آموزش تعمیرات لپ تاپ

آموزش تعمیر لپ تاپ عملی در کارگاه مجهز

تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای

هزینه دوره

هزینه دوره: 6400000
4500000

 تاریخ شروع دوره

تاریخ شروع: ۱و۱۵

مدت دوره

مدت دوره:یک ماه

نام دوره:آموزش تعمیرات لپ تاپ
هزینه دوره:6,400,000
هزینه دوره با تخفیف :4,500,000
مدت دوره:یک ماه
 
آموزشگاه برق گستران
معرفی دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ
 

معرفی دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ


آموزش تعمیرات لپ تاپ یکی از پردرآمدترین دوره‌های آموزشی در صنعت تعمیرات کامپیوتر و موبایل می‌باشد. لپ تاپ‌ها به دلیل داشتن تمام امکانات کامپیوترهای رو میزی و قابل حمل بودن، معمولا به کامپیوترهای رومیزی ترجیح داده می‌شوند و همین موضوع باعث استفاده گسترده از لپ تاپ‌ها شده است. با توجه به افزایش روز افزون قیمت لپ تاپ، بازار کار تعمیرات وسایل الکترونیک از جمله لپ تاپ و گوشی نسبت به گذشته رونق فراوانی گرفته است. با توجه به بازار کار خوب تعمیر لپ تاپ، آموزشگاه برق گستران با تکیه بر متخصصین مجرب خود دوره آموزش تعمیر لپ تاپ در تهران را به صورت کاملا عملی برگزار می‌نماید.

هدف اصلی از برگزاری دوره های آموزش تعمیرات لپ تاپ ارسال نیروی کار متخصص به بازار کار لپ تاپ می‌باشد. آموزش تعمیرات مدار CPU ،  usb و  باطری لپ تاپ و . . . از جمله مطالبی است که در دوره تعمیرات لپ تاپ آموزش داده می‌شود. همچنین کارآموزان می‌توانند در انتهای دوره، با مشاوره اساتید به راحتی به بازار کارتعمیرات لپ تاپ وارد شوند و از پشتیبانی نامحدود آموزشگاه برق گستران نیز برخوردار شوند.

با گذراندن دوره‌ آموزش تعمیر لپ تاپ آموزشگاه برق گستران به صورت اصولی استاد شوید و از درآمد قابل توجهی برخوردار خواهید شد! آموزش تعمیر لپ تاپ بر اساس جدیدترین متدهای خارجی زیر نظر استاد مجرب و تمرین بر روی 100 مدل لپ تاپ آسیب دیده و سالم به صورت کاربردی صورت می گیرد.

آموزش تخصصی تعمیرات لپ تاپ از صفر تا صد در مجتمع فنی برق گستران برگزار شده که یکی از بهترین دوره‌های موجود در مجتمع فنی برق گستران می‌باشد. با توجه به گرانی لپ تاپ‌های موجود و استهلاک بالای لپ تاپ‌ها، آسیب‌های وارده در صورت تماس با آب، ضربه و غیره این رشته از بازار کار بسیار خوبی برخوردار است و می‌توانید پس از گذراندن دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ مدرک دوزبانه را دریافت نمایید. شما می‌توانید از آن برای مهاجرت و کار در کشورهای دیگر نیز استفاده کنید.

دوره تعمیرات لپ تاپ مانند سایر دوره‌های آموزشی به صورت کاملا عملی برگزار می‌شود که کارآموزان پس از اتمام دوره تعمیرات لپ تاپ وارد بازار کار می‌شوند. دوره تعمیر لپ تاپ و کامپیوتر یکی از تخصص‌های فنی برای علاقه‌مندان به دنیای الکترونیک و کامپیوتر است. آموزش تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر باید در مکانی انجام شود که تمامی نکات لازم در خصوص تعمیر و تعویض قطعات سخت افزاری و نصب و رفع مشکلات نصب نرم افزار به صورت عملی آموزش داده شود.

اگر علاقه مند به دوره تعمیر سخت افزار لپ تاپ و کامپیوتر، نصب نرم افزار و عیب یابی فنی در این زمینه هستید، دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ و کامپیوتر آموزشگاه برق گستران برای هنرجویان، ممکن است فرصت بسیار خوبی برای شما باشد.

آموزش تعمیرات لپ تاپ
 
 

سرفصل های دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ


آموزش الکترونیک عمومی برای درک بهتر سر فصل‌ها

توانايي تشخيص و بررسي مكانيزم ابزار و تجهیزات کارگاه الکترونیک

توانايي تشخيص و بررسي مكانيزم قطعات لپ تاپ برای یادگیری بهتر

آشنایی کامل با شدت جریان، ولتاژ،فرکانس و سیگنال، پیک، نیمه هادیها، عملکرد پاور – کار با تستر، ولتاژگیری، عملکرد مولتی متر، SMD، PCB، فیوز، سلف، خازن، مقاومت، دیود – ترانزیستور، IC – کریستال

شناخت کامل اجزای مادربردPC – بلوک دیاگرام

شناخت کامل اجزای مادر برد لپ تاپ – بلوک دیاگرام

شناخت کامل در VRM مدارPC و لپ تاپ

شناخت کامل فارم- فاز گرافیک – مدار فرکانس

آموزش ولتاژگیری نواحی مختلف در PC و لپ تاپ

کار با ZM

آموزش کار با POST CARD در PC و لپ تاپ

آموزش کار با CPU مجازی در PC و لپ تاپ

آموزش عیب یابی پل شمالی و جنوبی در PC و لپ تاپ

آموزش عیب یابی IO – پروگرام بایوس

مشاهده تمام سرفصل ها کوچک کردن
 

ثبت نام دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش تعمیرات لپ تاپآموزش تعمیرات موبایلآموزش تعمیرات نرم افزار موبایلآموزش پروگرام هارد موبایلآموزش تعمیرات تبلت

  پس از ثبت نام جهت رزرو یا مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

   

  مزایای دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ


   
   
   

  تجدید دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

   
   

  تمامی مراحل آموزش تعمیرات لپ تاپ به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می‌گردد

   
   

  اقامت در خوابگاه آموزشگاه تعمیرات لپ تاپ برای کارآموزان شهرستان

   
   

  برگزاری دوره های آموزش نعمیرات تاپ در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

   
   

  پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره های آموزش تعمیرات لپ تاپ

   
   

  دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت‌های مختلف شهر

   
   

  برگزاری دوره ها با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش تعمیرات لپ تاپ

   
   

  معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره تعمیرات لپ تاپ

   
   

  سوالات متداول آموزش تعمیرات لپ تاپ

  1) آیا توضیحی راجع به اصطلاحات پرکاربرد در زمینه دوره تعمیرات لپ تاپ در ابتدا داده می‌شود؟

  پاسخ : بله تمامی اصطلاحات پر کاربرد به طور کامل در دوره تعمیرات لپ تاپ گفته می‌شود.

  2) آیا تعمیرات کارت گرافیک از مباحث دوره تعمیرات لپ تاپ است؟

  پاسخ : بله تعمیرات کارت گرافیک از صفر تا صد در این دوره تعمیرات لپ تاپ آموزش داده می‌شود.

  3) عملکرد مدار پل شمالی و جنوبی به چه شکل است؟

  پاسخ : تشریح عملکرد مدار پل شمالی و پل جنوبی برای PC و لپ تاپ دراین دوره تعمیرات لپ تاپ به طور مفصل مورد بررسی قرار می‌گیرد.

  4) آیا 1/0 زدن هم در این دوره تعمیرات لپ تاپ آموزش داده می‌شود؟

  پاسخ : بله 1/0 زدن در PC و لپ تاپ از مباحث مهم این دوره تعمیرات لپ تاپ می‌باشد.

  5) تعمیر کدام یک از مدارهای لپ تاپ در دوره تعمیرات لپ تاپ آموزش داده می‌شود؟

  پاسخ : عیب یابی و تعمیر مدار BSD (بلو اسکرین)، مدار SB (استندبای)،مدار RST (ریست) ، مدار RST (ریست) ، مدار RAM،مدار USB، مدار LAN ،مدار Audio ،مدار Lvos – Light و…. به طور کامل در این دوره تعمیرات لپ تاپ آموزش داده می‌شود.

  برای ثبت نام باید حتما حضوری به آموزشگاه تعمیرات لپ تاپ مراجعه کنیم؟

  پاسخ : خیر، جهت رفاه حال کارآموزان ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می‌شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  کلاس آموزش تعمیرات لپ تاپ ثابت چند نفره می‌‌باشد؟

  پاسخ : تمام دوره های آموزشگاه برق گستران بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می‌شود، که کلاس‌های گروهی بین 4 تا 6 نفر می‌باشد.

  آیا بعد از گذراندن دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ مدرک معتبر به ما تعلق می‌گیرد؟

  پاسخ : بله، بعد از دوره تعمیرات لپ تاپ مدرکی که کارآموزان دریافت می‌کنند دارای تأییدیه سازمان فنی و حرفه‌ای می‌باشد.

  آیا کلاسی برای شاغلین که تایم آزاد ندارند هم برگزار می‌کنید؟

  پاسخ : بله، کلاس‌های آخر هفته برای کارآموزان محترمی می‌باشد که در طی هفته نمی توانند دوره تعمیرات لپ تاپ را شرکت کنند.

  چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه تعمیرات لپ تاپ ما باید دوره تعمیرات لپ تاپ را در آموزشگاه برق گستران را بگذرانیم؟

  پاسخ : زیرا دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه تعمیرات لپ تاپ ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستران :مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه‌ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره، دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT، تجدید دوره در صورت عدم یادگیری، پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کار، اقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی، برگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل، ارائه نرم افزارهای مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

   

  آموزش عملی تعمیر لپ تاپ + مدرک بین المللی

  در چند سال اخیر شاهد جایگزین شدن لپ تاپ به جای کامپیوترها هستیم. لپ تاپ‌ها به دلیل قابل حمل بودن، کوچک بودن و بسیاری از مزایای دیگر، امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. به دنبال افزایش استفاده از لپ تاپ، نیاز به مراکز خدمات رسانی در زمینه دوره تعمیرات لپ تاپ نیز بیشتر خواهد شد. از طرفی تعمیر لپ تاپ کار هر کسی نیست و تنها تعمیرکاران حرفه که آموزش عملی و اصولی تعمیرات لپ تاپ سپری کرده اند، می‌توانند از پس تعمیر این دستگاه بر آیند. این موارد به خوبی نشان می‌دهد که بازار کار تعمیرات قطعات کامپیوتر و لپ تاپ عالی بوده و در صورت سپری کردن دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ به صورت حرفه‌ای و تخصصی می‌توانید صاحب یک شغل عالی، پولساز، تخصصی و آینده‌دار شوید.

  دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ برای افراد متخصص، مبتدی یا با تجربه در نظر گرفته شده است. اگر درک درستی از فیزیک و الکترونیک داشته باشید، این دوره مفید خواهد بود. این دوره تعمیرات لپ تاپ به عنوان یادگیری از طریق انجام و تمرکز بر روی علائم و مناطق مشکل دار لپ تاپ مدرن طراحی شده است. این دوره برای کسانی که علاقه‌مند به تعمیر لپ تاپ خود هستند یا می خواهند آن به عنوان شغل آینده خود دنبال کنند، مناسب است. این دوره آموزشی تعمیر لپ تاپ به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید که چگونه لپ تاپ خراب می‌شود و چگونه آن را عیب یابی و مشکلات را به طور کامل رفع کنید.

  ما بخش‌های زیادی را مرور می‌کنیم که به شما نشان می‌دهد چه ابزاری برای کار مورد نیاز است، و چگونه یک لپ‌تاپ را جدا کنید و دوباره سرهم کنید، اجزای مادربرد را شناسایی کنید و چگونه یک قطعه را لحیم کاری کنید. با اتمام این دوره آموزشی به مهارت‌های مورد نیاز برای تعمیر لپ تاپ تسلط کافی خواهید داشت.

  سازمان فنی حرفه‌ای یکی از معتبرترین مراکز در کشور است که دوره‌های گوناگون فنی را برگزار کرده و با ارائه مدرک معتبر افراد را برای ورود به بازار کار آماده می‌کند. اما در بعضی از رشته‌های فنی، این سازمان مسئولیت برگزاری دوره و ارائه دادن مدرک را به آموزشگاه‌های آزادی که زیر نظر این سازمان فعالیت دارند واگذار کرده است. دوره تعمیرات لپ تاپ نیز یکی از این دوره‌ها است، بنابراین اگر قصد آموزش تعمیرات لپ تاپ فنی حرفه‌ای را دارید بایستی این دوره تعمیر لپ تاپ را در یکی از این مراکز سپری کنید.

  آموزشگاه تعمیرات لپ تاپ برق گستران یکی از این مراکز بوده و مجوز لازم را از این سازمان برای برگزاری دوره تعمیرات لپ تاپ فنی حرفه‌ای دریافت نموده است. این مجتمع آموزشی ضمن آموزش تعمیرات لپ تاپ به طور کامل پس از اتمام دوره تعمیر لپ تاپ یک مدرک فنی حرفه‌ای تعمیرات لپ تاپ به شما عزیزان ارائه می‌دهد. این مدرک دو زبانه بوده و در کشور از اعتبار خوبی برخوردار می باشد.

  آموزش فوق تخصصی تعمیرات مادربرد لپ تاپ

  آموزش تعمیرات عملی کامپیوترهای رومیزی PC

  با وجود اینکه نتایج آمار نشان می‌دهد که تقاضا برای خرید لپ تاپ در سالهای اخیر افزایش داشته است اما همچنان کامپیوترهای خانگی طرفداران خود را دارد و شاهد استفاده از کامپیوتر در مکان‌های بسیار از قبیل ادارات هستیم. بنابراین آموزش تعمیرات کامپیوتر یکی از موضوعات مهم دیگری است که در صورتی که قصد ورود به بازار کار  تعمیرات لپ تاپ را دارید باید به آن مسلط شوید. در دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ آموزشگاه برق گستران علاوه بر آموزش صفر تا صد تعمیرات لپ تاپ، نحوه عیب‌یابی و تعمیر کامپیوتر نیز به طور کامل به شما آموزش داده می‌شود و در پایان دوره می‌‌توانید انواع مدل‌ها و برندهای لپ تاپ و کامپیوتر و pc را به صورت تخصصی تعمیر و عیب یابی کنید.

  سایر دوره های پر طرفدار : آموزش تعمیرات مادربرد و کارت گرافیک

  آموزش تعمیرات لپ تاپ سونی، لنوو، ایسوس، hp

  لپ تاپ‌ها انواع، مدل‌ها و برندهای گوناگونی دارند. سونی، ایسوس، اچ پی، لنوو، دل برخی از برندهای پرطرفدار لپ تاپ هستند و افراد بسیاری از این برندهای لپ تاپ استفاده می‌کنند. بنابراین شما به عنوان تعمیرکار لپ تاپ باید بتوانید انواع برندهای لپ تاپ را عیب یابی و تعمیر کنید. دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ آموزشگاه برق گستران به گونه‌ای است که شما بتوانید پس از اتمام دوره تعمیر لپ تاپ مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری را در انواع مدل‌ها و برندها عیب یابی و تعمیر نمایید. آموزش تعمیر لپ تاپ سونی، اچ پی، ایسوس، لنوو و غیره در این دوره تعمیر لپ تاپ به طور کامل آموزش داده می شود.

  چرا در دوره تعمیرات لپ تاپ شرکت کنیم؟

  همانطور که اشاره شد لپ تاپ‌ها از قطعات گوناگونی تشکیل شده‌اند و تعمیر این دستگاه امری تخصصی بوده و به مهارت بالایی احتیاج دارد. امروزه با گسترش اینترنت و شبکه‌های اجتماعی شاهد افزایش جزوات دوره تعمیرات لپ تاپ، فیلم آموزش تعمیر لپ تاپ و کتاب‌های آنلاین هستیم، اما آیا واقعا با خواندن کتاب، جزوه یا مشاهده فیلم آموزشی می توان بر روی تمام مباحث تعمیرات لپ تاپ را فرا گرفت؟ دقت داشته باشید بخش مهم در آموزش تعمیرات لپ تاپ تمرین و کار عملی است. آیا در این روش‌های یادگیری به شما فرصت کار و تمرین عملی داده می‌شود. بدون شک جواب خیر است.

  اگر به دنبال آموزش صفر تا صد تعمیرات لپ تاپ هستید و می‌خواهید به عنوان تعمیرکار وارد بازار کار شده و حرفی برای گفتن داشته باشید باید روشی را برای یادگیری انتخاب کنید که امکان تمرین و کار عملی وجود داشته باشد. شرکت در دوره های آموزشی تعمیرات لپ تاپ آن هم در یک آموزشگاه حرفه ای و مطمئن یکی از بهترین روش‌هایی است که از طریق آن می‌توانید به صورت عملی آموزش صفر تا صد دوره تعمیرات لپ تاپ را ببینید. در این دوره به صورت گام به گام نحوه عیب یابی و تعمیر لپ تاپ به صورت تئوری و عملی آموزش داده می‌شود.

  بهترین آموزشگاه تعمیرات لپ تاپ

  هنگام انتخاب آموزشگاه تعمیرات لپتاپ به چه نکاتی بایستی توجه کرد؟

  توصیه می‌کنیم هنگام انتخاب آموزشگاه تعمیرات لپ تاپ تنها قیمت دوره آموزشی را ملاک و معیار خود قرار ندهید. زیرا برخی از مراکز آموزشی، اقدام به آموزش رایگان تعمیرات لپ تاپ کرده‌اند یا این دوره را با قیمتی بسیار پایین برگزار می‌نمایند اما متاسفانه تنها به صورت سطحی به تعمیر لپ تاپ پرداخته و تنها زمان شما را به هدر می‌دهند. جامع بودن سرفصل‌های آموزشی، آموزش عملی متناسب با بازارکار، آموزش نحوه باز و بسته کردن انواع لپ تاپ، آموزش برداشتن و گذاشتن قطعات برخی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که یک دوره آموزش تخصصی تعمیرات لپ تاپ بایستی به آن بپردازد.

  علاوه بر این آموزش تعمیرات لپ تاپ بایستی توسط افراد ماهر و با تجربه به هنرجویان منتقل شود، اگر استاد دوره، مهارتی در زمینه  تعمیرات لپ تاپ نداشته باشد یا قدرت بیان خوبی نداشته و نتواند به خوبی مفاهیم را انتقال دهد یادگیری به خوبی صورت نگرفته و نمی‌توانید در بازار کار حضور موفقی داشته باشید. علاوه بر این موارد اعتبار آموزشگاه موضوع مهم دیگری است که باید آن را در نظر بگیرید توصیه می‌کنیم آموزشگاهی را برای گذراندن آموزش تعمیر لپ تاپ انتخاب کنید که مجوز لازم را از فنی حرفه‌ای داشته باشد.

  به عبارتی دیگر حین انتخاب آموزشگاه معتبر برای سپری کردن دوره آموزشی تعمیرات لپ تاپ در گام اول سعی کنید به میزان رضایت هنزجویان قبلی توجه داشته باشید. قیمت بالا و پایین دوره های آموزشی بیان گر کیفیت کلاس آموزشی نبوده و نمی تواند معیاری برای سنجش کیفیت دوره های آموزشی باشد. از این رو بررسی سوابق اساتید و میزان رضایت هنرجویان می تواند به شما عزیزان در انتخاب آموزشگاه معتبر کمک کند.

  بهترین آموزشگاه تعمیرات لپتاپ چه خصوصیاتی دارد؟

  حال ممکن است برای شما عزیزان این سوال مطرح شود که یک آموزشگاه معتبر دارای چه ویژگی هایی می باشد؟

  دقت فرمایید یک آموزشگاه معتبر بایستی قیمت تمامی دوره های آموزشی خود را منصفانه معین کند تا هنرجویان بتوانند به راحتی دوره ی آموزشی مورد علاقه خود را سپری کنند. همچنین تمامی دوره های آموزشی بایستی در کارگاه های مجهز به صورت کاملا عملی زیر نظر شخصی صورت گیرد که با تمام فوت و فن های زیر و درشت آن رشته آگاه بوده و دارای چندین سال تجربه در بازار کار می باشد.

  اینگونه قادر خواهد بود تا تجربیات و دانش خود را در آن حوزه کاری به هنرجویان منتقل کند. علاوه بر این مورد، آموزشگاه های معتبر از جمله آموزشگاه برق گستران زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور فعالیت کرده و در صورت سپری کردن دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ و کسب نمره قبولی در امتحان پایان ترم، مدرک بین المللی دو زبانه برای شما صادر خواهد شد. با داشتن چنین مدرکی، کارفرمایان به راحتی به مهارت و دانش شما اطمینان کرده و فرصت های شغلی بیشماری برای شما به وجود خواهد آمد. همچنین می توانید با داشتن مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ای برای مهاجرت به کشورهای توسعه یافته اقدام نمایید.

  آموزش حضوری تعمیرات لپ تاپ

  در دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ با چه مباحثی آشنا می شویم؟

  در طول آموزش تعمیرات لپ تاپ در مرکز برق گستران شما با این مطالب آشنا خواهید شد:

  تمیز کردن سیستم خنک کننده. جایگزینی خمیر حرارتی

  تعویض فن خنک کننده

  درپوش‌های لولای لپ تاپ را تعویض کنید

  تعمیر یا تعویض صفحه کلید

  تعمیر یا تعویض تاچ پد

  تعمیر کاور لپ تاپ

  نصب وای فای و سایر ماژول‌های توسعه

  چشمک زدن یا جایگزینی ماتریس

  مبانی مهندسی رادیو

  اجزای رادیویی روی مادربرد: مقاومت، خازن، دیود، سلف، ترانزیستور، سیم پیچ فیلتر

  چیدمان دفترچه یادداشت

  تعیین عناصر معیوب توسط مولتی متر: اندازه گیری مقاومت، زنگ دیود، اندازه گیری افت ولتاژ در مدار

  کنترل کننده‌های مبتنی بر مدولاتور با عرض پالس و ترانزیستورهای اثر میدانی

  جستجو، انتخاب و تأیید عناصر (چوک، خازن، ترانزیستور، دیود و دیود زنر)

  مروری بر فلوچارت های عملکردی

  خواندن نمودارها و دیتاشیت‌ها

  تعمیر نرم افزار

  نصب سیستم عامل ویندوز

  نرم افزار تراشه‌های فلش برنامه نویس BIOS

  فلش یا به روز رسانی بایوس

  آموزش تعمیر مک بوک

  مقدمه‌ای بر Mac OS X، Mac OS: نسخه‌ها، تفاوت‌ها و ارتباط آنها با معماری سخت افزار. نصب Mac OS X. Recovery Mode، ایجاد دستگاه قابل بوت و خطاهای اولیه نصب سیستم عامل

  معماری سخت افزار

  بلوک دیاگرام واحدهای منبع تغذیه، G3Hot 3.42 V

  SMC (کنترل کننده تعبیه شده، EC)

  کنترل کننده شارژ، باتری، MagSafe، MagSafe 2، PSU برق

  SMBus

  GPU، LCD، LVDS/eDP

  لوازم جانبی داخلی: صفحه کلید و صفحه نمایش، دوربین، WiFi (فرودگاه)، بلوتوث، صدا و غیره

  سنسورهای دما، فن‌های خنک کننده و سرعت سنج ها

  عیوب معمولی، عیوب مهندسی و راه های رفع آنها

  صدمه مکانیکی

  سیل مایعات

  اتصال دستگاه‌های غیر تایید شده و منابع تغذیه

  بوت لودر EFI 

  باز کردن دستگاه

  تفاوت‌های ظریف جداسازی: نوارهای محافظ، حلقه‌های پنهان

  عیب‌یابی MacBook Diagnostics

  درایور مدار ورودی MagSafe 3.42 ولت

  کنترل کننده شارژ و کلید برق ISL6258 / 6259

  تعویض قطعات / مجموعه های معیوب روی برد

  تعویض کانکتورهای جانبی خارجی (USB، Audio)

  تعویض لوازم جانبی داخلی (صفحه کلید، LVDS / eDP، WiFi، بلندگوها، دوربین / ALS)

  تعویض چیپ ویدیویی مک بوک

  عیب یابی واحدها و قطعات معیوب؛

  بازرسی بصری: آثار رطوبت، آسیب مکانیکی، تعمیر در مرکز خدمات شخص ثالث

  بررسی مدارهای منبع تغذیه اولیه و ثانویه؛

  ساختار و اجزای مادربرد: کنترل‌کننده‌ها، تراشه‌ها، پل‌ها، چیپ‌ست‌ها، پایه پردازنده.

  بلوک دیاگرام پارامترهای روشن و برق؛

  مشکلات اصلی کنترل کننده های PWM، انواع ترانزیستورها.

  تعامل بلوک ها و بلوک های خطا؛

  تفاوت در اتصال تراشه تولید کنندگان مختلف؛

  اندازه گیری ولتاژ توسط مولتی متر؛

  تشخیص با اسیلوسکوپ: فاز برق، کنترلر PWM، ROM.

  علامت گذاری استفاده شده از اجزای رادیویی روی مادربرد؛

  پیدا کردن اتصال کوتاه در مادربرد

  درآمد شغل تعمیرات لپ تاپ

  با پیشرفته‌تر شدن جهان، نیاز به تکنسین‌های تعمیر لپ تاپ، دسکتاپ و مک بوک به طور تصاعدی در حال افزایش است. کمبود صنعتگران بسیار زیاد است، زیرا تعداد نسبتا کمی از مراکز آموزشی خرید دوره‌های واقعا حرفه‌ای تعمیر لپ تاپ و سایر تجهیزات کامپیوتری را ارائه می‌دهند. این ترکیب، انتخاب این حرفه را هم از نظر درآمد و ثبات و هم با در نظر گرفتن فرصت‌های شغلی معقول می کند. از آنجایی که شغل تعمیرات لپ تاپ حرفه ای مبتنی بر مهارت و دانش است نمی توان مبلغ مشخصی را به عنوان درآمد اعلام کرد. اما به طور میانگین درآمد یک تعمیرکار لپ تاپ نیمه حرفه ای از 8 میلیون تا 16 میلیون تومان در ماه تخمین زده می شود. البته این ارقام به مهارت، نحوه برخورد با مشتری و تبلیغات بستگی دارد و حتی می توانید درآمدی بیشتر و یا کمتر از ارقام گفته شده داشته باشید.

  بازار کار تعمیرات لپ تاپ چگونه پیش بینی می شود؟

  طبق آمار بزرگترین خرده فروشان تجهیزات کامپیوتری روسیه، بیش از 3 میلیون لپ تاپ در سال 2020 خریداری شده است و با نگاهی به چگونگی توسعه وضعیت بازار، می توانیم با اطمینان ادعا کنیم که این رقم رشد خواهد کرد. در کنار این رقم، تعداد کسانی که نیاز به تعمیر، نگهداری و یا تنظیم لپ تاپ دارند نیز در حال افزایش است. هر ماه صدها هزار نفر به دنبال متخصصین تعمیرات الکترونیک در Yandex و Google هستند.

  علاوه بر این، مؤسسات آموزشی متعدد، سازمان‌های تجاری و غیرانتفاعی، سازمان‌های دولتی – همگی به تکنسین‌های رایانه برای پشتیبانی از زیرساخت‌های خود نیاز دارند. علاوه بر این، همه‌گیری کووید-19 نیز تنظیمات خاص خود را در بازار کار ایجاد کرده است. از آنجایی که افراد بیشتری از خانه کار می کنند و خرید می کنند، تکنسین های تعمیر لپ تاپ همچنان مورد تقاضا هستند. بر اساس آمار دو سال گذشته، می توان انتظار افزایش تعداد مشاغل خالی در منطقه 6 تا 8 درصد را طی 3 سال آینده داشت. این نشان می دهد که حرفه تعمیرکار لپ تاپ در حال ورود به TOP است.

  هزینه ثبت نام در دوره آموزش تعمیر لپ تاپ و خرید مجموعه ای از ابزار. در مورد محل کار هم می‌توانید برای خود کارت ویزیت چاپ کنید و خودتان را معرفی کنید. اینگونه شما تعمیرکار موبایل می‌شوید. اگر شغل خوبی پشت سر دارید و هر روز برای بهبود و گسترش کسب و کار خود گام بردارید، به زودی می‌توانید یک مغازه برای شرکت خود اجاره کنید.

  این موسسه دانشجویی علاوه بر دوره آموزش تعمیر لپ تاپ، در ارائه سایر دوره‌های درآمدزا در بازار کار از جمله آموزش نصب دوربین مدار بسته، آموزش تعمیرات لوازم خانگی، آموزش مهندسی برق ساختمان و غیره پیشرو است. برای اطلاع از لیست کامل بیش از 80 دوره آموزشی به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید یا دوره مورد نظر را در قسمت جستجوی سایت جستجو کنید.

  کار به عنوان تکنسین تعمیر لپ تاپ

  دلایل زیادی به نفع گذراندن دوره تعمیر لپ تاپ وجود دارد و یکی از مهم‌ترین آنها فرصت راه اندازی کسب و کار خود بدون سرمایه گذاری زیاد و هزینه‌های سربار است. کار کردن برای خودتان مسئولیت بزرگی است، اما در عین حال استقلال، برنامه منعطف و درآمد مناسب است که فقط توسط کارآفرینی خودتان محدود می‌شود. هیچ سطح بالایی از درآمد وجود ندارد، تقریباً همه رایانه‌های شخصی و لپ‌تاپ دارند و بعید است که هرگز خراب نشوند. تعمیر لپ تاپ یک سرویس پایدار و همیشه مورد نیاز است.

  آینده شغل تعمیرات لپ تاپ

   

  برای کسب مدرک معتبر تعمیرات لپ تاپ چه باید کرد؟

  اولین قدم برای تسلط بر این تخصص، آموزش تعمیرات لپ تاپ است. شما باید آن را در یک سازمان دارای مجوز برای شرکت در فعالیت‌های آموزشی بگذرانید. این همان چیزی است که کامل بودن و مرتبط بودن دانش و مهارت‌های کسب شده را تضمین می‌کند. پس از اتمام دوره آموزش تعمیر لپ تاپ، چنین سازمانی یک سند رسمی آموزش صادر می کند – گواهی تأیید صلاحیت صاحب آن.

  کار در یک تعمیرگاه، مرکز خدمات یک تولید کننده بزرگ لوازم الکترونیکی یا هر سازمان دیگری که نیاز به تعمیر و نگهداری تجهیزات کامپیوتری دارد، با در دست داشتن گواهی پایان دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ تخصصی بسیار ساده‌تر است. هنگامی که برای خود کار می‌کنید، استادی که چنین مدرکی دارد به طور مطلوب با رقبای خودآموز متفاوت است و می‌توانید مشتریان بسیار بیشتری را جذب کند.

  مشکلات رایج در انواع لپ تاپ ها و نحوه رفع آنها

  هر گونه خرابی لپ تاپ را می‌توان به یکی از دو دسته طبقه بندی کرد: مشکلات نرم افزاری یا نقص سخت افزاری. بسیاری از مشکلات نرم افزار را می‌توان به راحتی حل کرد، به عنوان آخرین راه حل همیشه می‌توانید سیستم عامل را دوباره نصب کنید. استثناها خرابی‌های BIOS هستند و حذف آنها مستلزم درک خوبی از نحوه عملکرد سیستم است.

  در صورت نقص سخت افزار، درک نحوه تعمیر لپ تاپ دشوارتر است، اما یک کاربر معمولی هنوز هم می‌تواند به تنهایی با برخی از وظایف کنار بیاید. در اینجا به 3 مورد از رایج ترین خرابی‌های سخت افزاری لپ تاپ می‌پردازیم که واقعاً می‌توانند در خانه رفع شوند. با ثبت نام در کلاس های عملی در مرکز آموزشی برق گستران می‌توانید با نحوه تعمیر لپ تاپ با هر سطح پیچیدگی آشنا شوید.

  مهم! – تمام اقداماتی که در حین تشخیص و تعمیرات بعدی انجام می‌دهید، تحت مسئولیت خود انجام می‌دهید.

  دلایل زیادی وجود دارد که چرا یک لپ تاپ ممکن است روشن نشود. برخی از آنها را می‌توان تنها با تجربه و یک ابزار حرفه‌ای از بین برد، برخی دیگر کاملاً قابل تعمیر هستند. در هر صورت، قبل از تماس با متخصصان، منطقی است که یک سری دستورالعمل ساده را دنبال کنید.

  *اولین چیزی که باید بررسی شود سلامت منبع تغذیه است. برای انجام این کار، باید یک منبع تغذیه فعال شناخته شده را به لپ تاپ وصل کنید. و مطمئن شوید که نشانه ای وجود دارد. در مراکز خدمات از منبع تغذیه جهانی برای این کار استفاده می شود.

  نحوه تعویض رم لپ تاپ

  *اگر لپ تاپ با مقدار کمی مایع در ناحیه صفحه کلید ریخته است، صفحه کلید را از برق بکشید و سعی کنید لپ تاپ را با صفحه کلید غیرفعال روشن کنید.

  *برای جلوگیری از نقص رم، لازم است، در صورت وجود چنین احتمالی، رم را حذف کرده و مخاطبین آن را در هر دو طرف با یک پاک کن پاک کنید.

  *در مرحله سوم، سعی کنید مشخص کنید که آیا لپ‌تاپ نشانه‌هایی از حیات دارد یا خیر. اینها شامل خنک‌کننده های در حال چرخش، نور پس زمینه نشانگر یا نمایشگر و آلارم های صوتی است. بر اساس این داده‌ها، می‌توانید انواع خاصی از نقص‌ها را برطرف کنید، جستجوی خود را محدود کنید و لپ تاپ خود را با حداقل هزینه تعمیر کنید.

  *هنگامی که لپ تاپ به برق پاسخ می‌دهد اما صفحه نمایش تاریک می‌ماند، مشکل به احتمال زیاد خرابی ماتریس یا آداپتور گرافیکی است. اگر صداهای سیستم وجود دارد و تصویر وجود ندارد، باید لپ تاپ را از طریق HDMI به تلویزیون وصل کنید.

  *سعی کنید وارد BIOS شوید (این مرحله فقط در صفحه کاری مربوط می شود). بایوس سیستم عامل اصلی است که با راه اندازی کامپیوتر شروع به کار می کند. می‌توانید هنگام راه‌اندازی لپ‌تاپ با نگه‌داشتن کلید یا F2 یا Delete (در کلید HP Esc) روی صفحه‌کلید بلافاصله پس از فشار دادن دکمه پاور وارد آن شوید. اگر دسترسی به BIOS وجود داشته باشد، احتمال زیادی وجود دارد که مشکلات بوت ناشی از نقص سیستم عامل باشد، در این مورد ارزش استفاده از ابزارهای استاندارد بازیابی سیستم یا نصب مجدد آن را دارد.

   

  در صورت داغ شدن بیش از حد لپ تاپ چه باید کرد؟

  داغ شدن لپ تاپ یک مشکل رایج برای همه لپ‌تاپ‌ها، صرف نظر از برند یا قیمت آن است. پردازنده‌های مدرن، تراشه‌های گرافیکی و هارد دیسک‌ها گرمای زیادی تولید می‌کنند که به سختی می‌توان آن را به طور موثر در یک کیس لپ‌تاپ کوچک دفع کرد. در عین حال، گرمای بیش از حد، در بهترین حالت، منجر به عدم توانایی استفاده از لپ تاپ می شود، سیستم عامل مسئول کنترل دما این اجازه را نمی دهد و دستگاه را خاموش می کند، در بدترین حالت، پردازنده‌های مرکزی و گرافیکی آسیب می بینند.

  دو دلیل اصلی برای داغ شدن بیش از حد لپ تاپ وجود دارد. در حالت اول، سیستم خنک کننده به درستی کار نمی کند. در مرحله دوم، دستگاه به حدی گرم می شود که رادیاتورها و کولرها نمی توانند با بار مقابله کنند. برای جلوگیری و رفع مشکلات سیستم خنک کننده، لپ تاپ باید جدا شود. این به ابزار و مواد زیر نیاز دارد:

  خمیر حرارتی؛

  پیچ گوشتی؛

  قلم مو؛

  دستمال یا میکروفیبر

  هوای فشرده.

  با همه چیزهایی که نیاز دارید، این مراحل را دنبال کنید:

  دریچه ها را پیدا کرده و تمیز کنید. اگر لپ تاپ بیش از یک سال استفاده شود، گرد و غبار و پرز زیادی در آن جمع شده است که باعث اختلال در گردش عادی هوا می شود.

  اگر طراحی دستگاه اجازه می دهد، هیت سینک ها را بردارید، آبکشی و خشک کنید و کولر را تمیز کنید، در غیر این صورت بدون جدا شدن از مادربرد آنها را تمیز کنید.

  از دستمال کاغذی استفاده کنید و چربی حرارتی قدیمی را از کریستال پردازنده یعنی GPU جدا کنید.

  سپس یک لایه کوچک از گریس حرارتی جدید بمالید و همه اجزا را دوباره نصب کنید.

  اخطار! – قبل از تمیز کردن، حتماً برق مادربرد را قطع کرده و باتری را خارج کنید.

  علت داغ شدن لپتاپ

  اگر کولرها به درستی کار می کنند و مشکل گرد و غبار در کیس وجود ندارد، ممکن است گرمای بیش از حد به دلیل عملکرد نامناسب یا اورکلاک پردازنده و کارت گرافیک باشد. نحوه صحیح اورکلاک کردن کارت گرافیک به گونه ای که بیش از حد گرم نشود و پایدار کار نکند، می توانید در دوره مونتاژ و راه اندازی مزارع ماینینگ بیاموزید.

  توصیه – هنگام استفاده از لپ‌تاپ، سوراخ‌های تهویه را مسدود نکنید، اغلب این اتفاق زمانی می‌افتد که روی بالش، پتو یا هر سطح نرم و ناهموار دیگری قرار می‌گیرد.

  تعویض کیبورد لپ تاپ

  کیبوردهای لپ تاپ در مقایسه با همتایان دسکتاپ بسیار شکننده هستند و برای استفاده سنگین طراحی نشده اند. در نتیجه، اغلب موقعیتی پیش می‌آید که در آن کل صفحه‌کلید به‌عنوان یک کل یا کلیدهای جداگانه آن کار نمی‌کند. در هر دو صورت می توانید خودتان لپ تاپ را تعمیر کنید. برخی از لپ‌تاپ‌ها دارای یک نوار نگهدارنده در بالا یا پایین صفحه کلید هستند تا آن را در جای خود نگه دارند. در برخی مدل ها برای برداشتن آن باید پیچ های واقع در پشت دستگاه را باز کنید. پس از جدا کردن بست ها، باید صفحه کلید را با دقت بالا بیاورید و کابل نواری را که آن را به مادربرد متصل می کند جدا کنید.

  مراقب باشید که به کانکتور روی مادربرد آسیب نرسانید یا کابل نواری آن پاره نشود. پس از اتمام این عملیات، می توانید صفحه کلید را بردارید، آن را با یک صفحه کلید قابل تعمیر جایگزین کنید و همه چیز را به ترتیب معکوس دوباره سرهم کنید.

  نحوه تعویض کیبورد لپتاپ

  مهارت‌های مورد نیاز برای تعمیرکاران لپ تاپ و کامپیوتر

  تکنسین‌های تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ باید علاوه بر انواع مهارت‌های فنی، سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر، مهارت‌های ارتباطی نرم را نیز داشته باشند و برای موفقیت در نقش خود از آن‌ها استفاده کنند. برخی از مهارت‌های شغلی مهمی که می‌توانند از آنها استفاده کنند عبارتند از:

   آنها ذهنی تحلیلی برای تجزیه و تحلیل اطلاعات و نحوه کار کامپیوتر دارند تا بتوانند بهترین راه حل تعمیر لپ تاپ یا کامپیوتر را ارائه دهند.

  برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان از نظر آموزش و دانستن بهترین شیوه‌ها.

  شنونده‌ای فعال باشید تا به طور کامل بفهمید دیگران چه می‌گویند.

  آنها باید تکنیک‌های حل مسئله را بدانند تا کار را در سریع‌ترین زمان ممکن پیش ببرند.

  شما می‌دانید که چگونه با مشتری صحبت کنید و به درستی ارتباط برقرار کنید.

  جمع بندی

  تعمیرکار لپ تاپ، یک حرفه امیدوار کننده با حقوقی بالاتر از میانگین در ایران است. تقاضا برای متخصصان در این مشخصات تنها با افزایش تعداد تجهیزات کامپیوتری در اطراف ما افزایش می‌یابد. برای اینکه با گذراندن دوره تعمیر لپ تاپ به شغلی پردرآمد دست پیدا کنید، تحصیل در یک مرکز آموزشی دارای مجوز ضروری است.

  تعدادی از خرابی‌های رایج وجود دارد که در آنها می‌توانید لپ تاپ را به تنهایی تعمیر کنید، در درجه اول با توجه به تعویض صفحه کلید، گرم شدن بیش از حد و خرابی باتری. یک قانون کلی در هنگام عیب یابی این است که به طور مداوم همه مشکلات را قبل از تصمیم گیری برای تعویض/تعمیر مادربرد تشخیص داده و رد کنید، زیرا این یکی از گران ترین قطعات است. راه دیگر برای تعمیر لپ تاپ تماس با مرکز خدمات است. به عنوان یک قاعده، این بسیار گران است، زیرا برای صنعتگران آنها سودآورتر است که بلوک‌های گران قیمت را به طور کامل جایگزین کنند و قطعات جداگانه را تعمیر نکنند.

  جایگزینی برای این وجود دارد، دوره های آموزش تعمیر لپ تاپ به شما این امکان را می‌دهد که هزینه‌های تعمیر آنها را برای همیشه فراموش کنید. لپ تاپ‌ها روز به روز مقرون به صرفه تر می‌شوند، بنابراین تقاضا برای سرویس و نگهداری در حال افزایش است. کار به عنوان یک تکنسین یا راه اندازی یک تجارت تعمیر لپ تاپ می‌تواند شغلی پردرآمد با مانع کم برای ورود باشد. پس از موفقیت در دوره اول، ما به دنبال پشتیبانی شما هستیم. اکثر فارغ التحصیلان ما شغلی با درآمد بهتر پیدا کردند یا حتی شرکت‌های کوچک خود را راه اندازی کردند.

   

  معرفی دوره

  سرفصل دوره

  ثبت نام

  مزایای دوره

   
   

   

  2 Comments

  1. امیرحسین گفت:

   آیا در آموزش تعمیر لپ تاپ برق گستران، تعمیر درایو نوری هم تدریس می شود؟
   کلاس تعمیرات لپ تاپ در آموزشگاه برق گستران به صورت عملی هم برگزار می شود؟

   • آتنا لطفی گفت:

    بله، در آموزشگاه تعمیرات لپ تاپ برق گستران تعمیر درایو نوری تدریس می شود و کلاس تعمیرات لپ تاپ هم به صورت کاملا عملی برگزار میشود.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.