستید، بهتر است برای ارائه دادن خدمات گسترده تر و پاسخ به نیاز گوناگون مشتریان، دوره آموزش گیربکس دستی را سپری کنید. با کمی دقت به راحتی می توانید درک کنید که امروزه اکثر ماشین ها داخلی مورد استفاده افراد از گیربکس های دستی استفاده می کنند و هر چند وقت یک بار برای تعویض صفحه کلاچ و موارد دیگر نیاز به فرد متخصص در این زمینه دارند. بنابراین دنیا مکانیک خودرو بسیار گسترده است و اگر بتوانید مهارت و تجربه خود را در اکثر زمینه ها همچون تعمیرات گیربکس دستی، اتومات، تنظیم موتور و موارد دیگر افزایش بدهید قطعا از مشتریان و درآمد بیشتری برخوردار خواهید شد. در نهایت توصیه می شود تنها به یک حوزه خودرو خودتان را محدود نکنید و همواره سعی داشته باشید مهارت خود را نسبت به دیروز افزایش بدهید.

  سخن آخر

  تمامی حوزه های مکانیک و برق خودرو دارای بازار کار پر رونقی هستند، از این رو توصیه می شود برای افزایش درآمد خود تنها بر روی حوزه مشخصی مهارت کسب نکنید و سعی داشته باشید به یک مکانیک کار تمام عیار خودرو تبدیل شوید. اینگونه راحت تر می توانید به نیاز های گوناگون مشتریان پاسخ بدهید. برای کسب مهارت و تجربه در حوزه مکانیک بهترین روش این است که در کلاس های آموزشی آموزشگاه معتبر ثبت نام کنید. مجتمع برق گستران با چندین دهه سابقه در برگزاری انواع دوره های آموزشی مکانیک خودرو سالانه افراد متخصص زیادی را تعلیم داده و وارد بازار کار می کند. همین حالا با ثبت نام در دوره آموزش گیربکس دستی برق گستران مهارت و دانش خود در این زمینه را از 0 تا 100 برسانید.

   

   

  معرفی دوره

  سرفصل دوره

  ثبت نام

  مزایای دوره

   
   

  14 Comments

  1. احمدرضا گفت:

   سلام وقت بخیر بعد از اتمام دوره مدرک هم میدین شما ؟؟؟

   • میثم قنبری گفت:

    سلام وقت بخیر
    بله در صورت کسب نمره قبولی در امتحان پایان دوره آموزشی، مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ای برای شما صادر خواهد شد.

  2. مهدی گفت:

   سلام
   بنده تهران نیستم و قصد ثبت نام در دوره آموزش گیربکس دستی را دارم میخواستم بدونم آیا آموزشگاه خوابگاه دارد؟

   • آتنا لطفی گفت:

    سلام وقت بخیر
    برای عزیزانی که از شهرستان تشریف می‌آورند و در دوره آموزش گیربکس دستی ثبت نام می کنند، نزدیک ترین خوابگاه به کارآموزان معرفی می‌شود.

  3. همایون گفت:

   کلاس گیربکس دستی چند نفره برگزار می‌شود؟

   • آتنا لطفی گفت:

    سلام وقت بخیر
    کلاس گیربکس دستی بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می‌شود، که کلاس‌های گروهی بین 4 تا 6 نفر می‌باشد.

  4. مجید گفت:

   سلام ببخشید آیا بعد دوره آموزش گیربکس دستی نیازی هست که کارآموزی کنیم؟

   • آتنا لطفی گفت:

    سلام وقت بخیر
    دوره آموزش گیربکس دستی به صورتی برگزار خواهد شد که بعد از اتمام دوره کارآموزان می‌توانند مستقیم وارد بازار کار شوند

  5. محمد گفت:

   آیا این دوره آموزش گیربکس دستی پیشنیاز هم دارد؟

  6. حامد گفت:

   آیا در این دوره آموزش گیربکس دستی آموزش تعمیر کلاج خودرو هم تدریس می شود؟

   • آتنا لطفی گفت:

    سلام وقت بخیر
    بله، آموزش تعمیر کلاج خودرو از سرفصل‌های دوره آموزش گیربکس دستی آموزشگاه می‌باشد.

  7. امیر گفت:

   سلام
   هزینه دوره آموزش گیربکس دستی چقدر هستش؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  دوازده + دو =