معرفی دوره سیم پیچی موتور

دوره سیم پیچی موتور در کارگاه مجهز

تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای

هزینه دوره

هزینه دوره: 6500000
5000000

 تاریخ شروع دوره

تاریخ شروع: 6500000

مدت دوره

مدت دوره:دو هفته

نام دوره:آموزش سیم پیچی موتور
هزینه دوره:6,500,000
هزینه دوره با تخفیف :5,000,000
مدت دوره:دو هفته
 
آموزشگاه برق گستران
معرفی دوره آموزش سیم پیچی موتور
 

آموزش سیم پیچی موتور


آموزش سیم پیچی موتورهای الکتریکی تک فاز و سه فاز از دوره‌های بسیار پردرآمد برق صنعتی می‌باشد. با توجه به اهمیت موتورهای الکتریکی در بخش صنعتی و تخصصی بودن تعمیرات آن، بازار کار سیم پیچی موتورهای الکتریکی عالی بوده و متخصصان حرفه‌ای در این زمینه از درآمد بالایی برخوردار هستند. با توجه به کمبود نیروی متخصص در این زمینه آموزشگاه برق گستران دوره آموزش صفر تا صد سیم پیچی موتور را به صورت تخصصی و عملی و در کارگاه‌های کاملا مجهز برگزار می‌نماید. در دوره سیم پیچی موتور فنی حرفه‌ای کلیه مباحث مربوط به سیم پیچی توسط اساتید با تجربه آموزش داده می‌شود، آموزش طراحی و محاسبات سیم پیچی، طراحی و سیم پیچی الکتروموتور‌های تک فاز و سه فاز و غیره از جمله مطالب آموزشی در این دوره می‌باشد. کارآموزان پس از پایان یافتن این دوره می‌توانند انواع موتورهای الکتریکی را سیم پیچی و طراحی نمایند. لازم به ذکر است آموزشگاه برق گستران در پایان این دوره سیم پیچی موتور مدرک معتبر فنی حرفه‌ای به کارآموزان این دوره اعطا و کارآموزان در هر زمان می‌توانند از پشتیبانی نامحدود آموزشگاه بهره‌مند شوند.

آموزش سیم پیچی موتور
 
 

سرفصل‌های دوره آموزش سیم پیچی موتور 


شناخت کامل تجهیزات سیم پیچی

نحوه طراحی و محاسبات و سیم پیچی الکتروموتور از قبیل:

چگونگی طراحی و محاسبات و سیم پیچی الکتروموتور های تکفاز به صورت کاهنده و افزاینده
چگونگی طراحی و محاسبات الکتروموتور های سه فاز به تکفاز (کاهنده)

چگونگی سیم پیچی الکتروموتور های تکفاز و سه فاز از صفر تا صد

شناخت کامل موتور های تک فاز و سه فاز و اساس کار و تجهیزات و متعلقات ماشین های الکتریکی

نحوه برداشتن مشخصات سیم پیچی از الکتروموتور سوخته جهت سیم پیچی مجدد

چگونگی خارج کردن سیم پیچ های سوخته از شیار های استاتور الکتروموتور و نحوه برداشت مشخصات برای سیم پیچی مجدد

نحوه طراحی عایق کاری مناسب جهت عایق کاری شیار های الکتروموتور برا سیم پیچی مجدد

نحوه باز سیم پیچی الکتروموتور های سه فاز و تکفاز 24 شیار و 36 شیار و انواع سر بندی الکتروموتور وعایق کاری کلاف های سیم پیچی و شارلاک زنی و جمع آوری الکتروموتور

نحوه سیم پیچی الکتروموتور های سه فاز 24 شیار از قبیل:

چگونگی طراحی و سیم پیچی الکتروموتور سه فاز 3000 دور و 1500 دور در دقیقه به صورت متحدالمرکز با گام کامل
چگونگی طراحی و سیم پیچی الکتروموتور سه فاز 3000 دور و 1500 دور  در دقیقه 
چگونگی طراحی و سیم پیچی التروموتور سه فاز 3000 دور در دقیقه به صورت متحد المرکز با گام کوتاه (گام کسری)
چگونگی طراحی و سیم پیچی الکتروموتور سه فاز 3000 دور و 1500 دور در دقیقه به صورت حلقوی با گام کوتاه (گام کسری)

 
مشاهده تمام سرفصل ها کوچک کردن
 

ثبت نام دوره آموزش سیم پیچی موتور

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش طراحی تابلو برقآموزش سیم پیچی موتورآموزش PLC درجه ۱آموزش PLC درجه ۲

  پس از ثبت نام جهت رزرو یا مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

   

  مزایای دوره سیم پیچی موتور


   
   
   

  تجدید دوره آموزشی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

   
   

  تمامی مراحل آموزش سیم پیچی موتور به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می‌گردد

   
   

  اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان

   
   

  برگزاری دوره‌های آموزشی در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

   
   

  پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره‌های آموزشی

   
   

  دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت‌های مختلف شهر

   
   

  برگزاری دوره‌ها با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش سیم پیچی موتور

   
   

  معرفی به سازمان فنی و حرفه‌ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره سیم پیچی موتور

   
   

  سوالات متداول دوره سیم پیچ موتور

  سیم پیچی چند نوع الکتروموتور در دوره سیم پیچی موتور آموزش داده می‌شود؟

  پاسخ : چگونگی سیم پیچی الکتروموتور‌های تکفاز و سه فاز از صفر تا صد به طور کامل آموزش داده می‌شود.

  الکتروموتور‌های تکفاز و سه فاز هر کدام دارای چند شیار می‌باشند؟

  پاسخ : هر کدام از این الکتروموتور‌ها دارای 24 شیار و 36 شیار می‌باشند.

  آیا می‌توان یک الکتروموتور سوخته را مجدد سیم پیچی کرد؟

  پاسخ : بله، در این دوره سیم پیچی موتور نحوه برداشتن مشخصات سیم پیچی از الکتروموتور سوخته جهت سیم پیچی مجدد به طور کامل آموزش داده می‌شود.

  آیا در دوره سیم پیچی موتور، عایق کاری هم آموزش داده می‌شود؟

  پاسخ : بله، نحوه طراحی عایق کاری مناسب جهت عایق کاری شیار‌های الکتروموتور برای سیم پیچی مجدد از صفر تا صد آموزش داده می‌شود.

  الکتروموتور‌های سه فاز چند نوع دور در دقیقه دارند؟

  پاسخ : 2 نوع دور دارند : 3000 دور، 1500 دور در دقیقه دارند که تمام این دور‌ها به صورت کامل با جزئیات کامل آموزش داده می‌شود.

  آیا بعد دوره سیم پیچی موتور نیاز به کارآموزی می‌باشد؟

  پاسخ : دوره سیم پیچی موتور به صورتی برگزار خواهد شد که بعد از اتمام دوره کارآموزان می‌توانند مستقیم وارد بازار کار شوند

  اگر بعد از دوره آموزش سیم پیچی موتور سوال یا مشکلی داشتیم چه کار باید بکنیم؟

  پاسخ : کارآموزان بعد از دوره سیم پیچی موتور از پشتیبانی نامحدود توسط استاد مربوطه بهره مند می‌شوند.

  آیا بعد از گذراندن دوره آموزش سیم پیچی موتور مدرک معتبر به ما تعلق می‌گیرد؟

  پاسخ: بله در پایان دوره مدرک دو زبانه آموزشگاه برق گستران به هنرجویان اعطاء میشود

  آیا شهریه بصورت نقد باید پرداخت شود؟

  پاسخ : خیر ،کارآموزانی که شرایط پرداخت نقدی را ندارند می‌توانند بصورت اقساط پرداخت کنند.

  چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه ما باید دوره سیم پیچی موتور در آموزشگاه برق گستران را بگذرانیم؟

  پاسخ : زیرا دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستران :مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دورهدسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT تجدید دوره در صورت عدم یادگیری پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کاراقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانیبرگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

   

  آموزش سیم پیچی موتور فنی حرفه ای + مدرک معتبر

  سیم پیچ یکی از مهم‌ترین اجزا در موتورهای الکتریکی است و در تمام موتورها از تک فاز تا سه فاز استفاده می‌شود. معمولا سیم پیچ‌ها از چند حلقه سیم تشکیل شده‌اند که بر اساس اصول مشخصی به دور هم پیچیده شده‌اند. سیم پیچ‌ها بنا به دلایل گوناگونی دچار آسیب می‌شوند و نیاز به باز پیچی پیدا می‌کنند. باز کردن موتورها و بازپیچی سیم پیچ‌ها از طریق محاسبات و فرمول‌های خاصی انجام می‌شود و نیازمند آموزش سیم پیچی موتور از صفر تا صد دارد. برای آموزش صفر تا صد سیم پیچی موتور چند راه پیش رو دارید. آموزش سیم پیچی موتور از طریق تحصیل در مدرسه یا دانشگاه، شاگردی کردن و ثبت نام دوره سیم پیچی موتور فنی حرفهای از رایج‌ترین راه‌هایی است که می‌توانید برای آموزش تخصصی سیم پیچی اتخاد نمایید. اگر قصد آموزش سیم پیچی موتور به صورت حرفه‌ای و تخصصی را دارید روش اول و دوم چندان توصیه نمی‌شود. در روش اول شما برای یادگیری بایستی مدت زمان چند ساله را سپری کنید. ضمن اینکه معمولا این آموزش‌ها چندان عملی نبوده و تنها مباحث به صورت تئوری به شما آموزش داده می‌شود. در روش دوم نیز ضمن اینکه برای آموزش سیم پیچی موتور الکتریکی بایستی حداقل زمان 6 ماه را سپری کنید، طرح درس مشخصی ندارد و شما از پایه سیم پیچی را یاد نمی‌گیرید. بهترین راه آموزش سیم پیچی موتور روشی است که در مدت زمانی کوتاه و به صورت عملی صفر تا صد سیم پیچی را به شما آموزش دهد. معمولا در دوره سیم پیچی موتور به این دو فاکتور توجه شده و به صورت کارگاهی و عملی با سیم پیچی انواع موتور تک فاز و سه فاز آشنا می‌شوید.

  اما چگونه مدرک فنی حرفه‌ای سیم پیچی موتور بگیریم؟ این سوالی است که بسیاری از افراد علاقه‌مند به سیم پیچی موتور از ما می‌پرسند، دقت داشته باشید برای دریافت مدرک فنی حرفه‌ای برای هر رشته‌ای مسیر یکسانی پیش رو دارید. ابتدا باید آموزش سیم پیچی موتور تک فاز و سه فاز و هر آنچه که برای سیم پیچی مورد نیاز است را از صفر تا صد یاد بگیرید. پس از یادگیری سیم پیچی بایستی در دوره‌های عملی و کتبی فنی حرفه‌ای شرکت و نمره قبولی را کسب کنید. در بسیاری از رشته‌ها از قبل سیم پیچی در حال حاضر فنی حرفه‌ای مسئولیت واگذاری مدرک فنی حرفه‌ای را به آموزشگاه‌های آزاد واگذار کرده است. آموزشگاه برق گستران یکی از آموزشگاه‌هایی است که زیر نظر فنی حرفه‌ای فعالیت دارد. اگر قصد دریافت مدرک فنی حرفه‌ای سیم پیچی را دارید تنها کافیست در دوره سیم پیچی موتور فنی حرفه‌ای آموزشگاه برق گستران ثبت نام کنید. آموزشگاه برق گستران با سال ها تجربه در برگزاری انواع دوره برق ساختمان، برق صنعتی و سیم پیچی موتور به یکی از بهترین آموزشگاه های شهر تهران تبدیل شده است که تمامی دوره های آموزشی خود را در کارگاه های مجهز به صورت کاملا عملی زیر نظر اساتید ماهر و باتجربه برگزار می کند. مهارت جویان عزیز در صورت کسب نمره قبولی در امتحان پایان ترم با مدرک معتبر بین المللی سازمان فنی حرفه ای وارد بازارکار خواهید شد.

  بازار کار سیم پیچی موتور

  اما قبل از شروع آموزش سیم پیچی موتور، با بازار کار این شغل آشنا می‌شویم. سیم پیچ‌ها معمولا در تمامی موتورهای الکتریکی اعم از موتور آسانسور، آسیاب، موتور تجهیزات کارخانه، موتور تجهیزات در کارگاه‌‌های صنعتی، موتور کولر آبی، موتور لوازم خانگی و … استفاده می‌شود . معمولا عواملی از قبیل حرارت و جریان اضافه به سیم پیچ‌ها آسیب وارد می‌کند در چنین شرایطی باید موتور باز شود، سیم پیچ بررسی شود و در صورت آسیب دیدن تعویض یا مجدد باز پیچی شود. بازکردن موتورها، چک کردن سیم پیچ‌ها و پیچیدن آن‌ها کاری تخصصی است و نیاز به دانش و مهارت دارد. تخصصی بودن دوره سیم پیچی موتور باعث شده تا متخصصان سیم پیچی موتور معدود باشند و همین مشکل بازار کار این رشته را بسیار تخصصی نموده است. بنابراین همه اینها به خوبی نشان می‌دهد که بازار کار سیم پیچی موتور پردرآمد است و در صورت سپری کردن دوره آموزشی می‌توانید درآمد خوبی کسب کنید.

  چرا در دوره سیم پیچی موتور ثبت نام کنیم؟

  کمبود نیروی متخصص در زمینه سیم پیچی موتور و تخصصی بودن کار سیم پیچی موتور از جمله دلایلی است که بازار کار این رشته تخصصی را بسیار درآمدزا کرده است. در حال حاضر متخصصان حرفه‌ای سیم پیچی در بازارکار بسیار اندک هستند در حالی که از سیم پیچ‌ها در تمام موتورها چه بزرگ و کوچک استفاده می‌شود و این موضوع به خوبی نشان میدهد تقاضا برای تعمیر سیم پیچ‌ها یا تعویض آنها در مقایسه با تعمیرکاران بیشتر است بنابراین با آموزش سیم پیچی موتور از طریق شرکت در یک دوره سیم پیچی موتور تخصصی و حرفه‌ای می‌توانید از این تقاضا استفاده کنید. بنابراین اگر از علاقه‌مندان به مشاغل مرتبط با برق و الکترونیک هستید دوره سیم پیچی موتور یکی از بهترین راه‌های است که از طریق آن می‌توانید از یک شغل همیشگی و پولساز برخوردار باشید.

  هنگام انتخاب آموزشگاه سیم پیچی موتور به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟

  یک آموزشگاه سیم پیچی موتور حرفه‌ای و تخصصی برای گذراندن دوره سیم پیچی موتور ویژگی‌هایی دارد. این آموزشگاه سیم پیچی موتور بایستی سرفصل‌های آموزشی جامعی داشته باشید و طی دوره به آموزش صفر تا صد سیم پیچی موتور تک فاز و سه فاز بپردازد، شیوه برگزاری کلاس سیم پیچی موتور بایستی به صورت عملی باشد، یعنی طی دوره سیم پیچی موتور به صورت عملی تمامی مراحل سیم پیچی اجرا شده و فرصت تمرین و کار عملی برای شما کارآموزان نیز فراهم گردد، از اساتید متخصص برای آموزش فراهم بهره بگیرد، پس از پایان یافتن دوره سیم پیچی موتور نیز همراه شما باشد و پشتیبانی مناسبی را به عمل آورد همچنین مدرک معتبری به شما ارائه دهد. دقت داشته باشید که بسیاری از آموزشگاه‌ها با قیمت پایین این دوره سیم پیچی موتور را برگزار می‌کنند یا حتی به آموزش رایگان سیم پیچی می‌پردازند. نتایج آمار و بررسی‌ها نشان می‌دهد که آموزش‌ها در این روش یادگیری به هیچ وجه کاربردی نبوده و تنها به آموزش مفاهیم پایه سیم پیچی می‌پردازد. بنابراین هنگام ثبت نام دوره‌های آموزشی سیم پیچی تنها به فاکتور قیمت توجه نداشته باشید و به ملاک‌هایی که در این بخش به آن اشاره شد توجه داشته باشید. آموزشگاه سیم پیچی موتور برق گستران یکی از بهترین آموزشگاه‌ها در زمینه دوره سیم پیچی موتور و دیگر دوره‌های برق و الکترونیک است که به صورت تخصصی دوره سیم پیچی موتور فنی حرفه‌ای را برگزار می‌نماید.

  معرفی دوره

  سرفصل دوره

  ثبت نام

  مزایای دوره