آموزش تعمیرات پکیج دیواری

دوره آموزش تعمیر پکیج در کارگاه مجهز

تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای

هزینه دوره

هزینه دوره: 1800000
1300000

 تاریخ شروع دوره

تاریخ شروع: 1و15

مدت دوره

مدت دوره:یک هفته

نام دوره:آموزش تعمیرات پکیج دیواری
هزینه دوره:1,800,000
هزینه دوره با تخفیف :1,300,000
مدت دوره:یک هفته
 
آموزشگاه برق گستران
معرفی دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری
 

معرفی دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری


آموزش تعمیرات پکیج دیواری از دوره های بسیار پراهمیت در بازار می باشد. در سال های اخیر تعداد مصرف کنندگان پکیج های دیواری روز به روز بیشتر شده و با توجه به بالا بودن هزینه تعویض پکیج نسب به تعمیرات آن، تقاضا برای تعمیر پکیج افزایش یافته است. بنابراین می توان گفت بازار کار تعمیر پکیج دیواری روز به ‌روز رونق بیشتری می گیرد. از این رو آموزشگاه برق گستران به عنوان یکی از بهترین آموزشگاه تعمیرات پکیج در تهران، با هدف ورود کارآموزان به بازار کار و زیر نظر اساتید باتجربه در کارگاه های کاملا مجهز دوره آموزش تعمیر پکیج دیواری را برگزار می نماید.

آموزش نحوه عیب یابی و تعمیرات پکیج، آموزش سرویس کامل پکیج، آموزش رسوب گیری پکیج عیب یابی و تعمیرات فن پکیج و غیره بخشی از سرفصل های آموزشی در دوره تعمیرات پکیج دیواری برق گستران است. لازم به ذکر است در پایان دوره تعمیر پکیج کارآموزان با مهارت کامل و بدون نگرانی می توانند وارد بازار کار شده و در صورت نیاز از پشتیبانی نامحدود آموزشگاه بهره مند شوند.

آموزش تعمیرات پکیج دیواری
 
 

سرفصل های دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری


آموزش صفر تا صد تعمیرات پکیج دیواری

پکیج را به چه صورت در کمترین زمان ممکن در منزل مشتری عیب یابی کرده و در اختیار او قرار دهیم

آموزش عیب یابی و شناخت کامل کلیه قطعات پکیج و نحوه صحیح قرارگیری

1-تک مبدل – فن دار و بدون فن محل قرارگیری کامل پکیج و شناخت قطعات موجود در تک مبدل
2-دو مبدل – فن دار و بدون فن محل قرارگیری کامل پکیج و شناخت قطعات موجود در دو مبدل

آموزش عیب یابی فلوسوئیچ

بصورت علمی توسط مولتی متر (اهم متر)
بصورت سنتی جهت عیب یابی کامل از سلامت قطعه

آموزش کامل عیب یابی و تعمیرات پمپ

در این بخش از دوره تعمیرات پکیج دیواری بصورت علمی همراه مولتی متر یا به صورت کاملا سنتی سلامت قطعه پمپ بررسی یا راه اندازی موقت می شود.

آموزش عیب یابی و تعمیرات پمپ

تست کامل جهت سلامت پمپ و صحیح کارکردن آن در درون دستگاه و قطعات تشکیل دهنده پمپ و نحوه ی صحیح رد گریپاچ پمپ

آموزش علمی و تخصصی رسوب زدایی مبدل ها

رسوب گیری کامل مبدل چه اولیه و چه مبدل ثانویه بصورت کاملا تخصصی و رد کامل رسوبها از داخل دستگاه

مشاهده تمام سرفصل ها کوچک کردن
 

ثبت نام

  لطفا شماره تماس را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش نصب کولر گازیآموزش تعمیرات کولر گازیآموزش نصب پکیج دیواریآموزش تعمیرات پکیج دیواری

  پس از ثبت نام جهت رزرو یا مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

   

  مزایای دوره آموزش تعمیرات پکیج


   
   
   

  تجدید دوره آموزشی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

   
   

  تمامی مراحل آموزش به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می گردد

   
   

  اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان

   
   

  برگزاری دوره های آموزشی در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

   
   

  پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره های آموزشی

   
   

  دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت های مختلف شهر

   
   

  برگزاری دوره ها با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش

   
   

  معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره

   
   

  سوالات متداول آموزش تعمیرات پکیج دیواری

  1) آیا کلیه قطعات پکیج در دوره آموزش تعمیر پکیج دیواری مورد بررسی قرار می گیرد؟

  پاسخ : بله تمام قطعات از جمله تک مبدل و دو مبدل فن دار و بدون فن به طور کامل بررسی می شود.

  2) آیا رسوب زدایی هم جزء مباحث آموزشی دوره تعمیرات پکیج می باشد؟

  پاسخ : بله رسوب گیری کامل مبدل چه اولیه و چه مبدل ثانویه بصورت کاملا تخصصی آموزش داده می شود.

  3) فلوسوئیچ چگونه عیب یابی می باشد؟

  پاسخ : بصورت عملی توسط مولتی متر و به صورت سنتی کاملا آموزش داده می شود.

  4) آیا راه اندازی پکیج به صورت عملی آموزش داده می شود؟

  پاسخ : بله محل قرارگیری مناسب پکیج و نحوه قرارگیری آن در ساختمان و راه اندازی های استاندارد و نصب از کف و از سقف بصورت کاملاً تخصصی و عملی گفته می شود

  5) تعمیرات پمپ هم از مباحث دوره آموزش تعمیر پکیج می باشد؟

  پاسخ : بله عیب یابی و تعمیرات پمپ و صحیح کار کردن آن به طور کامل آموزش داده می شود.

  آیا شهریه بصورت نقد باید پرداخت شود؟

  پاسخ : خیر ،کارآموزانی که شرایط پرداخت نقدی را ندارند می توانند بصورت اقساط پرداخت کنند.

  برای کارآموزان شهرستان وضعیت اسکان چگونه است؟

  پاسخ : برای عزیزانی که از شهرستان تشریف می آورند نزدیک ترین خوابگاه به کارآموزان معرفی می شود.

  اگر بعد از دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری سوال یا مشکلی داشتیم چه کار باید بکنیم؟

  پاسخ : کارآموزان بعد از دوره از پشتیبانی نامحدود توسط استاد مربوطه بهره مند می شوند.

  در صورت عدم یادگیر بعد ازکلاس چه باید کرد؟

  پاسخ : در صورت عدم یادگیری آموزشگاه بدون اخذ هیچ مبلغی دوره را برای شما تکرار خواهد کرد.

  چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه ما باید دوره تعمیرات پکیج دیواری را در آموزشگاه برق گستران را بگذرانیم؟

  پاسخ : زیرا دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستر :مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دورهدسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT تجدید دوره در صورت عدم یادگیریپشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کاراقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانیبرگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل ارائه نرم افزارهی مربوطه و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

   

  آموزش تعمیرات پکیج از صفر تا صد

  پکیج دیواری وسیله ای است که با گذشت زمان قطعات آن دچار آسیب می شود. به طور مثال لوله ها و اتصالات آن دچار خوردگی می شود، مبدل آن خراب می شود، شیر انبساط آسیب می بیند، رسوب می گیرد و . . . بروز مشکل در قطعات پکیج عملکرد صحیح این دستگاه را با مشکل روبه رو می کنند. نشتی آب پکیج، داغ نشدن آب، سرد و گرم شدن آب پکیج، بالا رفتن فشار، سر و صدا برخی از رایج ترین مشکلات در پکیج های دیواری است که در صورت خراب شدن قطعات آن با آن روبه رو می شوید. اگر قصد ورود به بازار کار تعمیرات پکیج را دارد باید انواع قطعات این دستگاه و کارکرد آنها را بشناسید، با نحوه تعمیر و تعویض آنها آشنا باشید و بتوانید به بهترین صورت ممکن مشکلات پکیج را عیب یابی و تعمیر کنید. بنابراین می توان گفت آموزش نعمیرات پکیج دیواری از پیش نیازهای ورود به بازارکار شغل تعمیرات پکیج است که با شرکت در دوره تعمیرات پکیج در مجتمع آموزشی برق گستران می توانید به آن دست پیدا کنید. در این دوره آموزش تعمیر پکیج بوتان، ایران رادیاتور، ایساتیس و دیگر برندها به شما آموزش داده می شود.

  آموزش صفر تا صد تعمیرات پکیج

  آموزش تعمیرات پکیج بوتان ، ایران رادیاتور، ایساتیس و غیره

  پکیج های دیواری بوتان، ایران رادیاتور، ایساتیس از جمله برندهای شناخته شده پکیج در بازار هستند که تقاضا برای خرید آنها بسیار بوده و همین موضوع باعث شده تا تقاضا برای تعمیرات آنها نیز در مقایسه با دیگر برندهای پکیج بیشتر باشد. بنابراین شما به عنوان تعمیرکار بایستی بتوانید انواع مدلهای این برندهای پکیج را عیب یابی و تعمیر کنید. با شرکت در کلاس آموزش تعمیرات پکیج دیواری آموزشگاه برق گستران برای شما فرقی نمی کند که برند پکیج تعمیر چه باشد، آموزش ها به صورتی است که در پایان دوره تعمیر پکیج می توانید برای تعمیر و عیب یابی پکیج ایران رادیاتور، بوتان، ایساتیس و غیره اقدام کنید. شما در این دوره ها اصول کار را از پایه یاد می گیرید بنابراین برای شما فرقی نمی کند که برند پکیج چیست چون تعمیر پکیج را به صورت اصولی یاد گرفته اید.

  دوره آموزش تعمیر پکیج

  دوره آموزش تعمیر پکیج دیواری فنی حرفه ای دوره‌ای کاملا تخصصی و حرفه ای است. با توجه به رشد روزافزون ساخت و ساز، نیاز ساختمان ها به سیستم گرمایشی بسیار زیاد است از طرفی استفاده از پکیج های دیواری برای تولید آب گرم و سیستم گرمایش ساختمان بسیار به اقتصادی تر است. دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری شامل: عیب یابی و تعمیرات پکیج تک مبدل و دو مبدل، سرویس کامل پکیج، نحوه رسوب گیری پکیج، طریقۀ هوا گیری پکیج، عیب یابی و تعمیرات شیر گازی، پمپ، سایر قطعات پکیج و . . . است.

  بازار کار تعمیرات پکیج چگونه است؟

  بدون شک یکی از مهم ترین دغدغه های افراد در شرایط نامناسب اقتصادی امروز جامعه موضوع درآمدزایی است. اگر جز آن دسته از افراد هستید که قصد ساختن یک آینده شغلی عالی هستید و به مشاغل تاسیساتی نیز علاقه دارید شغل تعمیرات پکیج و دوره آموزش تعمیرات پکیج یکی از بهترین انتخاب هایی است که می توانید داشته باشید.

  پکیج دیواری دستگاهی است که به دلیل مزایای بسیاری که در صرفه جویی در مصرف انرژی، ایمنی بالا، راندمان بالا و غیره دارد امروزه بسیار پرطرفدار شده و می توان گفت در بیش از 90 درصد ساختمان های نوساز از این دستگاه برای گرمایش ساختمان استفاده می شود. از طرفی مزایای بسیار این دستگاه باعث شده تا علاوه بر ساختمان های نوساز، ساختمان های قدیمی نیز این دستگاه را جایگزین دیگر سیستم ها از قیبل آبگرمکن برقی، دیواری، چیلر و غیره نمایند.

  از طرفی پکیج دیواری از جمله دستگاه هایی است که برای عملکرد مناسب و افزایش طول عمر نیاز به سرویس دوره ای و منظم دارد و مانند دیگر وسایل مصرفی با گذشت زمان با مشکلات گوناگونی روبه رو شده و نیاز به تعمیر و عیب یابی پیدا می کند. متاسفانه در کشورمان کیفیت آب در بسیاری از استان ها نامناسب بوده و این موضوع نیاز به تعمیر پکیج را بیش از پیش می کند. افزایش چشمگیر خرید پکیج در ساختمان های تازه تاسیس، جایگزین شدن آن به جای دیگر سیستم های گرمایشی، افزایش نیاز به تعمیر و عیب یابی همگی دلایل خوبی است که نشان از بازار کار این رشته فنی می دهد.

  بنابراین اگر به این رشته فنی علاقه‌مند هستید و درباره آینده شغلی آن شک و تردید دارید ما به شما اطمینان می دهیم که این شغل از آینده شغلی عالی و درآمد بالایی برخوردار است. پس از هر چه سریعتر برای آموزش تعمیرات پکیج دیواری و شرکت در دوره آموزش تعمیر پکیج اقدام کنید.

  نتایج بررسی ها نشان می دهد که شغل تعمیرات پکیج نه تنها در ایران بلکه در تمامی کشورها از بازار کار خوبی برخوردار بوده، بنابراین اگر به دنبال مهاجرت به خارج از ایران از طریق رشته های فنی هستید این رشته از بهترین انتخاب ها برای شماست.

  درآمد تعمیرکار پکیج چقدر است؟

  میزان درآمد در مشاغل فنی تا حد بسیار زیادی به میزان استعداد، تخصص و تجربه شما دارد. یعنی به هر میزانی که سطح دانش و مهارت شما افزایش یابد و آموزش تعمیر پکیج دیواری را به صورت تخصصی دیده باشید، درآمد شما نیز افزایش خواهد یافت. همچینن باید در نظر داشت که قیمت ارائه شده، مشتری مداری، کیفیت ارائه خدمات، ساعات کار و تبلیغات نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار بر میزان درآمد در این شغل است.آمارها نشان می‌دهند که متوسط درآمد ماهیانه تعمیرکار پکیج دیواری 20 تا 30 میلیون تومان در ماه است.

  میزان درآمد در مشاغل فنی بسته به پشتکار و تخصص شما به عنوان تعمیرکار متغیر است. یعنی به هر میزانی که سطح و اعتبار مدرک ، میزان تجربه و ساعت کاری شما بالاتر باشد، درآمد شما نیز بالاتر خواهد رفت. دستمزد تعمیرات پکیج از سوی اتحادیه و به طور دقیق برای هر یک از خدمات تعیین می شود. البته عوامل دیگری بر دستمزدی که بابت تعمیرات دریافت می کنید تاثیر می گذارد. بنابراین توصیه می کنیم برای درآمد و مشتریان بیشتر نسبت به ثبت نام در دوره تعمیرات پکیج حرفه ای اقدام کنید..

  دوره آموزش پکیج فنی حرفه ای

  آموزشگاه مطمئن برای ثبت نام دوره تعمیرات پکیج، از سازمان فنی حرفه ای کشور مجوز لازم را اخد کرده است. بنابراین اگر مایلید دوره آموزش تعمیرات پکیج ایران رادیاتور و بوتان فنی حرفه ای را بگذرانید حتما میبایست آموزشگاهی را انتخاب کنید که مجوزهای لازم را از سازمان فنی حرفه ای اخذ کرده باشد. سازمان فنی حرفه ای پس از اتمام دوره تعمیرات پکیج فنی حرفه ای و کسب نمره قبولی در آزمون کتبی و عملی ، مدرک فنی حرفه ای تعمیر پکیج را به کارآموزان آموزان ارائه می کند. این گواهینامه در کشور و در سطح بین المللی معتبر بوده و به هنرجویان کمک می کند تا به راحتی شغل دلخواه خود را بیابند.

  در راستای پیشرفت علمی هنرجویان، آموزشگاه برق گستران اقدام به برگزاری دوره آموزش تعمیر پکیج دیواری فنی حرفه ای را در کارگاه های مجهز با مدرن ترین ابزار زیر نظر مجرب ترین اساتید کرده است. کارآموزان پس از اتمام دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری ضمن دریافت مدرک فنی حرفه ای، مهارت کافی برای تعمیرات انواع پکیج را کسب کرده و می‌توانند براحتی وارد بازارکار تعمیرات پکیج ایران رادیاتور و بوتان شوند.

  بهترین آموزشگاه تعمیرات پکیج

  بطور قطع نمی توان به هر دوره ای برای آموزش تعمیرات پکیج اطمینان کرد و تمامی آموزشگاه های تعمیرات پکیج نیز برای ثبت نام کلاس تعمیرات پکیج دیواری مناسب نیست. متاسفانه بدلیل بازار کار پررونق تعمیرات پکیج آموزشگاه های بسیاری اقدام به برگزاری کلاس آموزش تعمیرات پکیج فنی حرفه ای کرده اند که همه آنها از کیفیت یکسانی برخوردار نیستند

  دوره آموزش تعمیر پکیج دیواری مجتمع آموزشی برق گستران یکی از بهترین مراکز تعمیرات پکیج در تهران است. آنچه که آموزشگاه برق گستران را از سایر آموزشگاه های فنی حرفه ای متمایز کرده است آموزش عملی و صفرتا صدی تعمیرات پکیج و مجهز بودن کارگاه های آموزشی آن است. در دوره تعمیرات پکیج دیواری کارآموزان می توانند بر روی پکیج تمرین کرده و آمادگی رویارویی با تمامی چالش ها هنگام ورود به بازار کار را کسب کنند.بنابراین نه تنها علاقمندان تعمیرات پکیج در تهران بلکه کلیه علاقه مندان به این رشته از سراسر ایران در کلاس تعمیرات پکیج دیواری برق گستران ثبت نام کنند.

  فرصت های شغلی تعمیرات پکیج دیواری

  نگران ورود به بازار کار تعمیرات پکیج نباشید. همانطور که اشاره کردیم این شغل از بازارکار خوبی برخوردار است و در صورتی که از مهارت و تسلط کافی در زمینه تعمیرات پکیج برخوردار باشید جایگاه خوبی در بازار کار این رشته خواهید داشت.

  پس از ثبت نام دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری فنی حرفه ای، شما به عنوان تعمیرکار پکیج می توانید:

  • به استخدام نمایندگی تعمیرات پکیج بوتان، ایران رادیاتور و دیگر برندها در آیید.
  • در مراکز خدماتی و تاسیساتی مشغول فعالیت شوید.
  • با سایت های ارائه دهنده خدمات تعمیرات پکیج در محل و منزل همکاری داشته باشید.
  • به صورت شخصی مغازه تعمیرات پکیج راه اندازی کنید.
  • به عنوان تعمیرکار سیار پکیج فعالیت داشته باشید.
  • در شبکه های اجتماعی فعالیت داشته و از این طریق مشتری جذب کنید.
  آموزش تعمیر پکیج

  سرمایه لازم برای ورود به بازار کار تعمیرات پکیج چقدر است؟

  شغل پکیج دیواری از آن دسته از مشاغل فنی است که ورود به آن به سرمایه اولیه بالایی نیاز ندارد. هزینه ورود به این شغل به دو بخش مهم تقسیم می شود. هزینه یادگیری و آموزش تعمیرات پکیج . هزینه خرید تجهیزات از مهمترین مواردی است که باید برای آن هزینه کنید. هزینه آموزش تعمیر پکیج یکی از مهمترین هزینه هاست چرا که هر چه بهتر مفاهیم تعمیرات پکیج را یاد بگیرید بدون شک در بازار حضور موفق تری خواهید داشت. که این هزینه به طور متوسط عددی بین یک میلیون و پانصد تا دو میلیون تومان است. که مطمئن باشید در همان ماه اول فعالیت آن را به دست خواهید آورد.

  هزینه خرید تجهیزات نیز برای ورود به این شغل به طور میانگین 3 تا 5 میلیون برای شروع کار است. پس از ورود به بازار کار می توانید بسیاری از دیگر تجهیزات این شغل را خریداری کنید. اگر بخواهید از همان ابتدا اقدام به تاسیس مغازه نمایید باید به این دو هزینه ، هزینه اجاره یا رهن مغازه را اضافه کنید. که رهن یا اجاره مغازه در این شغل به سرمایه 30 میلیون تومانی نیاز دارد. البته با توجه مکانی که اقدام به تاسیس مغازه می نمایید و شهری که در آن فعالیت دارید این هزینه متفاوت خواهد بود.

  چگونه وارد بازار کار تعمیرات پکیج دیواری شویم؟

  ورود به بازارکار تعمیرات پکیج مستلزم آموزش تعمیرات پکیج دیواری است. دقت داشته باشید که تعمیرات و عیب یابی پکیج امری تخصصی است و این تخصص جز با تمرین و تکرار و کار عملی به دست نمی آید. بنابراین نمی توانید با مطالعه کتاب یا جزوه یا مشاهده فیلم های آموزشی این مطالب را یاد بگیرید.

  برای آموزش تعمیر پکیج می توانید مدت زمانی را نزد یک تعمیرکار پکیج کار کنید. اما در نظر داشته باشید که یادگیری به این روش به زمان زیادی نیاز دارد، از طرفی به دلیل بازار کار عالی این رشته معمولا تعمیرکاران حرفه ای پکیج فرصت کافی برای جذب کارآموز را ندارند. روش دیگر که می توان گفت بهترین راه آموزش تعمیرات پکیج دیواری نیز می باشد شناسایی بهترین آموزشگاه تعمیرات پکیج و حضور در دوره تعمیر پکیج دیواری فنی حرفه ای آن است. معمولا در این اموزشگاه ها دوره تعمیرات پکیج به صورت عملی برگزار می شود و این یعنی شما طی دوره از فرصت کافی برای تمرین و تکرار و رفع اشکال نیز برخوردار هستید. ضمن اینکه در این دوره ها به شما یک مدرک زیر نظر سازمان فنی حرفه ای ارائه می شود که از طریق آن می توانید با خیالی آسوده برای مراکز تعمیرات پکیج رزومه ارسال کنید و به استخدام آنها درآیید. توصیه می کنیم علاوه بر آموزش تعمیرات پکیج فنی حرفه ای ، در دوره های آموزش نصب پکیج نیز شرکت کرده و با نصب اصولی انواع پکیج نیز آشنا شوید.

  به طور کلی شما برای ورود به این رشته بایستی با انواع قطعات پکیج ، کارکرد آنها و نحوه تعویض قطعات، مشکلات پکیج و نحوه عیب یابی و تعمیر آنها آشنا باشید.

  مشکلات رایج پکیج دیواری

  برخی از مشکلات پکیج دیواری بسیار رایج تر از دیگر مشکلات هستند. رفع برخی از این مشکلات از قبیل افزایش فشار پکیج و نشتی رادیاتورها به آسانی توسط خود شما امکان پذیر است. برای انجام تعمیرات جدی تر ، همیشه باید از یک تعمیرکار پکیج کمک گرفت.

  آب و سیستم گرمایش گرم نمی شود.

  گرم نشدن آب پکیج و سیستم گرمایش از جمله مشکلات رایجی است که در پکیج های دیواری رخ می دهد و در دوره های آموزش تعمیرات پکیج مجتمع برق گستران به طور کامل به آن پرداخته می شود، وجود این مشکل در فصل زمستان غیر قابل تحمل می باشد. عوامل گوناگونی باعث بروز این مشکل در پکیج می شوند، برخی از این عوامل عبارتند از:

  • پکیج خاموش شده است.
  • اطمینان حاصل کنید که گاز وارد پکیج دیواری می شود. .
  • ترموستات کار می کند و سعی کنید دمای حرارت مرکزی را بالاتر از دمای فعلی اتاق تنظیم کنید. .
  • بررسی کنید که لوله میعانات پکیج به دلیل سرما بیش از حد یخ نزده باشد. .
  • فشار پکیج بسیار کم است.
  • علاوه بر موارد فوق ، اگر پکیج قدیمی تری دارید که چراغ پیلوت دارد ، ممکن است خاموش شده باشد. چراغ پیلوت یک شعله کوچک است که دائما می سوزد و وظیفه آن روشن کردن شعله بزرگتر در صورت نیاز به گرمایش مرکزی یا آب گرم است. بدون چراغ پیلوت پکیج بدون گرمایش و آب گرم باقی است. .

  نشتی پکیج دیواری

  نشتی از پکیج یا سیستم گرمایش مرکزی ، هر چقدر هم کوچک باشد ، یک مشکل جدی است. و در صورت مشاهده نشت ، باید منبع آب و همچنین پکیج خود را خاموش کنید تا از بدتر شدن آن جلوگیری کنید.

  معمولا این اتفاق به علت شکستن یک قطعه در پکیج اتفاق می افتد. در صورتی که شیر فشار پکیج و فرسوده شده و نیاز به تعویض داشته باشد با این مشکل روبه رو خواهید شد. اگر متوجه شدید که آب و نشتی از لوله است ، احتمالاً این امر ناشی از خوردگی لوله یا نصب نامناسب آن است.

  یکی دیگر از علل نشتی پکیج فشار بالای پکیج است. بنابرای ، اگر اخیراً فشار را افزایش داده اید ، بررسی کنید که بالاتر از دستورالعمل های تعیین شده نباشد. در دوره تعمیرات پکیج برق گستران به طور کامل با این مشکل و نحوه رفع آن آشنا خواهید شد.

  آب گرم است اما سیستم گرمایش گرم نیست

  قبل از اینکه نگران روشن نشدن گرمایش مرکزی باشید ، ترموستات خود را دوباره بررسی کنید. ممکن است تنظیمات به کمی تغییر نیاز داشته باشند. علاوه بر این ، توصیه می کنیم نگاهی به فشار پکیج بیندازید زیرا افت فشار منجر به خرابی سیستم گرمایش مرکزی می شود.

  اگر ترموستات و فشار پکیج همانطور که باید باشد بود، به احتمال زیاد قسمتی از پکیج شکسته یا خراب شده است. در صورتی که آب گرم خانگی دارید اما گرمایش ندارید ، می تواند دیافراگم شکسته باشد یا علت در خراب شدن قفل هوا و سوپاپ موتور باشد.

  فشار پکیج پایین است.

  بدون فشار کافی ، پکیج کار نمی کند. و این امر مانع داشتن گرمایش مرکزی و آب گرم می شود. فشار پکیج به طور طبیعی در مدت زمان طولانی کاهش می یابد ، اما افت ناگهانی می تواند نشانه نشت آب باشد. در صورت مشاهده نشت آب از پکیج یا سیستم گرمایش ، پکیج و همچنین منبع آب را خاموش کرده و با تعمیرکار پکیج تماس بگیرید.

  پکیج دیواری دارای یک فشار سنج در قسمت جلویی دستگاه هستند که در آن می توانید فشار را بررسی کنید. اگر شماره گیر در هر نقطه زیر 1 باشد فشار کم پکیج علت مشکل است. برای اطلاع از فشار مناسب ، باید به دفترچه راهنما نگاهی بیندازید. با این اوصاف ، فشار پکیج معمولاً باید در حدود 1.5 بار باشد. تنظیم فشار پکیج یکی از مهم ترین سرفصل های آموزشی در دوره آموزش تعمیر پکیج دیواری برق گستران است.

  رادیاتورها سرد است

  سرد بودن برخی از نقاط رادیاتور یک مشکل رایج است که اغلب راه حل ساده ای دارد. هنگامی که گرمایش مرکزی را روشن می کنید ، آب گرم در اطراف رادیاتورها گردش می کند. با این حال ، تجمع هوا در سیستم می تواند به عنوان یک انسداد عمل کرده و از گرم شدن آب گرم کل رادیاتور جلوگیری کند. این امر باعث می شود که برخی از نقاط رادیاتور سرد باشد.

  برای جریان مجدد آب در کل رادیاتور ، هوا باید از سیستم خارج شود. خروج هوا از رادیاتورها به عنوان هواگیری شناخته می شود .

  دقت داشته باشید همه مشکلات پکیج فوریتی محسوب نمی شوند. اما اگر پکیج در زمستان فاقد گرمایش و آب گرم باشد، اگر کودکان یا افراد آسیب پذیر در ساختمان زندگی می کنند و با نشت گاز روبه رو هستید باید هر چه سریعتر نسبت به رفع آن اقدام نمود.

  پکیج سر و صدا بسیاری دارد

  گاهی اوقات پکیج های دیواری هنگام کار با سر و صداهای گوناگونی روبه رو می شوند. صدای بنگ، صدای شر شر، صدایی مانند کتری در حال جوش برخی از رایج ترین صداهایی است که از پکیج های دیواری شنیده می شود. معمولا شایع ترین دلایل ایجاد سر و صدا در پکیج های دیواری به دلیل هواگرفتن پکیج، رسوب گرفتن پکیج، گرم شدن بیش از اندازه پکیج، کم بودن جریان آب، خراب شدن ترموستات، پایین آمدن فشار پکیج رخ میدهد. هواگیری پکیج، رسوب گیری از راهکارهای کاربردی برای رفع این مشکل در پکیج می باشد. با شرکت در دوره آموزشی تعمیرات پکیج دیواری برق گستران به طور کامل با نحوه رفع این مشکل آشنا خواهید شد.

  اگر پکیج شما صدا می دهد و می خواهید مشکل را رفع کنید. توصیه می کنیم در مرحله اول ، دقیقاً مشخص کنید که سر و صدا از کجا می آید. آیا پکیج شما صدای بلندی دارد یا صداهای غیر معمول از رادیاتور یا لوله حرارت مرکزی می آید؟ اگر صدای جیر جیر را می شنوید ، ممکن است این صدا به خاطر تغییر دمای لوله ها باشد که این کاملاً طبیعی است. پس از مشخص شدن محل سر و صدا، نوع صدا مشخص کنید. صدای شر شر، صداهای بلند، صدا ویبره مانند، صدای سوت، صدایی شبیه به ضربه زدن به لوله ها برخی از رایج ترین صداهایی است که از پکیج های دیواری شنیده می شود.

  اگر پکیج شما صداهای ارتعاشی ایجاد می کند می تواند ناشی از شل شدن بست هایی باشد که نیاز به سفت شدن دارند. شما می توانید تمامی بست ها را بررسی و آنها را محکم کنید ، اگر با این کار صداهای ارتعاشی متوقف نشد ، از یک تعمیرکار کمک بگیرید. اگر از پکیج صداهایی مانند ضربه زدن چکش شنیده می شود ، ممکن است در اثر خرابی ترموستات یا جمع شدن رسوب روی مبدل حرارتی باشد.

  صدای در رادیاتورها می تواند ناشی از هوای محبوس شده در آن ، فشار پایین آب یا لوله یخ زده میعانات باشد. البته شنیدن این صدا به میزان کم در پکیج نسبتاً معمول است ، اما اگر این صدا بلند یا ثابت شود ، باید بررسی کنید که آیا سیستم نیاز به هواگیری دارد یا خیر. همچنین فشار آب و وضعیت لوله ها را بررسی کنید که منجمد نشده باشند.

  شنیده شدن صدای سوت از پکیج های دیواری معمولا به دلیل تجمع رسوبات روی مبدل حرارتی پکیج است. به دلیل وجود کلسیم در آب رسوبات سنگ آهک تشکیل شده و جریان آب را محدود می کنند. در نتیجه ، آب در مبدل حرارتی پکیج به سختی در جریان بوده و باعث شنیده شدن صدای سوت از پکیج می شود. جمع شدن لجن در اطراف مبدل و پمپ از دیگر دلایل شنیده شدن صدای سوت در پکیج است.

  پکیج روشن نمی شود.

  روشن نشدن پکیج یکی از دیگر مشکلات رایجی است که در پکیج های دیواری رخ می دهد. اگر پکیج شما روشن نمی شود، ابتدا وضعیت گاز را بررسی کنید و ببینید که قطع شده است یا خیر. همچنین بررسی کنید که اخیرا برق شما قطع شده است یا خیر؟ توجه داشته باشید که پکیج برای روشن شدن به برق و گاز نیاز دارد و در صورت قطع بودن هر یک روشن نخواهد شد. اگر مطمئن شدید که برق و گاز در جریان است، عقربه فشار سنج را بررسی کنید اگر فشار یک بار یا کمتر نشان می دهد ، ممکن است فشار برای عملکرد صحیح پکیج بسیار کم باشد. بنابراین نسبت به بالا بردن فشار پکیج اقدام کنید.

  توجه داشته باشید که گاهی روشن نشدن پکیج به دلیل اتصال در سیم کشی برق، خوب کار نکردن جرقه زن، بروز مشکل در برد پکیج، خراب شدن الکترود مشعل، هوا گرفتن پکیج، رسوب گرفتن، بروز مشکل در دوشاخه برق، نصب نامناسب دودکش نیز باشد. نحوه رفع مشکل روشن نشدن پکیج موضوعی است که به طور کامل در دوره آموزش تعمیرات پکیج برق گستران به آن پرداخته می شود.

  پکیج خاموش می شود.

  یکی از دیگر مشکلات رایجی که پکیج های دیواری با آن روبه رو می شوند خاموش شدن است. دلایل متعددی وجود دارد که می تواند منجر به خاموش شدن پکیج شما شود ، از گرم شدن بیش از حد تا فشار کم. برخی از این موارد به سادگی توسط خودتان قابل تعمیر است اما برای رفع برخی دیگر نیاز به کمک گرفتن از یک تعمیرکار پکیج خواهید بود.

  خاموش شدن پکیج به دلایل گوناگونی می باشد. اگر فشار پکیج شما بسیار پایین یا بالا باشد، پکیج خود به خود خاموش خواهد شد. بنابراین اگر پکیج شما خاموش شده است عقربه فشار سنج را بررسی کنید. بروز مشکل در شیر کنترل دما از دیگر دلایلی است که باعث خاموش شدن خود به خود پکیج دیواری می شود. چرا که خراب شدن این شیر به این معنی است که دمای آب پکیج شما دیگر تنظیم نمی شود. اگر دما بیش از حد بالا برود ، می تواند باعث نشتی در سیستم شما شود. این باعث می شود که پکیج شما خاموش شود تا از گرم شدن بیش از حد محافظت کند.

  خراب شدن مبدل حرارتی از دیگر دلایلی است که باعث خاموش شدن پکیج دیواری می شود. ترموستات یکی از مهم ترین قطعات در پکیج های دیواری است که دمای خارجی را کنترل می کند و در صورت کاهش دما به زیر سطح معینی خود را روشن می کند. اگر ترموستات شما دچار اشکال شود ، نمی تواند دما را به طور دقیق اندازه گیری کند و گاهی در زمانی که انتظار ندارید خاموش می شود. این می تواند باعث شود که پکیج شما به طور غیرمنتظره خاموش شود.

  خراب شدن پمپ آب پکیج، قطع شدن جریان گاز، آب و برق، منجمد شدن لوله میعانات برخی از دیگر دلایلی است که باعث خاموش شدن پکیج دیواری می شوند. در دوره آموزش تعمیر پکیج دیواری به طور کامل به آن پرداخته می شود.

  پکیج بوی گاز و دود می دهد

  انتشار بوی گاز ، سوختگی و گندیدگی از پکیج یکی از دیگر مشکلاتی که است که بسیاری از افراد با آن روبه رو می شوند. اگر اتصالات پکیج شل شده باشند از آنها گاز نشت پیدا کرده و این موضوع باعث شنیده شدن بوی گاز از پکیج می شود. توجه داشته باشید گاهی شلنگ های پکیج دچار خمیدگی شده و این موضوع باعث سوراخ شدن یا ترک برداشتن لوله ها شده و از آنها گاز به بیرون نشت پیدا می کند. خراب شدن شیر برقی پکیج یکی از دیگر دلایل انتشار بوی گاز از پکیج می شود. بنابراین در صورت شنیدن هر گونه بوی گاز از پکیج کلیه اتصالات، شلنگ ها همچنین شیر برقی را بررسی کنید و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

  گاهی از پکیج های دیواری بوی دود شنیده می شود، این موضوع به دلیل نصب نامناسب دود کش یا خوب کار نکردن مشعل می باشد. اگر از پکیج بوی دود می شنوید توصیه می کنیم وضعیت دود کش را بررسی کنید. توجه داشته باشید که اگر مشعل به رنگ زرد یا نارنجی بسوزد به احتمال زیاد خراب شده است و به احتمال زیاد علت بوی دود ناشی از خراب شدن آن است بنابراین باید هر چه سریعتر برای تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید. رفع مشکل بوی گاز از دیگر سرفصل هایی است که در دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری برق گستران به طور کامل به آن پرداخته می شود.

  آب پکیج بوی بدی دارد.

  انتشار بوی بد از آب پکیج معمولا به دلیل رشد باکتری ها در این دستگاه است. اگر برای مدت زمانی طولانی از پکیج استفاده نکرده باشید و آب در پکیج جمع شده باشد باکتری ها رشد پیدا کرده و بنابراین آب با بوی نامطبوعی از پکیج خارج می شود. گاهی سخت بودن آب و نصب نکردن فیلتر بر روی پکیج باعث انتشار بوی بد از آب خارج شده از پکیج می شود. اگر از پکیج شما بویی شبیه به تخم مرغ گندیده بیرون می آید به احتمال زیاد میله یون (آنود) آن خورده شده است که باید برای تعویض آن اقدام کنید.

   

  معرفی دوره

  سرفصل دوره

  ثبت نام

  مزایای دوره

   
   
  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 1 میانگین: 5]

  2 Comments

  1. علی گفت:

   سلام تعمیرات پکیج به صورت عملی یا تئوری؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.