آموزش PLC درجه ۱

آموزش عملی در کارگاه مجهز

تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای

هزینه دوره

هزینه دوره: ۱.۶۰۰.۰۰۰
۱.۱۰۰.۰۰۰

 تاریخ شروع دوره

تاریخ شروع: ۱و۱۵

مدت دوره

مدت دوره: یک ماه

 
آموزشگاه برق گستران
معرفی دوره آموزش PLC درجه ۱
 

معرفی دوره آموزش PLC درجه ۱


آموزش PLC درجه ۱ از دیگر شاخه های کاربردی حوزه برق صنعتی می باشد. پی ال سی ابزاری است که با درک نسبی از محیط کار از طریق پردازش سیگنال های ورودی فرمان های خروجی لازم را صادر می کند. از پی ال سی در تمام صنایع مانند مواد غذایی، نفت، گاز، پتروشیمی و…. استفاده می شود و کاربرد بسیار وسیعی دارد، بنابراین بازار کار plc بسیار گسترده است.از این رو آموزشگاه برق گستران دوره آموزش plc پیشرفته را با تکیه بر متخصصین مجرب، به صورت کاملا عملی برگزار می کند، آموزش ها در دوره پی ال سی درجه ۱ بر پایه ارسال مستقیم نیروی کار متخصص به بازار کار می باشد. آموزش برنامه نویسی plc، آموزش پی ال سی زیمنس، آموزش plc دلتا، نحوه تحلیل انواع بلوکهای سیستمی، بررسی کامل انواع کارت های ورودی و خروجی آنالوگ و پیکربندی آنها در محیط TIA PORTAL و…. از مهم ترین سرفصل های آموزشی دوره آموزشی پی ال سی است. هنرجویان در پایان دوره آموزش PLC درجه ۱ با مشاوره و کسب تجربه از اساتید مربوطه و همچنین خدمات پشتیبانی آموزشگاه، می توانند در بازار کار پی ال سی به در آمد بالایی برسند.

آموزش PLC درجه ۱
 
 

سرفصل های دوره PLC درجه ۱


آشنایی با انواع بلوکهای برنامه نویسی :

در این مبحث تمام بلوکهای برنامه نویسی و نحوه استفاده از آنها و کاربرد آنها بطور مفصل بیان می شود. همچنین کارآموزان شیوه پیاده سازی و کنترل و ساختار نویسی برنامه های بزرگ و پیچیده را بهمراه نحوه شرطی فراخوانی کردن بلوکها در برنامه را در این مبحث به صورت کاملا حرفه ای فراخواند گرفت. کلیه بلوکهای سازماندهی و سیستمی پی ال سی بصورت عملی بررسی و با حل مثالهای کاربردی مطلب به طور کامل بیان می شود. بعنوان مثال طراحی و ساخت تاکومتر یا دورسنج موتور با استفاده از یک سنسور القایی ساده و بلوک وقفه سخت افزاری انجام می شود. بلوکهای داده بطور کامل بررسی و شیوه ذخیره مقادیر پروسه در آنها به همراه پیاده سازی استراکچر آموزش داده خواهد شد.

یادگیری نحوه استفاده از تاریخ و ساعت پی ال سی و تنظیم آن با برنامه :

در این مبحث شیوه تنظیم تاریخ و ساعت پی ال سی و تنظیم منطقه زمانی در قسمت پیکربندی را بهمراه شیوه برنامه نویسی برای قرائت تاریخ و ساعت در برنامه و شیوه تنظیم آن توسط HMI بصورت کاملا عملی همراه با مثال کنترل سردخانه های صنعتی بررسی خواهد شد.

یادگیری انواع تنظیمات سخت افزاری پیشرفته در محیط نرم افزار :

بصورت کاملا حرفه ای کلیه تنظیمات مربوط به قسمت پیکربندی سخت افزاری تجزیه و تحلیل خواهد شد.

معرفی خروجی های پر سرعت پی ال سی و کاربرد آنها :

در این مبحث کارآموز با مفهوم پالسهای پر سرعت خروجی و موارد استفاده آنها در پروسه آشنا خواهد شد و همچنین نحوه پیکره بندی خروجیهای پرسرعت پی ال سی و مدهای تولید پالس به همراه تست COMMISSIONING و حرکت دادن محور از طریق پنل تست نرم افزار را بصورت عملی فرا خواهد گرفت. انواع بلوکهای برنامه نویسی مرتبط با پالسهای پر سرعت خروجی معرفی شده و ضمن یادگیری مفاهیم پوزیشن نسبی و پوزیشن مطلق با بکارگیری آنها در حل مثال کاملا عملی و کنترل پوزیشن محور مطالب را فراخواهد گرفت.

مباحث آموزشی HMI در دوره پی ال سی درجه یک عبارتند از :

مفاهیم اولیه در HMI :

کارآموزان در این مبحث با طریقه نصب نرم افزار، یادگیری نحوه تنظیم پارامترهای مربوط به ارتباط HMI با PLC ، نحوه ایجاد صفحات و پیکربندی آنها و معرفی المانهای تصویری و نحوه واکنش آنها به تغییرات در پی ال سی آشنا خواهند شد.

کار با اجزای گرافیکی مختلف :

در این مبحث کارآموزان با انواع باتن های ست، ریست، لحظه ای، دائم و نحوه ارتباط آنها با آدرسهای درون پی ال سی، یادگیری نحوه ایجاد چندین صفحه گرافیکی برای پروژه و نحوه جابجایی بین صفحات با باتن مخصوص این کار، یادگیری نحوه قرار دادن اشکال دلخواه بر روی اجزای برنامه HMI و یادگیری قرار دادن متن های دلخواه به زبان پارسی بر روی اجزای صفحه گرافیکی بصورت کاملا عملی کار خواهند کرد.

مفاهیم سطح دسترسی و پسورد گذاری بر روی اجزای مختلف :

کارآموزان در این مبحث با نحوه قرار دادن پسورد بر روی هر آیتم گرافیکی برای جلوگیری از دسترسی افراد غیر مجاز و نحوه تغییر جدول کاربر و پسورد های آنها از طریق خود HMI آشنا خواهند شد.

نحوه دو یا چند زبانه کردن HMI :

کارآموزان نحوه چند زبانه کردن HMI به عنوان مثال زبان پارسی و انگلیسی را در این مبحث فرا خواهند گرفت.

آشنایی با اجزای گرافیکی بیشتر :

کارآموزان با اجزای گرافیکی INPUT NUMRIC و DISPLAY NUMERIC و چگونگی تغییر مقادیر درونی پی ال سی، با ابزار گرافیکی METER برای نمایش مقادیر آنالوگ مثل فشار سیستم، با ابزار گرافیکی BARGRAPH برای نمایش مقادیر آنالوگ مثل ارتفاع یک سیال درون مخزن، با ابزار گرافیکی PIPE برای نمایش مسیر سیال درون یک لوله و با ابزار گرافیکی SLIDER برای تنظیم مقادیری چون تایم، فشار، سرعت، دما و هر مقدار آنالوگ دیگر را بصورت کاملا عملی آشنا خواهند شد.

کار با ابزارهای و کنترلهای خاص :

کارآموزان نحوه ایجاد گرافهای و نمودارهای آنلاین از مقادیر پروسه، نحوه ایجاد پیامهای خطا و آلارم و چگونگی ارتباط آنها با مقادیر پی ال سی و یادگیری مبحث ماکرو نویسی و معرفی انواع آنها و حل مثال به همراه نحوه انتقال تصویر روی HMI از طریق شبکه بر روی موبایل و کنترل آن توسط موبایل را در این مبحث فرا خواهند گرفت.

” لازم به ذکر است که مباحث HMI بصورت ترکیبی با مباحث پی ال سی گفته می شود تا کارآموز بتواند درک صحیح و کاربردی از مبحث HMI و کاربرد آن در صنعت داشته باشد.”

مباحث آموزشی درایوهای AC در دوره پی ال سی درجه یک عبارتند از :

آشنایی کامل با درایوها و ساختمان داخلی درایوهای AC و معرفی اجزای آن :

در این مبحث کارآموزان با ساختمان داخلی درایوهای AC و اجزای سخت افزاری آن و همچنین شیوه انتخاب درایو AC مناسب با کاربرد مد نظر، با مفهوم کنترل دور موتورهای AC و چگونگی وابستگی سرعت به فرکانس، با منحنی مشخصه V/F و توجیه تغییر ولتاژ با فرکانس در خروجی درایو و با مفهوم راه اندازی نرم و لزوم پارامترهای شتاب مثبت و شتاب منفی کامل آشنا خواهند شد.

طریقه سیم بندی و مدهای کنترلی درایو :

کارآموزان با ترمینالهای تعبیه شده بر روی درایوها و کاربرد آنها و شیوه سیم بندی آنها، با مدهای کنترلی درایوها، با انواع روشهای کنترل ON/OFF و با انواع روشهای تغییر دور در درایو بصورت کاملا عملی آشنا خواهند شد.

یادگیری نحوه تنظیمات و اعمال تغییر بر روی پارامترهای درایو :

در این مبحث کارآموزان با نحوه تنظیمات و اعمال تغییر بر روی پارامترهای درایو از طریق باتن های تعبیه شده روی پنل درایو و کار با صفحه نمایش های سون سگمنتی به صورت کاملا عمل آشنا خواهند شد.

بررسی پارامترهای مهم و کاربردی در هر درایو :

در این مبحث به بررسی پارامترهای مهم و کاربردی پرداخته خواهد شد که در هر درایوی با هر برندی حتما لازم است تنظیم شود تا بتوان آن درایو را راه اندازی نمود.

حل مثال های مختلف به همراه تنظیمات درایو برای کاربردهای مختلف :

در این مبحث با راه اندازی درایوبا پنل روی خودش، راه اندازی درایو با مدار فرمان، راه اندازی درایو با استفاده از PLC از طریق ترمینالهای دیجیتال خروجی پی ال سی و ترمینالهای دیجیتال روی درایو و راه اندازی درایو با استفاده از PLC از طریق کارت شبکه پی ال سی و سوکت شبکه روی درایو کلیه حالتهای راه اندازی را بصورت عملی فرا گرفته می شود.

مشاهده تمام سرفصل ها کوچک کردن
 

ثبت نام

  لطفا شماره تماس را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  دوره های مرتبط با رشته:

  آموزش PLC درجه ۱آموزش PLC درجه ۲مانیتورینگ صنعتی HMIآموزش سیم پیچی موتورآموزش طراحی تابلو برقآموزش plc s7 1200

  پس از ثبت نام جهت رزرو یا مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

   

  مزایای دوره آموزش PLC درجه ۱


   
   
   

  تجدید دوره آموزشی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

   
   

  تمامی مراحل آموزش به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می گردد

   
   

  اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان

   
   

  برگزاری دوره های آموزشی در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

   
   

  پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره های آموزشی

   
   

  دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت های مختلف شهر

   
   

  برگزاری دوره ها با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش

   
   

  معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره

   
   

  سوالات متداول آموزش PLC پیشرفته

  1) آیا در این دوره کار با واحد RTC آموزش داده می شود؟

  پاسخ : بله در این دوره واحد RTC بصورت جامع و شیوه تنظیم تاریخ و ساعت و منطقه ی زمانی بهمراه دستورات برنامه نویسی آن آموزش داده می شود.

  2) آیا در این دوره کارکردن با سنسور شفت انکدر و برنامه نویسی آن آموزش داده می شود ؟

  پاسخ : بله در این دوره علاوه بر شناخت و تحلیل انواع شفت انکدر بصورت عملی هم مدار بندی آن به PLC و هم برنامه نویسی آن بصورت پیشرفته آموزش داده میشود.

  3) آیا راه اندازی سروو موتورها و استپر موتورها از طریق PLC آموزش داده می شود؟

  پاسخ : بله در این دوره ساختمان داخلی استپ موتورها و سروو موتورها بهمراه درایو آنها تشریح می شود و سپس شیوه تولید پالسهای کنترلی از طریق PLC بهمراه سیم بندی بصورت عملی آموزش داده میشود.

  4) آیا در این دوره با HMI هم کار می کنیم؟

  پاسخ : بله در این دوره مبحث HMIرا بصورت کاملا رایگان و با مفاهیم بسیار کاربردی بهمراه PLC آموزش داده می شود.

  5) آیا در این دوره شیوه تنظیم درایو های AC برای کنترل دور آموزش داده می شود ؟

  پاسخ : بله در این دوره اصول و ساختمان داخلی درایو ها و شیوه تنظیمات آنها بطور کامل آموزش داده می شود.

  6) آیا استاد این دوره انواع بلوکهای برنامه نویسی را آموزش می دهد؟

  پاسخ : بله در این دوره با انواع بلوک های برنامه نویسی به طور کامل آشنا می شوید.

  آیا کلاسی برای شاغلین که تایم آزاد ندارند هم برگزار می کنید؟

  پاسخ : بله، کلاس های آخر هفته برای کارآموزان محترمی می باشد که در طی هفته نمی توانند دوره را شرکت کنند.

  برای کارآموزان شهرستان وضعیت اسکان چگونه است؟

  پاسخ : برای عزیزانی که از شهرستان تشریف می آورند نزدیک ترین خوابگاه به کارآموزان معرفی می شود.

  در صورت عدم یادگیر بعد از کلاس چه باید کرد؟

  پاسخ : در صورت عدم یادگیری آموزشگاه بدون اخذ هیچ مبلغی دوره را برای شما تکرار خواهد کرد.

  برای ثبت نام باید حتما حضوری به آموزشگاه مراجعه کنیم؟

  پاسخ : خیر، جهت رفاه حال کارآموزان ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه ما باید دوره PLC درجه ۱ در آموزشگاه برق گستران را بگذرانیم؟

  پاسخ : زیرا دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستران :مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دورهدسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT تجدید دوره در صورت عدم یادگیریپشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کاراقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانیبرگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

   

  مقالات مرتبط با PLC درجه ۱


  عیب یابی و رفع مشکل سیم کارت موبایل

  عیب یابی و رفع مشکل سیم کارت موبایل

  سیم کارت موبایل معمولا بسیار ساده و در عین حال بسیار حائز اهمیت می باشد…

  نحوه صحیح باز و بسته کردن گوشی موبایل

  نحوه صحیح باز و بسته کردن گوشی موبایل

  باز و بسته کردن گوشی کار بسیار ظریف و حساسی می باشد و نیاز به …

   آموزش جامع عیب یابی گوشی خاموش و آب خورده

  عیب یابی گوشی خاموش و آب خورده

  عیب یابی گوشی خاموش آب خورده می تواند یکی از مشکل ترین کارهایی باشد که…

   آشنایی با انواع قطعات روی برد

  آشنایی با انواع قطعات روی برد

  قطعات روی برد و شناخت آن ها در دوره های الکترونیک بسیار کاربردی و ضروری می باشد…

   
   
   

  معرفی دوره

  سرفصل دوره

  ثبت نام

  مزایای دوره

   
   

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  14 + 15 =