آموزش برق ساختمان درجه ۱ و ۲

دوره برق ساختمان عملی در کارگاه مجهز

تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای

هزینه دوره

هزینه آموزش برق ساختمان درجه ۱
4،9۰۰،۰۰۰

هزینه دوره

هزینه آموزش برق ساختمان درجه ۲
2،8۰۰،۰۰۰

 تاریخ شروع دوره

تاریخ شروع: ۱و۱۵

نام دوره:آموزش برق ساختمان
هزینه برق ساختمان درجه 2:2,800,000
هزینه برق ساختمان درجه 1:4,900,000
 
آموزشگاه برق گستران
معرفی دوره آموزش برق ساختمان درجه ۱
 

معرفی دوره آموزش برق ساختمان درجه ۱ و ۲


آموزش برق ساختمان برق گستران از رشته‌های بسیار پرطرفدار برق و الکترونیک می‌باشد. دوره برق ساختمان به 2 شاخه آموزش برق ساختمان درجه ۲ و ۱ تقسیم‌بندی می‌شود و برق کار حرفه‌ای ساختمان باید این دو شاخه را بصورت حرفه‌ای آموزش دیده باشد تا کاملا به آن مسلط باشد. دوره برق ساختمان درجه ۲ به آموزش صفر تا صد برق کشی ساختمان پرداخته و در دوره آموزش برق ساختمان درجه 1 کارآموزان با مباحث تخصصی برق از قبیل: نحوه نصب آیفون تصویری، نصب و طراحی سیستم دزدگیر اماکن، نصب و طراحی سیستم اعلام حریق متعارف، نصب و طراحی درب‌های اتوماتیک و چگونگی نصب دوربین مداربسته و غیره آشنا می‌شوند.

آموزش‌ها در کلاس برق ساختمان مجتمع برق گستران در کارگاه‌های مجهز، به صورت عملی و بر پایه ارسال مستقیم نیروی کار متخصص به بازار کار دوره برق ساختمان می‌باشد. با شرکت در این دوره برق ساختمان، می‌توانید برق کشی ساختمان و انواع سیستم های امنیتی را برای انواع ساختمان‌ها نصب و راه اندازی کنید. آموزشگاه برق گستران یکی از بهترین آموزشگاه برق ساختمان کشور می‌باشد و همان طور که گفتیم دوره‌های مهندسی برق را به صورت تخصصی و کاربردی زیر نظر اساتید مجرب برگزار می‌کند. در پایان دوره برق ساختمان، کارآموزان می‌توانند به راحتی وارد بازار کار برق ساختمان شده و در حین کار، از حمایت نامحدود آموزشگاه برق ساختمان برق گستران بهره مند شوند. اشاره کردیم که آموزش برق ساختمان در آموزشگاه برق ساختمان برق گستران در دو دوره مهندسی برق ساختمان درجه 1 و درجه 2 ارائه می‌شود. آموزش برق ساختمان سطح 2 پیش نیاز برق ساختمان سطح 1 است و به آموزش سیم کشی برق ساختمان و نصب کلید می‌پردازد. دوره آموزش برق ساختمان سطح 1 که دوره آموزشی پیشرفته برق ساختمان است و شامل آموزش نصب آیفون تصویری، کنترل پنل، دزدگیر، درب اتوماتیک (جک برقی، کرکره برقی، درب شیشه ای)، سیستم اعلام حریق معمولی و نظارت تصویری آنالوگ و دیجیتال می‌باشد.

آموزش برق ساختمان درجه ۱
 
 

سرفصل‌های دوره آموزش برق ساختمان درجه ۲


آموزش مقدماتی و پایه‌ای برق و معرفی ملزومات برقی

در این بخش شما با تعاریف پایه‌ای ولتاژ، جریان، توان و نحوه تولید و انتقال برق و همچنین با انواع شبکه‌های برقی سه فاز، تکفاز و جریان مستقیم DC آشنا خواهید شد.

آموزش و معرفی انواع ادوات و ابزار آلات در برق کشی ساختمان

در این مرحله شما با انواع ابزارآلات مورد نیاز در اجرای سیستم دوره برق ساختمان مانند فنر برق، دریل، دستگاه شیارزن، دستگاه شیارکن، شلنگ ترازو … آشنا خواهید شد.

آموزش طریقه نقشه خوانی و نقشه کشی با جدیدترین متد آموزش برق ساختمان

در این بخش شما با علائم اختصاری موجود در نقشه‌ها و ادوات آشنا خواهید شد.

آموزش طریقه طراحی پروژه و نحوه اجرای صحیح آن

در این مرحله شما با نحوه جاگذاری قوطی‌ها در ارتفاع مناسب برای کلیدها و پریزها طبق استاندارد نظام مهندسی و لوله گذاری برق، کلید، روشنایی، تلفن، آنتن، آیفون صوتی، کولر آبی، تایمر راه پله، فتوسل، سنسور راه پله و اجرای سیستم به صورت روکار و توکار آشنا خواهید شد.

آموزش طریقه سیم کشی و پلاک خوانی انواع کابل‌ها با استاندارد نظام مهندسی

در این مرحله شما با طریقه سیم کشی و کابل کشی به صورت روکار و توکار، طریقه انتخاب سیم و کابل برای مصارف گوناگون و همچنین نحوه محاسبه کابل یا سیم و رنگ بندی استاندارد سیم‌ها آشنا خواهید شد.

آموزش نصب و معرفی ادوات حفاظتی و محاسبات جریان

در این مرحله شما با کاربرد فیوزها و کلید‌های محافظ جان و همچنین نحوه محاسبه فیوز مناسب با مقدار جریان مصرفی در تابلوی برق و جعبه فیوز آشنا خواهید شد.

مشاهده تمام سرفصل ها کوچک کردن
 

سرفصل های دوره آموزش برق ساختمان درجه ۱


آموزش مباحث نصب آیفون تصویری

آشنایی کامل با قطعات سیستم آیفون تصویری ، انواع مدل سیم‌ها و همچنین معرفی ابزارها و توانایی در عیب‌یابی و برطرف کردن عیب‌ها به طور کامل در این بخش از دوره آموزش برق ساختمان آموزش داده می شود. (برای مشاهده کامل سرفصل ها کلیک کنید)

آموزش مباحث نصب و طراحی سیستم دوربین مدار بسته آنالوگ و ip

شناخت کامل بر سیستم دوربین مدارسته آنالوگ و دیجیتال و همچنین معرفی انواع کابل‌ها و نرم افزار‌های مربوطه ، چگونگی نصب دوربین‌ها و طراحی محل مناسب نصب آن‌ها و داکت‌کشی از صفر تا صد در این بخش از دوره برق ساختمان، آموزش داده می شود. (برای مشاهده کامل سرفصل ها کلیک کنید)

آموزش مباحث نصب و طراحی سیستم دزدگیر اماکن

معرفی اجزای سیستم سرقت و پنل مرکزی به طور کامل ، نصب دزدگیر اماکن با تلفن کننده خط شهری و سیم کارتی و همچنین معرفی انواع چشمی‌ها و انواع تلفن کننده‌ها و طراحی محل نصب دزدگیر به طور کامل در این بخش از کلاس برق ساختمان آموزش داده می شود. (برای مشاهده کامل سرفصل ها کلیک کنید)

آموزش مباحث نصب و طراحی سیستم اعلام حریق متعارف

آشنایی کامل با اجزای تشکیل دهنده سیستم اعلام حریق و استاندارد محل نصب اصولی و ایمن ، معرفی دتکتور‌ها و همچنین چگونگی سیم کشی و آشنایی با استانداردهای آتش نشانی و… به طور کامل در این بخش دوره آموزش برق ساختمان، آموزش داده می شود.(برای مشاهده کامل سرفصل ها کلیک کنید)

آموزش مباحث نصب و طراحی کرکره برقی در این دوره برق ساختمان

آشنایی با انواع درب‌های اتوماتیک و معرفی اجزای یک کرکره برقی و انواع تیغه‌ها و انواع موتور توبلار، نحوه نصب ریل و مونتاژ کردن تیغه های کرکره برقی و… به طور کامل آموزش داده می شود.(برای مشاهده کامل سرفصل ها کلیک کنید)

مشاهده تمام سرفصل ها کوچک کردن
 

ثبت نام

  لطفا شماره تماس را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش برق ساختمان درجه ۱آموزش نصب دوربین مداربستهآموزش نصب اعلام حریقآموزش نصب دزدگیر اماکنآموزش نصب درب های اتوماتیک

  پس از ثبت نام جهت رزرو یا مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

   

  مزایای دوره آموزش برق ساختمان


   
   
   

  تجدید دوره آموزش برق ساختمان در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان کلاس برق ساختمان

   
   

  تمامی مراحل آموزش برق ساختمان به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می‌گردد

   
   

  اقامت در خوابگاه آموزشگاه برق ساختمان برای کارآموزان شهرستان

   
   

  برگزاری دوره های آموزش برق ساختمان در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

   
   

  پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره‌های آموزش برق ساختمان

   
   

  دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت‌های مختلف شهر

   
   

  برگزاری دوره برق ساختمان با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش برق ساختمان

   
   

  معرفی به سازمان فنی و حرفه‌ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره برق ساختمان

   
   

  سوالات متداول آموزش برق ساختمان

  1) آیا در دوره برق ساختمان درجه 1 کل درب‌ها را آموزش داده می‌شود؟

  پاسخ : بله درب‌های کرکره برقی ، شیشه‌ای و درب دولنگه بصورت کامل و عملی داخل کارگاه در این دوره برق ساختمان آموزش داده می‌شود.

  2) دوره برق ساختمان درجه 1 شامل کدام دوره‌ها می شود؟

  پاسخ : دوربین‌های مداربسته،درب‌های اتوماتیک ، دزدگیر اماکن، اعلام حریق ، آیفون تصویری بصورت کامل آموزش داده می‌شود،که سرفصل‌های هر کدام بصورت مجزا داخل سایت گذاشته شده است.

  3) آیا تعمیرات دوربین مداربسته هم در دوره برق ساختمان آموزش داده می‌شود؟

  پاسخ : خیر این دوره برق ساختمان فقط شامل نصب ، راه اندازی ، انتقال تصویر و رفع عیوب جزیی می‌باشد.

  4) آیا دوره اعلام حریق آدرس‌پذیر هم در این دوره هست؟

  پاسخ : خیر فقط اعلام حریق متعارف در این دوره برق ساختمان آموزش داده می‌شود.

  5) آیا در این دوره برق ساختمان، نرم افزار جهت نصب دوربین مدار بسته هم آموزش داده می‌شود؟

  پاسخ : بله تمام نرم افزار‌های مورد نیاز در این دوره برق ساختمان از صفر تا صد گفته می‌شود.

  دوره برق ساختمان تئوری برگزار می‌شود یا عملی ؟

  پاسخ : برگزاری تمام دوره‌ها در کارگاه های تخصصی و مجهز ویژه بازار کار می‌باشد که هنرجویان قبل از ثبت نام امکان بازدید را دارند.

  کلاس دوره برق ساختمان درجه ۱ چند نفره می‌باشد؟

  پاسخ : تمام دوره‌های آموزشگاه برق گستران بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می‌شود، که کلاس های گروهی بین 4 تا 6 نفر می‌باشد

  برای کارآموزان شهرستان وضعیت اسکان چگونه است؟

  پاسخ : برای عزیزانی که از شهرستان تشریف می‌آورند نزدیک‌ترین خوابگاه به کارآموزان معرفی می‌شود.

  اگر بعد از دوره آموزش برق ساختمان درجه ۱ سوال یا مشکلی داشتیم چه کار باید بکنیم؟

  پاسخ : کارآموزان بعد از دوره از پشتیبانی نامحدود توسط استاد مربوطه بهره مند می‌شوند.

  چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه برق ساختمان ما باید دوره برق ساختمان درجه ۱ را در آموزشگاه برق گستران را بگذرانیم؟

  پاسخ : زیرا دوره‌های عملی و کارگاه‌های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره‌ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستران :مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه‌ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره، دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT، تجدید دوره در صورت عدم یادگیری، پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کار، اقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی، برگزاری کلاس‌ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل، ارائه نرم افزارهای مربوطه و فایل‌های آموزشی تدریس شده در پایان دوره.

   

  آموزش برق ساختمان از مبتدی تا حرفه ای + مدرک فنی حرفه ای

  برق یکی از مهم ترین بخش ها در یک ساختمان است. تصور کنید یک ساختمان برق نداشته باشد عملا می توان گفت کلیه امر ساختمان از کار خواهد افتاد. اهیمت برق در ساختمان ها باعث پر اهمیت شدن شغل برقکاری ساختمان شده است. اما برقکاری ساختمان آن قدرها هم ساده نبوده و نیاز به اصول و مراحل خاصی دارد. به طور مثال شما باید درک درستی از استانداردهای برق کشی ساختمان داشته باشید، ابزارهای برق کشی ساختمان را بشناسید، مراحل سیم کشی را بدانید، با انواع سیم کشی ساختمان آشنا باشید و صدها موضوع دیگر. دوره برق ساختمان یکی از پرطرفدارترین حوزه‌ها در زمینه برق است. این رشته تخصصی به دو بخش برق ساختمان درجه 1 و برق ساختمان درجه 2 تقسیم می‌شود.

  در دوره آموزش برق ساختمان علاوه بر استانداردهای برق کشی ساختمان و 13 مبحث ساخت و ساز، نحوه سیم کشی ساختمان‌های یک طبقه به مجتمع‌های تجاری از روی نقشه، نحوه بستن انواع کلید و پریز، آیفون صوتی و تصویری، آب و گاز چیلر، برق، سیم‌کشی دوربین‌های مداربسته، کرکره برقی، تابلوی کنترل، یو پی اس و غیره را آموزش می‌دهند و عموماً آموزش برق ساختمان را به زبان ساده می‌آموزید. آموزشگاه برق ساختمان برق گستران با بهره گیری از اساتید ماهر و آشنا به نیاز بازار کار در زمینه برق سازی و بهره گیری از دانش و تجهیزات روز، زمینه را برای علاقه‌مندان به این دوره برق ساختمان فراهم کرده تا کارآموزان با دانش و تسلط بالا بتوانند دوره برق ساختمان را طی کرده و از فنی معتبر برخوردار شوند و مدرک حرفه‌ای دریافت کنند.

  کاراموزان پس از شرکت در کلاس برق ساختمان و گذراندن دوره برق ساختمان مدرک فنی حرفه‌ای دریافت می کنند.

  این دوره را با آموزش تصویری ساخت سیم کشی برق اشتباه نگیرید و از صفر تا صد سیم کشی برق را به صورت حرفه‌ای کار کنید. علاقه مندان به دوره برق ساختمان می‌توانند با مراجعه به سرفصل‌ها و سپس ثبت نام، سرفصل‌هایی را که در طول دوره برق ساختمان مشاهده خواهند کرد، بررسی کنند. آموزشگاه برق ساختمان برق گستران تمام تلاش خود را می‌کند تا دوره آموزش برق ساختمان را به صورت کامل و بدون نقص برگزار کند تا کارآموزان با اطمینان بالا وارد بازار کار شوند و روش‌های نوین سیم کشی برق ساختمان را به شما آموزش دهند.

  برق ساختمان جز آن دسته از رشته‌های فنی است که اگر مهارت‌های آن را یاد بگیرید می‌توانید برای خود یک شغل همیشگی با درآمد بالا راه اندازی کنید. علاوه بر داخل کشور این شغل در دیگر کشورها نیز بازار کار خوبی دارد. بنابراین اگر در جستجو یک شغل پردرآمد برای مهاجرت هستید برق ساختمان گزینه خوبی است. کافیست برای یادگیری مهارت‌های آن در یک دوره آموزش برق ساختمان فنی حرفه‌ای ثبت نام کنید. آموزشگاه برق ساختمان برق گستران، کلاس برق ساختمان را زیر نظر فنی حرفه‌ای برگزار می‌نماید. با شرکت در دوره برق ساختمان آموزشگاه برق ساختمان برق گستران از یک مدرک فنی حرفه‌ای معتبر بهره‌مند خواهید شد و پس از کسب نمره قبولی در آزمون‌های فنی حرفه‌ای می‌توانید مدرک رسمی برق ساختمان که قابل ترجمه بوده و اعتبار بالایی دارد دریافت کرده و برای مهاجرت به خارج از ایران اقدام کنید.

  اگر علاقه‌مند به دوره برق ساختمان هستید، می‌توانید با مراجعه به سرفصل‌های آموزش برق ساختمان و ثبت‌نام در این دوره برق ساختمان به یک برقکار ساختمان حرفه‌ای تبدیل شوید.

  اما چگونه می توان این مهارت ها را یاد گرفت؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم تنها راه مسلط شدن به برق کشی ساختمان ثبت نام در دوره آموزش برق ساختمان آن هم در یک آموزشگاه برق ساختمان حرفه ای و تخصصی است. دقت داشته باشید شغل برقکشی ساختمان هیچ گاه اشباع و منسوخ نمی شود. در اصل این رشته هر روزه در حال رشد و تکامل می باشد. اگر به دنبال حرفه ای هستید که دارای امنیت شغلی، فرصت های متعدد کاری و درآمد بالایی داشته باشد، شعل برق کشی ساختمان برای شما مناسب خواهد بود.

  با ثبت نام در دوره آموزش برق ساختمان یک آموزشگاه برق ساختمان حرفه ای به راحتی وارد بازار کار می‌شوید.

  آموزش برق ساختمان

  در دروه آموزشی برق ساختمان درجه 2 با چه مباحثی آشنا می شویم؟

  برق ساختمان شامل مباحث بسیاری می‌شود و شما به عنوان برقکار ساختمان باید با انواع موضوعات برقی آشنایی داشته باشید. موضوعات پایه و مقدماتی برق ساختمان در دوره‌های آموزش برق ساختمان درجه دو به شما آموزش داده می‌شود. در این بخش ابتدا با اصطلاحات برق کشی ساختمان، ابزارها، نقشه‌خوانی برق ساختمان، مراحل سیم کشی برق ساختمان، لوله کشی برق، نصب کلید و پریزها، نصب مدار چشمی، نصب تایمر راه پله، سیم کشی آنتن، نصب مدارهای کولر آبی، نصب کنتور، سیم کشی فتوسل، نحوه نصب لامپ‌ها و بسیاری از مباحث دیگر آشنا می‌شوید و می‌توانید در انواع ساختمان‌ها پروژه‌های سیم کشی را اجرا و پیاده سازی کنید.

  با شرکت در کلاس برق ساختمان درجه 2 با مباحثی همچون سیم کشی آنتن، نصب مدارهای کولر آبی، سیم کشی فتوسل و … آشنا خواهید شد.

  در دروه آموزشی برق ساختمان درجه 1 با چه مباحثی آشنا می شویم؟

  آموزش برق ساختمان درجه یک به آموزش مباحث پیشرفته و تخصصی برق کشی می پردازد. اگر می خواهید در شغل برقکاری فعالیت حرفه ای داشته باشید لازم است علاوه بر دوره برق درجه دو در دوره های آموزش برق ساختمان درجه 1 نیز ثبت نام کنید. در این دوره نصب و راه اندازی انواع سیستم های امنیتی و رفاهی از قبیل نصب دوربین های مدار بسته، دزدگیر اماکن، درب های اتوماتیک، اعلام حریق، آیفون تصویری به شما آموزش داده می شود. با شرکت در دو کلاس برق ساختمان می توانید به عنوان برقکاری حرفه ای به بازار کار وارد شوید و شروع به درآمدزایی کنید. آموزش هوشمند سازی ساختمان از دیگر دوره های مربوط به ساختمان است که اگر بعد از اتمام دوره های برق در آن شرکت کنید می توانید موفقیت بیشتری در بازار کار داشته باشید.

  تفاوت بین دوره برق ساختمان درجه 1 و درجه 2

  برای شرکت در دوره برق ساختمان درجه 1 توصیه می‌شود مباحث اولیه و سیم کشی ساده‌تر در برق ساختمان درجه 2 را یاد بگیرید به عبارتی دیگر دوره آموزش برق ساختمان درجه 2 پیش نیاز درجه 1 می باشد. یعنی افرادی که مبتدی هستند بایستی دوره درجه 2 را سپری کرده سپس برای آموزش درجه 1 اقدام کنند. تفاوت درجه 2 و درجه 1 برق در مباحثی است که در هر کلاس برق ساختمان کار می‌کنید. در دوره برق سطح 2 به کارآموزان اصول اولیه برق، باز و بسته کردن کلیدهای تک پل، و تبدیل‌ها، سیم کشی و موارد مشابه آموزش داده می شود. ضمن اینکه در کلاس درجه 1 برق با اصول کلی سیم‌کشی برق، استانداردهای ساختمانی، مخابراتی و برق صنعتی، طراحی و اجرای پروژه‌های برق ساختمانی، کار با لوازم برقی، نصب دوربین‌های مداربسته آنالوگ و دیجیتال، نصب و راه اندازی و عملکرد سیستم با سیستم‌های امنیتی مانند سیستم اعلام حریق و اعلام حریق، نصب کرکره برقی و جک برقی و سایر موارد آشنا خواهید شد.

  بهترین آموزشگاه سیم کشی ساختمان چه خصوصیاتی دارد؟

  اما برای اینکه بعد از پایان دوره بتوانید کسب درآمد کنید لازم است این کلاس برق ساختمان را در آموزشگاهی مطمئن سپری کنید. یک آموزشگاه برق ساختمان حرفه‌ای ویژگی‌هایی دارد که باید به آن توجه داشته باشید. همانطور که اشاره شد برق کشی ساختمان مراحل گوناگونی دارد و انجام آن به رعایت اصول و استانداردهای بسیاری نیاز دارد. بنابراین اولین ویژگی که یک آموزشگاه برق ساختمان باید داشته باشد آموزش عملی برق کشی است. در آموزشگاه برق ساختمان برق گستران کلیه آموزش‌ها به صورت عملی بوده و شما می‌توانید مراحل سیم کشی ساختمان را خودتان زیر نظر استاد انجام دهید.

  برق کشی، بخش‌های گوناگونی دارد بنابراین دومین ویژگی مهم آموزشگاه برق ساختمان خوب، جامع بودن سرفصل‌ها است. در آموزشگاه برق ساختمان برق گستران سرفصل‌های آموزشی بسیار کامل و جامع بوده و تمامی مباحثی که در بازار کار به آن نیاز دارید را به شما آموزش می‌دهد. همکاری با اساتید حرفه‌ای، فاکتور مهم دیگر آموزشگاه برق ساختمان مناسب است که نباید از آن غافل شوید. در نظر داشته باشید که اگر آموزشگاهی که برای یادگیری برق ساختمان انتخاب می‌کنید برای برگزاری کلاس برق ساختمان، از اساتید حرفه‌ای بهره نگرفته باشد طی دوره به خوبی برق کشی را یاد نخواهید گرفت. استاد برق ساختمان در آموزشگاه برق ساختمان برق گستران از بهترین اساتید برق ساختمان در کشور است و از تجربه و تخصص بالایی برخوردار می‌باشد.

  بهترین آموزشگاه برق ساختمان، سعی در بررسی نیازهای جامعه دارد و با توجه به این نیاز، کلاس برق ساختمان را برای افراد جویای کار برگزار می‌کند و از این طریق سهم بسزایی در ایجاد اشتغال و معرفی متخصصان به بازار کار در جامعه دارد. با توجه به نیاز شدید به نیروی متخصص در کشورمان و همچنین سایر کشورها، کلاس برق ساختمان را برگزار کرده‌ایم. این دوره‌های آموزشی شامل سطح 2 و سطح 1 برق ساختمان می‌باشد که در هر دوره مباحث مختلفی آموزش داده می‌شود و فراگیران می‌توانند در یکی از این کلاس برق ساختمان یا هر دوی آنها شرکت کرده و مهارت‌های لازم را بیاموزند. البته کلاس برق ساختمان درجه 2 پیش نیاز درس درجه 1 می باشد و باید ابتدا این درس تکمیل شود.

  بهترین آموزشگاه سیم کشی ساختمان در تهران کجاست؟

  اگر هدف شما آموزش برق ساختمان در تهران است، بهترین گزینه برای شما، آموزشگاه برق ساختمان برق گستران است که علاوه بر آموزش اصولی و تخصصی دوره برق ساختمان به وسایل حمل و نقل عمومی نیز نزدیک است تا مشکلی در رفت و آمد نداشته باشید. آموزشگاه برق ساختمان برق گستران یکی از بهترین آموزشگاه‌هایی است که می‌توانید برای یادگیری دوره برق ساختمان انتخاب کنید. این آموزشگاه برق ساختمان به مترو، بی آر تی، تاکسی و دیگر وسایل حمل نزدیک بوده و می‌توانید از نقاط مختلف تهران به راحتی به این مجتمع رفت و آمد داشته باشید. علاوه بر این در اطراف آموزشگاه برق ساختمان خوابگاه‌های بسیاری قرار دارند بنابراین اگر ساکن تهران نیستید و مشکل اقامت دارید نگران نباشید. می‌توانید در یکی از این اقامتگاه‌ها با هزینه کم سکونت داشته باشید.

   

  دوره تخصصی برق ساختمان

  بازار کار برق ساختمان چطور است؟

  نتایج آمار و بررسی‌ها نشان می‌دهد که به طور متوسط در هر روز 3 هزار واحد مسکونی در کشور احداث می‌شود. همانطور که می‌دانید برق یکی از مهم‌ترین نیازها بوده و بدون برق عملا امور ساختمان به خوبی انجام نمی‌شود. از طرفی آمار نشان می‌دهد که در کشور سرانه تعمیرات برق ساختمان‌ها در مقایسه با دیگر کشورها بیشتر می‌باشد و به طور متوسط هر ایرانی در سال 3 بار به خدمات برقکشی نیاز دارد. بنابراین با توجه به افزایش آمار ساخت و ساز همچنین اهمیت برق در ساختمان و نیاز ساختمان‌ها به خدمات برق کشی می‌توان بازار کار خوبی را برای برقکاران ساختمان انتظار داشت.این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که دوره برق کشی ساختمان از دوره‌هایی است که در صورت یادگیری مهارت‌های آن می‌توانید به درآمد بالایی دست پیدا کنید.

  فرصت‌های شغلی برقکاران

  همانطور که اشاره شد، شغل برقکاری ساختمان از بازارکار خوبی بهره مند می‌باشد. پس از آموزش صفر تا صد برق ساختمان می‌توانید در یکی از مشاغل زیر به فعالیت بپردازید:

  1. به عنوان برقکار ساختمان پروژه‌های برق دریافت کرده و مشغول فعالیت شوید.
  2. به عنوان نصاب دوربین مدار بسته، اعلام حریق و غیره مشغول فعالیت شوید.
  3. به عنوان تکنسین برق در ادارات، فروشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها و غیره مشغول فعالیت شوید.
  4. به عنوان نصاب سیم‌های اتصال به زمین فعالیت کنید.
  5. به عنوان نصاب و تعمیرکار درب‌های اتوماتیک به فعالیت بپردازید.
  6. به عنوان برقکار سیار مشغول فعالیت شوید.

  درآمد برقکار ساختمان در ایران

  دقت داشته باشید حوزه های کاری برق آنقدر گسترده و متنوع است که نمی توان یک نقطه پایان برای این حرفه در نظر گرفت. اگر روزی ساخت و ساز ساختمان های جدید متوقف شود، باز هم به عیب یابی و نگهداری از سیستم برق و سیم کشی ساختمان به برقکاران ساختمان احتیاج خواهد شد. به طور میانگین می توان گفت درآمد مهندس برق کار ساختمان مبلغی بین 7 تا 13 میلیون تومان است، البته دقت داشته باشید که شغل برقکار و سیم کشی ساختمان بسیار مبتنی بر مهارت و فنی بوده و هر چه میزان مهارت شما بیشتر باشد، بدون شک دارای فرصت های شغلی متعددی همراه با درآمد بالایی خواهید داشت. به طور کلی فاکتور هایی که بر روی درآمد برقکاران ساختمان تاثیر دارد عبارت است از :

  1. سطح تخصص
  2. نحوه ارتباط با مشتریان
  3. میزان تجربه و مهارت
  4. تلاش و پشتکار
  5. نحوه تبلیغ کردن کسب و کار خود
  6. انصاف در کار
  7. مهارت بالا ارتباطی
  8. مقرون به صرفه بودن هزینه های خدمات

  آموزش سیم کشی ساختمان را از کجا شروع کنیم؟

  برقکاری ساختمان امری تخصصی بوده و انجام صحیح آن نیاز به آگاهی داشتن از مراحل برق کشی و رعایت استانداردها و نکات مربوط به آن و آموزش برق ساختمان به صورت تخصصی دارد. همانطور که می‌دانید بی‌توجهی به استانداردهای برق کشی می‌تواند خسارت‌های جانی و مالی بسیاری را به همراه آورد. بنابراین مهم‌ترین پیش نیاز برای آغاز کار برقکاری، کسب دانش و مهارت مورد نیاز آن است. پس پیشنهاد می‌نیم در کلاس برق ساختمان حتما شرکت کنید.

  برای آموزش سیم کشی ساختمان روش‌های گوناگونی وجود دارد. عده‌ای بر این باورند که می‌توان با جستجو در اینترنت و مطالعه مقالات و کتاب‌ها یا تماشای فیلم آموزش برق ساختمان به این دانش و مهارت دست یابند. اگر شما هم جز این گروه هستید باید بگوییم سخت در اشتباه هستید. بهترین روش آموزش سیم کشی ساختمان، شیوه‌ای است که ضمن آموزش تئوری کلیه مباحث برق، به صورت عملی نیز فرصت کار و تمرین برای شما فراهم شود. می‌توان گفت شرکت در این دوره‌های فنی حرفه‌ای بهترین گزینه برای یادگیری مفاهیم سیم کشی و برقکاری است.

  ورود به این حرفه به روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است که یکی از آنها آموزش دوره سیم کشی ساختمان در هنرستان است. پیشرفت تحصیلی در این رشته بسیار گسترده است و امکان ادامه تحصیل در رشته برق ساختمانی یا صنعتی تا مقطع دکتری وجود دارد. همچنین افراد پس از اخذ مدرک لیسانس برق می‌توانند در آزمون مهندسی سیستم حضور یافته و به عنوان مهندس سرپرست مشغول به کار شوند. اما اگر افراد علاقه‌مند به کارهای اجرایی هستند باید تجربه عملی در این حرفه کسب کنند. برای این منظور می‌توانید در دوره سیم کشی ساختمان سطح 2 و 1 شرکت کرده و مباحث لازم را به صورت تئوری و عملی فرا بگیرید.

  مهندسی برق ساختمان هنرستان این فرصت را به کسانی داده است که می‌خواهند کاملا حرفه‌ای شوند و به سرعت جذب بازار کار شوند. اساتیدی که این دوره برق ساختمان را تدریس می‌کنند تجربه زیادی در این کار دارند و از بهترین‌ها در این حرفه هستند. آموزشگاه برق ساختمان برق گستران، زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای فعالیت می‌کند و در نهایت مدرک فنی و حرفه‌ای معتبری را در اختیار زبان آموزان قرار می‌دهد که می‌تواند مزایای زیادی را برایشان داشته باشد. امکان کار در شرکت های مختلف فنی و مهندسی، مهاجرت کاری به کشورهای دیگر، دریافت خدمات بانکی و …. از جمله مزیت‌های این دوره برق ساختمان هستند. کیفیت دروس در آموزشگاه برق ساختمان برق گستران بسیار بالاست و در کارگاه‌های عملی موجود، افراد با راهنمایی استادان نحوه سیم کشی انواع ساختمان‌ها را یاد می‌گیرند و در نهایت برای ورود به بازار کار مربوط به دوره برق ساختمان آماده می‌شوند.

  برق ساختمان درجه 1

  سخن آخر

  آموزشگاه برق گستران تمامی دوره های آموزشی خود را همچون برق ساختمان را در کارگاه های مجهز به صورت 100% عملی زیر نظر اساتید ماهر و آشنا به بازار کار برگزاری کرده است و مهارت آموزان عزیز بعد از سپری کردن دوره آموزشی سیم کشی برق ساختمان درجه 2 و درجه 1 با مدرک بین المللی فنی و حرفه ای می توانید وارد بازار کار شوید. همچنین با داشتن مدرک فنی و حرفه ای می توانید برای مهاجرت به کشور های توسعه یافته اقدام کنید.

  معرفی دوره

  سرفصل دوره

  ثبت نام

  مزایای دوره

   
   

  2 Comments

  1. مهدی گفت:

   آیا در کلاس برق ساختمان، درب های کرکره برقی هم آموزش داده می شود؟
   هزینه کلاس برق ساختمان چقدر است؟

   • آتنا لطفی گفت:

    بله در کلاس برق ساختمان، این مبحث تدریس می شود. و هزینه کلاس برق ساختمان درجه 1 و 2 مجموعا 5 میلیون تومان هست.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.