آموزش مخراج کاری

آموزش عملی در کارگاه مجهز

تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای

هزینه دوره

هزینه دوره: 11000000
6000000

 تاریخ شروع دوره

تاریخ شروع: 5,10,20

مدت دوره

مدت دوره:3 هفته

نام دوره:آموزش مخراج کاری
هزینه دوره:11,000,000
هزینه دوره با تخفیف :6,000,000
مدت دوره:3 هفته
 
آموزشگاه برق گستران
معرفی دوره آموزش مخراج کاری
 

معرفی دوره آموزش مخراج کاری طلا


مراحل مختلفی در فرآیند ساخت زیورآلات وجود دارد که هر کدام از آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند. مخراج کاری طلا از جمله آثاری است که جزئیات زیاد و البته دارای ریزکاری‌های بسیاری می‌باشد. این همان چیزی است که آموزش مخراج کاری را به یکی از جذاب‌ترین هنرها و البته یکی از مهم‌ترین جنبه‌های طراحی ظروف تبدیل کرده است. مخراج کاری یا مرصع کاری با هدف نصب انواع سنگ‌ها در فلزات گرانبها و همچنین روش‌های صحیح حذف سنگ‌ها از روی کار است.

الماس، زمرد، یاقوت و نگین‌های مصنوعی و سایر سنگ‌های قیمتی برای مخراج کاری یا مرصع کاری استفاده می‌شود. این هنر علاوه بر کاربرد فراوان در صنعت جواهرسازی، در صنایع مختلف تزئینات نیز کاربرد دارد. در طول فرآیند دوره مخراج کاری، قطعات باید با دقت و هنرمندانه به هم متصل شوند تا زیباترین قطعه جواهر ایجاد شود. زمانی که دوره آموزش مخراج کاری را می‌گذرانید، علاوه بر ساخت اثر هنری و لذت بردن از آن، می‌توانید به مرور زمان در این کار مهارت کسب کرده و از نظر ضخامت کار، اندازه سنگ و … انتخاب بهتری داشته باشید.

آموزش مخراج کاری
 
 

سرفصل های دوره آموزش مخراج کاری طلا


معرفی مبانی و اصطلاحات اولیه مخراج کاری

آشنایی با رده بندی سنگ های ارزشمند و قیمتی

آشنایی با ابزارهای اولیه مخراج کاری

معرفی سبک های تراش

آشنایی با نحوه ارزیابی کردن کیفیت تراش گوهر ها

آموزش بلورشناسی

آشنایی با نحوه تشخیص دادن مواد تک بلور از ریز بلور و چند بلور

آشنایی با وسایل و ابزار سنجش و تخمین وزن مخصوص

آموزش نحوه تشخیص دادن رخ در سنگ های ارزشمند و قیمتی

بررسی پدیده‌های نوری و مفاهیم نور

مشاهده تمام سرفصل ها کوچک کردن
 

ثبت نام دوره آموزش مخراج کاری طلا

  لطفا شماره تماس را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش مخراج کاریآموزش طلا سازی و جواهر سازیآموزش گوهر شناسیآموزش قلم زنیآموزش آبکاریآموزش گوهر تراشیآموزش فروشندگی طلا و جواهر

  پس از ثبت نام جهت رزرو یا مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

   

  مزایای آموزشگاه مخراج کاری برق گستران


   
   
   

  تجدید دوره آموزشی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

   
   

  تمامی مراحل آموزش به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می گردد

   
   

  اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان

   
   

  برگزاری دوره های آموزشی تعمیرات موبایل در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

   
   

  پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره های آموزشی

   
   

  دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت های مختلف شهر

   
   

  برگزاری دوره ها با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش

   
   

  معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره مخراج کاری

   
   

  سوالات متداول آموزش مخراج کاری

  1) آیا دوره آموزش مخراج کاری نیاز به پیش نیاز دارد؟

  پاسخ : خیر شرکت در این دوره مخراج کاری نیاز به پیش نیازی ندارد..

  2)آیا نحوه سوار کردن نگین‌ها در این دوره آموزش داده می‌شود؟

  پاسخ : بله بصورت کامل آموزش داده می شود.

  3) سوهان کاری نیز در این دوره مخراج کاری آموزش داده می شود؟

  پاسخ : بله، آموزش سوهان‌کاری و سوراخ کاری از سرفصل های این دوره است.

  4) نحوه آموزش مخراج کاری در این دوره به چه صورت می‌باشد؟

  پاسخ : کلیه دوره‌های آموزشی آموزشگاه برق گستران به صورت عملی و با تجهیزات کافی می‌باشد.

  5) آموزشگاه برق گستران چه امکانات برتری نسبت به سایر آموزشگاه‌ها دارد؟

  پاسخ : مدارک معتبر – کلاس‌های صد در صد عملی و ویژه بازار کار و پشتیبانی بعد از دوره

  چرا باید دوره مخراج کاری را در آموزشگاه برق گستران بگذرانیم؟

  پاسخ : دوره‌های عملی و کارگاه‌های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره‌ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک می‌کند آموزشگاه برق گستران را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستران : مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه‌ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره، دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT، تجدید دوره در صورت عدم یادگیری، پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کار، اقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی، برگزاری کلاس‌ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل، ارائه نرم افزارهای مربوطه و فایل‌های آموزشی تدریس شده در پایان دوره.

  نحوه پرداخت شهریه در این آموزشگاه مخراج کاری به چه صورت میباشد؟

  پاسخ :کارآموزان هم می‌توانند به صورت نقدی و هم به صورت اقساط شهریه دوره را پرداخت کنند.

  نحوه پشتیبانی آموزشگاه برق گستران به چه صورت می‌باشد؟

  پاسخ : پشتیبانی از کارآموزان به صورت نامحدود می‌باشد و درصورتی که کارآموز نیاز به پشتیبانی داشته باشد میتواند با استاد مربوطه در تماس باشد.

  کلاس آموزش مخراج کاری چند نفره می ‌اشد؟

  پاسخ : تمام دوره‌های آموزشگاه برق گستران بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می‌شود، که کلاس‌های گروهی بین 4 تا 6 نفر می‌باشد.

  نحوه ثبت نام در آموزشگاه برق گستران به چه صورت می‌باشد؟

  پاسخ : ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می‌شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

   

   

  آموزش مخراج کاری طلا از مبتدی تا حرفه ای + مدرک فنی و حرفه ای

  اگر اهل خرید جواهرات هستید، احتمالاً با اصطلاح مخراج کاری آشنا هستید. مخراج کاری که به مرصع کاری یا جواهرساز نیز معروف است، علاوه بر کاربرد فراوان در صنعت جواهرسازی، در صنایع مختلف تزئینی نیز کاربرد دارد. یکی از مراحل ساخت انواع زیورآلات تزئینی، مخراج کاری است. در فرآیند ساخت جواهرات باید سنگ‌های قیمتی را روی فلزات گرانبها ست کرد. این کار توسط جواهرساز انجام می‌شود که سنگ قیمتی را در فلز گرانبها قرار می‌دهد. در واقع اتصال قطعات به صورت بسیار دقیق و هنرمندانه در حین مخراج کاری صورت می گیرد. مخراج کار می‌تواند تمام سنگ‌های قیمتی مانند الماس، یاقوت، زمرد و سنگ‌های نیمه قیمتی را بر روی هر پایه طلا و نقره‌ای مانند گردنبند، النگو، آویز و گوشواره نصب کند که این کار نیاز به دقت و ظرافت بالایی در کار دارد. زیرا سنگ‌هایی با اندازه‌های مختلف باید بدون هیچ گونه آسیبی بر روی پایه‌ای از فلزات گرانبها اعم از طلا، نقره و … سوار شوند و باید به گونه‌ای نصب شوند که جداسازی این سنگ از پایه غیرممکن باشد. سنگ‌ها با انواع ابزارهای برش مانند مارکیز، اشک، باگت و … با انواع مدل‌های چنگ مشترک، چنگی، دورکوب، تعبیه می‌شوند. که ابتدا با سوراخ کردن فلز توسط فرز ایجاد می‌شود.

  دوره آموزش مخراج کاری آموزشگاه برق گستران در کارگاه های مجهز از 0 تا 100 از مبتدی تا حرفه ای توسط اساتید ماهر و آشنا به بازار کار، برگزار می شود و در نهایت با دریافت مدرک بین المللی فنی و حرفه ای وارد بازار کار خواهید شد. از آنجایی که حرفه مخراج کاری بسیار گسترده و دشوار می باشد، بهتر است در همان ابتدا کار با شرکت در دوره آموزش مخراج کاری پایه و اساس شغل آینده خود را محکم بنا کنید.

  آموزش مخراج کاری از 0 تا 100

  مزایا مدرک معتبر آموزش مخراج کاری

  گواهینامه دوره آموزش مخراج کاری مجتمع برق گستران قابل ترجمه رسمی و تایید قوه قضاییه و وزارت امور خارجه می‌باشد. این گواهینامه توسط سازمان‌ها و شرکت‌های خصوصی و دولتی تایید شده و به عنوان گواهی مهارت می‌تواند به عنوان مقدمه‌ای برای مهارت‌های شما و همچنین بخشی از رزومه و مهارت‌های دانش آموز مورد استفاده قرار گیرد. همچنین دانشجویان در صورت درخواست می‌توانند مدارک بین المللی را از موسسات معتبر خارجی دریافت کنند.

  آموزش مخراج کاری به صورت مقدماتی و پیشرفته

  بسیاری از افراد بر این باورند که با چسباندن به کمک مواد شیمیایی می‌توان سنگ قیمتی را بدون اتلاف وقت و انرژی روی اجسام ثابت کرد. اما وقتی با ماهیت سنگ‌ها و مواد تشکیل دهنده آنها آشنا شوید، به خوبی متوجه می‌شوید که چنین چیزی غیرممکن است. اساساً همه چیز در آموزش مخراج کاری قرار دادن سنگ یا نگین بر روی شی یا پایه مورد نظر نیست. شما باید اطلاعات دقیقی در مورد ماهیت سنگ‌های مختلف داشته باشید و با مشاهده دقیق و توجه به سنگ‌ها و جواهرات، زیبایی آن‌ها را در ذهن داشته باشید تا به یک هنرمند مخراج کار تبدیل شوید. بنابراین این هنر بیش از آنچه به نظر می‌رسد محبت و توجه و حوصله می‌خواهد. در آموزش مخراج کاری باید تمامی موارد ذکر شده در هر مرحله به هنرجویان آموزش داده شود. شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شده باشد که چگونه می‌توانید تمام آموزش‌های مورد نیاز خود را در این زمینه دریافت کنید؟

  این روزها پیدا کردن بستری برای آموزش مخراج کاری کاری دشوار است. برای آموزش مخراج کاری می‌توانید به آموزشگاه برق گستران اعتماد کنید. ایجاد این اعتماد از سوی ما فقط تبلیغ و تاکید بر کیفیت بالای آموزش مخراج کاری نیست. ما به طور دقیق و عملی به شما ثابت خواهیم کرد که در کمترین زمان ممکن می‌توانیم شما را به یک متخصص و استاد در این زمینه تبدیل کنیم. تمامی مطالب آموزشی لازم از صفر تا صد با بهترین مزایا به شما آموزش داده می‌شود. اگر دانشجوی مبتدی هستید یا فردی که با آموزش مخراج کاری آشنایی نسبی دارید نگران نباشید. بسته به سطحی که در یادگیری این هنر گرانبها هستید می‌توانید شروع به یادگیری کنید.

  برای آموزش صحیح و حرفه‌ای مخراج کاری همیشه به اساتیدی نیاز داریم که در این زمینه دانش خاصی داشته باشند و بتوانند از صفر تا صد به ما آموزش دهند. غالباً یافتن چنین اساتیدی سخت و دشوار است. با توجه به اینکه روش‌های مختلفی برای نصب نگین یا سنگ بر روی پایه انگشتر، ظروف و اشیاء وجود دارد، یادگیری ساخت جواهر بر اساس نوع پایه بسیار مهم است. مثلا روش ریلی، قلمزنی، چنگی و …. هر یک از این روش‌ها باید تک تک و جز به جز در آموزش مخراج کاری برق گستران به درستی به هنرجویان منتقل شود تا در نهایت کیفیت بالایی در آموزش مخراج کاری حاصل شود. البته با پیشرفت‌هایی که در این زمینه حاصل شده است از روش‌های ماشینی بیشتر از روش‌های دستی استفاده می‌شود و در نتیجه سرعت و سهولت انجام کار بسیار افزایش یافته است. ما در آموزشگاه برق گستران از صفر تا صد دوره مخراج کاری را زیر نظر بهترین اساتید به شما آموزش می‌دهیم و در پایان کار مدرک معتبر فنی و حرفه‌ای به شما تعلق می‌گیرد و می‌توانید به راحتی وارد بازار کار شوید.

  تاریخچه مخراجکاری طلا

  تاریخچه هنر دوره مخراج کاری به هزاران سال پیش برمی گردد و نمونه‌هایی از این آثار را می‌توان در موزه‌ها و گالری‌های معروف و یا مجموعه داران این گونه آثار یافت که نشان از مهارت هنرمندان این رشته هنری و صنعتی دارد. آثاری چون تاج، سلاح سلاطین و بزرگان، جام، کاسه، صندوق، نشان و مدال، ظروف و همچنین زیورآلات، محصول اندیشه، خلاقیت، فن و صنعت هنرمندان این عرصه است که البته مانند سایر هنرهاست. طبق عرف آن زمان، این فنون از سینه به سینه، از پدر به پسر و به ندرت از استاد به شاگرد مورد اعتماد و قابل اعتماد منتقل می‌شد. از دوره‌های هخامنشی، اشکانی و ساسانی آثاری چون زیورآلات، جام، کاسه، مدال و… به دست آمده است که نشان از خلاقیت هنرمندان دوره ساسانی در ساختن منبت‌های زیورآلات و تزیین آن به هنر نگارش دارد. پس از ورود اسلام و با توجه به اینکه استفاده از ظروف نقره و طلا در دین مبین اسلام مکروه شمرده می‌شد، صنعتگران و هنرمندان آن زمان با ساختن اشیایی مانند نمازخانه، قاب‌هایی از منبت خود سعی در ارائه هنر منبت کاری خود داشتند. قرآن، زیور آلات و غیره و مهمتر از آن، باید در حفظ تکنیک قدیمی، آداب و سنن منبت و احکام دینی نیز حفظ شود.

  به همین ترتیب، طی سالها، با پیشرفت اندکی، هنر منبت کاری تا قرن هفدهم و هجدهم در طبقه اشراف و بزرگان زنده و مرتبط باقی ماند. از قرن نوزدهم میلادی شاهد ظهور خلاقیت‌ها و تکنیک‌های مختلف برای طراحی و اجرای زیورآلات و منبت کاری بوده‌ایم که ناشی از پاسخگویی به نیازهای طبقه متوسط ​​جامعه بوده است که حاصل آن بود. نیازهایی که با معرفی مدل‌های جدید توسط طراحان، هنرمندان، جواهرسازان با استعداد زمان پاسخ داده شد. نمادهایی مانند گل و حیوانات و تکنیک‌های کوچک در این دوره نقش مهم و پررنگی دارند و پیشرفت روزافزون هنر مخراج کاری از آن زمان حاصل تلاش برای رفع نیازهای جامعه و افراد آن زمان است.

  آموزش مرصع کاری

  مراحل انجام مخراجکاری طلا چیست؟

  عملیات مخراج کاری بسیار ظریف و دقیق است. جواهرساز با توجه به تجربه و دانش خود ابزارهای مختلفی را تنظیم می‌کند تا دقت کار را افزایش داده و آسیب کمتری به پایه زیورآلات وارد کند. اگر در حین استخراج پایه‌های نگهدارنده نتوانند سنگ را در جای خود نگه دارند، سنگ آسیب می‌بیند. در این صورت نتیجه تلاش مخراج کار از بین می‌رود و قیمت جواهرات به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. با توجه به اینکه استفاده از چسب یا مواد شیمیایی دیگر برای تثبیت سنگ غیرممکن است، حساسیت کار بسیار بیشتر می‌شود. فشار بیش از حد ابزار نیز باعث ایجاد خط و خش روی پایه تکیه گاه می‌شود و کیفیت نهایی کار را کاهش می‌دهد. توصیه می‌شود هنرجویان چه دوره‌های مبتدی و چه پیشرفته، هنر مخراج کاری را بیاموزند زیرا می‌توانند از ساخت یک اثر هنری ساخته شده توسط خودشان لذت ببرند. با آموزش مخراج کاری می‌توانید بهترین انتخاب را برای سنگ، اندازه سنگ، ضخامت کار انتخابی و همچنین صرفه جویی در هزینه و میزان کمبود فلزات گرانبها داشته باشید.

  انواع روش های قرار دادن سنگ‌های ریز

  1. کاسه ای
  2. قلم خور
  3. چنگی
  4. دیوارهای
  5. فلاور
  6. ریلی
  7. اینویزیبل

  انواع روش‌های سوار کردن سنگ‌های درشت

  1. نبشی
  2. صورت دیواره‌ای
  3. چنگی

  همانطور که گفته شد زیبایی و ظاهر جواهر به هنر گوهرشناس بستگی دارد که چگونه و با چه روشی این دو قسمت را به هم متصل می‌کند. سنگ‌های قیمتی مانند زمرد، عقیق، فیروزه، یاقوت، برلیان، الماس و غیره معمولا در ساخت جواهرات استفاده می‌شود.

  بازار کار دوره آموزش مخراجکاری طلا

  تجارت جواهرات یکی از قدیمی‌ترین معاملات و در حال حاضر یکی از رایج‌ترین معاملات است که همواره روند صعودی خود را حفظ می‌کند. از آنجایی که حرفه مخراج کاری دارای ریزه کاری متعددی می باشد، بایستی به صورت دستی توسط جواهرساز ماهر انجام بشود. بازارکار مخراج کاری همیشه در طول سال بسیار داغ است و افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند، از درآمد و فرصت های شغلی متعددی برخوردار هستند. در اکثر کشور های اروپایی، آمریکا، کانادا و تایلند بازار کار جواهر سازی بسیار پر رونق می باشد. به طور کلی مخراج کاری و جواهر سازی شغلی نیست که به این زودی منسوخ شود، بلکه این حوزه در طول تاریخ نقش بزرگی را ایفا کرده و روزانه در حال تغییر و تحول است. از مخراج کاری تاج های پادشاهان قرون وسطی گرفته تا ریزه کاری بر روی دستبند های طلا، مخراج کاری بدون شک شغلی مناسب برای هنرمندان و افراد خلاق می باشد.

  آموزش جامع صفر تا صد مرصع کاری

  دوره مخراجکاری را بهتر است چه کسانی آموزش ببینند؟

  افرادی که به هنر و صنعت علاقه دارند، افرادی که می‌خواهند وقت خود را با یک حرفه جالب و هنری پر کنند، همچنین افرادی که گالری طلا و جواهر فروشی دارند و می خواهند کارگاه جواهر سازی راه اندازی کنند، می‌توانند در یک دوره آموزش مخراج کاری شرکت کرده و کار خود را گسترش دهند.

  علت نیاز به آموزش مرصع کاری چیست؟

  توقف آموزش مخراج کاری طلا همان لغو آن است. چرخه آموزش مخراج کاری باید برای همیشه بچرخد تا این هنر مانند دیروز و امروز به آینده منتقل شود. البته هدف از آموزش مخراج کاری تنها زنده نگه داشتن آن نیست، بلکه بهبود و توسعه آن با ارائه درست و صحیح آن است که کمک می‌کند مخراج کاری روشی برای تزیین اشیا به شکل خاص و ویژه باشد. یکی از دلایل مهم و گویای خاص بودن این اثر را می‌توان عدم تشابه یا هنری مانند مخراج کاری دانست. در هیچ کجای دنیا و حتی در ایران، هنری شبیه به مخراج کاری پیدا نمی‌کنید. همچنین، هیچ هنر قابل مقایسه‌ای وجود ندارد که به شما کمک کند تا به چیزها زیبایی اضافه کنید، غیر از ارزشمندتر کردن آنها. بنابراین اهمیت پویایی و بقای دوره مخراج کاری را می‌توان همین دلایل کوچک اما مهم دانست.

  چرا آموزشگاه برق گستران

  آموزشگاه برق گستران با سال ها فعالیت در حوزه تعمیرات طلا و جواهر، گوهر تراشی، گوهر شناسی و مخراج کاری در حال حاضر یکی از بهترین آموزشگاه های فنی تهران به شمار می رود که تمامی دوره های آموزشی خود را با تکیه بر مهارت و دانش اساتید خود در کارگاه های مجهز به صورت کاملا عملی و کاربردی ویژه بازار کار برگزار می کند. اگر قصد دارید در کوتاه ترین زمان علاوه بر کسب مهارت و تجربه، مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای را کسب کنید، همین حالا برای ثبت نام در دوره های آموزشی آموزشگاه برق گستران اقدام کنید.

   

  معرفی دوره

  سرفصل دوره

  ثبت نام

  مزایای دوره

   
   

   

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  4 − 2 =