آموزش تعمیرات موبایل

آموزش عملی در کارگاه مجهز

تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای

هزینه دوره

هزینه دوره: 3300000
2300000

 تاریخ شروع دوره

تاریخ شروع: ۱و۱۰و۲۰

مدت دوره

مدت دوره:سه هفته

نام دوره:آموزش تعمیرات موبایل
هزینه دوره:3,300,000
هزینه دوره با تخفیف :2,300,000
مدت دوره:سه هفته
 
آموزشگاه برق گستران
معرفی دوره آموزش تعمیرات موبایل
 

معرفی دوره آموزش تعمیرات موبایل


آموزش تعمیرات موبایل برق گستران برای آن دسته از افرادی که قصد ورود به بازار کار پردرآمد تعمیرات موبایل را دارند بسیار عالی می باشد. دوره تعمیرات موبایل در این آموزشگاه به صورت عملی به آموزش صفر تا صد تعمیرات موبایل اندروید و آیفون می پردازد.

برای آن که تعمیرکار حرفه ای موبایل شوید می بایست آموزش تعمیرات موبایل را از مبتدی تا حرفه ای دیده باشید. در همین راستا آموزشگاه برق گستران به عنوان یکی از بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل، کلاس آموزش تعمیر موبایل را با هدف تربیت کارآموزان به بازار کار و زیر نظر بهترین اساتید در تهران برگزار می نماید. آموزش تعمیرات سخت افزاری موبایل، آموزش تعمیرات گوشی آیفون و اندروید و . . . از مهم ترین مباحث ارائه شده در دوره تعمیرات موبایل است.

لازم به ذکر است آموزشگاه برق گستران در پایان دوره کارآموزی تعمیر موبایل مدرک معتبری که زیر نظر سازمان فنی حرفه ای می باشد به کارآموزان ارائه می دهد. همچنین این آموزشگاه با پشتیبانی نامحدود پس از پایان دوره تعمیر موبایل، همراه کارآموزان می باشد.

آموزش تعمیرات موبایل
 
 

معرفی دوره آموزش تعمیرات موبایل


نظرات کارآموزان آموزش تعمیرات موبایل


سرفصل های دوره آموزش تعمیرات موبایل


الکترونیک پایه موبایل:

در این بخش تشریح عملکرد و تست قطعات الکترونیکی پر کاربرد بر روی برد موبایل مورد بحث و تحلیل قرار می گیرد قطعاتی مانند مقاومت ، سلف ، خازن ، دیود ، ترانزیستور ، IC ها و کریستال و ESD

بلوک دیاگرام موبایل :

در این بخش آشنایی کامل با کلیه مدارات موبایل بخش های اصلی و کلی موبایل آموزش داده می شود. عملکرد و شناخت مدار بیس باند ، بلوک RF ، مدار تغذیه ، مدار شارژ ، Light و …

آموزش کار با ابزارهای تعمیرات موبایل :

در این قسمت آموزش کار با دستگاه مولتی متر جهت تست ولتاژگیری ، تست گراندگیری ، ژیدا کردن ارتباط بین قطعات و مدارها ، پیدا کردن لاین های آسیب دیده ، تست اندازه گیری ، تست سلامت قطعات ، کار با منبع تغذیه مورد بحث و تحلیل قرار می گیرد.

آموزش کار با دستگاه های قطعه برداری و قطعه گذاری :

در این قسمت آموزش کار با دستگاه هیتر و هویه ، اصول صحیح قطعه برداری ، پنس ، فلکس، آموزش برداشتن و گذاشتن IC های چسبی (با استفاده از اسید ) و بدون استفاده از اسید ،توضیح داده می شود.

تشریح عملکرد مدار شارژ موبایل :

در این قسمت آموزش تعمیرات موبایل نحوه تشخیص IC شارژ روی برد موبایل آموزش داده می شود و علاوه بر آن تشریح عملکرد IC شارژ ، خرابیهای رایج مدار شارژ و عیب یابی مدار بصورت کاملا عملی مورد بحث و تحلیل قرار می گیرد.

تشریح عملکرد بلوک RF :

در این قسمت آموزش شناخت بلوک RF ، قطعات مرتبط با این مدار ، تشریح عملکرد و تست قطعات مرتبط با این مدار خرابیهای رایج مدار و عیب یابی آن انجام می شود.

تشریح عملکرد و تست مدار صوت (بلوک AF)

در این قسمت ساختار مدار صوت موبایل قطعات مرتبط با این مدار اعم از میکروفون ، اسپیکر، بازر ، ویبراتور مورد تست و عیب یابی قرار می گیرد ، خرابیهای این مدار هم تحلیل می شود.

مشاهده تمام سرفصل ها کوچک کردن
 

ثبت نام دوره آموزش تعمیرات موبایل

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش تعمیرات لپ تاپآموزش تعمیرات موبایلآموزش تعمیرات نرم افزار موبایلآموزش پروگرام هارد موبایلآموزش تعمیرات تبلت

  پس از ثبت نام جهت رزرو یا مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

   

  مزایای آموزشگاه تعمیرات موبایل برق گستران


   
   
   

  تجدید دوره آموزشی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

   
   

  تمامی مراحل آموزش به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می گردد

   
   

  اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان

   
   

  برگزاری دوره های آموزشی تعمیرات موبایل در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

   
   

  پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره های آموزشی

   
   

  دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت های مختلف شهر

   
   

  برگزاری دوره ها با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش

   
   

  معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره

   
   

  سوالات متداول آموزش تعمیرات سخت افزار موبایل

  1) آیا شابلون زدن در دوره تعمیرات موبایل آموزش داده می شود؟

  پاسخ : بله – شابلون زدن و یا پایه سازی IC های مختلف در این دوره بصورت کامل و عملی آموزش داده می شود.

  2) آیا برداشتن و گذاشتن همه ی IC های مختلف رو هم آموزش می دهید؟

  پاسخ : بله در این دوره برداشتن تمام IC ها بصورت کامل آموزش داده می شود بالاخذ IC های چسبی – IC تغذیه و … و همچنین پایه سازی روی برد.

  3) آیا آموزش تعویض گلس برای تمام مدل های گوشی ها را دارید؟

  پاسخ : بله ، آموزش کار با دستگاه سپراتور و استفاده از چسب UV و OCA نیز در این دوره آموزش داده می شود.

  4) تعویض هارد رو هم در دوره آموزش تعمیرات موبایل، آموزش می دهید؟

  پاسخ : خیر این دوره شامل تعویض هارد نمی باشد.

  5) آیا نقشه خوانی و شماتیک کلی هم د این دوره گفته می شود؟

  پاسخ :بله به طور کام آموزش داده می شود .

  آیا بعد از گذراندن دوره آموزش تعمیرات موبایل مدرک معتبر به ما تعلق می گیرد؟

  پاسخ : بله، بعد از دوره مدرکی که کارآموزان دریافت می کنند دارای تأئیدیه سازمان فنی و حرفه ای می باشد.

  برای ثبت نام باید حتما حضوری به آموزشگاه مراجعه کنیم؟

  پاسخ : خیر، جهت رفاه حال کارآموزان ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  در صورت عدم یادگیری بعد از کلاس تعمیرات موبایل چه باید کرد؟

  پاسخ : در صورت عدم یادگیری آموزشگاه بدون اخذ هیچ مبلغی دوره را برای شما تکرار خواهد کرد.

  آیا کلاسی برای شاغلین که تایم آزاد ندارند هم برگزار می کنید؟

  پاسخ : بله، کلاس های آخر هفته برای کارآموزان محترمی می باشد که در طی هفته نمی توانند دوره را شرکت کنند.

  چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه ما باید دوره تعمیرات سخت افزار موبایل را در آموزشگاه تعمیرات موبایل برق گستران را بگذرانیم؟

  پاسخ : زیرا دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستر :مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دورهدسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT تجدید دوره در صورت عدم یادگیریپشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کاراقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانیبرگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

   

  دوره تعمیرات موبایل

  دوره تعمیرات موبایل از رشته های تخصصی است که اگر بخواهید ورودی حرفه ای به بازار کار آن داشته باشید بایستی با صفر تا صد آن آشنا بوده و تسلط کافی بر موضوعاتی از قبیل : تعمیرات سخت افزاری موبایل، تعمیرات نرم افزاری، باز و بسته کردن گوشی، تعویض و تعمیر قطعات معیوب ( تعمیر اسپیکر موبایل، تعمیر باتری موبایل و غیره )، کار با ابزارهای تعمیرات موبایل، کار با باکس های تعمیر گوشی، انواع مشکلات موبایل و نحوه رفع آنها و بسیاری از موارد دیگر داشته باشید. بنابراین یکی از مهم ترین موضوعاتی که برای ورود به این رشته بایستی به آن توجه داشته باشید آموزش صفر تا صد تعمیرات موبایل است.

  با شرکت در دوره تعمیر موبایل در آموزشگاه برق گستران می توانید در مدت زمانی کوتاه مباحث عیب یابی و تعمیر گوشی را از صفر تا صد یاد بگیرید. آموزشگاه تعمیرات موبایل برق گستران علاوه بر دوره های سخت افزار دوره آموزش تعمیرات نرم افزاری موبایل را نیز برگزار می نماید و صفر تا صد مباحث مربوط به تعمیر مشکلات نرم افزاری را نیز طی یک دوره جامع آموزش می دهد.

  بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل

  آموزش تعمیرات موبایل سامسونگ

  بدون شک گوشی های موبایل سامسونگ یکی از برندهای بسیار پرطرفدار در کشور است و بیش از نیمی از کاربران تلفن همراه از این برند گوشی استفاده می کنند. بنابراین اگر می خواهید تعمیرکار موبایل شوید بایستی بتوانید انواع مشکلات در مدل های جدید و قدیمی این برند تلفن همراه را عیب یابی و تعمیر کنید.با شرکت در کلاس تعمیرات موبایل در این آموزشگاه می توانید فرقی نمی کند که گوشی موبایل از چه برندی باشید. شما می توانید انواع مشکلات را در گوشی های سامسونگ، شیائومی، هواوی، ال جی و دیگر برندهای موبایل اندروید تعمیر کنید.

  آموزش تعمیرات موبایل آیفون

  گوشی های موبایل آیفون از دیگر برندهای موبایل در کشور است که طرفداران خاص خود را دارد و به دلیل تکنولوژی ساخت پیشرفته تعمیر و عیب یابی این مدل از گوشی کمی سخت و پیچیده است. در دوره تعمیرات موبایل برق گستران نه تنها تعمیرات گوشی های اندروید را یاد می گیرید بلکه آموزش کامل سخت افزار آیفون نیز به صورت کاملا عملی و تخصصی به شما آموزش داده می شود. با شرکت در دوره تعمیر موبایل فنی حرفه ای در مدت زمانی کوتاه می توانید انواع مشکلات را در گوشی های اپل عیب یابی و تعمیر کنید.

  هزینه آموزش تعمیرات موبایل

  هزینه آموزش تعمیرات موبایل با توجه به مهارت هایی که طی دوره یاد می گیرید همچنین شیوه برگزاری دوره تعیین می شود. اگر دوره تنها به صورت تئوری برگزار شود و مباحث پایه تعمیرات موبایل را آموزش دهد بدون شک شهریه آموزش تعمیرات موبایل پایین تر خواهد بود. در آموزشگاه برق گستران قیمت دوره آموزش تعمیرات موبایل با توجه به قیمت سازمان فنی حرفه ای و به صورت منصفانه تعیین شده است تا کلیه علاقه مندان به یادگیری تعمیرات موبایل بتوانند در دوره های آموزشی تعمیرات موبایل ثبت نام کرده و خود را برای ورود به بازار کار آماده نمایند. این دوره به صورت عملی برگزار شده و صفر تا صد تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری موبایل را به شما عزیزان آموزش می دهد. با گذراندن دوره فوق در آموزشگاه تعمیرات موبایل برق گستران در مدت زمان کوتاهی پس از اتمام دوره به بازار کار این شغل ورود پیدا کرده و می توانید چندین برابر هزینه تعمیرات موبایل را درآمدزایی کنید.

  آموزش تعمیرات موبایل با مدرک فنی حرفه ای و بین المللی

  مدرک فنی حرفه ای از مدارک معتبر در داخل کشور و دیگر کشورها برای اشتغال زایی است. با داشتن مدرک فنی حرفه ای تعمیرات موبایل نه تنها در داخل کشور می توانید برای اخذ وام یا جواز کسب اقدام کنید بلکه می توانید برای مهاجرت از طریق مدرک فنی حرفه ای تعمیرات موبایل نیز اقدام کنید. اما شرط لازم برای داشتن این مدرک، آموزش تعمیرات موبایل به صورت تخصصی است.

  با گذراندن دوره های آموزش تخصصی تعمیرات موبایل ضمن یادگیری حرفه ای تعمیرات موبایل می توانید از مدرک فنی حرفه ای و بین المللی تعمیرات موبایل نیز بهره مند شده و برای اخذ جواز کسب یا مهاجرت به دیگر کشورها فعالیت کنید.

  آموزش تعمیرات گوشی

  گوشی موبایل یکی از وسایلی است که از برد، کابل ها و قطعات گوناگون و حساسی تشکیل شده است. برد، باتری، سمیکارت، رام، CPU برخی از مهم ترین قطعات در گوشی های موبایل است. این قطعات بسیار حساس بوده و با کابل هایی به هم متصل شده اند. همین موضوع تعمیرات موبایل را بسیار حساس کرده است. چرا که کوچکترین اشتباه در تعمیر آن ممکن است به این قطعات حساس آسیب وارد کند. بنابراین آموزش تعمیرات موبایل به صورت عملی و کارگاهی موضوع مهمی است که هنگام یادگیری تعمیرات گوشی باید به آن توجه داشته باشید. چرا که تنها با آموزش عملی و تمرین و تکرار است که می توانید به مهارت ها این حرفه دست پیدا کرده و حرفی در بازار کار داشته باشید.

  در همین راستا آموزشگاه تعمیرات موبایل برق گستران دوره آموزش تعمیرات موبایل را به صورت عملی و در کارگاه هایی با تجهیزات کامل برگزار می نماید تا طی دوره نه تنها مفاهیم را یاد می گیرد سرفصل ها را به صورت عملی تمرین کنید.

  بازار کار تعمیرات موبایل

  بدون شک موبایل یکی از پرکاربردترین لوازم و گجت ها در دنیای امروز است. به طوری که با نگاهی به دور اطراف می بینیم که بیشتر افراد حداقل 2 تا 4 ساعت از روز را با این وسیله کار کرده و بسیاری از فعالیت های روزمره خود را از قبیل: خرید شارژ، اینترنت، پرداخت قبوض، تماشا فیلم، انجام امور بانکی و غیره را از طریق این وسیله انجام می دهند. امروزه نیز با پیدایش ویروس کرونا و آنلاین شدن بسیاری از امور، نیاز به موبایل بیش از پیش احساس می شود.

  به دنبال افزایش استفاده از گوشی های موبایل، بدون شک نیاز به مراکز تعمیرات موبایل نیز افزایش می یابد. از طرفی همانطور که می دانید در چند سال اخیر به دلیل بالا رفتن قیمت دلار، قیمت گوشی موبایل افزایش چشمگیری داشته است، همه این موارد نشان از بازار کار عالی شغل تعمیرات موبایل می دهد. شغلی که با آموزش تعمیر موبایل و یادگیری مهارت های آن علاوه بر داخل کشور می توانید برای مهاجرت به خارج از ایران نیز اقدام کنید. اگر از علاقه مندان به مهاجرت به خارج از ایران با مدرک فنی حرفه ای هستید مشاغلی مانند تعمیرکار پکیج و کولر گازی، تعمیرکار لوازم خانگی، تعمیرکار ایسیو، برقکار ساختمان از دیگر مشاغلی است که بازار کار خوبی دارند و با شرکت در دوره های آموزش تعمیرات پکیج، آموزش برق ساختمان، آموزش تعمیرات ایسیو و غیره می توانید مهارت های این مشاغل را یاد گرفته و وارد بازار کار شوید.

  درآمد تعمیرات موبایل

  میزان درآمد و حقوق در شغل تعمیرات موبایل مانند دیگر مشاغل فنی وابسته به سطح دانش و مهارت شما می باشد. همانطور که می دانید امروزه مدل های موبایل روز به روز در حال تغییر بوده و تکنولوژی های به کار رفته در آن نیز در حال تغییر است. بدون شک در این بازار تعمیرکار موفق است که خود را با آخرین تکنولوژی ها هماهنگ کرده و بتواند انواع مشکلات را گوشی های موبایل اندروید و آیفون تعمیر نماید.

  در صورتی که از مهارت های کافی برای تعمیرات موبایل برخوردار باشید و آموزش تعمیرات موبایل را در یک آموزشگاه حرفه ای سپری کرده باشید، می توانید به طور میانگین درآمدی برابر با 7 تا 15 میلیون تومان به دست آورید.

  البته این درآمد قابل افزایش است و در صورتی که از شیوه های مناسب تبلیغات بهره گیرید، مشتری مدار باشید و دقت و سرعت را در کار فراموش نکنید می توانید به درآمد 20 میلیون تومانی نیز دست یابید.

  آموزش تخصصی تعمیرات موبایل

  آموزش تعمیرات موبایل آنلاین

  از سال 99 و با ظهور و گسترش ویروس کرونا شاهد رونق هر چه بیشتر کسب و کارهای آنلاین و دوره های آموزشی آنلاین شدیم. آموزش تعمیرات موبایل آنلاین نیز یکی از دوره های پرطرفدار امروز است. اما آیا می توان به صورت آنلاین حرفه ای مانند تعمیرات موبایل را یاد گرفت؟ آیا آموزش آنلاین تعمیرات موبایل برای ورود به بازار کار کافیست؟

  همانطور که می دانید تعمیرات موبایل جز رشته های فنی است و در این رشته ها مهم ترین عامل موفقیت و یادگیری تمرین و کار عملی است. بنابراین اگر در ابتدای راه هستید و هیچ دانشی از تعمیرات موبایل ندارید یادگیری این حرفه به صورت آنلاین خیلی کارساز نیست و بهتر است آموزش عملی تعمیرات موبایل را جایگزین کنید. خوشبختانه در سال 1401 آمار کرونا بهبود بسیاری داشته بنابراین اگر بخواهیم بهترین روش آموزش تعمیرات موبایل را به شما معرفی کنیم آموزش حضوری آن هم به صورت عملی و کارگاهی است.

  فرصت های شغلی تعمیرات موبایل

  برای ورود به بازار کار شغل تعمیرات موبایل روش های گوناگونی وجود دارد. شما می توانید پس از آموزش تعمیرات گوشی نسبت به اخذ جواز کسب اقدام کرده و به صورت شخصی مغازه تعمیرات موبایل راه اندازی کنید.

  در صورتی که از سرمایه لازم برای راه اندازی مغازه تعمیرات موبایل برخوردار نیستید، نگران نباشید. خوشبختانه شغل تعمیرات موبایل از آن دسته از مشاغلی است که نیاز به راه اندازی مغازه نداشته و شما بدون تاسیس مغازه نیز می توانید به کسب درآمد بپردازید.

  می توانید برای نمایندگی های تعمیرات موبایل رزومه ارسال کرده و به استخدام آنها درآیید. همچنین می توانید با سایت ها خدمات دهنده اینترنتی مانند آچاره، استادکار، سنجاق، آچار باز و غیره همکاری کنید. اجاره میز تعمیرات موبایل از دیگر روش هایی است که می توانید برای ورود به بازار کار تعمیرات موبایل به کار گیرید.

  یادگیری تعمیرات موبایل را از کجا شروع کنیم؟

  ورود به بازار کار تعمیرات موبایل مستلزم طی کردن مراحلی است. پیش از طی کردن این مراحل توصیه می کنیم این سوال را از خود بپرسید که آیا به شغل تعمیرات موبایل علاقه دارم؟ چرا که اگر علاقه ای به این رشته نداشته باشید مطمئن باشید احتمال موفقیت شما در این رشته کمتر خواهد بود. اگر از علاقه مندان به تعمیرات موبایل هستید و می خواهید حضوری حرفه ای در این رشته داشته باشید توصیه می کنیم مراحل زیر را طی کنید.

  گام اول:‌ انتخاب بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل

  انتخاب شیوه درست آموزش تعمیر موبایل مهم ترین عامل پس از علاقه برای موفقیت در این شغل است. در نظر داشته باشید که مدت زمانی را برای یادگیری تعمیرات موبایل سپری کرده اید اما آموزش ها به درستی نبوده و شما هنگام ورود در بازار کار به اشتباه اقدام به تعمیر موبایل می کنید. به عواقب این کار فکر کنید. چه اتفاقاتی خواهد افتاد؟ بنابراین تا جایی که می توانید در انتخاب آموزشگاه حساسیت داشته باشید و هنگام انتخاب آموزشگاه به کیفیت کارگاه، عملی بودن آموزش ها، تجربه استاد و اعتبار آموزشگاه توجه داشته باشید.

  متاسفانه برخی از آموزشگاه ها بدون اخذ مجوزهای لازم، با قیمت های پایین دوره تعمیرات موبایل را برگزار کرده و افراد بسیاری به دلیل قیمت پایین در آنها ثبت نام کرده اما در پایان مباحث را یاد نگرفته و مجدد در دوره های دیگری ثبت نام کرده اند. بنابراین ابتدا بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل را شناسایی کنید و در دوره های آن ثبت نام نمایید.

  گام دوم: آموزش تخصصی تعمیرات موبایل فنی حرفه ای

  آموزش عملی و تمرین و تکرار بسیار موضوع مهم دیگری است که باید برای ورود به این رشته به آن توجه داشته باشید. اگر انتخاب درستی هنگام ثبت نام در دوره آموزش تعمیرات موبایل داشته باشید طی دوره از فرصت کافی برای تمرین برخوردار بوده و می توانید زیر نظر استاد دوره تمرین و تکرار بسیار داشته باشید. آموزش عملی تعمیر موبایل باعث می شود تا طی دوره رفع اشکال کنید و بدون ترس وارد بازار کار این رشته شوید.

  گام سوم: راه اندازی مغازه تعمیرات موبایل و ورود به بازار کار

  پس از آن که صفر تا صد تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری موبایل را یاد گرفتید. همچنین تمرین و تکرار بسیار انجام داده و مباحث مربوط به تعمیر موبایل در ذهن شما نهادینه شد نوبت آن است که بدون ترس و استرس وارد بازار کار شوید. برای ورود به بازار کار این رشته می توانید انتخاب های گوناگونی داشته باشید، چرا که فرصت های شغلی تعمیرکار موبایل است. به طور کلی در این حرفه یا به صورت شخصی برای تعمیرات موبایل اقدام می کنید و یا به استخدام شرکت های دیگر درمی آیید. بدون شک درآمد شما هنگام فعالیت به صورت شخصی در بازار کار این شغل بسیار بیشتر از حالت دوم است. البته ممکن است در ماه های اولیه ورود پایین باشد اما به سرعت این درآمد افزایش خواهد یافت.

  برای آموزش تعمیرات موبایل چقدر باید زمان گذاشت؟

  یک سوال بسیار رایج این است که یادگیری تعمیرات موبایل چقدر طول می کشد؟ برای اینکه بتوانید تعمیرات موبایل را یاد بگیرید به حداقل زمان دو تا 4 ماه نیاز دارید. البته برای اینکه بتوانید تعمیرکاری حرفه ای شوید باید حداقل 6 ماه تا یکسال در این حوزه کار کنید و تجربه کسب نمایید. توجه داشته باشید که هر چه در این مسیر تجربه بیشتری کسب کنید به درآمدهای بالاتری دست پیدا خواهید کرد.

  بازار کار تعمیرات موبایل

  سرمایه لازم برای ورود به بازار کار تعمیرات موبایل چقدر است؟

  سرمایه لازم برای ورود به بازار کار تعمیرات موبایل به چند بخش تقسیم می شود. اولین و مهمترین هزینه که برای ورود به بازار کار این رشته باید در نظر بگیرید ، هزینه آموزش تعمیرات موبایل است. برخی از افراد تصور می کنند که بدون پرداخت هزینه آموزش و تنها با دیدن ویدئو در یوتیوب یا آپارت و دانلود جزوه های آموزشی در اینترنت می توانند تعمیرات موبایل را یاد بگیرند. با این روش ها شاید بتوان از پس مشکلات گوشی خود برآیید اما برای ورود به صورت حرفه ای در بازار کار کافی نیست و بهترین راه برای یادگیری و آموزش تعمیرات موبایل شرکت در دوره های حضوری است. توجه داشته باشید که هر چه برای یادگیری تعمیرات موبایل هزینه کنید، در همان ماه ورود به بازار کار هزینه باز خواهد گشت.

  دومین موضوعی که هنگام ورود به بازار کار این رشته باید به آن توجه داشته باشید، هزینه خرید ابزارهای تعمیرات موبایل است. شما برای ورود به بازار کار باید حداقل ابزارهای لازم برای تعمیرات این دستگاه را در اختیار داشته باشید. توجه داشته باشید که نیازی نیست که در همان ابتدا ورود کلیه ابزارها را خریداری کنید. هویه، منبع تغذیه، ست پیچ گوشتی، شابلون، روغن لحیم، مولتی متر، دستگاه لوپ، سیم قلع، پایه نگهدارنده برخی از مهم ترین ابزارهایی است که برای ورود به بازار کار این رشته به آن نیاز دارید.

  اگر قصد راه اندازی مغازه تعمیرات موبایل را دارید، بایستی به این هزینه ها، هزینه اجاره و رهن مغازه و تبلیغات را اضافه کنید. هزینه اجاره و رهن مغازه با توجه به مکان انتخاب شده و شهر شما متفاوت است.

  آموزش تعمیرات موبایل در تهران

  موبایل یکی از پرکاربردترین لوازم در جامعه امروز است. این دستگاه امروزه فراتر از یک وسیله برای برقراری ارتباط است و بسیاری از افراد از طریق آن به درآمدزایی می پردازند. عده ای دیگر برای آموزش و یادگیری و شرکت در کلاس آموزش تعمیرات موبایل از آن استفاده می کنند. انجام کارهای روزانه مانند پرداخت ها، انجام امور بانکی، تماشا ویدئو برخی از دیگر کاربردهای این دستگاه است.

  موبایل ها امروزی در مقایسه یا نسل های قدیمی تر این دستگاه بسیار پیچیده تر هستند و این پیچیدگی های تعمیرات موبایل را بسیار سخت و تخصصی در دنیای امروز کرده است. به دلیل استفاده بسیار از موبایل در سالهای اخیر شاهد افزایش آمار خرابی در موبایل هستیم. تعمیر ال سی دی، مشکلات نور و صفحه نمایش، خراب شدن باتری، شارژ نشدن گوشی، آب خوردگی، زود شارژ خالی کردن، خراب شدن سوکت شارژ، مشکلات میکروفون و اسپیکر، مشکلات ویبره، آنتن دهی، نصب نشدن برنامه ها، خراب شدن دوربین برخی از رایج ترین مشکلاتی است که افراد به دنبال یک تعمیر کار ماهر برای رفع آنها هستند.

  اگر می خواهید در این شغل حرفی برای گفتن داشته باشید بایستی تسلط کامل به تعمیرات گوشی های اندروید و آیفون داشته باشید. گوشی های اندروید برندهای گوناگونی دارند، سامسونگ، شیائومی، هوآوی، ال جی برخی از رایج ترین برندهای گوشی اندروید در بازار می باشند. شما به عنوان تعمیرکار باید با مشکلات موبایل آشنایی داشته باشید و آموزش های لازم برای تعمیرات انواع مختلف گوشی ها را دیده باشید و با تمامی نکات و فوت و فن های تعمیرات در انواع موبایل ها آشنایی داشته باشید. با شرکت در یک دوره تخصصی آموزش تعمیرات موبایل می توانید در مدت زمانی کوتاه به این تسلط دست پیدا کنید و به موفقیت برسید.

  آموزش تعمیرات موبایل در تهران

  نکات کلیدی آموزش تعمیرات موبایل

  برای اشخاصی که در ابتدای شروع به فعالیت در زمینه تعمیرات موبایل هستند، توجه به نکات آموزشی زیر بسیار مهم است:

  رایج ترین مشکلات موبایل را شناسایی کنید و تسلط خود را در زمینه تعمیر و عیب یابی آنها افزایش دهید.

  برای آنکه در شغل تعمیرات موبایل حرفه ای شوید، تمرین و تکرار بسیاری داشته باشید.

  علاوه بر تعمیر سخت افزاری مهارت های خود را در زمینه تعمیرات نرم افزاری موبایل افزایش دهید.

  برای یادگیری تعمیرات موبایل مرکزی را انتخاب کنید که ضمن آموزش تئوری فرصت تمرین و کار عملی را برای شما فراهم آورده است.

  پس از اتمام دوره آموزشی مدت زمانی را در یک مرکز تعمیرات موبایل کارورزی کنید.

  آموزش عیب یابی موبایل

  گوشی های موبایل طی استفاده با مشکلات گوناگونی روبه رو می شوند . در ادامه شما را با مشکلات رایج موبایل آشنا خواهیم کرد.

  مشکل صفحه نمایش موبایل

  رایج ترین بخش از تلفن شما که نیاز به تعمیر دارد صفحه نمایش است. این به این دلیل است که بیشتر در معرض خرابی قرار دارد. گاهی تنها کافیست که گوشی از دست شما بلغزد و در عرض چند ثانیه صفحه نمایش موبایل شما می سوزد. سوختن ال سی دی و صفحه نمایش معمولا با علائم گوناگونی نشان داده می شود. کار نکردن تاچ و صفحه لمسی، روشن نشدن صفحه نمایش، ترک خوردن، سیاه شدن تمام یا بخشی از صفحه، به وجود آمدن خطوط و نقاط رنگی برخی از رایج ترین نشانه هایی است که خبر از سوختن ال سی دی می دهد. توجه داشته باشید در صورت سوختن ال سی دی امکان تعمیر آن وجود ندارد و تعویض ال سی دی و تاچ تنها گزینه برای رفع این مشکل است. این مشکل و نحوه عیب یابی و رفع آن به طور کامل در دوره آموزش تعمیرات موبایل برق گستران آموزش داده می شود.

  مشکل آب خوردگی در گوشی

  آب خوردگی از دیگر مشکلات رایجی است که در گوشی های موبایل اتفاق می افتد و دوره آموزش تعمیر موبایل برق گستران به طور کامل بررسی می شود. گاهی این مشکل قابل حل بوده اما در برخی از موارد این مشکل قابل حل نمی باشد. توجه داشته باشید که اکثر گارانتی ها خسارت ناشی از آب را پوشش نمی دهند. اگر دستگاه شما دچار آب خوردگی شد اجازه دهید تلفن شما در یک کیسه برنج خشک شود یا سعی کنید آن را با سشوار خشک کنید و از روشن کردن گوشی آب خورده جدا خودداری کنید. بهتر است تلفن خود را بلافاصله به یک تکنسین تعمیر موبایل برسانید تا ببیند آیا مشکل قابل رفع است یا خیر چرا که رطوبت می تواند به مرور زمان اجزای موبایل را دچار خوردگی کند.

  مشکل مربوط به آسیب دیدن پورت شارژ

  خراب شدن پورت های شارژ یکی از دیگر مشکلات رایجی است که کاربران موبایل با آن روبه رو می شوند. این مشکل معمولا به دلیل خوب استفاده نکردن از موبایل و خم کردن کابل های شارژ یا شکستن قطعه پورت انتهایی داخل تلفن به وجود می آید. بروز این مشکل در گوشی باعث می شود تا گوشی به خوبی شارژ نشود. توصیه می کنیم هنگام بروز این مشکل در گوشی ابتدا با یک مسواک یا چوب پنبه تمیز داخل پورت را تمیز کنید تا اگر گرد و غبار مانع شارژ شدن می شود، برطرف شود. از دیگر سرفصل هایی که در دوره آموزش تعمیرات موبایل برق گستران به آن پرداخته می شود نحوه تعمیر پورت شارژ موبایل است.

   

  معرفی دوره

  سرفصل دوره

  ثبت نام

  مزایای دوره

   
   

   

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 5]

  13 Comments

  1. محمد ابراهیمی گفت:

   سلام
   میخواستم بدونم در این دوره کدام سیستم عاملهای موبایل آموزش داده میشود؟

   • برق گستران گفت:

    سلام،در این دوره تمامی مباحث مربوط به گوشی های اندروید و آیفون به صورت عملی آموزش داده میشود.

  2. pezhman گفت:

   سلام هزینه خوابگاه چنده برای شهرستانیا

  3. علی رحمتی گفت:

   سلام کلاس به صورت عملی یا تئوری

   • parisa hasanirad گفت:

    سلام، در این دوره به صورت کاملا عملی مباحث تعمیرات موبایل آموزش داده می شود.

  4. عرفان جهان دیده گفت:

   سلام من در دوره تعمیرات موبایل این آموزشگاه شرکت کردم و از کلاسها و اساتید دوره کاملا راضی بودم،کیفیت بالای آموزشی و عملی بودن دوره باعث شد من تعمیرات موبایل را به صورت کامل یاد بگیرم.

   • ایمان گفت:

    سلام من میخوام از صفر تا صد شروع کنم.
    چند وقت طول میکشه؟

    • parisa hasanirad گفت:

     سلام دوست عزیز، در دوره تعمیرات موبایل کلیه مباحث تعمیرات موبایل از صفر تا صد آموزش داده می شود. طول این دوره حدود یک ماه بوده و دوره تا پس از آن که کلیه مباحث آموزش داده شود به پایان می رسد.

  5. Amir abas گفت:

   ایا شعبه در مشهد دارید؟

   • parisa hasanirad گفت:

    سلام
    خیر دوست عزیز، آموزشگاه در مشهد شعبه ای ندارد. اما برای شما عزیزان خوابگاه هایی تدارک دیده است.

  6. علی گفت:

   سلام،من مشکلی با شهریه و اینجور چیزا ندارم حتی زمانش هم اگه طول بکشه مشکلی نیس ولی میترسم که یاد نگیرم ،یا تو میدون انقلاب بود رفتم نصب دوربین مداربسته یاد بگیرم اصن هیچی نمیفهمیدم،نمدونم این آموزش ها برای افرادی که هیچی نمیدونن مفید هست یا خیر؟ آخه چجوری تو ۳ هفته میشه این همه مطلب یاد گرفت

   • parisa hasanirad گفت:

    سلام دوست عزیز، آموزش ها در این دوره به صورت کاملا عملی و در کارگاه های مجهز هست. طی دوره شما می تونید تمامی مباحث و سرفصل های آموزشی رو تمرین و تکرار کنید. ضمن اینکه امکان بازآموزیی رایگان دوره هم وجود دارد و شما می تونید در صورتی که مباحث رو به خوبی یاد نگرفتید به صورت رایگان در دیگر دوره موبایل شرکت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.