معرفی دوره مالتی پلکس

آموزش عملی در کارگاه مجهز

تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای

هزینه دوره

هزینه دوره: 5100000
3900000

 تاریخ شروع دوره

تاریخ شروع: 5100000

مدت دوره

مدت دوره:1 ماه

نام دوره:آموزش مالتی پلکس خودرو
هزینه دوره:5,100,000
هزینه دوره با تخفیف :3,900,000
مدت دوره:1 ماه
 
آموزشگاه برق گستران
معرفی دوره آموزش مالتی پلکس خودرو
 

آموزش مالتی پلکس خودرو


با توجه به پیشرفت تکنولوژی در عرصه‌های مختلف صنعت خودرو سازی هم تغییرات بزرگی را در محصولات خود ایجاد کرده، یکی از این تکنولوژی‌ها سیستم مالتی پلکس (برق شبکه‌ای) است که توسط شرکت آلمانی بوش ابداع شده است. این سامانه کلیه دستورات راننده را به یک واحد مرکزی به نام BSI ارسال کرده و این واحد هم ارتباط بین ecu های بخش‌های مختلف را برقرار میکند. سیستم مالتی پلکس دارای استانداردهای مختلفی می‌باشد که یکی از مهم‌ترین آنها استاندارد can است که بیشتر شرکت‌های خودرو سازی از این استاندارد استفاده می‌کنند. سیستم مالتی پلکس با هدف ساده‌تر کردن عیب یابی خودرو از طریق کم کردن سیم‌ها در خودرو پیاده سازی می‌شود. دوره مالتی پلکس خودرو در آموزشگاه برق گستران با هدف ورود هنرجو به بازار کار برگزار شده و به صورت کاملا عملی و کارگاهی برگزار می‌گردد. این مرکز آموزشی در انتهای کلاس مالتی پلکس خودرو مدرک معتبر فنی حرفه‌ای به هنرجویان اعطاء می‌کند.

آموزش مالتی پلکس خودرو
 
 

سرفصل‌های دوره مالتی پلکس خودرو


آموزش نقشه خوانی

معرفی سیستم مالتی پلکس

شناخت قطعات و تجهیزات مرتبط با سیستم مالتی پلکس

معرفی سیستم شبکه بندی can

تشخیص کامل سیم کشی شبکه و سیستم مالتی پلکس

آشنایی با جعبه BSM

آشنایی با جعبه BSI

عیب یابی و تعمیرات دسته راهنما و دسته برف پاک کن (COM2000)

آشنایی با نحوه کار شبکه کن و روش عیب یابی

 

ثبت نام

  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش برق خودرو درجه 1آموزش برق خودرو درجه 2آموزش تخصصی برق شبکه ای (مالتی پلکس)آموزش ریمپینگ(ریمپ ecu)آموزش تعمیرات ایسیو (ECU)

  پس از ثبت نام جهت رزرو یا مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

   

  مزایای دوره آموزش مالتی پلکس خودرو


   
   
   

  تجدید دوره آموزشی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

   
   

  تمامی مراحل آموزش مالتی پلکس خودرو به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می‌گردد

   
   

  اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان

   
   

  برگزاری دوره‌های آموزشی در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

   
   

  پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره‌های آموزشی

   
   

  دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت‌های مختلف شهر

   
   

  برگزاری دوره‌ها با تعداد نفرات کمتر در کلاس‌ها برای بالا بردن کیفیت آموزش مالتی پلکس خودرو

   
   

  معرفی به سازمان فنی و حرفه‌ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره مالتی پلکس خودرو

   
   

  سوالات متداول آموزش مالتی پلکس خودرو 

  عیب یابی و تعمیرات دسته راهنما در این دوره مالتی پلکس خودرو آموزش داده میشود؟

  پاسخ : بله در این دوره آموزش داده میشود.

  نقشه خوانی هم در این دوره مالتی پلکس خودرو آموزش داده میشود؟

  پاسخ : بله طی این دوره آموزش داده میشود.

  آیا دوره مالتی پلکس خودرو پیشنیاز دارد؟

  پاسخ : خیر دوره هیچگونه پیشنیازی ندارد.

  نحوه کار با شبکه کن آموزش داده میشود؟

  پاسخ :بله آموزش داده میشود.

  برای ثبت نام در دوره آموزش مالتی پلکس خودرو باید حتما حضوری به آموزشگاه مراجعه کنیم؟

  پاسخ : خیر، جهت رفاه حال کارآموزان ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می‌شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  برای کارآموزان شهرستان وضعیت اسکان چگونه است؟

  پاسخ : برای عزیزانی که از شهرستان تشریف می‌آورند نزدیک‌ترین خوابگاه به کارآموزان معرفی می‌شود.

  آیا بعد دوره آموزش مالتی پلکس خودرو نیاز به کارآموزی می‌باشد؟

  پاسخ : دوره آموزش مالتی پلکس خودرو به صورتی برگزار خواهد شد که بعد از اتمام دوره کارآموزان می‌توانند مستقیم وارد بازار کار شوند

  کلاس آموزش مالتی پلکس خودرو چند نفره می‌باشد؟

  پاسخ : تمام دوره‌های آموزشگاه برق گستران بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می‌شود، که کلاس‌های گروهی بین 4 تا 6 نفر می‌باشد.

  چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه ما باید دوره آموزش مالتی پلکس خودرو را در آموزشگاه برق گستران را بگذرانیم؟

  پاسخ : زیرا دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستران :مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT تجدید دوره در صورت عدم یادگیری پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کاراقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی برگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

   

  آموزش مالتی پلکس خودرو فنی حرفه ای

  مالتی پلکس خودرو یا برق شبکه خودرو یک دوره آموزشی است که در آن عملا با تمامی سیستم های شبکه و مالتی پلکس نصب شده بر روی خودروهای ایرانی آشنا می شوید. محتوای این دوره مالتی پلکس خودرو، آموزش کامل سیستم شبکه مالتی پلکس خودروهای ایرانی می باشد که از سال 1368 بر روی خودروهای داخلی نصب شده است.خودروهای مالتی پلکس در واقع از سیستم های شبکه استفاده می کنند که این سیستم علاوه بر انتقال سریعتر اطلاعات دارای مزایای دیگری هم می باشد. به عنوان مثال: کاهش حجم سیم کشی خودرو و عیب یابی آسان تر که امروزه در اکثر خودروهای جهان استفاده می شود. استفاده از شبکه مالتی پلکس باعث کاهش استهلاک سیم کشی در خودروها شده و نسبت به خودروهای قدیمی آسیب کمتری به سیم کشی وارد می کنند. بنابراین برای عیب یابی سیستم های شبکه باید اطلاعات کافی داشته باشیم و از آنجایی که دستگاه ها و کامپیوترهای مختلف (ISU های مختلف) در این سیستم استفاده می شود و خط ارتباطی آنها با استفاده از دو رشته سیم به هم می پیچد. در دو دهه گذشته، پیچیدگی سیستم های سیم کشی مدرن به طور مداوم در حال افزایش بوده است و در سال های اخیر این افزایش به شدت چشمگیر شده است.

  تعداد سیمهای مورد نیاز در مورد اتومبیلهای رده بالا به حدود 1200 سیم می رسد، دسته سیم مورد نیاز برای کنترل تمام عملکردهای مربوط به درب راننده می تواند حداکثر 50 سیم دارند و تنها در قسمت داشبورد می توانند بیش از 100 سیم و اتصال داشته باشند. از آنجایی که سیستم مالتی پلکس در اکثر خودرو ها امروزی پیاده سازی می شود و این حوزه یکی از مباحث مهم برق خودرو می باشد، به شما عزیزان توصیه می شود جهت فرا گرفتن صفر تا صد مالتی پلکس خودرو، در دوره های آموزشی شرکت کنید. آموزشگاه برق گستران با سال ها فعالیت در حوزه برق خودرو به خصوص سیستم شبکه برق ماشین یا مالتی پلکس تمامی دوره آموزشی خود را در کارگاه های مجهز توسط اساتید ماهر و آشنا به نیاز بازارکار برگزار کرده و مهارت آموزان عزیز در صورت کسب نمره قبولی در امتحان پایان دوره، مدرک معتبر سازمان فنی حرفه ای برای شما صادر می شود. با مهارت کسب شده در این دوره آموزشی و مدرک معتبر سازمان فنی حرفه ای می توانید به راحتی وارد بازارکار شوید و از درآمد خوبی برخوردار شوید.

  مزایای مالتی پلکس خودرو

  سیستم مالتی پلکس مزایای زیادی دارد که اصلی ترین آن کاهش پیچیدگی و سهولت تعمیر الکتریکی خودرو است. همچنین این سیستم به لطف هوشمندی خود روند عیب یابی خودرو را بسیار راحت تر از قبل پیگیری می کند. برخی از مهمترین مزایای سیستم مالتی پلکس در خودروها عبارتند از:

  • کاهش حجم سیم کشی خودرو (تا 60 درصد)
  • کاهش زمان مونتاژ هر خودرو (تا 15 دقیقه)
  • تعداد اتصالات را کاهش دهید
  • مشکل عیب یابی و نگهداری خودرو را آسان کنید
  • توانایی کاهش مصرف انرژی
  • بهبود کیفیت عملکرد سیستم برق خودرو
  • کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری

  بازار کار مالتی پلکس خودرو چگونه است؟

  با توجه به اینکه سیستم مالتی پلکس جایگزین سیم کشی رایج و قدیمی شد، خودروهای کمتری بدون سیستم شبکه مالتی پلکس تولید شد. سیم کشی معمولی فقط برای خودروهای تجاری و کم مصرف که امکانات پایینی دارند دارای توجیه اقتصادی است و در حقیقت همه خودروها با استفاده از شبکه مالتی پلکس برای انتقال دادن اطلاعات هدایت می شوند. از طرفی دیگر بسیاری از صنعتگران به راه و روش های قدیمی و سنتی کار می کنند و نحوه تعمیر کردن مالتی پلکس را نمی دانند. پس نیاز به یک صنعتگر ماهر در زمینه تعمیرات سیستم های شبکه مالتی پلکس کاملا مشهود بوده و درآمد تضمینی خواهد داشت. لازم به ذکر است که کمتر خودروی وارداتی است که از سیستم مالتی پلکس استفاده نمی کند و تمامی سیستم های مالتی پلکس شباهت های زیادی با یکدیگر دارند. بیشتر تفاوت ها در توپولوژی آنهاست. بنابراین مالتی پلکس یکی از اجزاء مهم سیستم برق خودرو می باشد که از بازارکار خوبی برخوردار بوده و با ورود به این حرفه می توانید از درآمد و فرصت های شغلی متعددی برخوردار شوید.

  آیا آموزش‌های دوره مالتی پلکس خودرو برق گستران برای کار کردن در بازارکار کافی می‌باشد؟

  آموزش مالتی پلکس خودرو و برق شبکه خودرو در آموزشگاه برق گستران زیر نظر سازمان فنی حرفه ای و توسط اساتید فعال در زمینه خودرو ارائه می شود. در دوره مالتی پلکس خودروهای ایرانی، همه عیوب و ایرادات رایج، نحوه تشخیص دادن و تعمیر کردن آنها به طور کامل به هنرجویان آموزش داده می شود و از بسیاری از ایرادات که صاحبان مواجه می شوند آگاه می شوند. در دوره آموزش مالتی پلکس خودرو هنرجویان به صورت عملی بر روی خودروهای زنده کار می کنند و آموزش تئوری را بر روی خودرو انجام می دهند تا اعتماد به نفس کافی برای کار در کارگاه و استفاده کامل از آموزش عملی را به دست آورند.

  بهترین آموزشگاه مالتی پلکس خودرو

  سوالی که ذهن علاقه مندان به این حرفه را به خود مشغول می کند این است که برای دوره مالتی پلکس خودرو به کدام آموزشگاه مراجعه کنند تا پس از گذراندن دوره مالتی پلکس خودرو فرصت تسلط کامل به این کار را داشته باشند. و بتواند به عنوان کارشناس تعمیر مالتی پلکس وارد این حرفه شود. یک آموزشگاه مالتی پلکس خودرو خوب و کاربردی ویژگی‌هایی دارد که قبل از ثبت نام باید به آن ها توجه کنید. اگر بخواهیم مهمترین ویژگی یک آموزشگاه خوب را بیان کنیم، آموزش مالتی پلکس خودرو برای خودروها کاربردی است. در چنین آموزشگاهی با آموزش عملی به تمرین مباحث می پردازید و این به شما کمک می کند تا اصول این حرفه را به خوبی درک کنید و با اطمینان بیشتری وارد بازار کار شوید. کامل بودن سرفصل های آموزش مالتی پلکس خودرو از دیگر مواردی است که در ثبت نام دوره مالتی پلکس خودرو باید به آن توجه کنید.

  یکی دیگر از ویژگی‌هایی که برای ثبت نام در دوره آموزش مالتی پلکس خودرو باید در نظر گرفت، تجربه و مهارت مدرس آن دوره است. اگر مدرس صلاحیت کافی را نداشته باشد، نمی‌تواند مفاهیم را به خوبی آموزش دهد و فقط وقت و هزینه خود را در کلاس خودروهای مولتی پلکس تلف کرده اید. متأسفانه برخی از مراکز پس از اتمام کلاس مالتی پلکس خودرو از هیچ گونه پشتیبانی برخوردار نیستند. نکته قابل توجه این است که هر چقدر هم که این دوره آموزش مالتی پلکس خودرو کامل و جامع باشد، باز هم ممکن است هنگام ورود به بازار کار سوالاتی برای شما پیش بیاید. از این رو، پشتیبانی یکی دیگر از موارد مهمی است که هنگام ثبت نام در دوره آموزش مالتی پلکس خودرو باید به آن توجه کنید. همچنین ارائه گواهی معتبر یکی دیگر از عوامل بسیار مهم است.

  در انتخاب آموزشگاه مالتی پلکس خودرو به چه نکاتی مهمی باید توجه کنیم؟

  البته انتخاب دوره‌های آموزشی مهارتی نباید صرفاً بر اساس قیمت باشد، بلکه جزئیات بسیار دیگری نیز باید در نظر گرفته شود. از نکاتی مثل به روز بودن تجهیزات برگزاری دوره آموزشی، تجربه و آموزش اساتید، موضوعات ارائه شده، تعداد افراد حاضر در هر کلاس، به روز بودن آموزش‌ها و موارد دیگر ناگفته نماند کیفیت دوره‌های عملی و بخصوص امکانات و تجهیزات. مدارس بسیار مهم هستند. به عنوان مثال، یک دوره ممکن است مانند برخی دوره‌های دولتی ارزان یا حتی رایگان باشد – اما شما نمی‌توانید آنچه را که در طول دوره یاد گرفته اید به خوبی تمرین کنید.

  جمع بندی

  با پیشرفته شدن سیستم سیم کشی اکثر خودرو های جدید مباحث مالتی پلکس خودرو بیش از زمان دیگری مهم و ضروری شد است. از این رو حرفه شبکه برق خودرو یا مالتی پلکس هنوز اشباع نشده است و با کسب مهارت در این زمینه می توانید از درآمد خوبی برخودار شوید. همان طور که گفته شد نه تنها سیستم برق خودرو بلکه تمام حوزه های مکانیک خودرو دارای بازارکار مناسبی می باشد.

  معرفی دوره

  سرفصل دوره

  ثبت نام

  مزایای دوره

   
   

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  شانزده − چهارده =