آموزش گوهر تراشی

آموزش عملی در کارگاه مجهز

تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای

هزینه دوره

هزینه دوره: 6500000
5000000

 تاریخ شروع دوره

تاریخ شروع: 5,10,20

مدت دوره

مدت دوره:3 هفته

نام دوره:آموزش گوهر تراشی
هزینه دوره:6,500,000
هزینه دوره با تخفیف :5,000,000
مدت دوره:3 هفته
 
آموزشگاه برق گستران
معرفی دوره آموزش تعمیرات موبایل
 

معرفی دوره آموزش گوهر تراشی


دوره آموزش گوهر تراشی برای افرادی که قصد ورود به بازار کار پرسود طلا سازی را دارند بسیار عالی است. این دوره گوهر تراشی در این آموزشگاه به صورت عملی صفر تا صد آموزش داده می‌شود.

برای یادگیری به صورت حرفه ای، باید آموزش گوهر تراشی را از مبتدی تا حرفه‌ای گذرانده باشید. در همین راستا آموزشگاه گوهر تراشی برق گستران به عنوان یکی از بهترین آموزشگاه‌ها، کلاس‌های آموزش گوهر تراشی را برای کارآموزان بازار کار زیر نظر بهترین اساتید تهران برگزار می‌کند. آموزش گوهر شناسی، آموزش طلا سازی و جواهر سازی، آموزش تعمیرات طلا و جواهر و. . . از مباحث ارائه شده در آموزشگاه برق گستران است.

لازم به ذکر است آموزشگاه برق گستران در پایان دوره گوهر تراشی، گواهینامه معتبری را به کارآموزان ارائه می‌کند که زیر نظر سازمان فنی حرفه‌ای است. همچنین این آموزشگاه پس از اتمام دوره گوهر تراشی با پشتیبانی نامحدود، کارآموزان را همراهی می‌کند.

یکی از دلایل اصلی محبوبیت دوره گوهر تراشی، نبود تجهیزات گران قیمت و سنگین است. به گونه‌ای که بسیاری از افراد با سرمایه کم و ابزار ساده می‌توانند این کار را حتی در منزل انجام دهند.
آموزش گوهرشناسی ،آموزش طلا سازی و جواهر سازی ، آموزش میناکاری طلا و جواهر از دیگر دوره‌های پرطرفدار این آموزشگاه در زمینه طلا و جواهر می‌باشد.

آموزش گوهر تراشی
 
 

سرفصل‌های دوره آموزش گوهر تراشی


آشنایی با انواع سنگ، کانی، بلور، غیر بلور، مایکرو کریستال

معرفی مبانی گوهر تراشی

روش استفاده از جدول مو

چگونگی تشخیص توانایی سختی، شفافیت انواع گوهر و چند رنگی

آموزش دادن طراحی تراش

آموزش دادن نحوه طراحی اشکال اولیه، اشکال فانتزی و اشکال گوهر‌های دامله

آموزش نحوه کار کردن با شابلون‌ها

آموزش نحوه پاکسازی، ارزیابی و جور کردن کلوخه

مشاهده تمام سرفصل ها کوچک کردن
 

ثبت نام دوره آموزش گوهر تراشی

  لطفا شماره تماس را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش مخراج کاریآموزش طلا سازی و جواهر سازیآموزش گوهر شناسیآموزش قلم زنیآموزش آبکاریآموزش گوهر تراشیآموزش فروشندگی طلا و جواهر

  پس از ثبت نام جهت رزرو یا مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

   

  مزایای آموزشگاه گوهر تراشی برق گستران


   
   
   

  تجدید دوره آموزشی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

   
   

  تمامی مراحل آموزش به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می‌گردد

   
   

  اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان

   
   

  برگزاری دوره‌های آموزش گوهر تراشی در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

   
   

  پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره‌های آموزشی

   
   

  دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت‌های مختلف شهر

   
   

  برگزاری دوره‌ها با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش

   
   

  معرفی به سازمان فنی و حرفه‌ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره گوهر تراشی

   
   

  سوالات متداول آموزش گوهر تراشی

  1) روش آموزش گوهر تراشی در این دوره چگونه است؟

  پاسخ :کلیه دوره‌های آموزشی آموزشگاه برق گستران به صورت عملی بوده و با تجهیزات کافی انجام می‌شود.

  2)آیا دوره آموزش گوهرتراشی نیاز به پیش نیاز دارد؟

  پاسخ : خیر شرکت در این دوره آموزشی نیاز به پیش نیاز ندارد.

  3) آیا در این دوره گوهر تراشی داپینگ نیز تدریس می‌شود؟

  پاسخ : بله، آموزش داپینگ از سرفصل‌های این دوره است.

  4) آیا نحوه قواره کردن سنگ‌ها در این دوره گوهر تراشی آموزش داده می‌شود؟

  پاسخ : بله بصورت کامل آموزش داده می‌شود.

  5) آموزشگاه برق گستران چه امکانات برتری نسبت به سایر آموزشگاه ها دارد؟

  پاسخ : پاسخ : مدارک معتبر – کلاس‌های صد در صد عملی و ویژه بازار کار و پشتیبانی بعد از دوره

  آیا بعد از گذراندن دوره آموزش گوهر تراشی مدرک معتبر به ما تعلق می‌گیرد؟

  پاسخ : بله، بعد از دوره مدرکی که کارآموزان دریافت می‌کنند دارای تأئیدیه سازمان فنی و حرفه‌ای می‌باشد.

  برای ثبت نام دوره گوهر تراشی باید حتما حضوری به آموزشگاه مراجعه کنیم؟

  پاسخ : خیر، جهت رفاه حال کارآموزان ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می‌شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  در صورت عدم یادگیری بعد از کلاس گوهر تراشی چه باید کرد؟

  پاسخ : در صورت عدم یادگیری، آموزشگاه بدون اخذ هیچ مبلغی دوره را برای شما تکرار خواهد کرد.

  آیا کلاسی برای شاغلین که تایم آزاد ندارند هم برگزار می‌کنید؟

  پاسخ : بله، کلاس‌های آخر هفته برای کارآموزان محترمی می‌باشد که در طی هفته نمی‌توانند دوره گوهر تراشی را شرکت کنند.

  چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه ما باید دوره گوهر تراشی را در آموزشگاه برق گستران بگذرانیم؟

  پاسخ : زیرا دوره‌های عملی و کارگاه‌های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره‌ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستر :مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی، معرفی به سازمان فنی حرفه‌ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره، دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT، تجدید دوره در صورت عدم یادگیری، پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کار، اقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی، برگزاری کلاس‌ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل، ارائه نرم افزارهای مربوطه و فایل‌های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

   

  آموزش گوهر تراشی

  آیا تا به حال به سنگ‌های قیمتی زیبا و تراشیده شده که نشانه‌های شگفتی دنیا هستند توجه کرده‌اید؟ این جواهرات در واقع یکی از جاذبه‌های خیره کننده هستند.

  آیا می خواهید با یادگیری اصول ساخت جواهرات وارد بازار کار شوید و درآمد کسب کنید؟

  آیا می خواهید بتوانید آموزش گوهر تراشی را گام به گام و از ابتدا یاد بگیرید یک استاد با تجربه حرفه‌ای شوید؟

  آیا دوست دارید بتوانید هر سنگ قیمتی را به هر شکلی که می‌خواهید برش دهید و زیبایی آن را چند برابر کنید؟

  پس تا پایان این مطلب برای آموزش گوهر تراشی همراه ما باشید.

  هنر سنگ تراشی به هزاران سال قبل بر می‌گردد. این سنگ‌های زیبا و درخشان در تمدن‌های باستانی استفاده می‌شدند. هر اثری که با این سنگ‌های قیمتی خلق شود، نماد ایمان و مظهر جایگاه اجتماعی است.

  هنرمندان و صنعت‌گران هنر خود را در خلاقیت‌های باورنکردنی، از لوازم جانبی صدفی گرفته تا کلاه‌های طناب کنفی و تاج‌های سلطنتی به نمایش می‌گذارند.

  با گذشت زمان، کشف سنگ‌های قیمتی، فلزات گرانبها، جواهرات و توسعه ابزارهای دستی و فلز، امکان داشتن جواهرات فاخر و ظریف را برای همه فراهم کرد. امروزه جواهرات بی نظیر و فوق العاده‌ای از طلا، نقره و … ساخته می‌شود که با سنگ‌های قیمتی، نیمه قیمتی و مصنوعی که با طراحی منحصر به فرد خود می‌توانند هر سلیقه‌ای را جذب کنند اکنون با هنر و علم سنگ کاری، هر علاقه‌مندی می‌تواند وارد این دنیای شگفت انگیز شود و شروع به بیان خود به گونه‌ای کند که قطعات منحصر به فردی ایجاد کند.

  امروزه از بسیاری از سنگ‌های قیمتی، فلزات گرانبها و مصنوعی در ساخت جواهرات استفاده می‌شود و هرکس با توجه به علاقه و توانایی خود جواهرات مورد علاقه خود را خریداری می‌کند. البته باید بدانیم که هنر سنگ تراش و مهارت آن در ساخت طرح‌های منحصر به فرد می‌تواند زیبایی زیادی به سنگ‌ها بیافزاید و آنها را از نظر ارزش و قیمت متفاوت و گران کند. حکاکی سنگ‌های قیمتی یک هنر بسیار ارزشمند و محبوب است که می‌تواند زندگی مردم را بهبود بخشد. جواهرسازی و تراش جواهرات راه‌ها و تکنیک‌هایی دارد که یک جواهر تراش چیره دست باید بداند. زیرا با دانش کافی می‌تواند آثار خاص‌تری خلق کند.

  دوره آموزش گوهر تراشی یک کلاس آموزشی جامع برای تسلط کامل بر تراش سنگ‌های قیمتی است. با یادگیری مقدماتی این دوره گوهر تراشی می‌توانید مدارک معتبر در پایان دوره گوهر تراشی داشته باشید و وارد بازار کار گوهرتراشی شوید و در داخل یا خارج از ایران مشغول به کار شوید.

  چرا آموزش گوهر تراشی را در برق گستران بگذرانیم؟

  علیرغم رشد روزافزون دوره گوهر تراشی، و وجود مواد معدنی بسیار غنی، به دلیل نبود دانش کافی و پایین بودن سطح کیفی آموزش گوهر تراشی، کشور ما از رتبه بسیار پایینی در تولید و بیان این هنر برخوردار است. ضمن اینکه ذائقه‌های تکراری سطح پایین نیز به این ضعف دامن زده و کمبود خلاقیت در این هنر نیز رضایت مشتریان را جلب نکرده است و این در حالی است که این سرزمین با وجود این ثروت، دارای پتانسیل رشد فراوان و موثر است. در صورتی که برنامه‌ریزی می‌تواند به منبع شکوفایی اقتصاد ملی تبدیل شود. همچنین با صرف زمان و بکارگیری نیروی کارآمد و متخصص برای کشف معادن و آموزش این هنر می‌توان در سطح وسیعی اشتغال ایجاد کرد. آموزشگاه برق گستران با سال‌ها تجربه در امر آموزش هنر و با اهتمام لازم برای توسعه این هنر، تلاش کرده است تا کلاس‌هایی را با بهترین کیفیت آموزشی با استانداردهای جهانی و با رعایت تمامی اصول برگزار کند. موارد زیر در کلاس گوهر تراشی برق گستران در نظر گرفته می‌شود:

  • بهره گیری از بهترین اساتید
  • استفاده از کامل‌ترین و مدرن ترین تجهیزات
  • داشتن دانش و تجربه کافی در این زمینه
  • برگزاری کلاس گوهر تراشی با تعداد مناسب دانش آموز در مدت 80 ساعت
  • ارائه جامع‌ترین و به روزترین مطالب مرتبط با دوره گوهر تراشی و آموزش فصول کاربردی این رشته مطابق با استانداردهای بین المللی

  بازار طلا و جواهر

  امروزه، هنر گوهر تراشی بسیار ارزشمند است و به یک شغل پرسود برای فارغ التحصیلان این رشته و سایر افراد در تمام سطوح سواد تبدیل شده است! در این حرفه مهمترین اصل اشتیاق، انگیزه، علاقه و خلاقیت است.

  هر فردی در هر سنی می‌تواند دوره گوهر تراشی را آموزش ببیند و جدا از لذت بردن از، غوطه ور شدن در دریاچه رنگ‌های انرژی زا، درآمد کافی کسب کند.

  با افزایش علاقه عمومی به استفاده از سنگ‌ها، اعم از تزئینی و درمانی، این بازار نیز رونق زیادی پیدا کرده است.

  بنابراین، می‌توان به وضوح تشخیص داد که بازار تراش سنگ‌های قیمتی بسیار رونق و سودآور شده است.

  از جمله هنرهایی که امروزه تقاضای زیادی دارند و بازار پر سودی دارند می‌توان به هنر گوهر تراشی سنگ‌های قیمتی اشاره کرد. دلیل این امر رشد علاقه مردم به انواع سنگ‌ها اعم از تزئینی و درمانی است. امروزه با آموزش گوهر تراشی می‌توان به سنگ‌های ساده و خام شکل و زاویه‌ای خیره کننده و شگفت انگیز داد و اثری منحصر به فرد خلق کرد. ورود به این دوره گوهر تراشی بدون محدودیت جنسیتی و سنی است و هر فردی که تمایل، انگیزه و اشتیاق داشته باشد می‌تواند وارد این رشته شود. علاوه بر این، این حرفه نیازی به آموزش طولانی مدت ندارد و هر فردی می‌تواند در مدت زمان کوتاهی، دوره گوهر تراشی را بیاموزد و حتی از خانه شروع به کسب درآمد کند. این رشته نه تنها در ایران محبوبیت دارد بلکه در سرتاسر جهان طرفداران خود را دارد و به صنعتی رو به رشد تبدیل شده است. همچنین اگر فردی خلاق هستید می‌توانید با ایجاد یک طراحی منحصر به فرد به برندی برای این حوزه تبدیل شوید. میل مردم به این زیور به ویژه بانوان، بازار این هنر را فوق العاده گرم و رونق بخشیده است و این از تقاضای بازار مشهود است.

  نحوه آموزش گوهر تراشی از صفر تا صد

  آیا می‌خواهید وارد بازار کار شوید و با آموزش گوهر تراشی درآمد کسب کنید؟ آیا می‌خواهید دوره گام به گام آموزش گوهر تراشی از صفر تا صد را با اساتید مجرب فرا بگیرید؟ دوره آموزش گوهر تراشی آموزشگاه برق گستران، دارای یک کلاس جامع مهارت تراش جواهر است. شما علاقه‌مندان عزیز می‌توانید با تسلط کامل به دوره گوهرتراشی یک دیپلم معتبر بگیرید و وارد این شغل پولساز شوید!

  دوره گوهر تراشی یکی از دوره‌های پرطرفدار و جذاب است که علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرده است. در دوره گوهر تراشی ابتدا انواع سنگ‌های قیمتی آموزش داده می‌شود. در کلاس‌ گوهر تراشی، هنرجویان نحوه پرداخت و تراش سنگ‌های کمیاب و قیمتی را یاد می‌گیرند. تراش سنگ‌های قیمتی کاری بسیار قدیمی است، حتی انسان‌های اولیه نیز سنگ‌های قیمتی را تراشیده اند.

  درآمد گوهر تراشی

  میزان درآمد افراد پس از گذراندن دوره آموزش گوهر تراشی و ورود به بازار کار به مهارت و دقت آنها بستگی دارد. ظرافت برش، عمق، بافت و زوایای سنگ‌ها به مهارت تراش جواهر بستگی دارد. بنابراین ممکن است درآمد این افراد متفاوت باشد. به طور کلی درآمد یک گوهرتراش در ایران از 15 میلیون تومان در ماه شروع می‌شود و بسته به تجربه و مهارت او افزایش می‌یابد. هر چه بیشتر به انواع تراش، ابزار تراش، پولیش و … تسلط داشته باشد، می‌تواند کارهای ظریف‌تری انجام دهد و درآمد بیشتری کسب کند.

  دوره گوهر تراشی برای چه کسانی مناسب است؟

  دوره آموزش گوهر تراشی مناسب افرادی است که به سنگ‌های تزئینی علاقه دارند. بهتر است دانشجویان زمین شناسی برای افزایش دانش خود این دوره آموزش گوهر تراشی را بگذرانند. یکی دیگر از دلایلی که دوره آموزش گوهرتراشی طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است، درآمد بالای این رشته است. کسب درآمد در این زمینه بسیار آسان است و نیاز به سرمایه اولیه ندارد اما برای شروع به ابزارهایی نیاز دارید که هزینه کمی داشته باشند.

  عوامل موثر در ارزیابی سنگ

  مهارت گوهر تراشی بر ارزش و قیمت نگین بسیار تاثیر می گذارد. علاوه بر این عواملی مانند سرعت، تناسبات هندسی، تقارن، زوایای برش صحیح، پرداخت، ابعاد و عمق قطعات و سطوح نیز از دلایل اصلی جواهرات گرانبها محسوب می‌شوند. از آنجایی که این مواد نقش مهمی در درخشندگی مروارید دارند، عدم تثبیت هر قسمتی می تواند از ارزش نگین بکاهد.

  آموزشگاه گوهرتراشی برق گستران

  با توجه به رشد و توسعه این حرفه در ایران، آموزشگاه‌های زیادی اقدام به برگزاری دوره‌های آموزش گوهرتراشی کرده‌اند. اما آیا کیفیت کلاس‌های تراش گوهر تراشی در این مدارس یکسان است؟ آیا این آموزشگاه‌ها از مربیان مجرب در دوره گوهرتراشی استفاده می‌کنند؟ انتخاب آموزشگاه بسیار مهم است زیرا انتخاب اشتباه باعث اتلاف وقت و هزینه می‌شود. با کمی تحقیق متوجه خواهید شد که آموزشگاه گوهر تراشی با سال ها تجربه در آموزش هنر و اهتمام به توسعه این هنر، کلاس تراش سنگ های قیمتی را با بهترین کیفیت آموزشی مطابق با استانداردهای بین المللی برگزار کرده است. آموزشگاه گوهرتراشی برق گستران هنرجویان را از شرکت در کلاس و آموزشگاه گوهرتراشی دیگر بی نیاز می کند.

   

  مزایای آموزشگاه گوهرتراشی برق گستران

  • از اساتید برجسته و مجرب بهره مند شوید
  • مجهز به انواع تجهیزات
  • پشتیبانی نامحدود
  • امکان بازآموزی رایگان در صورت عدم یادگیری
  • ارائه مدارک معتبر و بین المللی
  • خوابگاه برای آسایش دانشجویان
  • دسترسی سریع و راحت به مدرسه با وسایل نقلیه عمومی

  انواع تکنیک‌های گوهر تراشی

  تامبل کردن سنگ ها

  این تکنیک کار به روشی ساده و مقرون به صرفه انجام می شود. در این روش سنگ‌هایی که هنوز بریده نشده‌اند در استوانه‌ای چرخان قرار می‌گیرند. این سیلندر، مجهز به ساینده‌های مناسب می‌باشد. این سنگ‌ ها تا زمانی که کاملا صیقلی به نظر برسند و سطح آنها به درستی صیقل داده شود در این محفظه باقی می‌مانند.

  تراش مهندسی سنگ ها

  در تراش مهندسی، سنگ مورد نظر صیقل داده و برش داده می‌شود. به عبارت دیگر در این تکنیک سنگ به صورت زاویه دار بریده می‌شود و حاصل آن یک سنگ قیمتی با سطح صاف، تمیز و براق است.

  تراش گوهر

  سنگ‌های قیمتی به دو صورت تراشیده می‌شوند: تراش ساده و برش زاویه دار. در روش ساده گرد، محدب، منحنی و غیره تولید می‌کند. اما در روش زاویه دار سنگ‌های قیمتی را با دستگاه مخصوص کار می کنند و تراش می‌دهند. روش زاویه‌ای بر قیمت و ارزش سنگ قیمتی می‌افزاید. زیرا در نهایت جواهر خیره کننده و جذاب‌تری خواهیم داشت که سرشار از روحیه خلاقیت است.

  سوراخ کاری در سنگ ها

  در این تکنیک سوراخ‌ها و حفره‌هایی در سنگ قیمتی با استفاده از مته‌هایی با نوک الماس ایجاد می‌شود. بدین ترتیب با استفاده از آب زیاد، سرعت کم و فشار کم، سوراخ‌های لازم را ایجاد می‌کنند و در نهایت با خمیر الماس یا محفظه لاستیک سیلیکونی تمیز می‌کنند تا نگین‌ها به حد مطلوب برسند.

  تراش هنری سنگ‌ها

  این تکنیک زوایای ظریف‌تری دارد و فرآیند دشوارتری دارد. زیرا در این روش تراش گوهر باید دارای مهارت، خلاقیت، بردباری و ظرافت باشد. به عبارت دیگر تمرکز و دقت در این روش از ارکان اصلی دستیابی به یک برنامه قابل قبول محسوب می‌شود. همچنین از آنجایی که آن را نوعی کنده کاری هنری می‌دانند، نقوش زیبایی بر روی سنگ حک شده است. سپس آن را می‌تراشند.

  تراش کابوشن چیست؟

  این روش یکی از رایج‌ترین روش‌های تراش سنگ‌های قیمتی است. کابوشن کف صاف و رویه گرد دارد. این روش کار، کمی پیچیده‌تر و زمان‌بر است و برای رسیدن به نتیجه دلخواه باید زمان و انرژی بیشتری صرف کنید. این تکنیک همچنین از تجهیزات مدرن و قدرتمندتری استفاده می‌کند. در این تکنیک ابتدا باید یک سطح (انگشتر، گوشواره، مدال، دستبند) را انتخاب کرده و یک سنگ قیمتی را روی آن قرار دهید. سپس سنگ مورد نظر را برش دهید و این کار را ادامه دهید تا نگین شکل و نقش مورد نظر را پیدا کند و در نهایت آن را در دستگاه سنگ شکن و سنگ بری قرار دهید.

   

  معرفی دوره

  سرفصل دوره

  ثبت نام

  مزایای دوره

   
   

   

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 0 میانگین: 0]

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.