آموزش جوشکاری آرگون (TIG)

دوره جوشکاری آرگون عملی در کارگاه مجهز

تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای

هزینه دوره

هزینه دوره: 5800000
4800000

 تاریخ شروع دوره

تاریخ شروع: ۱و۱۵

مدت دوره

مدت دوره:2 هفته

نام دوره:آموزش جوشکاری آرگون (TIG)
هزینه دوره:5,800,000
هزینه دوره با تخفیف :4,800,000
مدت دوره:2 هفته
 
معرفی دوره آموزش جوشکاری آرگون (TIG)
 

معرفی دوره آموزش جوشکاری آرگون (TIG) 


آموزش جوشکاری آرگون از دیگر دوره های جوشکاری در آموزشگاه برق گستران است. دوره جوشکاری آرگون (TIG) که در صنعت با نام جوشکاری آلومینیوم هم شناخته می‌شود به دلیل تنوع عملکرد و ظاهر خوبی که برای فلز جوش به وجود می‌آورد، توانسته به خوبی جای خود را در صنعت باز کند. جوش آرگون یکی از روش‌های جوشکاری قوسی می‌باشد که در آن دو قطعه توسط حرارتی که از قوس الکتریکی بین الکترود تنگستنی و قطعه کار به وجود می‌آید به هم متصل می‌شوند. در این روش جهت محافظت از حوضچه مذاب از گاز محافظ آرگون استفاده می‌شود. کاربرد این نوع جوشکاری در فلزات رنگین، جوشکاری لوله‌ها و مخازن و ورق‌‌های نازک می‌باشد. با توجه به کاربردی بودن جوش آرگون و تخصصی بودن آن آموزشگاه برق گستران دوره آموزش جوشکاری آرگون فنی حرفه‌ای را در تهران و زیر نظر اساتید برجسته بازار کار برگزار می کند. در دوره جوشکاری آرگون هنرجو به صورت عملی با جوشکاری آرگون آشنا شده و در پایان دوره جوشکاری آرگون به عنوان یک جوشکار حرفه ای در این زمینه می تواند شروع به کار کند.

نام دیگر دوره جوشکاری آرگون، جوشکاری قوس تنگستن محافظ گاز است. این جوشکاری کاربردهای زیادی دارد و فلزات مناسبی که در این دوره جوشکاری آرگون برای انجام آن استفاده می شود عبارتند از: مس، برنج، منیزیم، تیتانیوم، آلومینیوم، فولاد ضد زنگ، کربن و فولاد آلیاژی و همچنین فلزات غیرآهنی. جوشکاری تیگ و آرگون از کیفیت بالایی برخوردار است و استفاده از آن در صنعت به دلیل تکنیک بالای آن بسیار رایج شده است. از آنجایی که در این جوشکاری از آرگون استفاده می‌شود، به آن جوش آرگون نیز می‌گویند. برای اتصال دو فلز در این جوش از مشعل و فلز پرکننده استفاده می‌شود. سرعت پیشرفت در این جوشکاری بر هزینه و میزان نفوذ جوش تاثیر می گذارد.

آموزش جوشکاری آرگون (TIG)
 
 

سرفصل های دوره جوشکاری آرگون (TIG)


شناخت انواع دستگاه های جوشکاری

آشنایی با فرآیندهای حالت جامد و مذاب

آشنایی با پارامترهای فرایند تیگ

آشنایی با انواع گازهای محافظ

آموزش جوشکاری آرگون یا TIG بدون فیلتر

آموزش جوشکاری اتصال لبه گردان

شناخت انواع الکترود تنگستن

آموزش فیلردهی

آموزش راه اندازی و تنظیم دستگاه های TIG

آموزش جوشکاری ورق های فولادی در حالت 1G

آموزش جوشکاری ورق های فولادی در حالت 2F

آموزش جوشکاری ورق های فولادی در حالت 3F

مشاهده تمام سرفصل ها کوچک کردن
 

ثبت نام

  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش جوشکاری برق (SMAW)آموزش جوشکاری فلزات رنگیآموزش جامع جوشکاریآموزش بازرسی جوشآموزش جوشکاری CO2 (جوشکاری MAG,MIG)آموزش جوشکاری آرگون (TIG)

  پس از ثبت نام جهت رزرو یا مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

   

  مزایای دوره آموزش جوشکاری آرگون (تیگ) 


   
   
   

  تجدید دوره آموزش جوشکاری آرگون در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

   
   

  تمامی مراحل آموزش به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می گردد

   
   

  اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان

   
   

  برگزاری دوره های آموزش جوشکاری آرگون در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

   
   

  پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره های آموزشی

   
   

  دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت های مختلف شهر

   
   

  برگزاری دوره ها با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش

   
   

  معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره جوشکاری آرگون

   
   

  سوالات متداول آموزش جوشکاری آرگون (TIG)

  آیا با گذراندن این دوره جوشکاری آرگون می توانیم به عنوان جوشکار آرگون مشغول به کار شویم؟

  پاسخ:بسیاری از مباحث این دوره جوشکاری آرگون ویژه بازار کار بوده و اگر بدرستی یاد گرفته باشید میتوانید در شرکت های مختلف شروع به کار کنید

  آیا این دوره جوشکاری آرگون پیشنیاز دارد؟

  پاسخ :خیر دوره جوشکاری آرگون (TIG) هیچگونه پیشنیازی ندارد.

  نحوه برگزاری دوره جوشکاری آرگون به چه صورت است؟

  پاسخ : دوره در کارگاه و به صورت عملی برگزار میشود.

  آشنایی و نحوه نام گذاری الکترودهای دستی در این دوره جوشکاری آرگون آموزش داده میشود؟

  پاسخ : بله نحوه نام گذاری الکترود های جوشکاری با استاندارد A.W.S آموزش داده میشود.

  برای ثبت نام باید حتما حضوری به آموزشگاه جوشکاری آرگون مراجعه کنیم؟

  پاسخ : خیر، جهت رفاه حال کارآموزان ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  برای کارآموزان شهرستان وضعیت اسکان چگونه است؟

  پاسخ : برای عزیزانی که از شهرستان تشریف می آورند نزدیک ترین خوابگاه به کارآموزان معرفی می شود.

  آیا بعد از دوره جوشکاری آرگون (TIG) نیاز به کارآموزی می باشد؟

  پاسخ : دوره جوشکاری آرگون به صورتی برگزار خواهد شد که بعد از اتمام دوره کارآموزان می توانند مستقیم وارد بازار کار شوند

  کلاس آموزش جوشکاری آرگون (TIG) چند نفره می باشد؟

  پاسخ : تمام دوره های آموزشگاه برق گستران بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می شود، که کلاس های گروهی بین 4 تا 6 نفر می باشد.

  چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه ما باید دوره جوشکاری آرگون (TIG) را در آموزشگاه برق گستران را بگذرانیم؟

  پاسخ : زیرا دوره های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستران :مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره، دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT ، تجدید دوره در صورت عدم یادگیری، پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کار، اقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی، برگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل ، ارائه جزوات و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره
   

  جوشکاری آرگون چیست؟

  در جوشکاری آرگون یا TIG (گاز بی اثر تنگستن)، از گاز آرگون در فرآیند جوشکاری استفاده می‌شود. گاز آرگون گازی غیر سمی است که به مقدار کم در جو زمین وجود دارد و مانند اکسیژن در آب محلول است. آرگون به دو صورت مایع و گاز در محیط وجود دارد.

  گاز آرکون به صورت سیلندرهای تحت فشار حمل می‌شود. برخی از دستگاه‌های جوشکاری از ترکیب گاز آرگون و هلیوم برای افزایش سرعت جوش استفاده می‌کنند.

  جوشکاری با گاز بی اثر تنگستن یا جوشکاری قوسی تنگستن یکی از مهمترین و پرکاربردترین روشهای جوشکاری در صنایع پتروشیمی، نظامی، هوانوردی، نیروگاه ها و … می باشد. این نوع جوش در ایران با نام اختصاری آموزش جوشکاری آرگون شناخته می شود. البته دلیل این نام گذاری استفاده از گاز آرگون به عنوان گاز محافظ در این جوشکاری است. جوشکاری گاز محافظ آرگون که به اختصار جوشکاری آرگون نامیده می‌شود، یکی از پرکاربردترین روش‌های جوشکاری در ایران و بین المللی است که در صنایعی مانند نفت، گاز، پتروشیمی، هوانوردی و حتی در کارگاه‌های کوچک کاربرد دارد. برای دوره آموزش جوشکاری آرگون در آموزشگاه جوشکاری آرگون برق گستران با شماره درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

  همه ما می دانیم که آموزش جوشکاری آرگون در بین صنایع دیگر نقش مهمی دارد. بازار این صنعت هر روز در حال توسعه است و نیازمند تکنسین‌های حرفه‌ای و مجرب و به روز با آخرین متدهای جهانی است. کارگران این رشته بازار کار خوبی دارند و همیشه فعال هستند. اگر هنوز رشته فنی خود را انتخاب نکرده اید و علاقه مند به یادگیری دوره جوشکاری آرگون هستید پیشنهاد می‌کنیم در دوره آموزش جوشکاری آرگون که در کلاس جوشکاری آرگون در تاریخ مشخصی برگزار می شود ثبت نام کنید. شما با ثبت نام در کلاس جوشکاری آرگون برق گستران به راحتی بازار کار را جذب کنید و درآمد بالایی کسب کنید.

  با شرکت درکلاس جوشکاری آرگون برق گستران به راحتی وارد بازار کار شوید و کسب در آمد کنید

  آموزش جوشکاری آرگون

  همچنین کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند می توانند در دوره جوشکاری آرگون شرکت کنند. زیرا لازم است برای همگام شدن با روش‌های روز دنیا به صورت حرفه‌ای به کار خود ادامه دهید. ما در آموزشگاه جوشکاری آرگون برق گستران جدیدترین متدها را به کارآموزان در کلاس جوشکاری آرگون آموزش می‌دهیم و در بدو ورود به بازار کار از آنها حمایت می‌کنیم. اگر می خواهید دوره جوشکاری آرگون را یاد بگیرید، اولین قدم کسب مهارت‌های علمی و فنی است.

  آموزش جوشکاری آرگون (TIG)

  عملکرد جوشکاری آرگون چگونه است؟

  جوشکاری آرگون در بین جوشکاران صنعتی و خانگی بسیار محبوب است.

  در این مقاله، همه چیزهایی را که باید در مورد جوشکاری آرگون برای هر دو فرآیند جوشکاری با گاز بی اثر تنگستن (TIG) و جوشکاری با گاز بی اثر فلز (MIG) برای پروژه‌های جوشکاری خود بدانید، یاد خواهید گرفت.

  آرگون با عدد اتمی 18 یک گاز نجیب فراوان است که کاربردهای مختلفی در صنایع مختلف دارد. ساختار الکترونی پایدار آن به آن اجازه می‌دهد تا تحت شرایط مختلف غیر فعال بماند.

  آیا جوشکاری آلومینیوم همان جوشکاری آرگون است؟

  برخی از انواع دستگاه‌های جوش بسیار معروف هستند و مردم به جای نوع جوش از نام دستگاه استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، هلی آرک و هلی جوش نوعی جوش محسوب می‌شوند، در حالی که اینها فقط نام دو نوع دستگاه جوش آرگون هستند.

  صنعتگران نیز گاهی از اصطلاح جوشکاری آلومینیوم به جای جوش آرگون استفاده می‌کنند. جوشکاری TIG نام دیگری برای جوشکاری با گاز آرگون است.

  آموزش جوشکاری آرگون فنی حرفه ای

  کارآموزان گرامی لازم است پس از گذراندن دوره آموزش جوشکاری آرگون و تسلط بر فنون و مهارت‌ها، در آزمون عملی و نظری سازمان فنی و حرفه‌ای آموزشگاه جوشکاری آرگون برق گستران شرکت کرده و گواهی نامه فنی و حرفه ای دوره جوشکاری آرگون را اخذ نمایند. در صورت مردودی در این امتحان با شرکت در کلاس آموزش جوشکاری آرگون مشکل برطرف می شود و باید مجددا در آزمون شرکت کند.

  مهمترین مزایای جوشکاری آرگون یا TIG

  جوشکاری تیگ یا جوش آرگون با استفاده از دستگاه پیشرفته مزایای زیادی دارد که در صنایع بزرگ و کوچک کاربرد فراوانی دارد و طرفداران زیادی دارد. مواردی از مزایای آن به شرح زیر است:

  • جوشکاری به طور دقیق و تمیز انجام می‌شود.
  • جوشکاری طولانی مدت امکان پذیر است.
  • در حین کار هیچ گونه جرقه و دود ایجاد نمی‌شود و نیازی به تمیز کردن نیست.
  • جوش با کیفیت بالا ساخته می‌شود.
  • مواد مذاب به مقدار کم اسپری می‌شود.
  • امکان اتصال قطعات نرم و ظریف وجود دارد.
  • برای اتصالات ظریف در کارهای تزئینی مناسب است.
  • جوشکاری ورق‌های فلزی در تمامی شرایط با کیفیت بالا امکان پذیر است.

  مهاجرت پس از شرکت در کلاس جوشکاری آرگون چگونه است؟

  بازار کار برای دوره جوشکاری آرگون در اروپا و کانادا عالی است. این کشورها اغلب صنعتی هستند و به همین دلیل مهاجرت به آنها با مهارت بالا بسیار آسان است. در کشورهای شرق آسیا شرایط برای دریافت نیروی فنی خوب است اما درآمد آنها در مقایسه با کشورهای صنعتی و اروپایی کمتر است. اگر قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی از طریق دوره جوشکاری آرگون را دارید، بهتر است بعضی از مهارت‌ها را نیز داشته باشید.

  درآمد دوره جوشکاری آرگون

  با توجه به اینکه تعداد متخصصین دوره جوشکاری آرگون محدود است و تقاضا برای دوره جوشکاری آرگون هر روز بیشتر می شود، دستمزد جوشکاران آرگون رو به افزایش است به طوری که قراردادهای جوشکاری تیگ در سال 1401 به 30 میلیون تومان رسید. نکته مهم اینکه درآمد جوشکاران آرگون بستگی به محل کار، نوع سازه ها و میزان تجربه و تخصص جوشکار آرگون دارد. هر چه زمینه های کاری سخت تر باشد، جوشکار با تجربه و ماهرتر باشد و هر چه جوشکار به فرآیندهای دیگر مانند آموزش جوشکاری برقی و آموزش جوشکاری CO2 تسلط داشته باشد، قطعا سطح درآمد او بالاتر خواهد بود و با افزایش قابل توجهی همراه خواهد بود. . با یادگیری این مهارت پرکاربرد، پس از پایان دوره جوشکاری آرگون وارد بازار کار خواهید شد و با توجه به اینکه در کلاس جوشکاری آرگون مهارت و تجربه کافی کسب کرده اید، در نتیجه اعتماد به نفس بالایی دارید و می توانید از پس پروژه های سنگین در آرگون برآیید. در دوره جوشکاری آرگون فقط با شرکت در یک کلاس جوشکاری آرگون می توانید این مهارت ها را به دست آورید.

  با شرکت در دوره جوشکاری آرگون برق گستران و آموزش مهارت های لازم به راحتی کسب در آمد کنید

  بازار کار دوره جوشگاری آرگون چگونه است؟

  دوره جوشکاری آرگون یکی از پر رونق ترین مشاغل است. بنابراین می توان گفت شغل مورد نظر از مهمترین مشاغل فنی و صنعتی است. البته چنین شغل مهم و حیاتی بازار کار پردرآمد و عالی دارد. دوره جوشکاری آرگون معمولاً در واحدهای تولیدی و صنعتی مانند نفت، پتروشیمی، گاز، مهندسی و غیره بسیار حائز اهمیت است و جوشکاران با مهارت خود می توانند به راحتی در صنایع مذکور به کار گرفته شوند. همچنین برای کارهایی مانند ساخت ماشین آلات کشاورزی، ساخت در و پنجره، کمد و کابینت و پولیش ماشین به جوشکار نیاز است. به همین دلیل بازار کار در زمینه دوره جوشکاری آرگون بسیار گسترده است و اغلب به دلیل شباهت انواع جوش به یکدیگر، جوشکاران فرصت‌های زیادی برای ادامه و گسترش کار خود دارند. جوشکاران با توجه به مهارت‌های خود به عنوان کارگر، سرکارگر، مدیر مغازه و غیره فعالیت می کنند. به طور کلی جوشکاری یکی از مشاغلی است که در صنایع مختلف مورد نیاز است. بنابراین بازار کار و آینده خوبی برای جوشکاران وجود دارد. اگر علاقمند به آموزش جوشکاری آرگون هستید آموزشگاه برق گستران با برگزاری دوره آموزش جوشکاری آرگون با بهترین اساتید و مجهزترین کارگاه ها شما را در راه رسیدن به خواسته هایتان همراهی می کند. با توجه به بازار کار و درآمد دوره جوشکاری آرگون این رشته یکی از پرطرفدارترین رشته های فنی می باشد.

  کاربرد آرگون در جوشکاری چیست؟

  آرگون یک گاز نجیب بی اثر است، به این معنی که تحت هیچ شرایطی واکنش نشان نمی‌دهد. در کاربردهای جوشکاری، دمای بالا معمولاً به مقادیر بسیار زیاد (تا 5000 درجه) می‌رسد که می‌تواند باعث واکنش‌های شیمیایی ناخواسته شود.

  با این حال، آرگون در آن دماهای بالا کاملاً پایدار می‌ماند و به عملکرد صحیح خود ادامه می‌دهد.

  در درجه اول، آرگون و مخلوط‌های آن برای دو فرآیند جوشکاری، محافظ و پاکسازی استفاده می‌شود.

  هر دو فرآیند کمی متفاوت هستند اما هدف نهایی آنها ایجاد یک محیط بی اثر برای فلز جوش در طول عملیات جوشکاری است.

  در فرآیند محافظ، ناحیه جوش داده شده با گاز محافظ شستشو می‌شود تا یکپارچگی مواد جوش داده شده حفظ شود.

  گرما به عنوان یک کاتالیزور برای بسیاری از واکنش‌های شیمیایی عمل می‌کند و اکسیژن، نیتروژن و هیدروژن موجود در هوا می‌توانند با اتصال جوش داده شده برای ایجاد تخلخل در منطقه پیوند برقرار کنند.

  جوشکارها از گازهای محافظ برای ایجاد یک مانع بی اثر در اطراف حوضچه جوش استفاده می‌کنند. و همچنین از ورود هر گونه آلاینده دیگر جلوگیری می‌کند و از فلز محافظت می‌کند.

  گازهای محافظ بخش مهمی از هر فرآیند جوشکاری قوس الکتریکی هستند.

  آرگون تنها گاز محافظ مورد استفاده در صنعت نیست، اما مطمئناً به دلیل خواصی که دارد پرمصرف‌ترین گزینه است. با وجود خواص عالی، گاز جوشکاری آرگون به دلیل فراوانی کاملاً مقرون به صرفه است.

  8 نکته بسیار مهم آموزش جوشکاری برق که باید بدانید!

  موارد استفاده جوشکاری آرگون:

  جوشکاری آرگون در اتصال لوله‌ای تحت فشار کاربرد فراوانی دارد. از این روش جوشکاری برای جوشکاری صفحات نازک و بسیار ظریف استفاده می شود. تنها کسی که می تواند از جوش آرگون استفاده کند که یک جوشکار مجرب و آموزش دیده است که مهارت های لازم را در دوره جوشکاری آرگن کسب کرده است.. این حرفه به مهارت و تجربه بالایی نیاز دارد. رایج ترین موارد استفاده از آرگون جوشکاری مس و جوشکاری آرگون آلومینیوم است. جوشکاری گاز آرگون در صنایع پتروشیمی، دریایی و تجهیزات نظامی کاربرد دارد

  تاریخچه جوشکاری آرگون

  روش‌های جوشکاری که از آرگون به عنوان گاز محافظ استفاده می‌کنند، به عنوان جوشکاری آرگون شناخته می‌شوند.

  در اوایل سال 1903، اسکار کیلبرگ، بنیانگذار برند جوشکاری ESAB، نمونه اولیه یک میله جوشکاری را برای ایجاد پوششی از گاز محافظ در اطراف نقطه جوش ایجاد کرد.

  از آنجایی که جوشکارها معمولاً در دماهای بسیار بالا یعنی تا 5000 درجه کار می‌کنند، فلز مذاب به سرعت اکسید می‌شود و باعث تغییر شکل جوش می‌شود.

  در دوران جنگ جهانی دوم، این دستگاه‌های جوش دوباره مهندسی شدند و توسط ESAB پیشگام شدند.

  با این حال، زمانی که این اختراع ساخته شد، از هلیوم استفاده شد.

  بعداً مشخص شد که گازهای بی اثر مانند آرگون ارزان‌تر و به همان اندازه مؤثر هستند.

  با این وجود، هلیوم به گازی تبدیل شد که با آرگون مخلوط می‌شود که نیازهای جوشکاری ویژه برآورده می‌شد.

  تا امروز، گازهای بی اثر زیادی وجود دارد. و بنابراین، گاز بی اثر با نام گاز محافظ بر اساس فرآیند تصمیم گیری می‌شود.

  مدل اصلی جوشکار ESAB TIG هنوز Heliarc نام دارد، اگرچه در حال حاضر بیشتر از آرگون یا آرگون کمی رقیق شده با هلیوم به عنوان گاز محافظ استفاده می کند.

  مزایا و معایب شغل جوشکاری چیست ؟

  پاکسازی آرگون

  یکی دیگر از فرآیندهای رایج جوشکاری با جوش لوله فولادی ضد زنگ، تصفیه آرگون است.

  این فرآیند مبتنی بر محافظ است و مانع بی اثر را گسترش می‌دهد تا طرف دیگر اتصال جوش داده شده را نیز بپوشاند. برای بسیاری از استانداردهای جوشکاری مورد نیاز است.

  این به اتصال جوش داده شده ظاهر زیبایی می‌بخشد و محافظت کلی در برابر اکسیداسیون را افزایش می‌دهد.

  به طور کلی، فرآیند تصفیه معمولاً زمانی استفاده می‌شود که جوشکاری TIG فولاد زنگ نزن و آرگون خالص ترجیح داده‌شده‌ترین گاز جوشکاری برای این فرآیند باشد.

  این در لوله کشی مواد غذایی یا شیمیایی برای جلوگیری از ناخالصی‌ها یا باکتری‌‌ها در مهره جوش داخلی جوش لب به لب استفاده می‌شود.

  با محافظت از حوضچه مذاب از داخل نیز، کروم اکسید نمی‌شود و از شکرک زدن مهره جوش داخلی جلوگیری می‌کند.

  دستگاه جوش آرگون چگونه عمل می‌کند؟

  هر دستگاه جوشکاری که از منبع گاز جداگانه برای گاز محافظ استفاده می‌کند، کاندیدای عملکرد به عنوان یک دستگاه جوش آرگون است.

  جوشکار MIG به طور بالقوه می‌تواند با گاز محافظ آرگون 100% استفاده شود.

  با این حال، از آنجایی که جوشکارهای MIG اغلب برای جوشکاری فلزات آهنی استفاده می‌شوند و برای جوشکاری آلومینیوم یا منیزیم استفاده نمی‌شوند، به عنوان جایگزین CO2 (دی اکسید کربن) یا مخلوطی از CO2 و آرگون استفاده می‌شود.

  آرگون خالص باعث عملکرد نامنظم قوس در هنگام جوشکاری فولاد می‌شود.

  از سوی دیگر، دستگاه‌های جوشکاری TIG تقریباً همیشه از آرگون، چه به شکل خالص یا ترکیب شده با هلیوم در مقادیر کم به عنوان گاز محافظ استفاده می‌کنند.

  آرگون خالص انتخابی برای قطعات بسیار نازک فلز است.

  بعد از اینکه قطعات به ضخامت معینی رسیدند هلیوم اضافه می‌شود و با افزایش ضخامت هلیوم بیشتری اضافه می‌شود.

  گاهی اوقات، بسته به نوع ماده، ضخامت آن و عمق جوش مورد نیاز، غلظت آرگون به 25٪ از کل کاهش می‌‌یابد.

  هلیوم نفوذ جوش را عمیق‌تر می‌کند و همچنین برای ایجاد گرمای حوضچه جوش بالاتر با مس و آلومینیوم مفید است که تمایل دارند گرما را به سرعت از محل اتصال دور کنند.

  هلیوم همچنین سرعت جوشکاری را افزایش می‌دهد.

  با این حال، به دلیل کاهش قابل توجه کیفیت جوش، از هلیوم بیش از حد اجتناب می‌شود. هنگامی که تحت فشار شدید قرار می‌گیرد می‌تواند بر روی اتصال جوش تأثیر منفی بگذارد.

  به جای DC (جریان مستقیم)، هنگامی که AC (جریان متناوب) با دستگاه‌های جوش آرگون استفاده می‌شود، منجر به جوش با کیفیت عالی می‌شود.

  در نتیجه جوش ساخته شده از کیفیت فوق العاده بالایی برخوردار است و ظاهر جوش نیز تمیز و جذاب است.

  نیکل و فولاد ضد زنگ با مخلوطی از آرگون و بوی هیدروژن جوش داده می‌شوند.

  هنگامی که فرآیند بر روی یک ماده جوش ساخته شده از مس انجام می‌شود، هیدروژن در غلظت‌های بالاتر از آرگون استفاده می‌شود.

  اما هنگام کار با آلومینیوم، منیزیم یا فولاد ضد زنگ، به دلیل احتمال آسیب رساندن به فلز و جوش، از هیدروژن اجتناب می‌شود.

  دو نوع فرآیند جوشکاری وجود دارد، یکی که در آن شما باید تفنگ جوش را به سمت حوضچه جوش فشار دهید و دیگری که در آن باید مشعل/ تفنگ جوش را به سمت خود بکشید.

  در فرآیندهایی که باید تفنگ جوشکاری را از حوضچه جوش دور کنید گاز جوش آرگون استفاده می‌شود.

  این دقیقا برخلاف روش جوشکاری کششی است که بیشتر اوقات با جوشکاری دی اکسید کربن استفاده می‌شود.

  جوش آرگون به دقت زیادی نیاز دارد، کاری است که می تواند برای اتصال انواع فلزات غیر آهنی استفاده شود و به ویژه با جریان متناوب مفید است.

  این عوامل با هم، یک جوش قوی و باکیفیت با قوس پایدار ایجاد می‌کنند و به‌ویژه برای آلومینیوم و منیزیم – دو مورد از فلزات مورد نیاز برای جوشکاری در سناریوی فعلی – مناسب هستند.

  خطرات گاز جوش آرگون

  آرگون با عدد اتمی 18 در دسته گازهای بی اثر قرار می‌گیرد، به این معنی که آنها تحت شرایط خاصی با محیط واکنش نشان نمی‌دهند.

  و بنابراین می‌توانیم نتیجه بگیریم که آرگون از نظر ایمنی بی ضرر است.

  با این حال، اینها در مخازن بسیار فشرده عرضه می‌شوند که نیاز به مراقبت زیادی دارد. از آنجایی که گاز تحت فشار ذخیره می‌شود، در صورت دستکاری فشار ممکن است حوادثی رخ دهد.

  برای رفع این مشکل و افزایش راندمان جوشکاری، رگولاتورهای گاز جوش آرگون معرفی شدند.

  آنها برای تنظیم جریان آرگون به عنوان یک گاز محافظ استفاده می‌شوند. اطمینان حاصل کنید که جوشکار گاز را به مقدار مناسب دریافت می‌کند.

  همچنین، آرگون 38 درصد چگالی تر از هوا است و اگر برای مدت طولانی با آن کار کنید ممکن است باعث سرگیجه شود. بنابراین توصیه می‌شود در محل کار با سیستم‌های تهویه مناسب کار کنید.

  اگر در باران جوش می‌زنید، مطمئن شوید که از مقدار مناسب آرگون استفاده می‌کنید، زیرا ممکن است به دلیل طوفان و باد، گاز از بین برود و منجر به ایجاد انحراف در جوش شود.

  در جوشکاری آرگون از چه الکترودهایی استفاده می شود؟

  در این نوع جوشکاری از انواع خاصی از الکترودها استفاده می شود. الکترودها ابزار اصلی برای دوره جوشکاری آرگون هستند. در این نوع جوشکاری از الکترود تنگستن خالص برای جوشکاری آلومینیوم استفاده می شود که به رنگ سبز است. از الکترودهای مورد استفاده در این جوشکاری می توان به الکترود تنگستن زیرکونیوم سفید، الکترود تنگستن لانتانیم سیاه و الکترود سزیم طلا اشاره کرد.

  مزایای استفاده از آرگون برای جوشکاری

  آرگون در راس تمام عوامل محافظ در آنجا ایستاده است. دارای قابلیت نفوذ عالی است و می‌تواند قوس پایداری را برای تسهیل جوش حفظ کند.

  با ارائه سطح بالاتری از کنترل گودال جوش، می‌توان از آن در جوشکاری قوسی تنگستن گاز برای جوشکاری ورق فلز استفاده کرد.

  بسیاری از جوشکاران از گاز جوش آرگون استقبال می‌کنند زیرا در مقایسه با سایر گزینه‌های موجود در بازار بسیار مقرون به صرفه است و به آنها توانایی تولید جوش‌های آرایشی مورد نظر را بر روی ورق فلزی نازک با قیمت مقرون به صرفه می‌‎دهد.

  برخی از مزایای استفاده از آرگون، چه خالص و چه به صورت مخلوط، برای هر دو کاربرد MIG و TIG، در زیر ذکر شده است.

  چرا آرگون هم بی اثر و هم فراوان است؟

  آرگون از گروه گازهای بی اثر است، اما بر خلاف دیگر گازهای این گروه، بدست آوردن آرگون بسیار ساده است.

  این گاز سومین گاز رایج در جو زمین محسوب می‌شود و می‌توان آن را با مایع کردن هوا استخراج کرد.

  این فرآیند ممکن است مشکل به نظر برسد، اما به دست آوردن گازهای دیگری مانند هلیوم ساده تر از فرآیندها است.

  آرگون به دلیل ویژگی‌های نجیب آن نه سمی است و نه قابل اشتعال. این امر آن را به گزینه‌ای نسبتاً ایمن برای عملیات جوشکاری تبدیل می‌کند.

  با این حال، نگرانی‌های ایمنی دیگری در رابطه با جوش آرگون وجود دارد که بعداً مورد بحث قرار خواهد گرفت.

  به چه دلیل آرگون یک قوس پایدار ایجاد می‌کند؟

  به عنوان یک گاز پایدار، آرگون پتانسیل یونیزه شدن ندارد، به این معنی که جریان مورد استفاده برای جوشکاری قوس الکتریکی مسیری منقبض خواهد داشت.

  این به آرگون اجازه می‌دهد تا یک قوس جوش پایدار ایجاد کند که غلظت بیشتری دارد و نفوذ را بهبود می‌بخشد. یکی دیگر از ویژگی‌های آرگون رسانایی حرارتی پایین آن است.

  این گاز جوشکاری سرعت انتقال حرارت کمتری را در خارج از دمای بالای حوضچه جوش می‌دهد و گرما را متمرکز نگه می‌دارد که پایداری قوس جوش را بیشتر می‌کند.

  رسانایی حرارتی کمتر گاز جوش آرگون نیز دلیل اصلی این است که اگر می‌خواهید آلومینیوم یا سایر مواد غیر آهنی را جوش دهید، این گاز تقریباً تنها گزینه عالی برای شما است.

  علت اینکه آرگون جوش‌های تمیزتر و قوی تر را ارائه می‌دهد چیست؟

  به عنوان یک نتیجه از قوس پایدار آن، نتایج حاصل از گاز جوش آرگون ارائه می‌شود هم از نظر کاربردی و هم زیبایی.

  اثر محافظ آرگون با حفظ یکپارچگی ساختاری مواد، از گودال جوش داده شده در برابر نقاط ضعف محافظت می‌کند.

  به طور مشابه، آرگون با مقاومت در برابر تشکیل کاربید، پاشش بیش از حد، تغییر رنگ و چندین نقص بصری دیگر از ظاهری غیر جذاب مفاصل جوش داده شده شما جلوگیری می‌کند.

  چرا آرگون می تواند مخلوط های مختلفی را با گازهای واکنش پذیر و غیر واکنشی ایجاد کند؟

  از آنجایی که آرگون خالص غیر واکنشی است، می‌توان آن را به راحتی با هر گاز محافظ دیگری بدون واکنش شیمیایی با سطح فلز یا سیم پرکننده مخلوط کرد.

  این کیفیت به جوشکاران اجازه می‌دهد تا چندین ترکیب را بسازند که مطابق با نیازهای خاص آنها عمل کند.

  جوشکاری MIG ترکیبی از گازهای هلیوم و آرگون است که هر دو بی اثر هستند.

  جوشکاری MAG جایی است که ورود گازهای واکنش پذیر مانند دی اکسید کربن (CO2) یا اکسیژن نقش مهمی در ارائه سرعت حرکت سریعتر و نرخ رسوب فلز بالاتر از دمای قوس بالاتر دارد.

  جوشکار این توانایی را دارد که سرعت فلز پرکننده را افزایش دهد در حالی که همچنان دارای قوس پایدار است که کنترل حوضچه و کاهش پاشش را به حداقل می‌رساند.

  به عنوان مثال، گازهای راکتیو، در بسیاری از کاربردهای TIG که با قطعات ضخیم‌تر فلزات غیرآهنی سروکار دارند، آرگون خالص نمی‌تواند نتایج با کیفیتی ارائه دهد.

  در چنین مواردی، مخلوطی حاوی آرگون و هلیم انتخاب بهتری خواهد بود زیرا ویژگی‌های مثبت هر دو گاز نجیب را حفظ می‌کند.

  آیا علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد آموزش جوشکاری آرگون هستید حتما با مشاورین ما در واحد آموزش جوشکاری در تماس باشید.

  گاز محافظ

  گاز بی اثری که حوضچه جوش شما را می پوشاند، که از دیفیوزر موجود در تفنگ جوش شما دمیده می‌شود، تقریباً به همان اندازه که مواد پرکننده یا روش رسوب گذاری برای کیفیت جوش شما حیاتی است – و شاید در برخی شرایط بیشتر از آن.

  تا به حال، ممکن است به این نکته پی برده باشید که گاز محافظ برای تولید یک جوش خوب چقدر حیاتی است.

  انتخاب درست گاز یکی از مواردی است که یک جوشکار موفق را از جوشکاری که کارهای نامتعارف و بی نظمی انجام می دهد که ممکن است در درازمدت ثابت بماند یا نباشد، جدا می کند.

  برای اتخاذ تصمیمات واقعی در مورد گاز محافظ در همه شرایط به تجربه و اطلاعات بیشتر نیاز دارید.

  انتخاب گاز محافظ

  ما قوانینی را برای شما تنظیم کرده‌ایم، همیشه این را به عنوان نقطه شروع خوبی برای انتخاب گاز محافظ خود در نظر بگیرید:

  • ضخامت آلومینیوم

  اگر با آلومینیوم کار می‌کنید، گاز بر اساس ضخامت آن انتخاب می‌شود.

  اسلب‌های آلومینیومی با ضخامت ½ اینچ یا کمتر، از جمله ورق آلومینیوم، بهتر است با آرگون خالص محافظت شوند.

  نمونه‌های ضخیم تر آنها باید با ترکیبی از آرگون و هلیوم محافظت شوند.

  • کار با فولاد ضد زنگ

  فولاد ضد زنگ کمی حساس‌تر از آلومینیوم است و گاهی ممکن است در بیشتر مواقع به سه گاز به جای دو گاز نیاز داشته باشد.

  اگر قصد انتقال جوش اسپری را دارید، احتمالاً می‌توانید 98٪ آرگون، 2٪ اکسیژن را انتخاب کنید.

  با این حال، جوشکاری فولاد ضد زنگ با استفاده از ترکیبی از هلیوم، آرگون و دی اکسید کربن، با هلیوم به عنوان ماده اصلی، بسیار رایج است.

  • FCAW-G

  FCAW-G، که یک نوع جوشکاری سیمی با هسته شار است، علاوه بر شار تبخیر شده، از گاز محافظ خاصی که از مخزن تامین می‌شود، استفاده می‌کند، معمولاً از دی اکسید کربن خالص یا مخلوطی از یک چهارم دی اکسید کربن و باقی مانده به عنوان آرگون استفاده می‌کند. دومی نیاز به ولتاژ کمتری دارد.

  انتقال جوش اتصال کوتاه بر روی فولاد نرم از گازهای مشابه FCAW-G استفاده می‌کند که نتایج متفاوتی برای هر کدام دارد.

  دی اکسید کربن که با گازهای دیگر دستکاری نشده است، یک جوش ناهموار ایجاد می‌کند که در اعماق فلز نفوذ می‌کند. ترکیب دی اکسید کربن و آرگون یک جوش کم عمق‌تر با سطح صاف‌تر و یکنواخت تر ایجاد می‌کند.

  • استفاده از دی اکسید کربن

  انتقال جوش پاششی با انواع فولادها را می‌توان با استفاده از گازی که بیشتر آرگون است اما حاوی بخش‌هایی از دی اکسید کربن یا اکسیژن است، انجام داد.

  هرچه دی اکسید کربن بیشتر با آرگون مخلوط شود، قوس خنک‌تر می‌شود، در حالی که افزودن اکسیژن به جای دی اکسید کربن به سرعت یک قوس جوش داغ ایجاد می‌کند.

  بسته به کاربرد خود مخلوط را انتخاب کنید.

  برای ورقه‌های نازک و ظریف فلزی که نیاز به جوش نسبتاً خنک دارند، 20٪ دی اکسید کربن به 80٪ آرگون اضافه شده است، نتایج خوبی را ارائه می‌دهد.

  در مقابل، اگر دو بلوک فولادی ضخیم دارید و به یک جوش عمیق و قوی نیاز دارید، از اکسیژن 5٪ با 95٪ آرگون برای یک قوس جوشی واقعاً فلگتونتال استفاده کنید.

  • نیکل و مس

  آنها به بهترین وجه با مخلوط آرگون و هیدروژن، با حدود 5 درصد هیدروژن برای نیکل و 20 درصد هیدروژن برای مس، جوش داده می‌شوند.

  به صورت اختیاری، برخی از کاربردهای جوشکاری مس ممکن است به 50 درصد نیتروژن و 50 درصد آرگون نیاز داشته باشند، اگرچه این بسیار موقعیتی است.

  جوشکاری MAG با آرگون (جوشکاری با گاز فعال)

  برای فرآیند جوشکاری قوس فلزی محافظ، معمولاً از مخلوط آرگون به شکل مخلوط برای بهبود انتقال فلز بر روی مواد ضخیم‌تر استفاده می‌شود، در حالی که به دلیل نفوذ عمیق‌تر، پروفیل مهره جوش پایین‌تری ارائه می‌شود.

  برای خواندن مقاله اختصاصی در مورد اثرات افزودن دی اکسید کربن، هلیوم یا اکسیژن به گاز محافظ جوش اینجا را کلیک کنید.

  اگر با فلزات غیر آهنی سر و کار دارید، در مورد MIG، گاز جوش آرگون را می توان با برخی از گازهای واکنش پذیر مانند CO2، نیتروژن، اکسیژن و حتی هیدروژن مخلوط کرد.

  در حالی که می توانید از آرگون خالص به عنوان گاز محافظ برای جوشکاری MIG نیز استفاده کنید، جوش حاصل باریک و غیرجذاب خواهد بود.

  جوشکاری تیگ با آرگون چیست؟

  برای جوشکاری TIG، (جوشکاری با قوس تنگستن گاز) آرگون یک راه حل «یک اندازه متناسب با همه» است که می تواند نتایج قابل قبولی را در تقریباً هر شرایطی ارائه دهد.

  آرگون را می توان در هر دو AC (جریان متناوب) یا DC (جریان مستقیم) استفاده کرد. گاز محافظ در شکل خالص خود جوش های بسیار خوبی را به شما می دهد که ظاهری باورنکردنی دارند و ویژگی های مکانیکی قوی دارند.

  آرگون همچنین گازی است که معمولاً برای فرآیند پاکسازی استفاده می شود، که برای جوشکاری TIG فولاد ضد زنگ و سایر فلزات مقاوم در برابر خوردگی بسیار رایج است.

  جوشکار معمولاً دستگاه جوش را در تنظیمات پس از جریان در حدود 5-7 ثانیه خواهد داشت.

  جوشکار فنجان را روی مهره جوش تکمیل شده رها می کند تا از اکسید شدن سطح با سرد شدن جوش جلوگیری کند.

  این همچنین با ادامه جریان آرگون پس از جوش از تنگستن (الکترود نوک تیز) محافظت می کند.

  برای برخی کاربردها با فلزات غیرآهنی و قطعات بسیار ضخیم، جوشکاران از مخلوط گاز آرگون/هلیوم برای افزایش نفوذ جوش، سرعت و پایداری قوس استفاده می‌کنند.

  هلیم نیز مانند آرگون یک گاز نجیب است. یا به صورت مخلوط در یک مخزن فشرده خریداری می شود یا می توان آن را توسط جوشکار با یک قطعه Y مخلوط کرد.

  با این حال، باید به خاطر داشته باشید که جوشکاری TIG را نمی توان با گاز محافظ راکتیو انجام داد.

  مخلوط گازهای محافظ مورد استفاده در جوشکاری MIG/MAG که حاوی CO2، اکسیژن و سایر گازهای راکتیو هستند در جوشکاری TIG شکست خواهند خورد زیرا شروع به واکنش با فلز پایه، الکترود تنگستن می کنند و حوضچه جوش را آلوده می کنند و فلز پایه را تخریب می کنند. و فلز پرکننده معرفی شده.

  برخی از مخلوط‌های گاز محافظ آرگون رایج برای کاربردهای جوشکاری

  در حالی که آرگون در هر دو کاربرد جوشکاری TIG و MIG بسیار مفید است، موارد زیادی وجود دارد که استفاده از آن به تنهایی مناسب نیست.

  جوشکاری چوبی برای یک. در چنین مواردی جوشکارها از مخلوط‌های مختلفی برای بهبود کیفیت خاصی مانند سرعت جوش، نفوذ و غیره استفاده می‌کنند.

  تقریباً در تمام مخلوط‌های جوشکاری، مخلوط آرگون در درصد بسیار قابل توجهی دیده می‌شود، زیرا تا حد زیادی مناسب‌ترین گاز برای کاربردهای جوشکاری است.

  برای طول قوس معین، افزودن مخلوط هلیوم به آرگون خالص ولتاژ قوس را 2 یا 3 ولت افزایش می دهد.

  در بخش‌های بعدی، فهرستی از چهار ترکیب پرکاربرد در صنعت را گردآوری کرده‌ایم.

  متوجه خواهید شد که درصد آرگون در همه این موارد در مقایسه با گازهای دیگر بسیار زیاد است.

  همانطور که قبلا توضیح داده شد، مخلوط های گاز برای TIG می توانند با جوشکاری MIG نیز کار کنند، اما برعکس این موضوع صادق نیست. گازهای جوشکاری MIG را نمی توان برای کاربردهای TIG استفاده کرد.

  • 90/10 آرگون-هلیوم (TIG)

  این گاز محافظ خنثی ترکیبی دارای 90 درصد آرگون و 10 درصد هلیم است. گرمای ورودی بالاتر از افزودن هلیوم به آن سیالیت باورنکردنی به حوضچه جوش و افزایش پایداری قوس می دهد.

  استفاده از این به شما پایانی باورنکردنی می دهد و به شما امکان می دهد سرعت جوشکاری خود را افزایش دهید.

  هلیوم افزوده شده نفوذ جوش عمیق‌تری را ایجاد می‌کند و پروفیل مهره‌ای صاف‌تر و قادر به جوشکاری TIG در سرعت‌های بالا است.

  • 75/25 آرگون-هلیوم (TIG)

  ترکیب 75 درصد آرگون بهترین انتخاب برای کاربردهایی است که شامل اتصالات جوش ضخیم تر از مواد غیر آهنی مانند آلومینیوم است.

  آلومینیوم دارای رسانایی حرارتی بالایی است، بنابراین دستگاه نیاز به تامین آمپراژهای زیادی برای غلبه بر عملکرد تمیز کردن جریان متناوب دارد.

  اگر به نفوذ عمیق‌تری نیاز دارید، یا ضخامت مواد با استفاده از آرگون خالص از حد آمپراژ دستگاه شما گذشته است، می‌توانید به جای آن از ترکیب آرگون/هلیوم 75/25 استفاده کنید.

  این به شما سرعت جوشکاری سریع می دهد و هم اکسیدها و هم منطقه متاثر از حرارت را در جوش حاصل کاهش می دهد و در عین حال پروفایل نفوذ عمیق را حفظ می کند.

  این گاز معمولاً برای ساخت قایق های آلومینیومی، مبدل های حرارتی صنعتی، لوله ها و سایر کاربردهای صنعتی فشرده استفاده می شود. به ندرت هلیوم خالص به دلیل هزینه بالای آن به عنوان گاز محافظ اولیه استفاده می شود.

  • 75/25 آرگون-دی اکسید کربن (MIG)

  مخلوط 75% آرگون و 25% CO2 که بیشتر با نام C25 شناخته می شود، شاید رایج ترین ترکیب مورد استفاده برای جوشکاری MIG در صنعت باشد.

  این ترکیب با سطوح بالاتر دی اکسید کربن، بهترین عملکرد را در مورد ظاهر کامل جوش، پایداری قوس و شکل نفوذ گسترده‌تر می‌دهد.

  CO2 به دلیل نفوذ گسترده تر شناخته شده است و افزودن آرگون قادر است پاشش بیش از حد CO2 خالص را کاهش دهد.

  عوامل مهم دیگر سرعت جوشکاری بالاتر است. چه یک جوشکار سرگرمی خانگی باشید و چه به صورت حرفه ای کار می کنید، C25 یک انتخاب عالی برای پوشش بیشتر نیازهای جوشکاری MIG شما در فولاد کربنی است.

  برای اتصال کوتاه MIG/MAG تا انتقال کروی مناسب است.

  • A85/15 آرگون-کربن دی اکسید (MIG)

  این یکی دیگر از ترکیبات جوشکاری MIG محبوب است که می‌تواند بسیاری از کارهای جوشکاری را با سرعت و پرداخت مناسب انجام دهد.

  با این حال، توانایی نفوذ این گاز محافظ کاملاً محدود است که آن را برای مقابله با ضخامت مواد پایه از 1 میلی متر تا 12 میلی متر مناسب می‌کند.

  بهترین اندازه مخزن گاز برای جوش آرگون

  آرگون گازی است که معمولاً برای عملیات جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرد که در آن پاکسازی برگشتی مورد نیاز است و به سرعت جریان بالاتری نیاز دارد.

  شما نمی توانید با یک سیلندر بسیار کوچک گیر کنید و در سفرهای مکرر به ایستگاه پر کردن مجدد وقت خود را تلف کنید، یا ممکن است پاکسازی خود را در یک جوش مهم از دست بدهید.

  به طور مشابه، در صورت نیاز به یک گزینه قابل حمل، داشتن بزرگترین سیلندر نیز غیر عملی است.

  برای تعیین مناسب ترین اندازه مخزن گاز برای برنامه‌های خود، باید قبل از تصمیم گیری، برنامه‌های کاربردی و سایر الزامات خود را در نظر بگیرید.

  برای آشنایی بیشتر با اندازه‌های رایج می‌توانید به جدول مراجعه کنید.

  مخزن جوش آرگون چقدر عمر می کند؟

  کل زمان کارکرد مخزن گاز جوشکاری شما به دو عامل بستگی دارد. حجم کل سیلندر و نرخ جریان گازی که تنظیم کرده‌اید.

  نرخ جریان یک پارامتر مهم برای هر دو کاربرد جوشکاری MIG و TIG است زیرا سطح حفاظت اتصال شما را تعیین می‌کند.

  اگر می‌خواهید جوشکاری باکیفیت بالا باشد، باید تعادل کاملی داشته باشید، زیرا جریان کم و زیاد می‌تواند بر کیفیت جوش شما تأثیر بگذارد.

  اکثر جوشکارها نرخ جریان گاز را بین 20-35 cfh برای MIG و 15-40 cfh برای جوشکاری TIG نگه می‌دارند.

  عوامل متعددی بر میزان جریان مورد نیاز برای کاربردهای جوشکاری شما تأثیر می‌گذارد که می‌تواند خارج از محدوده‌های داده شده باشد.

  برای محاسبه زمان کل جوشکاری از فرمول زیر استفاده کنید:

  زمان جوشکاری (ساعت) = حجم بطری گاز بر حسب فوت مکعب (cf) / سرعت جریان بر حسب cfh

  برای درک این موضوع، اجازه دهید مثالی از یک بطری گاز 125cf با سرعت جریان تخلیه 20cfh در نظر بگیریم.

  125cf / 20cfh =6.25 ساعت

  این به شما زمان تقریبی جوش 6.25 ساعت می‌دهد. با استفاده از فرمول بالا برای سیلندر گاز خود می‌توانید مدت زمان ماندگاری مخزن جوش خود را دریابید.

  ملاحظات ایمنی مهم هنگام جوشکاری با آرگون

  آرگون گازی غیر سمی، غیر قابل اشتعال و غیر واکنشی است. اما خطرات بسیار جدی وجود دارد.

  از آنجایی که آرگون تحت فشار بسیار بالا در یک مخزن فشرده ذخیره می‌شود، روش‌های ایمنی مناسب و ذخیره سازی بطری بسیار مهم است.

  هنگام ذخیره گاز، بطری‌ها را محکم نگه دارید تا از افتادن آنها و شکستن شیر جلوگیری شود.

  موارد زیادی وجود داشته است که بطری به یک موشک پرقدرت تبدیل شده است که می‌تواند از دیوار بتنی ناشی از خروج گاز پرفشار به شدت عبور کند.

  گیج فشار بالا باید در حالت کار عالی باشد تا جریان گاز را به درستی تنظیم کند.

  گیج‌های نشتی یا آسیب دیده می‌توانند ناخالصی‌ها را به گاز محافظ وارد کنند یا نشت گاز می تواند در سطح بالایی در محل کار ایجاد شود که باعث کاهش اکسیژن و کاهش کیفیت هوا می شود.

  هنگام جوشکاری لوله‌های فولادی ضد زنگ یا تیتانیوم، تقریبا دو برابر مقدار آرگون استفاده می‌شود.

  اگر جوشکار در یک فضای محدود جوشکاری می‌کند، آرگون تا حدی افزایش می یابد که سطح اکسیژن آنقدر پایین است که فرد در آرگون غرق می شود. سالانه مرگ و میر زیادی در اثر خفگی گاز بی اثر ثبت می شود.

  اگر میزان اکسیژن در محیط به زیر 6 درصد برسد، تنفس فرد متوقف می شود و به دنبال آن تشنج و ایست قلبی رخ می دهد.

  آرگون از هوا سنگین‌تر است، به طوری که انگار آب محیط را پر می‌کند.

  هر کسی که وارد یک مخزن یا یک فضای محدود می شود باید یک ساعت ایمنی، آشکارساز اکسیژن و یک نقشه فرار در مواقع اضطراری داشته باشد.

  جمع بندی

  امیدواریم متوجه شده باشید که آرگون چگونه در جوشکاری استفاده می‌شود و استفاده از گاز محافظ برای پروژه‌های جوشکاری شما چقدر اهمیت دارد.

  استفاده از گاز محافظ از جوش‌ها محافظت می‌کند و از این رو به شما یک جوشکاری قوی به ظاهر تمیز می‌دهد که مدت طولانی دوام می‌آورد.

  آرگون یک گاز محافظ با خلوص بالا در میان رایج‌ترین گازهای بی اثر مورد استفاده در هر فرآیند جوشکاری است.

  تطبیق پذیری، عملکرد و مقرون به صرفه بودن آن باعث محبوبیت آن در میان جوشکاران حرفه‌ای و جوشکاران سرگرمی شده است.

  هم آرگون خالص و هم مخلوط‌های آن به طور مرتب توسط جوشکاران MIG و TIG در سراسر جهان استفاده می‌شود.

  در این مقاله، ما به ابتدایی‌ترین اطلاعاتی در مورد گاز جوش آرگون پرداختیم که همه افراد مرتبط با صنعت باید بدانند.

  آیا علاقه‌مند به یادگیری بیشتر در مورد جوشکاری، تجهیزات رایج و سایر اجزای آن هستید؟ پس همین حالا اقدام کنید تا آموزش جوشکاری آرگون را از صفر تا صد به طور کامل در آموزشگاه تخصصی برق گستران یاد بگیرید و به راحتی وارد بازار کار شوید.

  معرفی دوره

  سرفصل دوره

  ثبت نام

  مزایای دوره

   
   
  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 0 میانگین: 0]