آموزش جوشکاری

دوره جوشکاری عملی و حرفه ای در کارگاه مجهز

تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای

هزینه دوره

هزینه دوره: 17200000
13000000

 تاریخ شروع دوره

تاریخ شروع: ۱۲

مدت دوره

مدت دوره:۱ ماه

نام دوره:آموزش جوشکاری
هزینه دوره:17,200,000
هزینه دوره با تخفیف :13,000,000
مدت دوره:۱ ماه
 
معرفی دوره آموزش جوشکاری
 

معرفی دوره آموزش جوشکاری 


دوره آموزش جوشکاری از جمله دوره‌های کاربردی است که طرفداران زیادی دارد. نیاز اغلب صنایع خودروسازی، کشتی سازی، نظامی، سازه‌های فلزی و غیره به جوشکاران نشان دهنده آن است که جوشکاران به ندرت بیکار شوند و همواره بازار کار خود را دارند. فعالیت در زمینه جوشکاری نیاز به مدرک تحصیلی ندارد و شما با شرکت در دوره جوشکاری که زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای کشور برگزار می‌شود می‌توانید به صورت تخصصی با دوره جوشکاری آشنا شوید. یک جوشکار حرفه‌ای باید توانایی‌هایی نظیر شناخت انواع فلزات، آماده کردن قطعاتی که باید بریده یا متصل شوند، خواندن طرح‌ها و دستورالعمل‌های فنی و مهندسی، استفاده از روش‌های جوشکاری مناسب، بررسی و تست برش‌ها و اتصالات و کنترل عملکرد دستگاه‌های جوشکاری را داشته باشد. اگر به دنبال آموزش جوشکاری حرفه‌ای هستید و می‌خواهید از پایه دوره جوشکاری را یاد بگیرید می‌توانید در دوره آموزش جوشکاری که در آموزشگاه جوشکاری برق گستران برگزار می‌شود شرکت کنید. این دوره جوشکاری به صورت عملی بوده به صورت کامل به آموزش جوشکاری می‌پردازد. هنرجو در این دوره جوشکاری با روش‌های جوشکاری CO2، آرگون و جوشکاری برق smaw به صورت کامل آشنا میشود، در پایان دوره جوشکاری نیز مدرک فنی جوشکاری به کارآموزان ارائه می‌شود.

آموزش جوشکاری
 
 

سرفصل‌های دوره آموزش جوشکاری


شناخت دستگاه های مختلف جوشکاری

آشنایی با فرایندهای مختلف جوشکاری

آموزش جوشکاری برق (SMAW)

آشنایی با روش های تامین حرارت و جوشکاری,آموزش نحوه نامگذاری الکترود،شناخت دمش قوی و روش جبران آن،بررسی خاصیت تمیزکاری قوس،شناخت انواع جریان و قطبیت در جوشکاری,آموزش انواع لبه سازی و خصوصیات آن، آشنایی با انواع موقعیت های جوشکاری،آموزش برقراری جوش و ایجاد خط جوش،آموزش برقراری قوس و ایجاد خال جوش اتصال زاویه خارجی،اتصال سر به سر،اتصال لب روی هم،پوششی زیکزاک، آموزش جوشکاری پوششی خطی, سه پری تک پاس،چند پاس،سرازیر،سربالا سه پاس،سقفی و جوشکاری اتصال لوله به صفحه

آموزش جوشکاری CO2 (MAG,MIG)

آشنایی با انواع قطبیت و جریان در جوشکاری,آموزش پارامترهای فرایند جوش co2 (MIGM,MAG),شناخت انواع گازهای محافظ در جوشکاری,آموزش کار با HEATER و قسمتهای مختلف آن,آموزش ایجاد خط جوش,آموزش جوشکاری اتصال زاویه خارجی، اتصال سربه سر 1G، اتصال لب روی هم, اتصال سه پری چند پاس زیکزاک 2F،  اتصال سه پری تک پاس در وضعیت افقی 2F, سربالا چند پاس 3F, اتصال سه پری سرازیر 3F و سقفی 4F

آموزش جوشکاری آرگون (TIG)

آشنایی با پارامترهای فرایند TIG,شناخت انواع الکترود تنگستن,آشنایی با انواع گازهای محافظ, آموزش راه اندازی و تنظیم دستگاه های TIG, آموزش جوشکاری TIG بدون فیلتر,آموزش جوشکاری اتصال لبه گردان,آموزش جوشکاری ورق های فولادی در حالت 1G،2F,3F,4F,آموزش جوشکاری اتصال روی هم،اتصال زاویه خارجی

 

ثبت نام دوره آموزش جوشکاری

  لطفا شماره همراه را بدرستی وارد کنید

  به خوابگاه نیاز دارم.

  انتخاب دوره:

  آموزش جوشکاری برق (SMAW)آموزش جوشکاری فلزات رنگیآموزش جامع جوشکاریآموزش بازرسی جوشآموزش جوشکاری CO2 (جوشکاری MAG,MIG)آموزش جوشکاری آرگون (TIG)

  پس از ثبت نام جهت رزرو یا مشاوره با شما تماس گرفته خواهد شد.

   

  مزایای دوره آموزش جوشکاری


   
   
   

  تجدید دوره آموزشی در صورت عدم یادگیری کارآموزان در پایان

   
   

  تمامی مراحل آموزش به صورت عملی در کارگاه مجهز برگزار می گردد

   
   

  اقامت در خوابگاه آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان

   
   

  برگزاری دوره های آموزشی در روزهای تعطیل برای افراد شاغل

   
   

  پشتیبانی بصورت نامحدود کارآموزان پس از اتمام دوره های آموزشی

   
   

  دسترسی مناسب برای تردد به ترمینال، مترو، BRT و قسمت های مختلف شهر

   
   

  برگزاری دوره ها با تعداد نفرات کمتر در کلاسها برای بالا بردن کیفیت آموزش

   
   

  معرفی به سازمان فنی و حرفه ای برای اخذ مدرک پس از اتمام دوره

   
   

  سوالات متداول دوره آموزش جوشکاری

  آیا با گذراندن دوره جوشکاری می‌توانیم مشغول به کار شویم؟

  پاسخ:بسیاری از مباحث این دوره جوشکاری ویژه بازار کار بوده و اگر بدرستی یاد گرفته باشید میتوانید به عنوان یک جوشکار ماهر شروع به کار کنید.

  آیا دوره جوشکاری پیش نیاز دارد؟

  پاسخ :خیر دوره جوشکاری هیچگونه پیش نیازی ندارد.

  آیا آموزش جوشکاری به صورت عملی است؟

  پاسخ : بله دوره جوشکاری در کارگاه و به صورت عملی برگزار میشود.

  تمامی فرآیندهای جوشکاری در این دوره به صورت عملی میباشد؟

  پاسخ : بله تمامی مراحل جوشکاری آرگون،برق و co2 به صورت عملی و درکاگراه برگزار میشود.

  برای ثبت نام باید حتما حضوری به آموزشگاه جوشکاری برق گستران مراجعه کنیم؟

  پاسخ : خیر، جهت رفاه حال کارآموزان ثبت نام به دو حالت تلفنی و حضوری انجام می شود که جهت هماهنگی با مشاوران ما تماس بگیرید.

  برای کارآموزان شهرستان وضعیت اسکان چگونه است؟

  پاسخ : برای عزیزانی که از شهرستان تشریف می آورند نزدیک ترین خوابگاه به کارآموزان معرفی می شود.

  آیا بعد از دوره جوشکاری نیاز به کارآموزی می باشد؟

  پاسخ : دوره جوشکاری به صورتی برگزار خواهد شد که بعد از اتمام دوره کارآموزان می توانند مستقیم وارد بازار کار شوند

  کلاس جوشکاری چند نفره می باشد؟

  پاسخ : تمام دوره‌های آموزشگاه برق گستران بصورت خصوصی، نیمه خصوصی و یا گروهی برگزار می شود، که کلاس جوشکاری به صورت گروهی بین 4 تا 6 نفر می باشد

  چرا با وجود تعداد زیادی آموزشگاه ما باید دوره جوشکاری را در آموزشگاه برق گستران را بگذرانیم؟

  پاسخ : زیرا دوره‌های عملی و کارگاه های مجهز و همچنین قیمت مناسب و مدرک معتبر برای تمام دوره ها دلیل خوبی است که به شما کارآموز محترم کمک میکند آموزشگاه ما را انتخاب نمایید. دلایل انتخاب برق گستران :مشاوره با اساتید با تجربه جهت راه اندازی معرفی به سازمان فنی حرفه ای جهت اخذ مدرک بعد از اتمام دوره دسترسی مناسب جهت تردد به ترمینال، مترو، BRT تجدید دوره در صورت عدم یادگیری پشتیبانی همیشگی آموزشگاه از کارآموزان در حین اجرا پروژه و کاراقامت در خوابگاه برای کارآموزان شهرستانی برگزاری کلاس ها در روزهای تعطیل و آخر هفته برای کارآموزان شهرستانی و شاغل ارائه جزوات و فایل های آموزشی تدریس شده در پایان دوره

   

  آموزش جامع جوشکاری به صورت کاملا عملی

  دوره آموزش جوشکاری یکی از حوزه‌های تخصصی فنی می‌باشد. جوشکاری کاربردهای بسیاری دارد و در صنایع گوناگون از بزرگ تا کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد. آموزشگاه جوشکاری برق گستران با توجه به درآمدهای بالا و بازار کار رو به رشد جوشکاری، دوره آموزش جوشکاری حرفه‌ای را برگزار می‌نماید. در این دوره آموزش جوشکاری صفر تا صد دوره جوشکاری و تمامی مباحث مرتبط با رشته جوشکاری به صورت کاملا تخصصی آموزش داده می‌شود تا کارآموزان به راحتی وارد بازار کار جوشکاری شوند. از جمله سرفصل‌های ارائه شده در دوره آموزش جوشکاری در آموزشگاه برق گستران عبارتند از: جوشکاری برق، جوشکاری میگ (co2)، جوشکاری آرگون، آموزش کار با دستگاه‌های جوشکاری، آموزش فرایندهای جوشکاری و غیره. کلیه سرفصل‌های آموزشی در دوره جوشکاری مجتمع آموزشی برق گستران به صورت عملی برگزار شده و شما طی دوره جوشکاری می‌توانید به صورت عملی انواع روش‌های جوشکاری را انجام دهید.

  آموزش جوشکاری آرگون

  آموزش جوشکاری آرگون

  جوشکاری تیگ یا آرگون یکی از روش های مهم جوشکاری به شمار می رود که در فرایند آن از گاز آرگون استفاده می شود به همین علت در ایران به جوشکاری آرگون یا تیگ معروف است. از فرآیند جوشکاری تیگ می توان به جوشکاری فلزات سخت و غیر سخت، آهنی و غیرآهنی در تمام ضخامت ها استفاده کرد. با استفاده از این نوع جوشکاری قادر خواهید بود تا صفحات نازک آلومینیوم تا لوله های ضخیم را جوش داد. همچنین مهره جوش های این نوع جوشکاری در صورت رعایت تمامی نکات همچون میزان ضخامت الکترود، جریان برق، ضخامت فلز و آمپر بسیار شیک و تمیز نسبت به سایر روش جوشکاری می باشد. در جوشکاری آرگون الکترود غیر مصرفی می باشد، یعنی در طول فرآیند جوشکاری نمی سوزد. با نزدیک کردن تورچ به فیلر یا سیم پر کننده، سبب می شود تا فیلر ذوب شده و خال جوش بر روی فلز ایجاد شود. اگر به جوشکاری تیگ علاقه دارید می توانید با شرکت در دوره آموزش جوشکاری آرگون شرکت کرده و با تمامی فوت و فن آن آگاه شوید.

  آموزش جوشکاری Co2

  در این نوع جوش از یک اینورتر DC با قطب معکوس، تورچ، الکترود و کپسول گاز محافظ (shielding gas) co2 استفاده می شود. الکترود یا سیم جوش در این نوع جوشکاری مصرف می شود و در حین عملیات می سوزد. فرایند جوشکاری میگ یا همان Co2 جهت اتصالات ضخیم با حداکثر 40 میلیمتر صورت می گیرد. جالب است بدانید سرعت این نوع جوشکاری نسبت به جوش تیگ بسیار بالاتر است. زیرا جوشکاری تیگ باید با ظرافت لازم آهسته و پیوسته صورت گیرد. در جوشکاری به روش میگ دیگر خبری از فیلر یا سیم پر کننده نیست و شما صرفا با تورچ همراه با الکترود مصرفی فرایند جوشکاری را طی می کنید. تمام فلزات و آلیاژهای مهم صنعتی همچون فولاد کربن، فولاد های کم آلیاژ، آلیاژ های آلومینیم، مس و نیکل در تمام وضعیت ها، با استفاده از این روش، قابل جوشکاری می باشد. اگر قصد ورود به حرفه جوشکاری را دارید، توصیه می شود در ابتدا دوره آموزش جوشکاری Co2 را سپری کنید زیرا نسبت به سایر روش های جوشکاری آسان تر می باشد.

  آموزش جوشکاری برق

  جوشکاری برق فرایندی است که طی آن فلزات پس از ذوب شدن به هم متصل می شوند. حین عملیات جوشکاری برق فلزات توسط حرارت و فشار ذوب شده و به یکدیگر متصل می شوند. حرارت لازم برای متصل شدن فلزات به یکدیگر توسط برق تامین می شود به همین علت نام این روش جوشکاری برق می باشد. این نوع جوشکاری نسبت به جوشکاری میگ و تیگ قدیمی تر می باشد و فرایند یادگیری آن نسبتا آسان بوده و به راحتی می توانید با سپری کردن دوره آموزش جوشکاری برق از صفر تا صد از مبتدی تا حرفه ای آشنا بشوید.

  آموزش جوشکاری میگ

  تحصیلات لازم برای ورود به شغل جوشکاری

  قبل از هر چیزی بهتر است با روش های ورود به شغل جوشکاری آشنا شوید. جوشکاری به معنای اتصال دائمی و موقت برخی از فلزات به یکدیگر می باشد. تا چند دهه پیش، شغل جوشکاری حرفه ای تجربی به شمار می رفت، بدان معنی که فردی به یک استادکار ماهر در زمینه جوشکاری مراجعه کرده و زیر دست وی آموزش می دید. اما با پیشرفت و تغییر و تحول در صنایع مختلف، جوشکاری به یکی از شغل های تخصصی تبدیل شده است که امروزه در صنایع مختلفی همچون خودرو سازی، نظامی، کشتی سازی و انواع ساخت و ساز نقش بزرگی را ایفا می کند. بهترین روش برای ورود به حرفه جوشکاری چیست؟

  اگر به رشته جوشکاری علاقه مند هستید، می توانید این رشته را در هنرستان دنبال کرده و پس از دو سال دیپلم جوشکاری خود را دریافت کنید. همچنین برای ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی می توانید رشته هایی همچون بازرسی جوش، مهندسی تکنولوژی جوش و سایر رشته های جوشکاری را دنبال کنید. حال ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که آیا روشی برای یادگیری حرفه ای انواع جوشکاری بدون گذراندن زمان طولانی در کلاس های درس وجود دارد؟ بله، با شرکت در دوره های آموزش جوشکاری معتبر قادر خواهید بود از مبتدی تا حرفه ای از صفر تا صد جوشکاری را فرا گرفته و در نهایت با مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه وارد بازار کار شوید. بنابراین اگر زمان لازم برای سپری کردن کلاس های درس دانشگاهی را ندارید، با شرکت در دوره آموزش جوشکاری آموزشگاه برق گستران با تمام فوت و فن های انواع جوشکاری آشنا شوید.

  بازار کار جوشکاری چگونه ارزیابی می شود؟

  امروزه جوشکاری یکی از پر رونق ترین شغل صنعتی به شمار می رود به گونه ای که برای بقا و پیشرفت بسیاری از واحد های صنعتی به این شاخه کاری نیاز می باشد. جوشکاری در بسیاری از صنایع همچون شرکت های نفت، پتروشیمی، ماشین سازی، نظامی، کشتی و هواپیما سازی از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار می باشد. افرادی که دارای مهارت در تمامی زمینه انواع جوشکاری را دارند به راحتی می توانند به استخدام شرکت های صنعتی در بیایند.

  البته بایستی بدانید که جوشکاری تنها به صنایع خودرو سازی و نظامی محدود نمی شود، ساخت و ساز در و پنجره، کمد، کابینت و موارد دیگر از سایر فرصت های شغلی برای جوشکاران می باشد. در نهایت از آنجایی که شغل جوشکاری به دقت و مهارت بالا نیاز دارد، بهتر است دوره های آموزش جوشکاری خود را در آموزشگاه های معتبر سپری کنید، اینگونه علاوه بر کسب مهارت در این زمینه با مدرک جوشکاری قادر خواهید بود به کشور های توسعه یافته مهاجرت کنید. همچنین توجه فرمایید جوشکاری نه تنها در ایران، بلکه در اکثر کشور های دنیا دارای بازار کار مناسبی بوده و اکثر جوشکاران از درآمد بالا و امنیت شغلی برخوردار هستند.

  مطلب پیشنهادی : 0 تا 100 خطرات جوشکاری + روش های پیشگیری

  فرصت های شغلی جوشکاری

  جوشکاران می توانند در موسسات تولیدی و صنایع بزرگ همچون شرکت نفت، شرکت گاز، پتروشیمی، شرکت ایران خودرو، سایپا، قطعات سازنده صنعتی، تجهیزات و ماشین آلات سنگین، لوازم خانگی، در و پنجره سازی مشغول شوند. حرفه جوشکاری در چند دهه گذشته تغییر و تحول متعددی را طی کرده است و هم اکنون به یکی از پر تقاضا ترین شغل به شمار می رود که فرصت های شغلی زیادی برای جوشکاران به وجود آمده است. بنابراین اصلا نگران بازارکار جوشکاری نباشید، این حرفه به دلیل پیچیدگی هنوز اشباع نشده است و با ورود به این فن می توانید از درآمد بالایی برخوردار شوید.

  درآمد جوشکاران

  میانگین درآمد جوشکاران در ایران و جهان

  میانگین درآمد جوشکاران به عوامل متعددی بستگی دارد، تجربه و مهارت، مدرک بین المللی جوشکاری، آشنا بودن با انواع جوشکاری، میزان فعالیت روزانه و سختی کار همگی از عواملی هستند که بر روی درآمد جوشکاران تاثیر مستقیم دارد. به طور کلی در سال 1401 درآمد جوشکاران مبلغی حدود 7 تا 16 میلیون تومان در ماه می باشد که به عوامل ذکر شده بستگی دارد. در سال 2022 طبق آمار منتشر شده توسط سازمان جوشکاری آمریکا  میانگین درآمد ماهیانه جوشکاران را در کشور های مختلف مورد بررسی قرار داده است که در ادامه به آنها می پردازیم.

  1. اتریش :  2400 دلار 
  2. برزیل :  2300 دلار 
  3. دانمارک :  2700 دلار
  4. هلند :  3300 دلار
  5. فنلاند : 2600 دلار
  6. چین :  3100 دلار
  7. بلژیک :  3000 دلار

  بنابراین با توجه به لیست فوق می توان گفت که بازار کار جوشکاری نه تنها در ایران بلکه در اکثر کشورهای صنعتی جهان بسیار خوب است. از این رو با سپری کردن دوره آموزش جوشکاری قادر خواهید بود با داشتن مدرک بین المللی برای مهاجرت نیز اقدام بفرمایید.

  بهترین آموزشگاه جوشکاری چه خصوصیاتی دارد؟

  امروزه چندین آموزشگاه جوشکاری فنی حرفه‌ای دوره‌های تخصصی جوشکاری را برگزار کرده‌اند که هر کدام با کیفیت متفاوتی هستند. بهترین آموزشگاه جوشکاری آموزشگاهی است که به صورت عملی، حرفه‌ای، سریع و جامع دوره جوشکاری را برگزار کرده و در پایان دوره جوشکاری نیز یک مدرک معتبر فنی حرفه‌ای به شما ارائه دهد. جامع بودن سرفصل‌های آموزشی دوره جوشکاری و انطباق آنها با نیازهای بازار کار، تجربه مدرس دوره جوشکاری، کامل بودن سرفصل‌ها، از دیگر ویژگی‌های مهمی است که یک آموزشگاه جوشکاری باید دارا باشد و هنگام ثبت نام دوره جوشکاری فنی حرفه‌ای بایستی به آن توجه داشته باشید. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم در انتخاب آموزشگاه جوشکاری برای گذراندن دوره آموزش جوشکاری فنی حرفه‌ای حوصله کنید و آموزشگاهی را انتخاب کنید که این ویژگی‌ها را دارا باشد. انتخاب درست آموزشگاه جوشکاری باعث می‌شود تا آموزش جوشکاری را با سرعت یاد بگیرید و هر چه سریعتر وارد بازار کار شوید.

  فرصت های شغلی جوشکاری

  چرا آموزشگاه برق گستران

  اگر قصد ثبت نام در دوره جوشکاری فنی حرفه‌ای را دارید می‌توانید در کلاس جوشکاری آموزشگاه برق گستران ثبت نام کنید. این آموزشگاه جوشکاری در ابتدای خیابان کارگر شمالی تهران واقع شده است و دسترسی خوبی از نقاط گوناگون تهران به این آموزشگاه جوشکاری خواهید داشت و می‌توانید به راحتی با مترو، تاکسی، brt به این آموزشگاه رفت و آمد داشته باشید. آموزش جوشکاری به صورت عملی، مجهز بودن کارگاه جوشکاری، سابقه استادان دوره جوشکاری از جمله دلایلی است که باعث شده تا کارآموزان بسیاری دوره جوشکاری فنی حرفه‌ای را در آموزشگاه جوشکاری برق گستران ثبت نام کرده و برای ورود به بازار کار جوشکاری آماده شوند. با شرکت در دوره آموزش جوشکاری فنی حرفه‌ای برق گستران می‌توانید پس از اتمام دوره جوشکاری از پشتیبانی و راهنمایی استاد دوره جوشکاری بهره مند و در صورت عدم یادگیری مباحث جوشکاری، در دوره آموزش جوشکاری رایگان شرکت کنید.

  معرفی دوره

  سرفصل دوره

  ثبت نام

  مزایای دوره

   
   
  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 0 میانگین: 0]