آموزش برق صنعتی

آموزش تابلو برق صنعتی عملی در کارگاه مجهز

تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای

هزینه دوره

هزینه دوره: 5700000
3700000

 تاریخ شروع دوره

تاریخ شروع: ۱و۱۵

مدت دوره

مدت دوره:یک ماه

نام دوره:آموزش طراحی تابلو برق صنعتی
هزینه دوره:5,700,000
هزینه دوره با تخفیف :3,700,000
مدت دوره:یک ماه
 
آموزشگاه برق گستران
معرفی دوره آموزش طراحی تابلو برق
 

آموزش برق صنعتی از رشته‌های بسیار پر مخاطب و کاربردی فنی حرفه‌ای می‌باشد. تابلو برق‌ ها یکی از تجهیزات اصلی در واحدهای مسکونی، صنعتی و تجاری محسوب می‌شوند و بر اساس نوع مکانی که از آنها استفاده می‌شود، انواع مختلفی دارند، به دلیل بازار کار طراحی تابلو برق برای افراد متخصص در این زمینه، بسیار پر درآمد می‌باشد. از این رو مجتمع برق گستران یکی از بهترین آموزشگاه برق صنعتی در کشور زیر نظر اساتید مجرب دوره برق صنعتی را به صورت کاملا عملی در تهران برگزار می کند.

برای ورود به بازار مهندسی دوره برق صنعتی باید تمامی مهارت‌های تخصصی این حرفه را فرا بگیرید تا شرایط مهاجرت کاری شما فراهم شود. تقاضا برای دوره برق صنعتی در بازار کار ایران نیز قابل توجه است. در دنیای امروز آموزش برق صنعتی به یکی از صنایع پیشرو تبدیل شده است. بنابراین تنها در آلمان تقاضا برای نیروی کار تا 50 هزار نفر است که 40 هزار کارگر به طور مستقیم و غیرمستقیم جذب این صنعت می شوند. بسیاری از صنایع به اپراتور تمام وقت و پاره وقت نیاز دارند. که به طور گسترده در برنامه ریزی تابلوهای صنعتی با توسعه و ایجاد روش های جدید و آموزش افراد دیده می شود. که نیاز به آموزش و به روز رسانی بیشتر برای افراد شاغل در این حرفه و علاقه مندان به شروع این کار مهم است.

ما در کلاس برق صنعتی سعی می‌کنیم از جدیدترین متدها و موثرترین روش‌های صنعتی برای کارآموزانی که قصد ورود به این حرفه و یا افزایش سطح دانش خود را دارند، استفاده کنیم. شرکت در کلاس برق صنعتی برق گستران می‌تواند شما را برای ورود به بازار کار برق صنعتی آماده کند. جالب است بدانید که این دوره ها به غیر از آموزش عملی 100% مفید، امکان دریافت مدرک رسمی بین المللی را نیز به شما می دهد.

آموزش‌ها در دوره آموزش طراحی تابلو برق صنعتی بر پایه ارسال مستقیم نیروی کار متخصص به بازار کار می‌باشد. در دوره آموزش برق صنعتی فنی حرفه ای، آموزش طراحی و ساخت تابلو برق صنعتی، آشنایی با اصول و محاسبات مدارات ستاره و مثلث، آشنایی با اصول طراحی مدارات فرمان و قدرت و اصول عیب‌یابی انواع مدارات صنعتی و…. به صورت کاملا عملی و کاربردی آموزش داده خواهد شد. کارآموزان می‌توانند در انتهای کلاس آموزش تابلو برق صنعتی با مشاوره اساتید به راحتی به بازار کار تابلو برق وارد شوند و از پشتیبانی همیشگی آموزشگاه برق صنعتی نیز برخوردار شوند.

 آموزش طراحی تابلو برق صنعتی
 
 

سرفصل های دوره آموزش برق صنعتی


طراحی و اجرای مدارات تک موتوره

در این مبحث کارآموزان انواع مدارات فرمان و قدرت مربوط به راه اندازی الکترو موتورها را اعمم از “مدارات فرمان و قدرت راه اندازی الکتروموتورهای سه فاز بصورت لحظه ای، دائم و ترکیب لحظه ای و دائم، مدارات فرمان و قدرت راه اندازی الکتروموتورهای سه فاز بصورت کنترل از دو یا چند محل، مدارات فرمان و قدرت راه اندازی الکتروموتورهای سه فاز بصورت چپ گرد و راست گرد ” بصورت اصولی و عملی با شیوه طراحی محور فرا خواهند گرفت.

آشنایی با انواع قطعات مورد استفاده در تابلوهای برق بصورت کاملا عملی و مفهومی

در این مبحث از کلاس آموزش تابلو برق صنعتی کارآموز بصورت عملی و فیزیکی با تمامی تجهیزات مورد استفاده در تابلو برق اعمم از رله، کنتاکتور، تایمر، کانتر، بیمتال، فیوز، گلند، ترمینال، سنسور، کنترلرهای دما، انواع کلید و شستی و میکروسوئیچ و … آشنا خواهد شد.

آشنایی با انواع تابلو برق و اصول سایزینگ و جانمایی

در این مبحث از سرفصل های آموزشی دوره آموزش طراحی تابلو برق صنعتی، کارآموزان با انواع تابلوهای برق آشنا خواهند شد سپس با اصول انتخاب تابلو و محاسبه ابعاد تابلو و اصول جانمایی قطعات بصورت عملی آشنا خواهند شد.

آشنایی با اصول طراحی مدارات فرمان وقدرت

در مبحث طی دوره آموزش طراحی تابلو برق کارآموز با مدارات فرمان و قدرت آشنا خواهد شد و شیوه طراحی انواع مدارات کنترلی را همراه با نکات اصلی طراحی را فرا خواهد گرفت.

طراحی و پیاده سازی انواع مدارات فرمان اتوماتیک خاص :

در این مبحث کلاس برق صنعتی، کارآموزان با انواع رله های الکترونیکی کاربردی و خاص اعمم از فتوسل، کانتر، ساعت فرمان، کنترلر دما و انواع رله های حفاظتی از قبیل کنترل فاز و کنترل بار بصورت کاملا عملی همراه با بستن انواع مدارات اتوماتیک با آنها کار خواهند نمود.

راه اندازی الکتروموتورهای تک فاز :

در این مبحث کارآموز در کلاس برق صنعتی با انواع الکتروموتورهای تکفاز و شیوه راه اندازی و تغییر جهت آنها به همراه مدارات کاربردی از قبیل بالابر تک فاز اتوماتیک و دستی با کلید به صورت عملی کار خواهد نمود.

آموزش اصول طراحی مدارات اتوماتیک با انواع تایمرهای دیجیتال و آنالوگ صنعتی :

در این مبحث از آموزش برق صنعتی کارآموزان اصول طراحی مدارات اتوماتیک را توسط رله الکترونیکی تایمر را بصورت عملی یاد خواهند گرفت سپس مداراتی چون ” مدارات فرمان و قدرت راه اندازی الکتروموتورهای سه فاز یکی پس از دیگری بصورت دستی و بصورت اتوماتیک، مدارات فرمان و قدرت راه اندازی الکتروموتورهای سه فاز یکی بجای دیگری بصورت دستی و بصورت اتوماتیک و مدارات فرمان و قدرت سیستم های شیفتی و رزرو دو الکتروموتور ” را بصورت عملی طراحی و اجرا می نمایند.

مشاهده تمام سرفصل ها کوچک کردن
 

ثبت نام

  لطفا شماره تماس را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  دوره های مرتبط با رشته:

  آموزش PLC درجه ۱آموزش PLC درجه ۲مانیتورینگ صنعتی HMIآموزش سیم پیچی موتورآموزش طراحی تابلو برقآموزش plc s7 1200

  پس از ثبت نام جهت رزرو یا مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

   

  مزایای دوره آموزش برق صنعتی


   
   
   

  تجدید دوره آموزشی کلاس برق صنعتی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

   
   

  تمامی مراحل آموزش به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می گردد

   
   

  اقامت در خوابگاه آموزشگاه برق صنعتی برای کارآموزان شهرستان

   
   

  برگزاری کلاس برق صنعتی و دوره های آموزشی دیگر در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

   
   

  پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره های آموزشی

   
   

  دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت های مختلف شهر

   
   

  برگزاری دوره ها با تعداد نفرات کمتر در کلاس برق صنعتی برای بالا بردن کیفیت آموزش

   
   

  معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره

   
   

  سوالات متداول آموزش برق صنعتی

  آیا لوگو در دوره تابلو برق صنعتی آموزش داده می شود؟

  پاسخ : خیر این مبحث در دوره plc آموزش داده می شود.

  عیب یابی تابلو برق در این دوره طراحی تابلو برق، آموزش داده می شود؟

  پاسخ : بله عیب یابی مدار و رفع اتصالی بصورت کامل آموزش داده می شود.

  آموزش بانک خازنی هم در دوره برق صنعتی هست؟

  پاسخ : بله اصول طراحی بانک خازنی را در کلاس برق صنعتی آموزش می دهیم.

  دوره تابلو برق صنعتی شامل مدارات اتوماتیک هم می شود؟

  پاسخ : بله – مدارات اتوماتیک همراه با تایمر،کانتر یا شمارنده،کنترلرهای دما و تایمرهای چندکاره آموزش داده می شود.

  آیا اصول طراحی مدارات فرمان وقدرت هم آموزش داده می شود؟

  پاسخ : بله در کلاس برق صنعتی با اصول طراحی مدارات فرمان وقدرت هم آشنا می شوید.

  اگر بعد از دوره آموزش تابلو برق صنعتی سوال یا مشکلی داشتیم چه کار باید بکنیم؟

  پاسخ : کارآموزان بعد از دوره برق صنعتی از پشتیبانی نامحدود توسط استاد مربوطه بهره مند می شوند.

  دوره آموزش طراحی تابلو برق صنعتی تئوری برگزار می شود یا عملی ؟

  پاسخ : برگزاری تمام دوره ها در کارگاه های تخصصی و مجهز ویژه بازار کار می باشد که هنرجویان قبل از ثبت نام امکان بازدید را دارند.

  آیا هزینه آموزش برق صنعتی بصورت نقد باید پرداخت شود؟

  پاسخ : خیر ،کارآموزانی که شرایط پرداخت نقدی را ندارند می توانند بصورت اقساط پرداخت کنند.

  آیا کلاسی برای شاغلین که تایم آزاد ندارند هم برگزار می کنید؟

  پاسخ : بله، کلاس برق صنعتی آخر هفته برای کارآموزان محترمی می باشد که در طی هفته نمی توانند دوره را شرکت کنند.

  چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه ما باید دوره تابلو برق صنعتی در آموزشگاه برق صنعتی برق گستران بگذرانیم؟

  پاسخ : زیرا دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند تا آموزشگاه برق صنعتی ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستر :مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT تجدید دوره در صورت عدم یادگیری پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کار اقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی برگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

   

  دوره آموزش برق صنعتی از مبتدی تا حرفه ای + مدرک معتبر

  آیا می‌دانید در تمامی سایت‌های صنعتی تاسیسات، دوره برق صنعتی وجود دارد و از تجهیزات برق صنعتی استفاده می‌شود. از طرفی استفاده از انرژی الکتریکی مستلزم رعایت استانداردها و موافقت‌نامه‌های مختلف است که تنها با شرکت در دوره آموزش برق صنعتی امکان پذیر است. آموزش برق صنعتی یکی از محبوب‌ترین مشاغل برق است. جذب نیروی متخصص در این رشته در ایران و حتی خارج از کشور بسیار بالاست و بسیاری از کسانی که این تخصص را می‌گذرانند می‌توانند با کمک مهارت خود به کشورهای دیگر از جمله آلمان مهاجرت کنند. آموزشگاه برق صنعتی برق گستران، آموزش برق صنعتی را در یک کارگاه مجهز انجام می‌دهد. کلیه دوره برق صنعتی به صورت عملی و زیر نظر اساتید مجرب و فنی انجام می‌شود و در پایان دوره برای کارآموزان گواهینامه معتبر بین المللی زیر نظر سازمان فنی حرفه‌ای صادر می‌شود. یکی از مزایای آموزشگاه برق صنعتی پشتیبانی نامحدود از فراگیران می‌باشد، بنابراین در صورتی که زبان آموز حتی پس از گذراندن آموزش دوره برق صنعتی با سوال یا مشکلی مواجه شد می‌تواند از طریق تماس تلفنی و یا مراجعه به آموزشگاه برق صنعتی با اساتید ارتباط برقرار کند. و مشکلاتش را حل کند. شرکت در کلاس‌ برق صنعتی برق گستران می‌تواند شما را برای ورود به بازار کار برق صنعتی آماده کند. جالب است بدانید که این دوره‌ها به غیر از آموزش عملی 100% مفید، و امکان دریافت مدرک رسمی بین المللی را نیز به شما می‌دهد.

  پیش نیازهای آموزش برق صنعتی چیست و این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

  دوره آموزش برق صنعتی هیچ پیش نیازی ندارد و تقریبا همه می‌توانند شرکت کنند. علاوه بر این، دوره برق صنعتی برای افراد زیر مناسب است:

  • مناسب برای افرادی که با برق آشنا نیستند
  • مناسب برای کسب تجربه فنی بیشتر در دوره برق صنعتی
  • ورود به بازار برق صنعتی
  • انجام رفع آسیب و تعمیرات برق صنعتی

  کلاس‌های دوره برق صنعتی مجموعه برق گستران چند نفره است؟

  آموزشگاه برق صنعتی برق گستران کلاس‌های 2 تا 5 نفره را ارائه می‌دهد که مشابه کلاس‌های خصوصی و نیمه خصوصی است اما شامل آموزش اولیه کلاس‌های گروهی می‌باشد. یعنی شما با پرداخت مبلغ کمتری می توانید در کلاس برق صنعتی برق گستران که از کیفیت و کارایی بالایی برخوردار است شرکت کنید.

  حتما بخوانید: با صفر تا صد اصول طراحی مدارات فرمان و قدرت تابلو برق آشنا شوید

  مزایا ثبت نام در دوره آموزش برق صنعتی چیست؟

  در این دوره برق صنعتی، به طور کامل از صفر تا صد همه مطالب تدریس می‌شود و حتی برای افرادی که با رشته برق آشنایی ندارند نیز مناسب است. اگر از ما می‌پرسید که چرا به شما توصیه می‌کنیم در این دوره ثبت‌نام کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم که با مزایای شرکت در کلاس‌ برق صنعتی که شامل موارد زیر و بسیاری موارد دیگر می‌شود آشنا شوید:

  1. تخصص داشتن دوره برق صنعتی، مورد نیاز قسمت‌های مختلف جامعه امروزی است
  2. این دوره برای کسب تجربیات فنی بیشتر در زمینه برق صنعتی مناسب است
  3. ورود به بازار کار با اخذ مدرک دوره برق صنعتی بسیار آسان خواهد بود
  4. آموزش 100% عملی عیب‌یابی و تعمیرات برق صنعتی ارائه خواهد شد
  5. برق رسانی صنعتی یک شغل فنی و غیر تکراری با درآمد بالا است
  6. با شرکت در دوره آموزش برق صنعتی مدرک فنی رسمی دریافت می کنید
  7. این مدرک برای اخذ مجوز شروع یک کسب و کار شخصی مناسب است
  8. با مدرک فنی حرفه‌ای می‌توانید وام خوداشتغالی دریافت کنید
  9. این مدرک بین المللی است و برای مهاجرت قابل ترجمه است

  تابلو برق فشار ضعیف چیست؟

  همان طور که می دانید تابلوهای برق از تجهیزات مختلفی تشکیل شده اند که هر کدام وظیفه منحصر به فردی دارند. انواع مختلف تابلو برق نیز همچون فشار قوی و فشار ضعیف دارای تجهیزات مجزایی بوده و نمی توان تجهیزات تابلو برق با فشار قوی را بر روی تابلو برق فشار ضعیف بست یا برعکس. ولتاژ مورد استفاده برای تابلوهای فشار ضعیف از 380 ولت تا 1000 ولت بوده این در حالی است که ولتاژ تابلو برق فشار متوسط بین 1000 تا 63000 ولت و در نهایت ولتاژ تابلو برق های فشار قوی مابین 63000 تا 400000 ولت است. از کاربرد مهم تابلوهای برق می توان به مواردی همچون پالایشگاه ها، کارخانه ها، ایستگاه های برق، ساختمان های تجاری و مسکونی اشاره داشت. البته بایستی بدانید برای هر یک از اماکن گفته شده تابلو برق های مخصوص و نوع خاصی را استفاده می کنند. به عنوان مثال تابلو برق یک مجتمع مسکونی مانند کارخانه بسیار بزرگ نمی باشد.

  آموزش برق صنعتی صفر تا صد

  با شرکت کردن در کلاس برق صنعتی برق گستران مدرک بین المللی دریافت کنید.

  راه و روش تبدیل شدن به یک برقکار صنعتی ماهر و حرفه‌ای چیست؟

  برای تبدیل شدن به یک برقکار صنعتی واجد شرایط، باید یکی از سه روش زیر را برای آموزش برق صنعتی انتخاب کنیم:

  1. آموزش در دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای جهت تحصیل در رشته برق صنعتی به مدت 3 سال و یا ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر در رشته مهندسی برق قدرت که 4 سال به طول می‌انجامد.
  2. شرکت در دوره‌های مراکز فنی و حرفه‌ای دولتی و آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد که در زمینه دوره برق صنعتی آموزش می‌دهند، که آموزشگاه برق صنعتی برق گستران یکی از مراکز مجهز و تخصصی آموزش برق صنعتی می باشد.
  3. اولین راه برای یادگیری دوره برق صنعتی، پیش یک استاد برق صنعتی شاگردی کنید اگرچه این روش آموزشی از نظر ظاهری رایگان و مقرون به صرفه است، اما به دلیل مشکلات زیر هرگز توصیه نمی‌شود:
  • فقدان اساس و پایه علمی در آموزش برق صنعتی
  • فقدان تخصص و آموزش در مورد پرونده
  • تمدید دوره آموزش برق صنعتی که مهم‌ترین سرمایه شما یعنی زمان شما را تلف می‌کند.
  • عدم امکان اخذ مدرک و استفاده از مزایای آن.

  بهترین روش برای تبدیل شدن به یک برقکار ماهر سپری کردن دوره های آموزشی می باشد.

  در انتخاب آموزشگاه برق صنعتی به چه نکات مهمی توجه کنیم؟

  البته انتخاب دوره  برق صنعتی و مهارت آموزی آن نباید صرفا بر اساس قیمت باشد بلکه جزئیات زیاد دیگری هم باید مورد توجه باشد. از نکاتی مثل به روز بودن تجهیزات ، تجربه و سابقه استادان، سرفصل های ارائه شده، تعداد افراد حاضر در هر کلاس برق صنعتی، به روز بودن آموزش ها و… که بگذریم، کیفیت دوره های عملی و به خصوص “امکانات و تجهیزات آموزشگاه‌ها” بسیار حائز اهمیت است. به طور مثال ممکن است دوره ای ارزان باشد یا حتی مثل برخی دوره های دولتی، رایگان باشد اما شما در طول دوره نتوانید آموخته های خود را به خوبی تمرین کنید و یا نمی‌تواند نیاز شما را برای ورود به بازار کار مرتفع سازد.

  در انتخاب آموزشگاه برق صنعتی، قیمت دوره آموزشی را معیاری برای سنجش کیفیت کلاس آموزشی معین نکنید.

  اعتبار گواهینامه‌های فنی و حرفه‌ای دوره برق صنعتی

  افرادی که پس از گذراندن مراحل تعریف شده در سازمان فنی و حرفه‌ای موفق به اخذ گواهینامه می‌شوند، به دلیل بین المللی بودن این گواهی، می‌توانند در تمامی کشورهای عضو سازمان بین المللی کار (ILO) (186 کشور) مشغول به کار شوند. گواهینامه بین المللی در تمام این کشورها معتبر است. فهرست کشورهای عضو سازمان بین المللی کار را در این لینک به ILO ببینید.

  مزایای گواهینامه دوره برق صنعتی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در کشور

  ضوابط احتساب دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای به جای سوابق سابقه در طبقه بندی مشاغل: در اجرای تبصره ماده 10 آیین نامه در خصوص ایجاد مراکز آموزشی و کارگاهی مجاور و بین کارگاهی موضوع تبصره 2 ماده 110 ق. قانون کار جمهوری اسلامی ایران مصوب 71/10/27 هیأت محترم وزیران و آیین نامه اجرایی تبصره 1 ماده 49 قانون مذکور (71/12/2) و بر اساس بخشنامه 4660/ن 24/2/. 73 وزارت کار و امور اجتماعی به وزارت کار و امور اجتماعی طبق بخشنامه 4660/ن ضوابط جایگزینی و احتساب دوره آموزش فنی و حرفه‌ای به جای سابقه کار (پرونده کاری) در طبقه بندی مشاغل. برنامه های کارگاه‌های مشمول قانون کار به شرح زیر است:

  • طی دوره آموزشی مهارتی درجه 1 معادل 6 سال سابقه کار
  • در طول دوره آموزش مهارت‌های سطح 2 معادل 4 سال سابقه کار
  • در طول دوره آموزش در مراکز و مراکز محل کار همجوار، آموزش مهارت آموزی کمتر از 6 ماه بسته به مدت دوره حداکثر 3 سال سابقه کار می باشد.
  • پس از گذراندن دوره مهارتی و اخذ گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای، کارآموز می تواند پروانه کسب و کار دریافت کند.
  • پس از گذراندن دوره مهارتی و اخذ گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای، کارآموز می تواند وام خوداشتغالی دریافت کند.
  • پس از اتمام دوره و اخذ گواهینامه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای، زبان آموز می‌تواند گواهینامه خود را ترجمه و بین المللی کند.

  وضعیت بازارکار دوره برق صنعتی

  به گزارش ایسنا، تا تاریخ 30/10/1395 در 6 ماهه نخست سال 1395 تعداد 40 هزار و 361 واحد صنعتی در شهرهای صنعتی به بهره برداری رسید که نسبت به 6 ماهه قبل از آن 1.5 درصد افزایش نشان می‌دهد. و این واحدها توانستند طی این 6 ماه، 15 هزار و 941 نفر مشغول به کار شوند، در نتیجه با افزایش تعداد واحدهای صنعتی، نیاز به آموزش برق صنعتی نیز افزایش می‌یابد. بر اساس گزارش شاخص آذرماه 1394 شهر، به طور میانگین بیش از 3 هزار واحد مسکونی جدید در کشور در حال ساخت است و با توجه به افزایش ساخت و ساز در کشور، نیاز به برق روز به روز و همچنین با اجباری شدن افزایش می‌یابد. نصب آسانسور در بلوک‌های مسکونی و با توجه به اینکه اکثر آسانسورها با جریان سه فاز کار می‌کنند، بازار برق صنعتی به این زودی ها اشباع نخواهد شد.

  وضعیت بازارکار دوره برق صنعتی

  اگر بخواهیم به بررسی بازار کار برق صنعتی و طراحی و ساخت تابلو برق صنعتی بپردازیم باید بگوییم که برق صنعتی و تابلو برق امروزه در کلیه اماکن صنعتی از جمله کارخانه ها، کارگاه های صنعتی، کارگاه های تولیدی، بیمارستان ها، آسانسورها ، موتورخانه ها، فروشگاه ها، ادارات و دیگر ساختمان از تجاری تا مسکونی و اداری استفاده می شود. کار با تابلوهای برق بسیار تخصصی بوده و نیاز به تخصص بالایی دارد. به همین علت افراد کمی به بازار کار این شغل ورود می کنند و برقکاران صنعتی از درآمد و بازار کار خوبی برخوردار هستند. با آموزش برق صنعتی و شرکت در دوره تابلو برق صنعتی در یک آموزشگاه برق صنعتی معتبر می توانید شما هم به این تخصص دست پیدا کنید و خود را برای ورود به این بازار کار عالی و پردرآمد آماده کنید.

  وضعیت استخدامی برقکار صنعتی در برخی از کشورهای جهان چگونه است؟

  استرالیا طی 5 سال گذشته 21.6 درصد افزایش نرخ اشتغال این شغل را داشته است و پیش بینی می‌شود در آینده رشد زیادی داشته باشد. در ایالات متحده، پیش‌بینی می‌شود که اشتغال برقکاران بین سال‌های 2010 تا 2022 به میزان 23 درصد رشد کند. در حالی که میانگین رشد برای همه مشاغل 13 درصد است. انگلستان – متوسط درآمد سالانه این شغل در ابتدای دوره کارآموزی 12000 دلار در سال، برای افراد تازه وارد بین 26000 تا 30000 دلار و برای افراد با تجربه بین 37000 تا 50500 دلار است.

  فرصت های شغلی دوره برق صنعتی، بازار کار و وضعیت استخدام

  1. برقکار صنعتی جهت نصب تجهیزات کارخانه
  2. برقکار در نیروگاه‌ها و اداره برق کار کنند
  3. برقکار صنعتی برای عیب یابی و سرویس دستگاه‌های کارخانه
  4. تابلوساز برای ساخت و نصب تابلوهای برق صنعتی
  5. مشغول نصب، سیم کشی و راه اندازی، تعمیر موتورهای الکتریکی شوند
  6. در زمینه فروش تابلوهای برق صنعتی و ساختمانی فعالیت کنند
  7. کار برق در منازل، کارخانه‌ها، ادارات، شرکت‌ها، فروشگاه‌ها، بیمارستان ها، مراکز نظامی و انتظامی جهت تعمیر، سرویس و نگهداری برق در منازل و مراکز.
  8. پس از دریافت گواهی مهارت فنی و حرفه‌ای و تماس با اتحادیه مربوطه، مجوز دریافت و مغازه برق فروش لوازم برقی صنعتی و ساختمانی ایجاد نمایید.
  9. برقکار صنعتی سیار شوند
  10. به عنوان یک ارتینگ یا نصب کننده اتصال زمین کار کنند.

  درآمد یک برقکار صنعتی چقدر است؟

  اگر به عنوان برقکار صنعتی در شرکت‌ها، ادارات، کارخانجات مشغول به کار هستید، حداقل دستمزد کارمندان بر اساس مصوبات شورای عالی در چارچوب ماده 41 قانون کار که همه ساله تعیین می‌شود شروع می‌شود. در صورت موافقت کارفرما حداکثر تا دو تا سه برابر می‌تواند پایه وزارت کار را افزایش دهد. اما اگر به صورت مستقل و برای خود کار می‌کنید، نزدیکی مغازه به مراکز صنعتی، شهرهای صنعتی، کارخانه‌ها، خیابانی که مغازه شما در آن قرار دارد و حجم ترافیک، اندازه و کوچکی مغازه برق، چه مغازه مجهز به تجهیزات مدرن، دور بودن و نزدیکی سایر فروشگاه‌های برق بر درآمد شما تأثیر می‌گذارد. بر اساس تحقیقات زیست محیطی انجام شده توسط نویسنده، درآمد یک برقکار ساختمان بین 3 تا 7 برابر حداقل دستمزد وزارت کار و در برخی موارد بیش از این میزان است. البته سه اصل مهم مهارت، انصاف و اخلاق یک برقکار صنعتی سه اصل مهم برای افزایش میزان درآمد است و بسیار مهم. اگر بخواهیم میزان درآمد برق کار صنعتی که به طور مستقل فعالیت می کند را تخمین بزنیم، ماهیانه 8 تا 20 میلیون تومان به صورت میانگین درآمد یک برق کار صنعتی می باشد.

  شخصیت مناسب برای شغل برق صنعتی

  اگر به شغل فنی مانند سرهم‌بندی لوازم برقی علاقه دارید و می‌خواهید زود وارد بازار کار شوید، این شغل برای شما مناسب است. تیپ شخصیتی افرادی که به عنوان برق کار می‌کنند اغلب پرانرژی، باهوش، هوشیار، دارای دانش فنی خوب، مهارت‌های ویژه برای حل مسائل جدید و چالش برانگیز هستند و می‌توانند به خوبی با ابزارهای مختلف کار کنند. این افراد دارای مهارت‌های تحلیلی هستند. آنها فراوان هستند و می توانند مشکلات مختلفی را حل کنند. کارهای معمولی آنها را خسته می‌کند آنها همیشه به دنبال فرصت‌ها و کارهای جالب و جدید هستند. آنها اعتماد به نفس و توانایی کار کردن به تنهایی را دارند.

  آموزش تابلو برق را از کجا آغاز کنیم؟

  برای آنکه طراحی و ساخت تابلو برق صنعتی را یاد بگیرید و به یک برقکار صنعتی حرفه ای تبدیل شوید ابتدا بایستی آموزش برق صنعتی را از صفر تا صد یاد بگیرید. برای آموزش تابلو برق صنعتی می توانید یکی از روش های آموزش از طریق تحصیل در مدرسه و دانشگاه، ثبت نام در دوره برق صنعتی و شاگردی نزد استاد برقکار صنعتی را اتخاذ نمایید. تحصیل در مدرسه و دانشگاه به دلیل مشکلاتی از قبیل طولانی بودن زمان آموزش، تئوری بودن آموزش ها و نبود تخصص کافی برای آموزش برق صنعتی توصیه نمی شود.

  شاگردی نزد برقکار صنعتی نیز به دلیل نبود سرفصل و برنامه آموزشی مشخص همچنین طولانی بودن مدت زمان آموزش توصیه نمی شود. ضمن اینکه در این روش معمولا استاد تمام فوت و فن های کار را به شما آموزش داده می شود. در میان این سه روش شرکت در دوره آموزش برق صنعتی فنی حرفه ای آن هم در یک آموزشگاه برق صنعتی معتبر بهترین راه برای آموزش تابلو برق است. یکی از بهترین آموزشگاه برق صنعتی که می توانید برای ثبت نام دوره برق صنعتی فنی حرفه ای انتخاب کنید آموزشگاه برق صنعتی برق گستران است که به صورت کاملا عملی به آموزش صفر تا صد برق صنعتی می پردازد.

  آموزش تابلو برق را از کجا آغاز کنیم؟

  طراحی تابلو برق از مراحل گوناگونی تشکیل شده است. جانمایی تابلو، جوشکاری، رنگ کاری، مونتاژ اسکلت، مونتاژ قطعات، تست و کنترل کیفیت شش مرحله مهم برای طراحی و ساخت تابلو برق صنعتی است. انجام هر یک از این مراحل مستلزم رعایت نکات و استانداردهایی است و نیازمند آشنایی کامل با الکتریسیته و قطعات تابلو برق و غیره می باشد و اشتباه در انجام این مراحل می تواند مشکلات و گاها خسارت های جانی و مالی را به همراه آورد. بنابراین اگر به صورت تخصص با نحوه انجام این مراحل آشنایی ندارید دست نگه دارید و پیش از هر کاری در یک دوره آموزش برق صنعتی ثبت نام کنید. در این دوره ها به صورت عملی آموزش طراحی و ساخت تابلو برق صنعتی به شما عزیزان آموزش داده می شود. با شرکت در دوره آموزش طراحی تابلو برق هر یک از مراحل را به صورت عملی انجام می دهید و این موضوع باعث می شود تا با تمام چالش های طراحی تابلو برق آشنا شده و حضور موفقی در بازار کار داشته باشید.

  بهترین آموزشگاه برق صنعتی چه خصوصیاتی دارد؟

  انواع آموزشگاه برق صنعتی دوره‌های مختلفی از جمله برق ساختمان و صنعتی را ارائه می دهند. انتخاب آموزشگاه برق صنعتی به عوامل مختلفی از جمله سابقه کار آموزشگاه برق صنعتی، محل تدریس، نوع مدرک و غیره بستگی دارد. قبل از معرفی یک آموزشگاه برق صنعتی، بهتر است با مشخصات کلی این رشته، بازار کار، اهمیت این رشته و سایر موارد مهم آشنا شوید. انتخاب آموزشگاه برق صنعتی موضوع مهمی است که هنگام آموزش برق صنعتی باید به آن توجه داشته باشید. یک انتخاب اشتباه و سرسرانه باعث هدر رفتن زمان، انرژی و هزینه شما خواهد شد. در مقابل در صورت ثبت نام دوره آموزش برق صنعتی در یک آموزشگاه برق صنعتی حرفه‌ای به سرعت آموزش صفر تا صد برق صنعتی را دیده و می توانید در بازار کار به درآمدزایی بپردازید. اما بهترین آموزشگاه برق صنعتی و مرکز آموزش برق صنعتی چه ویژگی هایی دارد؟ جامع و کامل بودن سرفصل‌ها و به روز بودن آنها، عملی و کارگاهی بودن شیوه برگزاری دوره، مجهز بودن کلاس برق صنعتی، آموزش برق صنعتی توسط اساتید با تجربه، پشتیبانی مناسب دوره برخی از مهم ترین ویژگی هایی است که هنگام انتخاب آموزشگاه برق صنعتی بایستی مورد توجه قرار گیرد.

  در انتخاب بهترین آموزشگاه برق صنعتی، عوامل مختلفی مانند جامع و کامل بودن سرفصل های کلاس برق صنعتی، تدریس توسط اساتید با تجربه و غیره تاثیرگذار هستند.

  آموزشگاه برق صنعتی برق گستران یکی از بهترین مراکز برای گذراندن دوره آموزش طراحی تابلو برق در تهران است که به صورت عملی به آموزش تخصصی دوره برق صنعتی می پردازد. در این آموزشگاه برق صنعتی شیوه آموزش به صورت عملی بوده و ابتدا استاد مفاهیم پایه برق و الکترونیک را بیان کرده و سپس به صورت عملی به آموزش طراحی و ساخت تابلو برق صنعتی و استانداردها و نکات مربوط به آن می پردازد. معرفی قطعات مورد استفاده در تابلوهای برق و کارکرد آنها، آموزش جانمایی و سایزینگ، آموزش طراحی تابلو برق فیدری، بانک خازنی، مدار ستاره مثلث، طراحی مدارات اتوماتیک با انواع تایمرهای دیجیتال و آنالوگ صنعتی برخی از سرفصل‌هایی است که دوره آموزش برق صنعتی آموزشگاه برق صنعتی برق گستران به آن پرداخته می شود.

  سخن آخر

  اگر قصد دریافت مدرک فنی حرفه ای برق صنعتی را دارید ابتدا لازم است تا دوره برق صنعتی را در یک آموزشگاه برق صنعتی که زیر نظر سازمان فنی حرفه ای فعالیت می کند ثبت نام و از این طریق صفر تا صد طراحی و ساخت تابلو برق صنعتی را یاد گرفته و خود را برای آزمون های عملی و کتبی دوره برق صنعتی که توسط سازمان فنی حرفه ای برگزار می نماید آماده کنید. در آموزشگاه برق صنعتی برق گستران شما عزیزان طی دوره برق صنعتی فنی حرفه ای با کلیه مفاهیم لازم برای طراحی و ساخت انواع تابلو برق آشنا می شوید. این آموزشگاه برق صنعتی در پایان کلاس برق صنعتی یک مدرک معتبر به شما ارائه کرده همچنین شما عزیزان را برای شرکت در دوره برق صنعتی سازمان فنی حرفه ای معرفی می نماید.

  معرفی دوره

  سرفصل دوره

  ثبت نام

  مزایای دوره

   
   

  6 Comments

  1. رضا دامغانی گفت:

   سلام کلاس برق صنعتی چند نفره است؟

   • amir heidari گفت:

    سلام و عرض ادب
    با توجه به میزان درخواست های کارآموزان برای کلاس برق صنعتی معمولا 6 الی 10 نفر می باشد

  2. یاسین گفت:

   سلام
   هزینه اموزش خصوصی فشورده چقدر است .
   در 5 روز دورە تمام میشود؟

   • parisa hasanirad گفت:

    سلام، روز بخیر
    بله دوره خصوصی در مدت زمان 5 روز به اتمام می رسد. در رابطه هزینه دوره خصوصی تابلو برق لطفا با مشاوره آموزشگاه به شماره ۰۲۱۶۶۵۹۷۳۰۵ تماس بگیرید.

  3. محسن میرزایی گفت:

   سلام وقت بخیر
   من میخوام ازشهرستان در این دوره شرکت کنم،میخواستم بدونم وضعیت اسکان برای هنرجویان شهرستانی به چه صورت است؟

   • hasan گفت:

    سلام
    آموزشگاه برق گستران جهت رفاه حال عزیزانی که از شهرستان در دوره ها شرکت میکنند خوابگاه هایی را تدارک دیده است.
    جهت کسب اطلاعات از وضعیت خوابگاه با شماره ۰۲۱۶۶۵۹۷۳۰۵ تماس بگیرید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.