معرفی دوره گوهرتراشی

آموزش عملی گوهر تراشی در کارگاه مجهز

تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای

هزینه دوره

هزینه دوره: 10700000
6000000

 تاریخ شروع دوره

تاریخ شروع: 5,10,20

مدت دوره

مدت دوره:3 هفته

نام دوره:آموزش گوهر تراشی
هزینه دوره:10,700,000
هزینه دوره با تخفیف :6,000,000
مدت دوره:3 هفته
 
آموزشگاه برق گستران
معرفی دوره آموزش تعمیرات موبایل
 

آموزش گوهر تراشی

یکی از شاخه های پر طرفدار در زمینه ساخت زیورآلات و جواهرات، طراحی سنگ های قیمتی، نیمه قیمتی و گوهر تراشی می باشد. هم اکنون سنگ های زینتی طرفداران بسیاری پیدا کرده و تمایل استفاده از این سنگ ها روزانه در حال افزایش می باشد. به همین دلیل بسیاری از افراد تمایل دارند در کنار سپری کردن دوره آموزشی طلا و جواهر سازی، دوره گوهر تراشی را نیز سپری کنند. در دوره آموزش گوهر تراشی علاوه بر آموزش مباحث مربوط به تراش سنگ های قیمتی همچون زمرد، سنگ عقیق و الماس به نحوه شناخت انواع سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی قابل استفاده در جواهرسازی پرداخته می شود. دقت داشته باشید حرفه گوهرتراشی دارای ریزه کاری های متعددی است و برای مسلط شدن بر روی تمام فوت و فن ریز و درشت آن بایستی زمان و تجربه زیادی صرف کنید. از این رو با شرکت در دوره آموزشی گوهر تراشی آموزشگاه برق گستران علاوه بر کسب مهارت و تجربه در این حوزه می توانید با مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ای وارد بازار کار شوید. این دوره آموزشی در آموزشگاه برق گستران در کارگاه های مجهز به صورت کاملا عملی زیر نظر اساتید ماهر و آشنا با بازارکار برگزار شده و در صورت کسب نمره قبولی در امتحان پایان دوره برای شما عزیزان مدرک بین المللی فنی حرفه ای صادر می شود.

آموزش گوهر تراشی
 
 

سرفصل‌های دوره آموزش گوهر تراشی


آشنایی با مبانی و اصول گوهر تراشی

آشنایی با انواع کانی، بلو، سنگ، غیر بلور، سینگل، پلی و مایکرو کریستال

آموزش نحوه استفاده کردن از جدول مو

توانایی تشخیص سختی، چندرنگی و شفافیت انواع گوهر

آموزش دادن طراحی تراش

آموزش نحوه طراحی اشکال فانتزی، اشکال اولیه، اشکال گوهرهای دامله

آموزش دادن نحوه کار با شابلون ها

آموزش نحوه تراش فیروزه شجر، عقیق خزه ای و شجر

آموزش تراشکاری گوهرهای مرکب و بهسازی شده

آموزش نحوه ارزیابی کیفیت تراش

آموزش نحوه ترمیم و تراش مجدد

آموزش جلا و صيقل دادن سنگهاي قيمتي با تراش زاويه اي وهنری

آموزش ترميم كردن نگين ها با تراش زاويه اي و هنري

آموزش نحوه مصنوعي سازي سنگها با تراش زاويه اي و هنري

آموزش پوليش سنگهاي تراش خورده

آموزش نحوه ارزیابی، پاکسازی و جور کردن کلوخه

مشاهده تمام سرفصل ها کوچک کردن
 

ثبت نام دوره آموزش گوهر تراشی

  لطفا شماره تماس را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش مخراج کاریآموزش طلا سازی و جواهر سازیآموزش گوهر شناسیآموزش قلم زنیآموزش آبکاریآموزش گوهر تراشیآموزش فروشندگی طلا و جواهر

  پس از ثبت نام جهت رزرو یا مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

   

  مزایای آموزشگاه گوهر تراشی برق گستران


   
   
   

  تجدید دوره آموزشی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

   
   

  تمامی مراحل آموزش به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می‌گردد

   
   

  اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان

   
   

  برگزاری دوره‌های آموزش گوهر تراشی در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

   
   

  پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره‌های آموزشی

   
   

  دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت‌های مختلف شهر

   
   

  برگزاری دوره‌ها با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش

   
   

  معرفی به سازمان فنی و حرفه‌ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره گوهر تراشی

   
   

  سوالات متداول آموزش گوهر تراشی

  1) روش آموزش گوهر تراشی در این دوره چگونه است؟

  پاسخ :کلیه دوره‌های آموزشی آموزشگاه برق گستران به صورت عملی بوده و با تجهیزات کافی انجام می‌شود.

  2)آیا دوره آموزش گوهرتراشی نیاز به پیش نیاز دارد؟

  پاسخ : خیر شرکت در این دوره آموزشی نیاز به پیش نیاز ندارد.

  3) آیا در این دوره گوهر تراشی داپینگ نیز تدریس می‌شود؟

  پاسخ : بله، آموزش داپینگ از سرفصل‌های این دوره است.

  4) آیا نحوه قواره کردن سنگ‌ها در این دوره گوهر تراشی آموزش داده می‌شود؟

  پاسخ : بله بصورت کامل آموزش داده می‌شود.

  5) آموزشگاه برق گستران چه امکانات برتری نسبت به سایر آموزشگاه ها دارد؟

  پاسخ : پاسخ : مدارک معتبر – کلاس‌های صد در صد عملی و ویژه بازار کار و پشتیبانی بعد از دوره

  آیا بعد از گذراندن دوره آموزش گوهر تراشی مدرک معتبر به ما تعلق می‌گیرد؟

  پاسخ : بله، بعد از دوره مدرکی که کارآموزان دریافت می‌کنند دارای تأئیدیه سازمان فنی و حرفه‌ای می‌باشد.

  برای ثبت نام دوره گوهر تراشی باید حتما حضوری به آموزشگاه مراجعه کنیم؟

  پاسخ : خیر، جهت رفاه حال کارآموزان ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می‌شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  در صورت عدم یادگیری بعد از کلاس گوهر تراشی چه باید کرد؟

  پاسخ : در صورت عدم یادگیری، آموزشگاه بدون اخذ هیچ مبلغی دوره را برای شما تکرار خواهد کرد.

  آیا کلاسی برای شاغلین که تایم آزاد ندارند هم برگزار می‌کنید؟

  پاسخ : بله، کلاس‌های آخر هفته برای کارآموزان محترمی می‌باشد که در طی هفته نمی‌توانند دوره گوهر تراشی را شرکت کنند.

  چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه ما باید دوره گوهر تراشی را در آموزشگاه برق گستران بگذرانیم؟

  پاسخ : زیرا دوره‌های عملی و کارگاه‌های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره‌ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستر :مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی، معرفی به سازمان فنی حرفه‌ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره، دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT، تجدید دوره در صورت عدم یادگیری، پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کار، اقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی، برگزاری کلاس‌ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل، ارائه نرم افزارهای مربوطه و فایل‌های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

   

  دوره گوهر تراشی فنی و حرفه ای + مدرک بین المللی

  آموزش گوهر تراشی یکی از دوره های محبوب آموزشگاه برق گستران به شمار می رود که همچنان این حرفه پولساز از بازار کار خوبی برخوردار می باشد. نیاز جوامع به زیورآلات تزئینی سبب شده تا بازار کار گوهر تراشی بیش از هر زمان دیگری داغ باشد. از آنجایی که حرفه گوهر تراشی دارای ریزه کاری و فوت و فن های متعددی است، بهتر است در همان ابتدا برای کسب مهارت و تجربه، در دوره های آموزشی گوهر تراشی شرکت کنید. این گونه پایه و اساس شغل آینده خود را محکم بنا کرده اید و شانس موفقیت شما در حوزه گوهر تراشی چندین برابر می شود. البته داشتن خلاقیت در حرفه گوهرتراشی خالی از لطف نیست و سبب می شود جواهرات زیبایی را خلق کنید. لازم به ذکر است که تمامی دوره های آموزشی آموزشگاه برق گستران در کارگاه های مجهز به صورت کاملا عملی زیر نظر اساتید ماهر برگزار شده و شما از صفر تا صد از مبتدی تا حرفه ای با تمامی فوت و فن ریز و درشت حرفه گوهر تراشی آشنا خواهید شد. از آنجایی که اکثر افراد از زیورآلات تزئینی استفاده می کنند و توجه به جزئیات بسیار مهم شده است، می توان بدون شک گفت که بازار کار این حرفه فعلا اشباع نشده است و افراد خلاق و علاقه مند به هنر می توانند وارد این حرفه شوند و آینده درخشانی برای خود رقم بزنند. همچنین هنرجویان عزیز با شرکت در دوره تراش سنگ (گوهر تراشی) علاوه بر کسب مهارت و دانش کاربردی با کسب مدرک بین المللی سازمان فنی حرفه ای قادر خواهید بود تا برای مهاجرت به کشورهای توسعه یافته اقدام بفرماید.

  آموزش گوهر تراشی

  دوره گوهر تراشی برای چه کسانی مناسب است؟

  دوره آموزش گوهر تراشی مناسب افرادی است که به سنگ‌های تزئینی علاقه دارند بهتر است دانشجویان زمین شناسی برای افزایش دانش خود این دوره آموزش گوهر تراشی را بگذرانند. یکی دیگر از دلایلی که دوره آموزش گوهرتراشی طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است، درآمد بالای این رشته است. کسب درآمد در این زمینه بسیار آسان است و نیاز به سرمایه اولیه ندارد اما برای شروع به ابزارهایی نیاز دارید که هزینه کمی داشته باشند.

  آیا دوره گوهر تراشی دارای پیش نیاز است؟

  توجه داشته باشید دوره آموزش گوهر تراشی هیچگونه پیش نیازی نداشته و افرادی که هیچ گونه اطلاعاتی در مورد گوهر تراشی ندارند نیز می تواند در این دوره شرکت کنند. مباحث این دوره آموزشی به گونه ای طراحی شده است که تمام مباحث از 0 تا 100 از مبتدی تا حرفه ای با تمامی فوت و فن ریز و درشت گوهر تراشی در این دوره آشنا خواهید شد.

  انواع تکنیک‌های گوهر تراشی

  تامبل کردن سنگ ها

  این تکنیک کار به روشی ساده و مقرون به صرفه انجام می شود. در این روش سنگ‌هایی که هنوز بریده نشده‌اند در استوانه‌ای چرخان قرار می‌گیرند. این سیلندر، مجهز به ساینده‌های مناسب می‌باشد. این سنگ‌ ها تا زمانی که کاملا صیقلی به نظر برسند و سطح آنها به درستی صیقل داده شود در این محفظه باقی می‌مانند.

  تراش مهندسی سنگ ها

  در تراش مهندسی، سنگ مورد نظر صیقل داده و برش داده می‌شود. به عبارت دیگر در این تکنیک سنگ به صورت زاویه دار بریده می‌شود و حاصل آن یک سنگ قیمتی با سطح صاف، تمیز و براق است.

  تراش گوهر

  سنگ‌های قیمتی به دو صورت تراشیده می‌شوند: تراش ساده و برش زاویه دار. در روش ساده گرد، محدب، منحنی و غیره تولید می‌کند. اما در روش زاویه دار سنگ‌های قیمتی را با دستگاه مخصوص کار می کنند و تراش می‌دهند. روش زاویه‌ای بر قیمت و ارزش سنگ قیمتی می‌افزاید. زیرا در نهایت جواهر خیره کننده و جذاب‌تری خواهیم داشت که سرشار از روحیه خلاقیت است.

  سوراخ کاری در سنگ ها

  در این تکنیک سوراخ‌ها و حفره‌هایی در سنگ قیمتی با استفاده از مته‌هایی با نوک الماس ایجاد می‌شود. بدین ترتیب با استفاده از آب زیاد، سرعت کم و فشار کم، سوراخ‌های لازم را ایجاد می‌کنند و در نهایت با خمیر الماس یا محفظه لاستیک سیلیکونی تمیز می‌کنند تا نگین‌ها به حد مطلوب برسند.

  تراش هنری سنگ‌ها

  این تکنیک زوایای ظریف‌تر و فرآیند دشوارتری دارد. زیرا در این روش تراش گوهر باید دارای مهارت، خلاقیت، بردباری و ظرافت باشد. به عبارت دیگر تمرکز و دقت در این روش از ارکان اصلی دستیابی به یک برنامه قابل قبول محسوب می‌شود. همچنین از آنجایی که آن را نوعی کنده کاری هنری می‌دانند، نقوش زیبایی بر روی سنگ حک شده است. سپس آن را می‌تراشند.

  تراش کابوشن چیست؟

  این روش یکی از رایج‌ترین روش‌های تراش سنگ‌های قیمتی است. کابوشن کف صاف و رویه گرد دارد. این روش کار، کمی پیچیده‌تر و زمان‌بر است و برای رسیدن به نتیجه دلخواه باید زمان و انرژی بیشتری صرف کنید. این تکنیک همچنین از تجهیزات مدرن و قدرتمندتری استفاده می‌کند. در این تکنیک ابتدا باید یک سطح (انگشتر، گوشواره، مدال، دستبند) را انتخاب کرده و یک سنگ قیمتی را روی آن قرار دهید. سپس سنگ مورد نظر را برش دهید و این کار را ادامه دهید تا نگین شکل و نقش مورد نظر را پیدا کند و در نهایت آن را در دستگاه سنگ شکن و سنگ بری قرار دهید.

  بازارکار طلا و گوهر تراشی

  امروزه، هنر گوهر تراشی بسیار ارزشمند است و به یک شغل پرسود برای فارغ التحصیلان این رشته و سایر افراد در تمام سطوح سواد تبدیل شده است! در این حرفه مهمترین اصل اشتیاق، انگیزه، علاقه و خلاقیت است. هر فردی در هر سنی می‌تواند دوره گوهر تراشی را آموزش ببیند و جدا از لذت بردن از، غوطه ور شدن در دریاچه رنگ‌های انرژی زا، درآمد کافی کسب کند. با افزایش علاقه عمومی به استفاده از سنگ‌ها، اعم از تزئینی و درمانی، این بازار نیز رونق زیادی پیدا کرده است. بنابراین، می‌توان به وضوح تشخیص داد که بازار تراش سنگ‌های قیمتی بسیار رونق و سودآور شده است. از جمله هنرهایی که امروزه تقاضای زیادی دارند و بازار پر سودی دارند می‌توان به هنر گوهر تراشی سنگ‌های قیمتی اشاره کرد. دلیل این امر رشد علاقه مردم به انواع سنگ‌ها اعم از تزئینی و درمانی است. امروزه با آموزش گوهر تراشی می‌توان به سنگ‌های ساده و خام شکل و زاویه‌ای خیره کننده و شگفت انگیز داد و اثری منحصر به فرد خلق کرد.

  آموزش جامع گوهر تراشی از 0 تا 100

  ورود به این دوره گوهر تراشی بدون محدودیت جنسیتی و سنی است و هر فردی که تمایل، انگیزه و اشتیاق داشته باشد می‌تواند وارد این رشته شود. علاوه بر این، این حرفه نیازی به آموزش طولانی مدت ندارد و هر فردی می‌تواند در مدت زمان کوتاهی، دوره گوهر تراشی را بیاموزد و حتی از خانه شروع به کسب درآمد کند. این رشته نه تنها در ایران محبوبیت دارد بلکه در سرتاسر جهان طرفداران خود را دارد و به صنعتی رو به رشد تبدیل شده است. همچنین اگر فردی خلاق هستید می‌توانید با ایجاد یک طراحی منحصر به فرد به برندی برای این حوزه تبدیل شوید. میل مردم به این زیور به ویژه بانوان، بازار این هنر را فوق العاده گرم و رونق بخشیده است و این از تقاضای بازار مشهود است.

  درآمد گوهر تراشی

  میزان درآمد افراد پس از گذراندن دوره آموزش گوهر تراشی و ورود به بازار کار به مهارت و دقت آنها بستگی دارد. ظرافت برش، عمق، بافت و زوایای سنگ‌ها به مهارت تراش جواهر بستگی دارد. بنابراین ممکن است درآمد این افراد متفاوت باشد. به طور کلی درآمد یک گوهرتراش در ایران از 15 میلیون تومان در ماه شروع می‌شود و بسته به تجربه و مهارت او افزایش می‌یابد که در مقایسه با هزینه دوره گوهرتراشی عدد ناچیزی است. هر چه بیشتر به انواع تراش، ابزار تراش، پولیش و … تسلط داشته باشد، می‌تواند کارهای ظریف‌تری انجام دهد و درآمد بیشتری کسب کند.

  عوامل موثر در ارزیابی سنگ

  مهارت گوهر تراشی بر ارزش و قیمت نگین بسیار تاثیر می گذارد. علاوه بر این عواملی مانند سرعت، تناسبات هندسی، تقارن، زوایای برش صحیح، پرداخت، ابعاد و عمق قطعات و سطوح نیز از دلایل اصلی جواهرات گرانبها محسوب می‌شوند. از آنجایی که این مواد نقش مهمی در درخشندگی مروارید دارند، عدم تثبیت هر قسمتی می تواند از ارزش نگین بکاهد.

  اهمیت و قدمت حرفه گوهر تراشی

  هنر سنگ تراشی به هزاران سال قبل بر می‌گردد. این سنگ‌های زیبا و درخشان در تمدن‌های باستانی استفاده می‌شدند. هر اثری که با این سنگ‌های قیمتی خلق شود، نماد ایمان و مظهر جایگاه اجتماعی است. هنرمندان و صنعت‌گران هنر خود را در خلاقیت‌های باورنکردنی، از لوازم جانبی صدفی گرفته تا کلاه‌های طناب کنفی و تاج‌های سلطنتی به نمایش می‌گذارند. با گذشت زمان، کشف سنگ‌های قیمتی، فلزات گرانبها، جواهرات و توسعه ابزارهای دستی و فلز، امکان داشتن جواهرات فاخر و ظریف را برای همه فراهم کرد. امروزه جواهرات بی نظیر و فوق العاده‌ای از طلا، نقره و … ساخته می‌شود که با سنگ‌های قیمتی، نیمه قیمتی و مصنوعی که با طراحی منحصر به فرد خود می‌توانند هر سلیقه‌ای را جذب کنند اکنون با هنر و علم سنگ کاری، هر علاقه‌مندی می‌تواند وارد این دنیای شگفت انگیز شود و شروع به بیان خود به گونه‌ای کند که قطعات منحصر به فردی ایجاد کند.

  امروزه از بسیاری از سنگ‌های قیمتی، فلزات گرانبها و مصنوعی در ساخت جواهرات استفاده می‌شود و هرکس با توجه به علاقه و توانایی خود جواهرات مورد علاقه خود را خریداری می‌کند. البته باید بدانیم که هنر سنگ تراش و مهارت آن در ساخت طرح‌های منحصر به فرد می‌تواند زیبایی زیادی به سنگ‌ها بیافزاید و آنها را از نظر ارزش و قیمت متفاوت و گران کند. حکاکی سنگ‌های قیمتی یک هنر بسیار ارزشمند و محبوب است که می‌تواند زندگی مردم را بهبود بخشد. جواهرسازی و تراش جواهرات راه‌ها و تکنیک‌هایی دارد که یک جواهر تراش چیره دست باید بداند. زیرا با دانش کافی می‌تواند آثار خاص‌تری خلق کند. دوره آموزش گوهر تراشی یک کلاس آموزشی جامع برای تسلط کامل بر تراش سنگ‌های قیمتی است. با یادگیری مقدماتی این دوره گوهر تراشی می‌توانید مدارک معتبر در پایان دوره گوهر تراشی داشته باشید و وارد بازار کار گوهرتراشی شوید و در داخل یا خارج از ایران مشغول به کار شوید.

  چرا آموزشگاه برق گستران؟

  علیرغم رشد روزافزون دوره گوهر تراشی و وجود مواد معدنی بسیار غنی، به دلیل نبود دانش کافی و پایین بودن سطح کیفی آموزش گوهر تراشی، کشور ما از رتبه بسیار پایینی در تولید و بیان این هنر برخوردار است. ضمن اینکه ذائقه‌های تکراری سطح پایین نیز به این ضعف دامن زده و کمبود خلاقیت در این هنر نیز رضایت مشتریان را جلب نکرده است و این در حالی است که این سرزمین با وجود این ثروت، دارای پتانسیل رشد فراوان و موثر است. در صورتی که برنامه‌ریزی می‌تواند به منبع شکوفایی اقتصاد ملی تبدیل شود. همچنین با صرف زمان و بکارگیری نیروی کارآمد و متخصص برای کشف معادن و آموزش این هنر می‌توان در سطح وسیعی اشتغال ایجاد کرد. آموزشگاه برق گستران با سال‌ها تجربه در امر آموزش هنر و با اهتمام لازم برای توسعه این هنر، تلاش کرده است تا کلاس‌هایی را با بهترین کیفیت آموزشی با استانداردهای جهانی و با رعایت تمامی اصول برگزار کند. موارد زیر در کلاس گوهر تراشی برق گستران در نظر گرفته می‌شود:

  • بهره گیری از بهترین اساتید
  • استفاده از کامل‌ترین و مدرن ترین تجهیزات
  • داشتن دانش و تجربه کافی در این زمینه
  • برگزاری کلاس گوهر تراشی با تعداد مناسب دانش آموز در مدت 80 ساعت
  • ارائه جامع‌ترین و به روزترین مطالب مرتبط با دوره گوهر تراشی و آموزش فصول کاربردی این رشته مطابق با استانداردهای بین المللی

   

  معرفی دوره

  سرفصل دوره

  ثبت نام

  مزایای دوره

   
   

   

  10 Comments

  1. ehsan گفت:

   وقتتون بخیر
   تو کلاس گوهر تراشی چه مواردی رو یاد میگیریم؟ شهریه دوره تراش سنگ چنده؟

   • هانی گفت:

    تمامی سر فصل هایی که تعلیم داده میشه در همین صفحه قرار گرفته، ولی برای اطمینان می تونین با آموزشکده برق گستران تماس بگیرید.

  2. الهام مدبری گفت:

   سلام، دوره تراش گوهر، همون آموزش تراش سنگ های قیمتیه یا اون متفاوته؟ پس از اتمام دوره مدرک فنی حرفه ای گوهرتراشی می تونیم بگیریم؟

   • hani گفت:

    سلام، بله در واقع دوره تراش سنگ های قیمتی و با ارزش همون آموزش گوهرتراشی است. در صورت شرکت و یادگیری در کلاس می توانید در آزمون فنی حرفه ای شرکت کنید و مدرک بین المللی قابل ترجمه فنی حرفه ای را دریافت کنید.

  3. علی گفت:

   ببخشید در دوره آموزش گوهر تراشی برق گستران کلاس ها چند نفره برگزار می شود؟

   • آتنا لطفی گفت:

    سلام وقت بخیر
    برگزاری دوره‌ها با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش گوهر تراشی انجام می شود.

  4. رضا گفت:

   سلام
   من میخواستم در دوره آموزش گوهر تراشی آموزشگاه برق گستران شرکت کنم و میخوام بدونم که دسترسی آموزشگاه به مترو و brt برای رفت و آمد چگونه است؟
   ممنون میشم راهنمایی کنید.

   • آتنا لطفی گفت:

    سلام وقت بخیر
    دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت‌های مختلف شهر برای هنرجویانی که قصد شرکت در دوره آموزش گوهر تراشی را دارند وجود دارد.

  5. سهند گفت:

   سلام
   ببخشید در این دوره آموزش گوهر تراشی آیا سوراخ کاری هم آموزش داده می شود؟

   • آتنا لطفی گفت:

    سلام وقت بخیر
    بله آموزش سوراخ کاری یکی از سرفصل‌های این دوره آموزش گوهر تراشی می‌باشد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  2 × 2 =